Stiri, sezonul 2018-2019
23-05-2019, 22:55,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
(23-05-2019, 15:59)red11 a scris: Totul depinde de echipa cu care Clujul  joaca barajul. Am vazut niste "greseli" de arbitarj in favoarea lor incredibile. Daca joaca impotriva Calarasului sau  a celor din Voluntari s-ar putea sa vedem Clujul in A la anul.

Cam asa ma gandeam si eu. Cu Sibiul le va fi foarte greu pentru ca si acolo sunt oameni cu influenta.
Răspunde
27-05-2019, 13:33,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Laszlo Balint prezent in studioul digisport.

”Faptul că oamenii de acolo au încercat să finalizeze cât mai repde stadionul a fost unul dintre atuurile cu care m-au convins să merg la UTA. În acest moment, se poate spune că stadionul este pe ultima sută de metri în ceea ce privește construcția. Din ce discuții am avut cu oamenii de acolo, cel târziu în august sau septembrie să putem juca meciuri oficiale pe noul stadion.

Toată lumea știe ce suporteri sunt la Arad, ce emulație se va creea odată cu inaugurarea noului stadion. Sunt convins că se va creea o emulație extrem de benefică pentru echipă. UTA este o echipă foarte iubită, cu suporteri foarte pretențioși”, a spus Laszlo Balint, la Digi Sport Matinal.


Promovarea nu este un obiectiv impus, dar eu sper că voi reuși să fac asta. Îmi doresc să avem constanță în rezultate și să dezvoltăm un joc care să fie pe placul suporterilor. Eu am entuziasm și încredere că putem să reușim în sezonul următor”, susține noul antrenor al celor de la UTA.

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-2/un-nou-stadion-va-fi-inaugurat-in-acest-an-in-romania-sper-sa-jucam-acolo-in-septembrie-665457
Răspunde
27-05-2019, 19:24,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Deci l-au mintit si pe asta!
Eu nu stiu cum pot sa iasa din casa oamenii astia...
Răspunde
27-05-2019, 22:36,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Am citit pe Arad că rămânem fără Faraon, iar Bibarț va fi interimar.
Dacă va fi așa, cred că o să vedem mișcare intensă la stadion in viitorul apropiat, cea mai bună campanie electorală.
Răspunde
28-05-2019, 12:32,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Hahaha,vorbim de un individ care s a făcut de râs nu cu mult timp in urmă la Motorul pe subiectul cu scaunele.Cand o sa vina Balcea daca o să câștige alegerile va fi altceva ,dar individul ăsta nu cred că știe nici câți jucători trebuie sa aibă o echipa de fotbal. Pare un tip onest dar nu mi a demonstrat mie unul până acum că stăpânește realitățile din administratie.
Răspunde
28-05-2019, 13:27,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Balcea nu are nimic in spate care sa il recomande pentru o astfel de functie iar Bibart "Pacala" este de o prostie infioratoare.
Asa-i cand nu creste nimic la umbra faraonului.
Răspunde
28-05-2019, 18:38,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Dacă se termină stadionul cât e Bibarț interimar, o să inaugureze stadionul cu o serbare câmpenească
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
28-05-2019, 21:00,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Eu nu cred ca merge Falca in Parlamentul European. A fost pus pe lista doar ca sa dea bine la nivel national si sa ridice cota partidului. Cei din afara Aradului probabil inca cred ca Falca face treaba aici. Dar noi stim ca asta e doar un mit contemporan.
Sa-l vedem pe Bulumac anul viitor, ca e sustinut de un partid care creste puternic.
Răspunde
29-05-2019, 8:42,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
(28-05-2019, 21:00)Miltiades87 a scris: Eu nu cred ca merge Falca in Parlamentul European. A fost pus pe lista doar ca sa dea bine la nivel national si sa ridice cota partidului. Cei din afara Aradului probabil inca cred ca Falca face treaba aici. Dar noi stim ca asta e doar un mit contemporan.
Sa-l vedem pe Bulumac anul viitor, ca e sustinut de un partid care creste puternic.

E decis ,merge! Falca este istorie pentru Arad,..... din fericire
Răspunde
29-05-2019, 8:47,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Venirea lui Balint și plecarea lui falcă parca ne dă dreptul sa visam la ceva mult mai bun!
Răspunde
31-05-2019, 23:15,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Bine ca s-a terminat ! 
Corect, maryan...
Sa inceapa o alta etapa, sper mult mai buna, in viata UTA-ei !
Răspunde
06-06-2019, 16:14,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Urmeaza un sezon foarte greu, din declaratiile pe care le.vad pe diferite site uri echipele precum Chiajna si Calarasi doresc promovarea in prima liga, plus Petrolul, Rapid , Buzaul.
Sper sa putem sa tinem pasul cu ei!!!
Răspunde
06-06-2019, 21:29,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
La finalul turului vom fi pe Locul I!
Vreau sa cred asta si chiar daca acum poate parea aberant, as vrea sa vad din nou entuziasm si lume venind la stadion record de abonamente vandute si sustinere pt echipa noastra!
Se simte ceva in aer Smile
Răspunde
06-06-2019, 21:54,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Am avut patru sezoane de liga a doua de la promovarea din 2015: primele doua bune dar incheiate cu dezamagiri prin ratarea barajelor, urmatoarele doua am plutit in deriva si s-au incercat tot felul de variante. Pentru sezonul urmator pare ca avem niste atuuri:
1. un antrenor bun pentru nivelul asta care e tanar si dornic sa se afirme;
2 un lot bunicel dar care trebuie completat corespunzator;
3 stabilitate financiara (cam relativa).

Ii musai sa se faca ceva cu stadionul, lucru care ar crea emulatie si ar aduce un numar mai mare de spectatori la meciuri dar asta in conditiile in care merge echipa bine.
Referitor la promovare eu am sperante, dar sunt realist pentru ca sunt foarte multe echipe bune care isi doresc acelasi lucru si care sunt cel putin la fel de potente financiar ca noi.
Răspunde
30-06-2019, 1:29,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Plm de campanie de jocuri amicale cu toti taranii, Cipri Rus acum tot e spart si rateaza toata perioada de pregatire !
Răspunde
30-06-2019, 13:51,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Poate exista si un bine in tot raul asta si isi dau si cei din conducere seama ca nu e normal sa ai doar 2 atacanti in lot!
Asta indiferent de sistemul de joc, ce faci daca iti pleaca antrenorul in mijlocul turului si iti vine altul care are nevoie de 3 atacanti?
Răspunde
30-06-2019, 16:31,
RE: Stiri, sezonul 2018-2019
Cipri ii puternic si va recupera repede tot ce a pierdut nu imi fac probleme, probleme imi fac daca amandoi sunt suspendati sau unu suspendat altu accidentat, atuncea va fi "fain"...nu ai solutii, doar copiii ar putea fi o solutie...totusi mai trebuie un atacant..parerea mea ii ca trebuie sa ceara Balint si probabil va primi, ramane de vazut!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)