Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
25-04-2018, 12:17,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
S-ar fii intamplat exact la fel pe orice stadion din tara asta. Pentru ca asta e nivelul de civilizatie si cultura a 90% din populatie! Trist dar adevarat! De ce pe Camp Nou poti intra linistit cu tricoul Realului pe tine? De ce la un meci Milan Inter pot sta doi "rivali" unul langa celalalt. City cu United la fel! Recent, acum 3 zile, Pe Juventus Stadium, 2 suporteri cu tricourile lui Napoli in mijlocul catorva mii de juventini...nu s-a intamplat nimic!
Nu ar trebui chiar trecut cu vederea incidentul asta! Spune multe!

PS: de data asta cei 2 au fost cuminti la inceputul scandalului! E drept ca mai apoi au prins curaj Smile, dar surprinzator nu ei au dat tonul ci sirienii ca sa nu le zic altfel!
Răspunde
25-04-2018, 13:00,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Jenant tot ce s-a întâmplat ieri și personal nu am sa mai merg la niciun meci desfășurat la Siria, asta e îmi asum dar eu nu mai pot sa văd pe UTA jucând acolo. Ziua de ieri mi-a lăsat un gust amar la fel ca episoadele cu mocirla de pe motoru.
Cei din conducerea de la poli se aflau in zona VIP( un fel de pficiala) nu văd nici o problema ca purtau tricou cu echipa lor, dar asta se întâmpla când ajungi sa joci pe astfel de stadion, dovada faptul ca după incident au venit la tribuna opusa și nu le-a avut nimeni treaba și erau destui suporteri acolo care frecventează mai des meciurile decât cei ce se aflau in tribuna aia de sus.
Răspunde
25-04-2018, 14:59,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Red punk, esti o adevarata enciclopedie de respect si civilizatie. De la prima propozitie am ramas marcat... dute la scoala si cand mai cresti sa te pronunti. Cu atata rautate si dispret judecati voi pe toti. Consideram mult mai civilizat acest forum, dar vad ca incultura isi face loc peste tot.
Cum ar fi ca aceste 3 puncte sa fie vitale pt salvare? De ce sa imi para rau ca nu am vazut 90 de minute din DERBY?..pt ca nivelul e unul de judet, jucatori blazati, lume putina si sanse mici sa ii batem.
Răspunde
25-04-2018, 15:07,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
(25-04-2018, 12:15)Kidu a scris: @Pelle,

Tu ai impresia ca suntem niste lautari platiti? De unde pana unde acest "trebuie", cine si in ce conditii a stabilit ca trebuie?
De ce in lipsa galeriei nu s-a incurajat echipa de se auzea numai sunetul cojilor de seminte dinspre tribuna?

Prestatia galeriei este doar o consecinta a deciziilor luate de conducere nicidecum o cauza a problemei. Noi suntem singurii + plus unii suporteri de la tribuna care am ramas consecventi, restul in vara il injurau pe Popa si acum cateva etape mai ca nu ii faceau o felatie la marginea terenului.

"Trebuie" in sensul de a face galerie, daca asa sunt autointitulati. Samantarii sunt cu ale lor. Arselnal are un buget imens, "galeria" are parte unele din cele mai scumpe abonament an de an, rezultate zero...deci management sportiv, da, nu financiar, prost...si totusi tribuna e la inaltime meci de meci.

Asta ca un exemplu, pt ca de ex ma doare faptul ca doar municipiul Arad are peste 150000 de locuitori si chiar si la Siria trebuia sa fim full meci de meci si daca jucam in liga 5. Vad orase de 20000 de locuitori, unele chiar mai sarace de prin Europa ce joaca in cupele europene si noi avem derbi cu Balotesti si alte sate de 4-5000 de locuitori.
Răspunde
25-04-2018, 15:18, (Ultima modificare: 25-04-2018, 15:30 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Daca nu pleaca conducerea asta, nu stiu daca va fi performanta candva, nici macar liga 1. Cat despre numarul mic de suporteri, e ceva normal dupa ani si ani de dezamagiri.
Cea mai buna decizie ar fi demisia conducerii actuale iar SCU si restul suporterilor sa gaseasca surse de finantare, sa promoveze mai mult imaginea UTA-ei si sa ofere continuitate!!!
Răspunde
25-04-2018, 15:32,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
@Pelle, ca utist si ca suporter imi doresc aceleasi lucruri. Oare ele nu se intampla din cauza mea si a celor ca mine?

