Etapa #16: Aerostar Bacau - UTA (10.11.2018, ora 11:00)
07-11-2018, 11:48,
#1
Etapa #16: Aerostar Bacau - UTA (10.11.2018, ora 11:00)
[Imagine: xTDVG9d.jpg]
Răspunde
10-11-2018, 11:24,
#2
RE: Etapa #16: Aerostar Bacau - UTA (10.11.2018, ora 11:00)
UTA: Bodea – R. Iuga, Manea, Benga, Copaci – Coulibaly, Enescu – Janos, Petra, Stahl – Rus

Mă bucur că a revenit Stahl și chiar cred că putem câștiga azi!
Răspunde
10-11-2018, 13:28,
#3
RE: Etapa #16: Aerostar Bacau - UTA (10.11.2018, ora 11:00)
https://www.facebook.com/clubsportivaero...491241964/

arbitraj dezolant..
Răspunde
10-11-2018, 13:55,
#4
RE: Etapa #16: Aerostar Bacau - UTA (10.11.2018, ora 11:00)
La fel ca și jocul nostru! Suntem departe ...f departe !
Răspunde
10-11-2018, 14:14,
#5
RE: Etapa #16: Aerostar Bacau - UTA (10.11.2018, ora 11:00)
La modul realist, cam tot ce a fost adus anul acesta nu te poate ajuta pe mai departe. Janos, Copaci, Costin, Enescu, Benga...nu ai ce sa faci cu ei. Jucatori care gafeaza constant, supraponderali dupa 4 luni de pregatire si realizari doar din intamplare. Coulibaly, Manea(cu semnul intrebarii daca vorbim de liga1), Rus+cativa dintre tineri sunt cam singurii care merita pastrati. Visez cumva ca in iarna sa readucem niste jucatori gen Adili, Buia, Jorza si chiar Tanase, prea usor cedati. In plus adusi inca 3-4 jucatori buni, portar, fundasi laterali, mijlocas stanga. Vezi ce merge si in vara anului viitor completezi unde mai e nevoie ca sa poti ataca promovarea si sa ai un schelet bun de echipa de liga 1. Dupa o eventuala promovare sa nu fi nevoit sa aduci mai mult de 2-3 jucatori.

E extrem de nociva politica asta in care iti faci echipa de promovare, promovezi si apoi o schimbi din temelii odata promovat. Daca nu ai potential sa joci in liga 1, nu ai ce sa cauti la echipa de la bun inceput. In plus, cei dati afara acum trebuie paltiti la zi, fara mizerii de genul "ai jucat prost, nu meriti sa fii platit". Daca vrem sa putem aduce jucatori buni, altfel decat pe sume astronomice platite la semnatura, trebuie sa ne facem o imagine de club corect, unul care plateste munca, premiaza performanta si taie din fasa neperformanta, dar nu prin neplata perioadelor in care ai jucat totusi pentru club. In plus declaratii si actiuni de genul celor date de Popa, cu mintitul jucatorilor si promisiunile gratuite trebuie sa dispara, cred ca alaturi de cel care le-a facut. In actualul context cred ca Meszar ar trebui sa-si asume conducerea clubului si cred ca e genul de om care poate face toate astea.
Răspunde
10-11-2018, 15:07,
#6
RE: Etapa #16: Aerostar Bacau - UTA (10.11.2018, ora 11:00)
Din nou facem aceleasi greseli ca si sezonul trecut, dam afara jucatori inainte sa se termine turul de campionat. Dupa eliminarea de azi a lui Rus vom sta intrun singur atacant la meciul cu FC Arges......si sa vedem cine mai zboara si dupa partida de azi.
Răspunde
12-11-2018, 11:31,
#7
RE: Etapa #16: Aerostar Bacau - UTA (10.11.2018, ora 11:00)
Ma tot intreb , oare in clubul asta nu exista un ROI , in care sa se specifice clar ca jucatori sunt penalizati in cazul in care primesc cartonase galbene altele decat cele in interesul echipei(si aici ma refer la vociferari, frustrari ale anumitor jucatori la adresa arbitrilor). Este incredibil cat de multe cartonase galbene s-au si se primesc de catre jucatorii nostri.......
Consecinta ,duminica vom juca fara trei jucatori de baza si cel putin la doi dintre ei(Manea si Cipri Rus) , cred ca jumatate din cartonase le-au primit uzand de astfel de procedee.
Personal sunt foarte dezamagit de modul cum gestioneaza clubul situatia de criza instaurata dupa meciul cu U , daca excluderile lui Matei ( care oricum nu joaca de ceva vreme ) si Vadrariu pot fi acceptate , in cazul lui Cublesan ori Pop cred ca ne mai pueam folosi de ei pana in iarna iar apoi se putea trage linie.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)