Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
03-07-2019, 9:00,
#1
Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Răspunde
06-07-2019, 15:24,
#2
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Din păcate după accidentarea lui Cipri de săptămână trecută a venit și accidentarea lui Miculescu de azi...sper doar sa nu fie ceva grav!
Răspunde
06-07-2019, 17:38,
#3
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Nu este nimic grav, o contuzie...ne-a spus Codru si Meszar ca s-au dus la pauza in vestiar si au zis ca ii doar o contuzie si nu are nimic grav!
Răspunde
06-07-2019, 17:42,
#4
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Doamne ajuta ! Perioada asta e importanta in procesul de pregătire a noului sezon în care cu siguranță Miculescu e o piesă forte!
Răspunde
21-07-2019, 11:50,
#5
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Formula de start a echipei noastre in amicalul de azi cu NK Rogaska:

Iacob - Tomozei, Melinte, Șeroni, Stancu - Hrezdac, Pușcaș - Khalaila, Rus, Oroian - Buhăcianu

Interesant este faptul ca practic jucam cu 3 atacanti in zona ofensiva!!!
Răspunde
21-07-2019, 15:44,
#6
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Cred că așa o să arate și primul 11 in primul meci oficial cu maxim 2 modificări: Miculescu și lorenzi titulari! Doamne ajută!
Răspunde
21-07-2019, 21:59,
#7
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Ma incumet sa spun ca avem cam cel mai profesionist si serios staff tehnic din ultimii 10 ani !!!
Răspunde
25-07-2019, 7:46, (Ultima modificare: 25-07-2019, 7:46 de Giuliano.)
#8
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Primul și – probabil – unicul eșec din amicalele verii: UTA – Al Fateh 0-2

După cinci victorii (11-1 cu Ineu, 3-0 cu Pecica, 2-1 cu Luceafărul Oradea, 2-0 cu Budaorsi și 6-0 cu Rogaska ) a venit și un eșec, primul și – probabil – ultimul al UTA-ei în perioada de pregătire estivală. Echipa de primă ligă din Arabia Saudită, Al Fateh, s-a dovedit mai matură și pragmatică decât arădenii, concretizând puținele ocazii de gol, în timp ce „roș-albii” au păcătuit destul de mult pe faza de finalizare. Nici arbitrajul nu a fost unul foarte bun și asta pentru că teamului de pe Mureș i-a fost refuzat un penalty clar la mijlocul primei părți, la scorul de 0-0, dar, una peste alta, se pot trage destul învățăminte după testul cu saudiții. Cu atât mai mult cu cât, la prima vedere, Laszlo Balint a aliniat o posibilă formulă de start pentru disputa cu Dunărea Călărași.

Meciul putea începe de la scorul de 1-0 pentru Al Fateh. Lorenzi a pierdut ușor o minge la 18 metri, portarul Iacob a comis penalty, dar tot el i-a refuzat golul lui Nawap. UTA a avut mai mult mingea, însă atacurile sale au fost destul de sterile, de vină fiind – fără îndoială – și calitatea bună a fotbaliștilor din fața sa. În prima jumătate de oră, doar Miculescu a avut o oportunitate demnă de consemnat, printr-un șut din 16 metri respins de Albri, pentru ca Florin Iacob să mai salveze odată rezultatul din poziție de unu la unu cu atacantul de careu al adversarilor. Jocul arădenilor s-a mai animat puțin după intrarea în luptă al lui Cipri Rus, cel care l-a înlocuit pe Buhăcianu lovit dur în zona coastelor. Mai întâi, căpitanul UTA-ei l-a întins serios pe goal-keeperul advers cu șut de la 20 de metri, iar apoi a pasat ideal pentru Bustea, care – însă – a reluat peste poartă din numai doi metri. Repriza s-a încheiat cu un „cap” peste poartă al lui Miculescu, la centrarea din corner a lui Stancu.

