Stiri, sezonul 2018-2019
15-06-2018, 17:47,
#1
Stiri, sezonul 2018-2019
Pacat ca nu putem face echipa puternica sezonul acesta, era frumos sa le-o dam la bot la Petrolul si U Cj!!!
Răspunde
15-06-2018, 19:18,
#2
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Sa fim seriosi, nu mai are nimeni energia si dorinta de a o lua din nou din judet.
Daca asta e capatul, atunci asta e, punem ghetele in cui si aia e.
Răspunde
15-06-2018, 19:24,
#3
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Cel mai trist e ca clubul nu are nici o reactie, sa faca o conferinta de presa si sa prezinte realitatea, capul in pamint si ce o fi o fi.
Răspunde
15-06-2018, 19:50,
#4
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Pravalia nu se va inchide, mai trebuie sifonati niste bani, poate mai rasare vreun junior si mai pica si de acolo ceva, poate la un moment dat mai intra ceva bani din transferurile viitoare ale lui Man si Petre. Asa ca morisca trebuie sa mearga in continuare...
Hai cu strategia ultra low cost sa mai treaca un an, sa scapam de granzii Petrolul si U Cluj, si poate in 2020 pregateste falcuta o promoavre macar asa pentru un an...mai castiga si el ceva electorat mai intra si niste verzisori si morisca merge...

Decat asa, mai bine sa vina interlopul interlopilor, sa puna antrenor pe vulpoiul vulpoilor si prin manevre si influenta sa ajungem in prima liga, sa apucam si noi intr-o cupa europeana, sa ne bucuram de echipa vreo 5-6 ani, sa fuga dinozaurii cu banii si apoi sa acceptam linistiti falimentul.
Stiu, ma veti judeja, "esti fumat, cu asa mentalitate nu vom progresa si de aia suntem unde suntem", voi inca visati....socios.
Hai sa fim realisti ca nici in anii astia nu am fost un club curat...am mituit arbitri, am vandut meciuri la pariuri, s-au sifonat bani...si atunci pentru ce...?
Răspunde
15-06-2018, 20:53,
#5
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Nici in liga 4-a nici in liga a 3-a nu ai avut nu stiu ce sponsori , nu poti sa zici ca s-a apropiat cineva de UTA!!!
Daca ar fi sa o luam de jos , as fi deacord deoarece am vazut mai multa unitate la suporteri si chiar mai multa lume la meciuri decat acum, dar cel mai important in momentul de fata este CONTINUITATEA!!!
Răspunde
15-06-2018, 21:37,
#6
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
N-o luam de nici un jos...nu mai reactionati la cald. Un pic de luciditate...N-am ajuns in Liga 2 s-o luam iar de jos, iar cu toate bubele si problemele de la club, stam mult mai bine ca multe cluburi din Liga 2 si poate chiar cateva din Liga 1: nu avem datorii (alte cluburi sunt in insolventa), palmaresul, marca si sigla sunt la suporteri, iar stadionul nou, chiar daca pare acum un vis indepartat va deveni realitate, asa ca dati-mi voie sa pastrez o unda de optimism.
Răspunde
16-06-2018, 8:27,
#7
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Sunt de acord cu RedNeck. Sa vedem si partea plina a paharului , nici un alt club de liga I sau a II a nu a suscitat atata interes si nu a avut parte de atatia "petitori" cati am avut noi in acesti doi ani doar. Nu cred ca vom ajunge sa o luam de jos iarasi, dar cred ca vom mai suferi dezamagiri cu actualul primar in functie , pana sa ajungem acolo unde ne dorim cu totii. Dar pastrez speranta , cu riscul de a parea naiv, ca vom ajunge acolo . Si nu peste prea mult timp . Stadionul se va face , nu atat de repede si nici atat de bine cum ne dorim noi, iar peste 1-2 ani vor fi alegeri . Cu un stadion nou si SPER cu un alt primar e imposibil ca UTA sa nu creasca din nou !
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-06-2018, 20:53,
#8
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
După 4 mandate obținute de Falcă n-aș miza prea mult că va pierde următoarele alegeri...un fel de faraon de Arad.
In altă ordine de idei, sunt mirat că nu ne-a părăsit Popa până acum...știe el ceva ce noi incă n-am aflat?
Răspunde
18-06-2018, 11:11,
#9
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Cum naiba e deja reunirea lotului, iar marea "conducere" utista sa nu iasa cu un comunicat, planuri, tinte de tranferuri, obiectiv pt sezonul ce urmeaza, program pregatire???...bai, cat de mult am fost placut surprins de atentia la detalii de dupa revenirea in liga a 2-a, parca de cand cu 2018 si venirea lui Popa e totul ca intr-o gaura neagra. Deja o dam in lambada, oare nu cade intr-un hau si primarul Aradului cu tot cu botoxul din el...
Răspunde
18-06-2018, 11:30, (Ultima modificare: 18-06-2018, 11:51 de Adrian07. Motivul editării: completare )
#10
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Pai cam asta va fi: Cantonament Moneasca 10 zile si meciuri amicale pe plan local, politica low-cost in continuare cu multi juniori. sper sa ramana macar Manea,Hlistei,Buia,Petra si Curtuius.
Cam asta este daca nu apar surprize, chiar sper sa vina cineva sa investeasca in clubul asta ca altfel la ce echipe sunt in liga a 2-a aveam sanse foarte mari sa retrogradam!!!
Se pare ca Marian Costea va fi managerul echipei!!!
Răspunde
18-06-2018, 12:44, (Ultima modificare: 18-06-2018, 12:49 de Kapa.)
#11
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Daca va fi mai mic de 12000 cred ca va fi cu adevarat un fiasco si o mare durere pentru toti utistii. Nici un om potent financiar pe viitor nu va fi interesat de o echipa ce va fi incurajata de doar 8000 de suporteri pe o chichineata de stadion vom fi cu adevarat afectati si pe viitor.