In anii astia am ajuns sa cunosc profilul utistului aproape ca pe mine insumi, nu suntem atat de speciali si superior cum ne place sa ne credem (unii). Mai pune la socoteala ca si Aradul s-a degradat social si ai sa vezi ca nu te mai mira de ce suntem unde suntem.
Răspunde
25-04-2018, 15:37,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
(25-04-2018, 15:32)Kidu a scris: @Pelle, ca utist si ca suporter imi doresc aceleasi lucruri. Oare ele nu se intampla din cauza mea si a celor ca mine?

In anii astia am ajuns sa cunosc profilul utistului aproape ca pe mine insumi, nu suntem atat de speciali si superior cum ne place sa ne credem (unii). Mai pune la socoteala ca si Aradul s-a degradat social si ai sa vezi ca nu te mai mira de ce suntem unde suntem.

Asa e, dar ca sa continui intr-o nota optimisto-pesimista ( greu de clasificat)...oare mai ajungem in viata asta sa mai vedem UTA campioana?
Răspunde
25-04-2018, 16:32,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
In ultimii 25 de ani n-am pierdut absolut nici un derby dar meciul de ieri pot spune ca a fost cel mai penibil...din toate punctele de vedere...asa echipa de desculti eu nu tin minte sa fi avut vreodata...o asemenea conducere penibila,idem...atmosfera de inmormantare demna de un amical intre doua echipe de liga a patra...
M...e Meszar, m..e Falca...ati dus acest club pe cele mai inalte culmi ale mediocritatii.
Răspunde
25-04-2018, 18:35, (Ultima modificare: 25-04-2018, 18:36 de Old UlTrA.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Ovidiu, exact ce ai scris tu am vrut sa scriu si eu cu singura deosebire ca eu vad acest derby de 40 de ani.
Ave UTA, morituri te salutant !
Răspunde
25-04-2018, 18:55,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
(25-04-2018, 11:25)Redpunk_one a scris: Ma bucur ca am reusit sa tragem acest semnal de alarma si ramane doar sa mai vedem cati mai suntem dispusi sa continuam alaturi de UTA , in speranta unei schimbari candva cumva, atat la conducerea clubului cat mai ales a orasului .

Eu unul mai am sperante ! Cred ca e doar o chestiune de timp...sunt optimist, cred ca viitoarele alegeri nu-l vor mai prinde pe Falca in fruntea Aradului !
Răspunde
25-04-2018, 19:58,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Am obtinut trei puncte muncite, ne-am dorit mai mult victoria... Smile

Altfel, intr-o nota mai serioasa:

1. infrastructura jenanta nu e vreo noutate, stim de mult de ea, sa ne isterizam la fiecare eveniment e penibil.
2. Moral vorbind, indiferent de cum au luat biletele respective, ce au incercat sa faca timisorenii se numeste sfidare. Mi se pare normal ca intr-o astfel de situatie sa nu cedezi. Daca incercau sa negocieze din timp, sa gaseasca solutii, chiar cu sanse mici de reusita era altceva, atunci puteai acuza clubul de rea credinta, altfel era normal sa nu se cedeze santajului. Despre metoda aleasa putem discuta, nu aia e esenta insa..
3. Legal, Meszar spune clar ca nu avea voie, il poate contrazice cineva concret? prevederi din regulament...etc
Răspunde
25-04-2018, 20:42,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Și era mai bine pt meszar și restu conducerii dacă veneau 70 organizat și restu sa fi intrat fiecare separat și sa se adune toți într-un loc stabilit? Conducerea asta are deja nenumărate gafe, dar in prostia lor nici nu își dau seama de ele.
Răspunde
25-04-2018, 21:18,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Dincolo de argumentele voastre (utisti mai vechi ori mai tineri, SCU etc) pe care ii inteleg ori ba, dar le respect si le accept opiniile si discursurile, toata afacerea mi se pare o lipsa de respect: la adresa spectatorilor platitori de bilet (spargatori de seminte ori nu), la adresa telespectatorilor platitori de abonamente TV (zeci sau poate sute de mii), la adresa suporterilor UTA ne-aradeni (la adresa batranului venit de la Suceava incl), la adresa arbitrilor si nu, in ultimul rand, la adresa jucatorilor echipei adverse. Si as putea continua... Cu parere de rau, probabil ca numai galeria nu a resimtit lipsa de respect.
Răspunde
25-04-2018, 22:33,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Ma bucur ca ai identificat din nou tapul ispasitor.
Răspunde
25-04-2018, 22:44,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Se pare ca a plecat Todea si ramane mustaciosul. Sper ca in zilele urmatoare sau pana la sfarsitul campionatului sa demisioneze si conducerea dar pana atunci trebuie sa cautam solutii pentru continuitate, un om competent pentru a conduce clubul asta!!!
Răspunde
25-04-2018, 23:15, (Ultima modificare: 25-04-2018, 23:19 de Smiley.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
(25-04-2018, 19:58)Gru a scris: 2. Moral vorbind, indiferent de cum au luat biletele respective, ce au incercat sa faca timisorenii se numeste sfidare. Mi se pare normal ca intr-o astfel de situatie sa nu cedezi. Daca incercau sa negocieze din timp, sa gaseasca solutii, chiar cu sanse mici de reusita era altceva, atunci puteai acuza clubul de rea credinta, altfel era normal sa nu se cedeze santajului. Despre metoda aleasa putem discuta, nu aia e esenta insa..
3. Legal, Meszar spune clar ca nu avea voie, il poate contrazice cineva concret? prevederi din regulament...etc

2. S-a anuntat clubul aradean si Jandarmeria inca de sambata ca vom fi 350, ni s-a zis ca avem bilete false si am fost sfidati de sambata pana ieri.
3.
"g) să asigure realizarea şi distribuirea biletelor de intrare astfel încât:
- să se asigure separarea eficientă a grupurilor de suporteri;
- la solicitarea clubului vizitator, să aloce pentru suporterii acestuia un număr de bilete reprezentând MINIM 5 % din capacitatea totală a stadionului;"

Art. 56, lit g din ROAF

Minim 5% ...


Pentru c-am vazut ca se vorbeste despre noi si decizia noastra, as dori sa fac cateva precizari. Echipa este a Universitatii Politehnica din Timisoara dar care e condusa printr-un contract de management de catre AST Druckeria. Decizia de a intrerupe meciul apartine consiliului director Druckeria impreuna cu Institutul Politehnic (nu doar domnul rector cum a sugerat un personaj) si cativa sponsori. De ce nu s-a iesit mai repede, deoarece in prima parte inca se negocia intrarea noastra pe stadion, iar in repriza a doua decizia a ajuns cu greu la banca tehnica, deoarece reprezentantul Druckeria a fost oprit de stewarzi.

PS Tot respectul pentru suporterul venit de la Suceava, dar si noi am avut suporteri veniti special pentru meciul asta de la Munchen si Madrid.

 
Răspunde
26-04-2018, 0:02,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
De la Londra, New York sau Sidney n-ati avut ?
Răspunde
26-04-2018, 1:42,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Hai sa pastram un dialog rezonabil. Omu' a postat decent si pertinent, nu isi au sensul ironiile astea.
Răspunde
26-04-2018, 6:34, (Ultima modificare: 26-04-2018, 6:43 de adymax.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Mustaciosul declara ca de la pub au ajuns biletele la cei de la Poli. E adavarat?

https://www.sport.ro/fotbal-intern/scand...lerie.html
Răspunde
26-04-2018, 8:46,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Mustacios mancator de cacat, tot mai penibil pe zi ce trece!
Scrie clar in comunicatul Druckeria ca biletele au fost luate de la sediul clubului!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)