Fotbalul judetean aradean
28-02-2014, 10:54, (Ultima modificare: 27-03-2014, 11:38 de Kidu.)
#1
Fotbalul judetean aradean
Fotbal judetean aradean
www.ajf-arad.ro
Răspunde
23-03-2014, 0:09,
#2
RE: Fotbal judetean aradean
Rezultatele etapei :

Voința Mailat – Progresul Pecica 0-1

Marcheaza: Peii

http://sportarad.ro/liga-iv-etapa-xix-re...la-mailat/
Răspunde
26-03-2014, 9:34,
#3
RE: Fotbal judetean aradean
Se pare ca presedintele FRF Razvan Burleanu va fi prezent la derbiul promovarii dintre Progresul Pecica vs. UTA.
Am inteles ca va veni la invitatia presedintelui AJF Adrian Lucaci.
Răspunde
29-03-2014, 8:45,
#4
RE: Fotbalul judetean aradean
La Sebis , un meci decisiv pentru promovare + Ionut Popa in staff , sunt ingredientele perfecte pentru o reteta buna . Prietenii stiu de ce Smile)
Răspunde
29-03-2014, 18:31,
#5
RE: Fotbalul judetean aradean
Progresul Pecica invinge cu 2-0 pe Victoria Zabrani si revine pe primul loc la o distanta de 2 puncte fata de noi.
Răspunde
12-04-2014, 19:57,
#6
RE: Fotbalul judetean aradean
[Imagine: 111.jpg]


UTA, program pana la finalul sezonului:

Aqua Vest Arad (a)
Taut (d)
Semlac (a)
Paulis (d)
Curtici (a)
Lunca Teuz (d)
Mailat (a)
Zabrani (d)


Pecica, program pana la finalul sezonului:

Siria (d)
Sintana (a)
Gloria Arad (d)
Sinpetru German (a)
Chisineu Cris (a)
Aqua Vest Arad (d)
Taut (a)
Semlac (d)
Răspunde
23-04-2014, 14:09,
#7
RE: Fotbalul judetean aradean
Primul hop mai serios din cele 7 care au mai ramas pt Pecica :

http://sportarad.ro/sintana-se-pregatest...motiveaza/
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
01-05-2014, 14:08, (Ultima modificare: 01-05-2014, 14:08 de Oli.)
#8
RE: Fotbalul judetean aradean
http://sportarad.ro/gloria-si-pecica-sus...-exceptie/

Gloria și Pecica susțin la unison: „Meciurile le jucăm pe teren, fără excepție”

Campioana Ligii a IV-a Arad s-ar putea decide vineri seara pe arena din Micalaca. Două dintre ocupantele podiumului se întâlnesc în meci direct și e posibil orice. Toată suflarea utistă va ține pumnii strânși pentru Gloria și, dacă ceea ce susține antrenorul echipei este adevărat, Progresul Pecica va avea viață grea pe „Telecom”.

Dacă „oficialii” celei mai vechi grupări arădene încă în viață au spus la începutul săptămânii că vor vorbi doar după meci, Costel Bogoșel a dat o scurtă, dar elocventă declarație. „În momentul în care am preluat-o pe Gloria mi s-a spus foarte clar că nu mi se va cere niciodată să pierd vreun meci, dar nici nu ni se va rezolva vreunul. Noi știm că fotbalul se joacă exclusiv pe teren, niciodată nu s-a pus altfel problema”, spune tehnicianul arădenilor. Acesta nu are nicio problemă de lot și se bazează mult pe calitățile vârfului Pocol, care este – în sfârșit – apt de joc și arată o formă bună.

Inutil să mai spunem că dincolo, principala armă a pecicanilor este Codrin Peii. Acesta nu-l va putea avea încă lângă el pe Trif, care este suspendat, dar sunt destui fotbaliști care pot susține construcția și atacul Progresului. Practic, liderul la zi al campionatului nu-și permite alt rezultat decât victoria dacă nu vrea să fie întrecută și – probabil – învinsă la general de UTA. Pentru asta, însă, antrenorul pecicanilor spune că echipa sa va apela doar la mijloace de ordin fotbalistic. „Dacă nu aș fi fost plecat 4 ani în Anglia, unde am văzut ce înseamnă fotbalul adevărat, poate se mai putea spune despre mine că mă interesează și alte lucruri din afara terenului. Așa, însă, vă spun cu mâna pe inimă că Pecica a jucat și va juca toate meciurile pe teren, va câștiga sau va pierde doar pe mâna sa, mai precis a jucătorilor care intră în luptă în cele 90 de minute, plus prelungiri. Dacă merităm, vom câștiga contra Gloriei, dacă nu, înseamnă că trebuie să muncim mai mult pentru celelalte meciuri oficiale. Întâlnim o echipă tânără, ambițioasă, arțăgoasă, care stă foarte bine în teren și care, sunt sigur, nu ne va primi cu flori în Micalaca. Nu știu de ce cei de la UTA tot vorbesc despre noi, ne bagă atât în seamă, ar fi bine să se uite doar în curtea lor. În fine, mi-aș dori un arbitraj corect în Micalaca”, a punctat Dinu Maghici.

