CM Rusia 2018
22-06-2018, 0:28,
#21
RE: CM 2018 Rusia
(21-06-2018, 22:40)Kidu a scris: M-am inselat amarnic in privinta Croatiei. Mi-e drag sa ma uit la ei cum joaca. Bravo lor, au multi fotbalisti adevarati la care noi nici nu visam.

Au o generatie extraordinara!!! Acum doi ani am mers pe mana lor la castigarea Campionatului European si-mi pare rau acum ca nu am facut-o si azi . Am sperat intr-o tresarire de orgoliu a argentinienilor.
Frumos Mondialul asta!
Răspunde
22-06-2018, 9:22,
#22
RE: CM 2018 Rusia
Nu poti sa te prezinti la CM cu un portar care are 5 meciuri in ultimele 3 sezoane. E ca si cum noi am fi mers cu Lobont.
Răspunde
22-06-2018, 9:23,
#23
RE: CM 2018 Rusia
Nu cred ca au forta si anvergura de a castiga Mondialul insa nimeni nu i-a dat nicio sansa nici Danemarcei la EURO '92. Chiar ca e frumos si plin de farmec. Ramane de departe competitia fotbalistica numarul 1 a planetei.
Răspunde
22-06-2018, 10:40,
#24
RE: CM 2018 Rusia
Totuși arbitrii ăștia din țări exotice nu prea au ce căuta la acest mondial , unii sunt depășiți total , am văzut și aseară niște intrări criminale de ambele părți nesancționate iar in alte meciuri penalty-uri neacordate echipelor mai slab cotate cu tot cu VAR.
Până acum ,ptr mine deziluzia Mondialului e Argentina ,nu ptr că au pierdut ci ptr jocul prestat.
Chiar dacă inițial am votat Franța câștigătoare de acum merg pe BelgiaSmile
Răspunde
23-06-2018, 16:42,
#25
RE: CM 2018 Rusia
Ce meci face Belgia, ce pasa a dat De Bryne... Lukaku si Hazard in zile mari, frumos. 4-1 pana acum, sunt curios daca mai reusesc sa ii incarce.
Răspunde
23-06-2018, 22:54,
#26
RE: CM 2018 Rusia
Gooooooolllllll! Bine ma!
Răspunde
24-06-2018, 13:00,
#27
RE: CM 2018 Rusia
Golul coreenilor a fost destul de frumos, pacat ca nu au reusit sa scoata macar un punct. 

https://cc.sporttube.com/1903c162-0064-4...cc35eacb25

Un gand asupra meciurilor urmatoare 


Iran - Portugalia  > Iranul isi joaca sansa de a merge mai departe, totul depinde doar de ei
Danemarca - Franta > Danezii au nevoie de un egal pentru a-si asigura calificarea mai departe, dar in caz de o infrangere si o victorie a australienilor in meciul cu Peru , lucrurile se complica, golaverajul fiind cel care decide. 
Nigeria-Argentina> Argentina este obligata sa castige meciul cu Nigeria iar Islanda sa nu bata Croatia
Serbia-Brazilia si Elvetia-Costa Rica > Serbia isi joaca cartea proprie, o victorie in meciul direct le asigura calificarea, Elvetia are nevoie de un simplu egal sa isi asigura calificarea. 
Germania - Coreea de sud > Nemtii depind doar de ei, o victorie le asigura calificarea, in caz de egal depind de rezultatul meciului Mexic-Suedia
Răspunde
27-06-2018, 18:58, (Ultima modificare: 27-06-2018, 18:59 de ritza_.)
#28
RE: CM Rusia 2018
3 persoane am simțit victoria Suediei, dar nimeni dezastrul Germaniei, o optime Brazilia-Germania era o "mica" finala.....păcat!
Se păstrează tradiția după ce campioana mondiala la următoarea ediție este eliminată din grupe.
Răspunde
27-06-2018, 19:09, (Ultima modificare: 27-06-2018, 19:13 de Indianredskin.)
#29
RE: CM Rusia 2018
(27-06-2018, 18:58)ritza_ a scris: 3 persoane am simțit victoria Suediei, dar nimeni dezastrul Germaniei, o optime Brazilia-Germania era o "mica" finala.....păcat!
Se păstrează tradiția după ce campioana mondiala la următoarea ediție este eliminată din grupe.

Am nimerit scorul la Germania doar că invers Smile oricum trist final ptr nemți , sorry Kidu!
Răspunde
28-06-2018, 8:15,
#30
RE: CM Rusia 2018
Asta e! La cum au jucat ieri chiar nu meritau sa mearga mai departe. E timpul la Loew sa lasa locul altcuiva. Sa ai un asemenea lot si tu sa joci asa e totusi rusinos.
In sfarsit, asta e fotbalul. Sper sa ia Croatia Mondialul. Smile
Răspunde
02-07-2018, 22:16, (Ultima modificare: 02-07-2018, 22:19 de adymax.)
#31
RE: CM Rusia 2018
Japonezii sunt extraordinari, sa vedem daca pot belgienii reveni de la 2-0.
Răspunde
02-07-2018, 22:33,
#32
RE: CM Rusia 2018
Si uite ca au revenit dupa un prim gol incasat de japonezii complet aiurea. Al doilea gol al belgienilor a venit firesc.
Răspunde
02-07-2018, 22:54,
#33
RE: CM Rusia 2018
3-2 Belgia, incredibil.
Răspunde
02-07-2018, 22:59,
#34
RE: CM Rusia 2018
Belgia o echipa cu un lot fantastic ! Totuși azi au jucat inexplicabil de ezitant în apărare ...și-au făcut meciul greu singuri dar au revenit în stil de echipa mare iar ultima faza a fost de manual!
Răspunde
03-07-2018, 8:43,
#35
RE: CM Rusia 2018
Au jucat si japonezii bine, nu au fost intamplatoare golurile lor. N-ati vazut ce sus au stat in teren si ce presing au facut, cum nu i-au lasat pe belgieni sa contruiasca?
Răspunde
08-07-2018, 0:02,
#36
RE: CM Rusia 2018
Franta - Belgia
Anglia - Croatia