În chiar primul minut al actului secund, Iacob și-a pierdut concentrarea și a scăpat din mâini un șut de la 23 de metri ce a atins și bara din stânga sa înainte de a intra în plasă: 0-1. Dar, în minutul 53, portarul UTA-ei a avut a treia intervenție decisivă, după care Hrezdac a ratat de puțin lovitura de cap după o lovitură de colț. Al Fateh și-a majorat avantajul pe tabelă în minutul 67, pe o contră rapidă, finalizată de Alyousef cu un șut la colțul lung, în dreapta portarului. Fiindcă „roș-albii” au și mâine seară (ora 18,30) meci cu slovenii de la Dravinja (Liga 3-a), Gyuszi Balint nu a mai operat schimbări și elevii săi nu au mai avut puterea să revină în joc. Până la final am mai consemnat doar șutul sănătos de la 22 metri, în diagonală, trimis de Miculescu puțin peste transversală. În schimb, saudiții au folosit mulți dintre titulari după pauză.

UTA:Iacob - Tomozei, Ilie, Melinte, Stancu - Hrezdac, Lorenzi (76 Pușcaș) - Ursu, Miculescu, Bustea - Buhăcianu (34 Rus)

http://www.sportarad.ro/2019/07/24/primu...fateh-0-2/

Poate nu-i rău că a venit și o înfrângere. Ne-a bătut un adversar cotat mai puternic deci nu poate fi vorba de o demoralizare sau de ceva grav dar în același timp ne readuce pe toți cu picioarele pe pământ și se diminuează riscul ca echipa să intre pe teren în prima etapă amețită de aburii unei campanii ”glorioase” în amicale. Ce am remarcat din relatare e că am cam fost ușor surprinși pe contraatac. Asta se poate regla de către Balint din așezare pe faza ofensivă dar e semn că echipei îi place faza ofensivă, jucătorii sunt atrași de poarta adversă, ceea ce pentru noi ca spectatori nu poate fi decât pozitiv. Să vedem cum stăm cu prospețimea, din relatările despre echipa secundă și din declarațiile lui Balint de asemenea, antrenamentele tari din perioada asta se cam simt dar sper ca până la meciul din prima etapă să avem o echipă care să reziste 90 de minute la ritm competițional.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
25-07-2019, 7:49,
#9
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Balint: „Chiar dacă am pierdut în fața unui adversar de calibru, îmi doresc mai multă responsabilitate din partea jucătorilor când îmbracă tricoul UTA-ei”

„Chiar dacă am pierdut, și acest test a fost extrem de util pentru echipa noastră. E clar că rezultatul mă nemulțumește total și mai ales maniera în care s-a conturat acesta, adică pe fondul unor greșeli personale. Pe de altă parte, am avut și momente bune de joc, în special în prima repriză. Ne-am creat acțiuni de atac consistente, ne-a lipsit, însă golul. S-a terminat 0-2, rezultat ce ne îndeamnă la analiză și la tragerea concluziilor de rigoare. Mai ales în partea a doua, am fost dominați destul de clar, am căzut puțin și fizic, dar ne-am asumat acest lucru prin neoperarea schimbărilor în compania unei echipe ce a schimbat liniile la pauză. În fine, suntem conștienți că am întâlnit și am pierdut în fața unui adversar de calibru, aflat la un alt nivel față de noi, cu un buget ce nu se compară cu al nostru, dar asta nu este o scuză, un alibi, pentru înfrângere. În primul rând, îmi doresc mai multă responsabilitate din partea jucătorilor când îmbracă tricoul UTA-ei, concentrarea trebuie să fie maximă mereu, nu poți lăsa garda jos niciun moment mai ales în fața unor adversar de calibrul celui de astăzi”, a punctat antrenorul „roș-albilor”.

http://www.sportarad.ro/2019/07/24/balin...ul-uta-ei/
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
26-07-2019, 7:46, (Ultima modificare: 26-07-2019, 7:46 de Giuliano.)
#10
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
http://www.sportarad.ro/2019/07/25/s-a-p...vinja-7-0/

După cum era de așteptat, UTA a zburdat în ultimul amical al verii, disputat în penultima zi de cantonament la Rogla. „Roș-albii” s-au aflar față în față cu ND Dravinja, o formație de Liga 3-a din Slovenia, în fața căreia au înregistrat a doua cea mai clară victorie din perioada pregătitoare, după 11-1 cu CS Ineu.