Formații probabile:

Gloria: Bujor – Topai, Bilia, Wild, Hulbăr – Filimon, Manea, Blănaru, Gherghel – Gâlcă – Pocol.

Pecica: Rus – Vasilca, Șiclovan, Fritea, Istin – Kuku, G. Ponta, Best, Arsene – Fabian, Peii.

Arbitri: Cristian Trif, Paul Coiș, Cătălin Iova. Observatori AJF: Cornel Tiulea, Vasile Rad
Răspunde
01-05-2014, 20:00,
#9
RE: Fotbalul judetean aradean
N-au intrebat pe cine trebuie astia de la sportarad. Zahoi si conducatorii de la Pecica trebuiau chestionati numai ca nah, probabil ca nu vrea nimeni sa se puna rau cu ei.
Răspunde
02-05-2014, 10:55,
#10
RE: Fotbalul judetean aradean
Mergem la meci pe telecom azi de la 6 seara?
Răspunde
02-05-2014, 11:29,
#11
RE: Fotbalul judetean aradean
Da, asa s-a vorbit ca mergem.
Răspunde
03-05-2014, 11:25,
#12
RE: Fotbalul judetean aradean
Am fost la Gloria - Pecica pana prin minutul 85. Pecica nu a avut nicio ocazie, ce sa mai vorbim de ocazii periculoase. Nu au legat nimic la mijloc, s-au mai bazat pe driblingurile jucatorilor de culoare dar fara efect. Ma mir cum au putut cu acest joc sa ajunga pana aici.
Gloria a jucat foarte bine, s-a vazut pe jucatori cum isi doresc victoria, mai ales la ex-utistii Galca, Manea, dar si la atacantul care a dat primul gol (Berari). Cred ca ieri s-a facut dreptate fotbalistic vorbind iar UTA a ajuns pe un meritat loc 1.
Răspunde
10-05-2014, 20:42,
#13
RE: Fotbalul judetean aradean
Pecica - Sanpetru German: 15-0. Oare acum nu e desconsiderare a competitiei?
Răspunde
05-06-2014, 22:27,
#14
RE: Fotbalul judetean aradean
Citat:
COMISIA DE COMPETIŢII
C O M U N I C A T
5 iunie 2014

În şedinţa din 5 iunie 2014 comisia de competiţii a hotărât:

1. Jocul CS OLIMPIA BOCSIG – CS ŞOIMII ŞIMAND etapa a-27-a Liga 5 seria B, se dispută în 07.06.2014 ora 11.00 pe terenul din BOCSIG.
2. Jocul AS PODGORIA GHIOROC – CS GLOGOVĂŢ 2013 etapa a-21-a Liga 6 seria A, se dispută în 07.06.2014 ora 11.00 pe terenul din GHIOROC.
3. CS NAŢIONAL SEBIŞ dispută jocurile de pe teren propriu ( et. 28 cu F. Pilu şi et. 30 cu C. Dezna ), DUMINICA P.M. pe terenul din BOCSIG.
4. Jocul AS MĂNĂŞTUR – CS REAL HORIA etapa a-21-a Liga 6 seria A, nu se dispută.
5. Jocul CS SPERANŢA CHIER – AS HĂLMAGIU etapa a-21-a Liga 6 seria B, nu se dispută.
6. Jocul CS VOINŢA MAILAT – CS ŞIRIANA ŞIRIA - Liga 4, etapa 30, se omologhează cu rezultatul 3 – 0 în favoarea CS VOINŢA MAILAT.
7. Jocul CS VOINŢA MAILAT – CS ŞIRIANA ŞIRIA - Liga 4 juniori, etapa 30, se omologhează cu rezultatul 3 – 0 în favoarea CS VOINŢA MAILAT.
8. Conform Hotărârii Comisiei de disciplină din data de 05 iunie 2014 echipa AS VICTORIA LUNCA TEUZ – liga 4 juniori este penalizată cu 6 puncte.
9. Conform Hotărârii Comisiei de disciplină din data de 29 mai 2014 echipele AS SEMLECANA SEMLAC – liga 4 seniori şi juniori au fost excluse din campionatele respective. Toate rezultatele din returul de campionat se omologhează cu 3-0 în favoarea echipelor adverse.
10. Conform Hotărârii Comisiei de disciplină din data de 05 iunie 2014 echipele CS ŞOIMII TAUŢ – liga 4 seniori şi juniori au fost excluse din campionatele respective. Toate rezultatele din returul de campionat se omologhează cu 3-0 în favoarea echipelor adverse.