Ce nu ți se spune despre „renovarea” Stadionului UTA? „Banalități”: va avea doar 8000 de locuri, nu va avea hotel, cantină și bază de refacere, iar acoperișul tribunelor va fi executat din cea mai ordinară TABLĂ – nerespectându-se nimic din S.F.

https://criticarad.ro/ce-nu-ti-se-spune-...tribunelo/
Promis în 2008, schițat în 2009, proiectat în AutoCAD în 2012, început în 2014, estimat ca și costuri la 11.730.000 de Euro și programat pentru finalizare în toamna anului 2017, Stadionul echipei-fanion a Aradului, „Francisc Neuman”, este, de un deceniu încoace, o hidoșenie invadată de noroi, acoperită cu minciuni, populată cu ingineri slabi și muncitori leneși, respectiv cu procurorii „călare” pe patronii firmei câștigătoare a licitației – SC TEHNODOMUS SRL. Când va fi gata – pentru că odată și-odată, chiar dacă nu în acest deceniu, sperăm că va fi gata – nu va arăta deloc ca în proiectul inițial: nu va avea 12.700 de locuri, tribunele nu vor fi acoperite cu o copertină metalică cu policarbonat translucid, nu va avea hotel încorporat, nici cantină și nici „bază de refacere”, dar… va fi costat mult mai mult (în video – „utopia electorală” vehiculată în noiembrie, 2015)! „Vreo 5 mii de locuri au fost demult tăiate față de macheta întocmită în anul 2012, iar acum se aude că hotelul, cantina și baza de refacere după efort au căzut și ele la „rectificare”. Însă, mai există și o altă problemă. Tehnodomusul susține că va termina partea ei de lucrări pe 23 noiembrie, dar cu nocturna și gazonul vor fi responsabile alte firme” scrie și sportarad.ro, într-un articol recent.

Să amintim de „asigurările” lui Falcă, de dată nu foarte îndepărtată

Ca să n-o luăm foarte „de departe” – în aprilie, 2016, primarul Aradului, Gheorghe Falcă, declara pentru site-ul uta-arad.ro următoarele: „Sperăm ca în anul 2017, toamna, să reușim să avem competiție fără să facem o recepție a stadionului. Lucrul acesta se poate întâmpla dacă Federația ne poate face o recepție parțială. Dacă nu, conform contractului, în 2018 stadionul va fi finalizat și recepționat și putem avea atât competiții sportive și evenimente culturale de dimensiuni mari. Tot ce înseamnă locuri în tribună înseamnă locuri acoperite, , întreg stadionul este proiectat cu acoperiș. Acoperișul este creat după o structură identică ca și acoperișul de la Cluj”, ”, a anunțat Falcă.
Sigur… acum știm că declarația aceasta conține câte o minciună la fiecare frază… numai ce am „inaugurat” aceste promisiuni neonorate – dar ceea ce nu știam până mai ieri e „amănuntul banal” că acoperișul tribunelor va fi executat din cea mai ordinară tablă – aceasta fiind un aspect al realității perceput „încă din prima” de constructori mult mai serioși decât TEHNODOMUS.