Ultimele 4, care pe care Big Grin
Răspunde
10-07-2018, 18:20,
#37
RE: CM Rusia 2018
Ca o concluzie a CM de pana acum, cu care sunt de acord 100% inainte de semifinale . Fie ca cel mai bun sa castige !!!

http://blogsport.gsp.ro/andreicraciun/20...l-mondial/

FRANȚA. Chiar și cu Deschamps pe bancă, chiar și cu Pogba pe teren, Franța arată ca o campioană mondială la fotbal. Franța a dat Mondialului rusesc un chip. Este chipul adolescentului Mbappé, un Pelé al timpului nostru. Spre deosebire de colegul său de la PSG, Neymar Jr., Mbappé nu se tăvălește chiar de fiecare dată ca lovit de glonț când un adversar îl atinge (deși are și el apetit pentru simulare), el nu are în fiecare zi oră la coafor și nici nu prezintă mai mult interes pentru pirogravare decât pentru fotbal. Dacă a existat vreo speranță confirmată în Rusia, atunci Mbappé este acea speranță.

BELGIA. Singura echipă care a câștigat toate meciurile pe care le-a disputat până acum la Mondial, chiar și cu rezervele. Are o generație excepțională, cu fotbaliști care joacă în mod constant în cele mai bune formații din lume. Merită De Bruyne, cel mai bun pasator din lume, să fie campion mondial? Merită. Merită Courtois, cel mai bun portar din lume, să fie campion mondial? Cum să nu merite? Dar Hazard? Dar Lukaku? Categoric, da. Belgia, deci.

CROAȚIA. În grupe, Croația și-a demonstrat clasa, în meciurile eliminatorii și-a demonstrat eroismul. Sigur, sprinturile lui Modrici sunt așezate acum sub semnul întrebării de cei care așază totul sub semnul întrebării. Poate un fotbalist să sprinteze așa doar din friptură și un pahar de vin roșu seara, înainte de culcare? Poate că întrebarea e greșit pusă. Pentru că Modrici nu e un fotbalist oarecare. El are calități pentru care adjectivele se dovedesc mereu insuficiente. Și mai are în jur o trupă cu care ar putea câștiga și Liga Campionilor, nu doar un amărât de Mondial de fotbal.

ANGLIA. Din careul de ași, cum bine spun toate clișeele, Anglia e singura care s-a târât până aici. A bătut în ultimul minut Tunisia, s-a distrat cu Panama (totuși, echipa portarului de la Dinamo), a făcut non-combat cu Belgia, s-a chinuit cu Columbia lipsită de James Rodriguez și a învins o Suedie lipsită de orice strălucire. Anglia, campioană mondială? De ce? Poate pentru că a îmbătat cu speranțe noi suporteri care suferă de mai bine de jumătate de secol. Chiar dacă nu va învinge, Anglia a arătat că încă există în fotbalul mare, ceea ce s-ar putea să nu fie tocmai puțin.

Acestea fiind spuse, putem să deplângem pierderea magiei, o dată cu dispariția latino-americanelor noastre, dar putem și să constatăm că, până la urmă, Mondialul din Rusia a cernut și a tot cernut până când au rămas chiar echipele care au dovedit cel mai mult că – din nou, slavă clișeelor! – își doresc victoria.

E adevărat că în Rusia nu s-a jucat cel mai frumos fotbal din istorie, dar măcar, de data aceasta, fotbalul n-a mai fost nedrept.

Să ne consolăm cu gândul acesta.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
10-07-2018, 23:04,
#38
RE: CM Rusia 2018
Prima finalista... Franta... sincer merita sa joace finala, desi eu unu mi-as fi dorit sa joace Belgia. Fellaini a stat mai mult pe banca, s-a mers pe experienta lui, dar a gresit la faza golului. Pentru mine, belgienii au un mare respect pentru maniera in care au abordat acest campionat mondial si la modul in care au jucat. De Bryne il vad ca pe un geniu, Lukaku , Hazard, Courtouis... au jucat fenomenal. Ramane de vazut daca Modric si Rakitic pot trimite acasa englezii , autocarul lor a luat cam multe amenzi de parcare in aeroport.

Preconizez o finala Franta-Croatia.
Răspunde
15-07-2018, 18:40, (Ultima modificare: 15-07-2018, 18:47 de Kidu.)
#39
RE: CM Rusia 2018
Golul numarul unu al Frantei inscris dupa o lovitura libera inexistenta. Penalty-ul insa corect acordat si inca o data arbitrajul video isi arata necesitatea.

Later edit: Doar 3 minute de prelungiri? Ireal! Pai numai la faza penalty-ului s-au dus mai multe, sa nu mai vorbesc de accidentarea lui Umtiti si restul momentelor cand meciul a fost intrerupt.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)