11. Conform Hotărârii Comisiei de disciplină din data de 29 mai 2014 echipa AS OLIMPIA BUJAC – liga 5 seria A a fost exclusă din campionat. Toate rezultatele din returul de campionat se omologhează cu 3-0 în favoarea echipelor adverse.
12. Conform Hotărârii Comisiei de disciplină din data de 29 mai 2014 echipa AS CRIŞUL ALB ŞICULA – liga 5 seria B a fost exclusă din campionat. Toate rezultatele din returul de campionat se omologhează cu 3-0 în favoarea echipelor adverse

PREŞEDINTE,
Dan Coman

SURSA: AJF ARAD

[Imagine: Capture.jpg]

*echipe excluse din liga a IV-a si retrogradate direct in Promotie (liga a VI-a). Practic Siria si Sanpetru German au fost salvate de retrogradare.
Sportiv este o pierdere insa baremurile sunt baremuri si daca unii au impresia ca platesc cand vor si cum vor, suporta consecintele.
Răspunde
05-06-2014, 23:02,
#15
RE: Fotbalul judetean aradean
Macar a urcat Santana pe 5Smile))
Răspunde
05-06-2014, 23:32,
#16
RE: Fotbalul judetean aradean
Semlecana este de rasul pizdii, cred ca rad si curcile de ei prin Semlac: au cazut de fraieri in toata afacerea asta intrucat motivul pentru care nu s-au prezentat ei la meciul din retur (exact in ziua cand Pecica pierdea la Gloria) a fost proasta invatatura a celor de la Pecica care i-au indrumat sa nu se prezinte la meci, urmand ca Pecica sa isi exercite influenta ca meciul sa fie reprogramat exact in perioada aia cand noi am jucat tot cate doua meciuri pe saptamana, fapt ce s-a si intamplat.

Pecicanii sperau ca ne vor incurca semlecanii insa cum UTA a castigat meci dupa meci, nu le-au mai dat banii semlecanilor sa isi achite cheltuielile somate de AJF pentru meciul retur cu UTA.

Asta e, o mare m**** pentru toti blatistii cat si pentru toate ciorile alea de la Pecica! Smile
Răspunde
20-06-2014, 20:09,
#17
RE: Fotbalul judetean aradean
http://specialarad.ro/ajf-arad-a-intrat-in-insolventa/

AJF Arad a intrat în insolvenţă!

Adunarea Generală Extraordinară a AJF Arad s-a întâlnit astăzi într-o şedinţă în care practic să se decidă viitorul asociaţiei. S-a vorbit chiar de falimentul acesteia, ceea ce ar fi devenit o premieră în România, dar în cele din urmă s-a decis insolvenţa.

Adunarea Generală Extraordinară a AJF Arad a fost convocată de președintele Adrian Lucaci pentru a dezbate următoarele puncte de pe ordinea de zi:

6. Prezentarea raportului financiar la zi.

7. Modalitatea de recuperare a prejudiciului financiar al AJF Arad.

8. Modalităţi de continuare a activităţii AJF Arad.

9. Sistemul competiţional 2015-2016.

10.Adoptarea Hotăririi Adunării Generale Extraordinare din 20.06.2014

„S-a decis să intrăm în insolvență. Acest lucru ne ajută ca în următoarele șase luni să nu mai crească penalitățile. Nu știu acum care este suma exactă cu care AJF este datoare, undeva aproape de 3 miliarde de lei vechi, 282.000 de RON”, spune Vasile Rad, secretarul general al AJF.

Următorul pas este ca biroul executiv al AJF să aleagă firma care să devină administrator judiciar.