Când TEHNODOMUS a licitat cu 30% sub oricare dintre ofertanți, a făcut-o „la disperare”

AICI POȚI CITI INTEGRAL Studiul de Fezabilitate al obiectivului de investiţie „Mărirea capacităţii peluzelor stadionului „UTA” – modificări şi completări – și e important să fii atent la suma inițială pentru care s-a adjudecat licitația: 37.158.390 – deci vreo 9 milioane de euro. „Lumea constructorilor” (mai discretă, după cum se știe, pentru că… „toți avem nevoie de contracte și nimeni n-are curaj să iasă public cu critici, pentru că… se taie singur de a porție”) l-a avertizat încă de atunci pe Gheorghe Maxinan că „n-are cum să îți iasă suma aia nici măcar dacă cumperi materiale din piața de vechituri, la second-hand, fie și doar dacă iei în calcul copertina metalică cu policarbonat, care e foarte scumpă… doar dacă o elimini” – dar poți să te pui cu „prietenii lui Falcă”?! Nu poți!
Răspunde
18-06-2018, 12:44, (Ultima modificare: 18-06-2018, 13:42 de psv.)
#12
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Oameni buni...putina rabdare ..atatea ineptii am auzit in ultimele zile pe acest forum si nu numai ,de ma doare capu'.....cum naiba sa incepem iarasi de la 0 cand sunt doar doar trei salarii restante ...situatia financiara a clubului este chiar buna comparand cu majoritatea echipelor din fotbalul romanaesc....putina rabdare ,eu sunt increzator ca lucrurile se vor rezolva , atat timp cat s-a renuntat la varianta Stan, cu siguranta exista una mai buna !
Răspunde
18-06-2018, 13:34,
#13
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Avem Team-Manager nou !

UTA se numără printre primele cluburi din liga secundă care încep pregătirea pentru noul campionat.

În această după-amiază, la ora 16:30, staff-ul tehnic și jucătorii aflați sub contract se întâlnesc pentru un prim antrenament al campaniei pregătirii de vară din stagiunea 2018-2019. Alături de jucătorii rămași din efectivul ce a încheiat sezonul trecut, vor fi prezenți și fotbaliști vizați să întărească lotul.

În aceeași ordine de idei, staff-ul primei echipe a fost completat prin cooptarea domnului Marian Costea, care va îndeplini rolul de team-manager.

http://www.uta-arad.ro/stiri/comunicat-u...-2018/4234
Răspunde
18-06-2018, 14:30,
#14
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
@psv, nu am spus c-o vom lua de la zero din nou, am spus ca daca ipotetic s-ar pune problema sa repetam figura nu cred ca cineva ar mai avea nervi si vointa sa faca asta din nou.
Răspunde
18-06-2018, 18:16,
#15
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Nimic despre reunirea lotului de azi?
Răspunde
19-06-2018, 17:50,
#16
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Belgienii au trimis un reprezentant la Arad, poate-poate.

http://www.aradon.ro/emisarul-belgienilo...ta/2062842
Răspunde
19-06-2018, 18:54,
#17
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Când să ajungem sa îi cunoșteam pe misterioșii belgieni ...o sa ne dam seama că nu ... există!
Răspunde
20-06-2018, 9:22,
#18
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Ciine stie ce combinatie cu Pini Zahavi ala ce are echipe pt pariuri si transferuri dubioase prin Belgia si Cipru.. Smile
Răspunde
26-06-2018, 8:20,
#19
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Sper ca omul asta se bazeaza pe ceva concret si nu repetam scenariul cu chirila care pana la final astepta arabii, italienii, alienii cu banii de am intrat in faliment de tot.

http://sportarad.ro/2018/06/25/discutii-...in-la-uta/

http://www.aradon.ro/la-uta-incep-negoci...ii/2066459
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
26-06-2018, 9:03,
#20
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Până nu vad o conferință de presă cu misterioșii investitori vorbind concret despre planurile lor...nu mai cred nimic!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)