Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
10-04-2019, 8:18, (Ultima modificare: 10-04-2019, 8:19 de Kidu.)
#1
Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
Două victorii în ultimele două jocuri au revigorat moralul echipei noastre, care primește vizita celor de la Pandurii Târgu Jiu.

”Un meci foarte important din punct de vedere al punctelor puse în joc, un meci foarte greu din punct de vedere al situației noastre ca lot, și la fel de greu în ceea ce privește adversarii noștri. Avem nevoie de puncte pentru a sta liniștiți, nu luăm în calcul decât victoria, iar aici trebuie să apelez la mentalitatea jucătorilor noștri, să nu ne culcăm pe ureche după două victorii”, anticipează Cristi Păcurar.

UTA nu contează pe accidentații Coulibaly și Stahl, Miculescu e plecat la lotul național de juniori, iar Neagu iese din schemă datorită acumulării a patru avertismente. ”Nu ne cade bine absența lui Neagu, care a început să își dea drumul la joc, nici a jucătorilor care încă sunt accidentați. Pandurii e o echipă care joacă mai bine în deplasare, marchează mult, are joc ofensiv destul de bun și e dispusă într-un 4-3-3 care ne poate pune pe gânduri. Dintre toate aceste trei aspecte, dacă nu putem acoperi unul, vom avea probleme. Adversarii vin cu foame de puncte, situația lor din clasament e și mai grea decât a noastră, evident va fi un meci care pe care. Privim cu încredere spre cele trei puncte, dar avem nevoie, în același timp, de mare atenție”, a adăugat Păcurar.

Arbitri: Kovacs Szabolcs (Carei) – Alexandru Corb (Satu Mare), Răzvan Soponar (Baia Mare). Rezervă: Mircea Salomir (Cluj-Napoca). 
Observatori: Romeo Malac (Timișoara), Teodora Albon (Cluj-Napoca).
Răspunde
10-04-2019, 8:50,
#2
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
Ne-ar mai trebui „puncte albe pentru zile negre”. Iar cu salariile, dar știm, încă nu avem buget. Când văd „semnale” din astea de la Mister de genul „am vrea dar așa nu se poate” nu îmi place, de fiecare dată parcă se pregătesc alibiuri pentru înfrângere. Vin meciuri foarte grele, nu ar fi ok să ajungem în plutonul echipelor care dacă mai fac niște pași greșiți au emoții serioase. E deja responsabilitatea lui Meszar, jucătorii cu salarii mari nu puteau fi duși fără acceptul său. Aceeași poveste de câțiva ani...însă ce mă enervează e perspectiva unui meci ca și cel cu Luceafărul. Când vrem, ne mobilizăm și batem liderul, când nu avem chef...domle e greu, nu avem condiții.  Dodgy

Sper totuși să batem cumva cumva. Lipsesc Neagu și Miculescu. E timpul lui Kanda să se facă util cu adevărat.
Răspunde
10-04-2019, 9:40,
#3
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
Pe astea de sub noi in "vecinatatea" clasamentului trebuie sa le batem neaparat.
Răspunde
10-04-2019, 13:34,
#4
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
E totul neinspirata declaratia lui Popa, cum e puitn mai bine , cum incepe iarasi sa vorbeasca tot aiurea !A mai avut cateva astfel de iesiri si in turul campionatului care numai bine nu fac !Iarasi in mediul online vedem stiri cu UTA are probleme financiare , ca UTA e vai mama ei si asa mai departe . E limpede ca jucatori isi vor primii banii , totul tine si e strans legat de aprobarea bugetului.
Răspunde
10-04-2019, 18:53,
#5
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
Doamne ce meci!!
Răspunde
10-04-2019, 20:31,
#6
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
Sincer ma bucur ca nu am castigat sau pierdut acest meci ca deja au aparut "atotsiutorii" de fotbal ca acum cativa ani. Daca pierdeam am vandut, popa stie fotbal, pregatim sezonul viitor, kkt, etc. Daca bateam 2 pauza 1 final gg 3+ au pus la pariuri in singapore ca nu au bani,kkt cu mac, etc.

Un egal perfect in conditiile date care le mai da peste nas acestor mari cunoscatori de care Aradul fotbalistic nu a dus niciodata lipsa.

Sau poate a fost 2 pauza X final cu gg plus 5, nu ???
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
10-04-2019, 21:34,
#7
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
te doare mintea ce comenturi is pe pagina de fb si pe sport arad...
Răspunde
10-04-2019, 23:06,
#8
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
Am avut impresia că dacă cei de la Pandurii nu se aruncau pe jos la fiecare fază, la 0-2, ai noştri nu se enervau şi nu reveneau la 3-2. Pandurii mi s-au părut o echipă foarte moale, însă prima repriză şi la golul trei am făcut nişte greşeli groaznice în apărare. Să se aprobe bugetul ăla odată... Angry

Atâtea goluri încasate anul ăsta pe teren propriu...nu cred să mai fi văzut în ceva campionat, poate în 94-95 cât mi-l mai amintesc. Urât sezon şi ăsta. 

Cel mai bun jucător al nostru: Hrezdac. La polul opus...cam toată apărarea. Nu ştiu ce e cu El Hasni. Din păcate nu dă deloc siguranţă apărării. Are...alură de fundaş, uneori are execuţii, dar de multe ori e neglijent, face greşeli mari. Păcat că nu-l avem pe Manea pe teren. 

Dacă într-un meci cu Pandurii am scăpat mingea în poartă (bine, şi portarul lor a făcut-o dar nu ne interesează), ce-o să facem cu Chindia când vin peste noi Cherchez, Florea şi ceilalţi?
Răspunde
10-04-2019, 23:07,
#9
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
Asta-i mentalitatea in tara noastra...
Răspunde
11-04-2019, 16:24,
#10
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
Scenarita asta de pariuri este ridicola. Toate golurile au fost goluri de portar si cunoscandu-l cu totii pe Roberto Bodea stim ca are si momente din astea cand iti face meciul praf.
Ma gandesc cat de frustrant trebuie sa fie pentru restul echipei sa revii de la 0-2, ba chiar sa preiei conducerea si dupa ce ai marcat 3 goluri sa fii egalat tot printr-un gol de portar.
Acum asta e, cred si eu ca e greu si pentru Roberto care 1 vs 1 e un portar excelent insa cu astfel de sincope e clar ca valoarea lui nu e de UTA.
Răspunde
11-04-2019, 18:57,
#11
RE: Etapa #29: UTA - Pandurii Târgu Jiu (10.04.2019, ora 17:00)
După astfel de evoluții e f clar că avem nevoie de un portar care să de-a siguranță între buturi!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)