Vom reveni în zilele următoare cu informații asupra procesului de insolvență a AJF dar și despre viitorul sezon competițional.
Răspunde
30-07-2014, 8:31,
#18
RE: Fotbalul judetean aradean
Citat:Liga a 4-a va avea doar 14 echipe

Comitetul Executiv al AJF Arad a decis ca viitorul sezon al Ligii a 4-a să cuprindă doar 14 echipe. aceștia justifică numărul mai restrâns (cu două echipe) după criteriul sportiv. Campionatul va începe la data de 9 august.

Au retrogradat din liga a 4-a Șomii Tauț și Semlecana Semlac, ambele fiind excluse pentru neprogramările din ediția precedentă a campionatului, neprogramări dictate în urma datoriilor financiare. De asemenea, Forest oil Sâmpetru German a preferat să se înscrie la Liga a 5-a. Au promovat din Liga a 5-a Șoimii Lipova și Național 2 Sebiș, iar UTA 2 BD a fuzionat cu Șiriana Șiria și va juca sub această denumire în liga a patra pe arena din Șiria.

Deși au făcut cerere de înscriere în Liga a 4-a, Victoria Felnac, Dacia Beliu și Șoimii Șimand nu au fost acceptate.

Programul primei etape – 9 august
Unirea Sântana – Lunca Teuz Cermei
UTA II – Gloria
Șoimii Lipova – Național 2 Sebiș
Victoria Zăbrani – Aqua Vest
Frontiera Curtici – Progresul Pecica
Crișul Ch. Criș – Voința Mailat
Păulișana Păuliș – Banatul Sânicolau Mic

SURSA: Special Arad

Imi par cam putine 14 echipe. Felnacul si Beliu chiar aveau echipe bunicele.
Răspunde
10-08-2014, 8:06,
#19
RE: Fotbalul judetean aradean
Liga a IV-a Arad - Rezultatele etapei I

0:2 UTA II – Gloria
1:0 Șoimii Lipova – Național Sebiș II
2:1 Unirea Sântana – Lunca Teuz Cermei
3:1 Victoria Zăbrani – Aqua Vest
0:4 Frontiera Curtici – Progresul Pecica
3:0 Crișul Ch. Criș – Voința Mailat
1:3 Păulișana Păuliș – Banatul Sânicolau Mic
Răspunde
12-08-2014, 23:08,
#20
RE: Fotbalul judetean aradean
Se desființează? Club de fotbal centenar din Arad pe cale de dispariție

"Gloria este singurul club de fotbal din Arad care are mai bine de o sută de ani de existență. Istoria, însă, se pare că nu se poate opune destinului și peste câteva zile, sau poate ore, am putea vorbi despre acest club doar la trecut.

Deși este principala favorită la câștigarea campionatului în Liga a 4-a, acolo unde se luptă cu Progresul Pecica, Gloria riscă să își oprească activitatea după doar un joc susținut în actuala stagiune. Se pare că patronul clubului, Sandu Ion, nu mai vrea sau nu mai poate să susțină activitatea de la club. Contactat telefonic, Marcel Coraș – președintele grupării – nu știa nici el cum vor evolua lucrurile: „chiar nu știu ce se întâmplă. Echipa a avut astăzi antrenament, a făcut apoi recuperare, dar din câte știu eu se poate întâmpla orice și oricând. Au fost unele discuții în urma cărora Sandu Ion se pare că dorește să renunțe să mai susțină clubul”. Întrebat dacă știe despre eventuale negocieri între Sandu Ion și un alt om de afaceri interesat să preia echipa, Coraș a fost tranșant: „exclus. Din informațiile mele nu a discutat cu nimeni nimic”.

O discuție finală ar urma să aibă loc în această seară.

Este o știre care surprinde mai ales ca moment. În această vară, Gloria a adus un număr destul de important de jucători, s-a investit într-un cantonament la Moneasa, iar campionatul, chiar dacă a trecut doar o etapă, este în derulare. Reamintim că în prima etapă, Gloria a câștigat la Șiria, scor 2-0, meciul contra echipei UTA BD 2.

Gloria și-a sărbătorit centenarul în luna august a anului trecut, la acest eveniment participând mai mulți foști jucători din anii 80-90. Sărbătorirea centenarului a fost însă umbrită de moartea fostului atacant al echipei din anii 80, Sandu Cizmaș (58 de ani), care a suferit un atac cerebral imediat după joc."

Ştirea e de pe specialarad, dar prima dată au dat informaţia cei de la sportarad. Pe undeva îmi pare rău, dar pe de altă parte nu pot să nu am atitudinea aia care mă face să spun "pentru ce dracu au mai depus n contestaţii anul trecut, cine mai avea speranţe că S.I. vrea să mai facă fotbal?"
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)