Utilizând fotbaliștii care nu au evoluat deloc, sau mai puțin ieri, în eșecul (0-2) cu Al Fatah, Laszlo Balint s-a convins că are soluții viabile în lot, cu mențiunea că – totuși – adversarii au fost destul de modești. Prin urmare, golurile au curs unul după altul în poarta slovenilor, singurele note negative ale serii fiind accidentările lui Ivan și Khalaila. La prima vedere vorbim despre simple contuzii, în timp ce în cazul lui Vali Buhăcianu vorbim despre o revenire rapidă, în numai 24 de ore, după ce a părăsit terenul în meciul cu saudiții după o lovitură primită în zona coastelor. De altfel, golgheterul stagiunii precedente a Ligii a 2-a a reușit „tripla” astăzi, ajungând la cota 9 goluri în amicale.

Dar iată succesiunea reușitelor utiste în disputa cu ND Dravinja:

(min. 3): Pasă lungă Șeroni spre Buhăcianu, care înscrie după ce scoate din joc un adversar și ajunge singur cu portarul
(min. 22): Același Buhăcianu face 2-0 după ce speculează o neglijență în defensiva adversă, interceptează o pasă trimisă în suprafața de pedeapsă și înscrie pe lângă portar
(min. 35): Khalaila a înscris după o acțiune personală, încheiată cu șut imparabil la colțul lung, vinclu, din marginea dreaptă a suprafeței de pedeapsă
(min. 42): Oroian driblează la mijlocul terenului, așează mingea pentru Khalaila, care trimite pe jos tot în colțul lung din aceeași poziție
(min. 44): Buhăcianu face tripla, după o reluare plasată din interiorul careului
(min. 64): Oroian e lansat de la mijloc de Isac, pătrunde în stânga și trage din 15 metri pe jos la colțul lung
(min. 72): Cipri Rus înscrie și el după o pasă bună a lui Khalaila
Dacă în prima parte „Bătrâna Doamnă” a fost destul de pragmatică, nu același lucru se poate spune și despre actul secund. Buhăcianu, în două rânduri, Ursu și Rus au irosit ocazii mari, dar, la fel de adevărat este că și slovenii s-au văzut în careul lui Bulboașă și apoi Opric, acesta din urmă chiar având două intervenții excelente. În ultimul sfert de oră, după accidentarea lui Ivan, Balint a dorit să vadă cum se comportă elevii săi în inferioritate numerică, dat fiind rezultatul rotund și calitatea adversarului.

http://www.sportarad.ro/2019/07/25/s-a-p...vinja-7-0/
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
08-10-2019, 19:52,
#11
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Știe cineva ora și locația meciului de la Bekeschaba?
Răspunde
09-10-2019, 20:24,
#12
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Nimeni nu stie nimic despre locatie? Ora ii 14 ora ungariei!
Răspunde
09-10-2019, 21:26,
#13
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
https://1912elore.hu/site/bekescsaba-191...-20191011/
Cred că pe stadionul mare.
Semper Fidelis
Răspunde
11-10-2019, 16:17,
#14
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Inca odata s-a intamplat, a mia oara cand ungurii joaca dur si accidenteaza pe un jucator de la noi....eu spun ca nu mai are rost sa jucam cu echipe din ungaria ca tot asa patim...nu stiu ce naiba tot au de joaca asa la rupere, nu le da nimeni balonul de rupt picioare. Bine ca a scos balint echipa de pe teren ca altfel sigur mai rupeau 2 jucatori.. Sper ca Romario sa fie ok si sa nu stea accidentat mult timp!
Răspunde
25-01-2020, 13:04, (Ultima modificare: 25-01-2020, 13:06 de maryan.)
#15
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
După o primă repriză cu cei de la pecica ...chiar daca suntem conduci sunt câteva lucruri bune de remarcat:
1. Jebari este un jucător foarte tehnic si cu o viteza de execuție foarte bună;
2. Simo are calitate și e clar că ne va ajuta ...aducând un plus valoare pe partea stângă;
3. Vulturar un jucător ce la 15 ani arată o maturitate fenomenala in joc...copilul asta va ajunge mare.
Ca lucru mai puțin bun, eu nu înțeleg ce căuta la noi a.rus ? Băiatul e mult sub nicelul lotului, in plus e și împrumutat! Văzând amicalul cu juniorii de saptams trecută, sunt jucători acolo peste el sau cel putin la nivelul lui și macar am da șanse juniorilor noștri să crească, nu jucătorilor împrumutați!
In meciurile amicale rezultatul contează mai puțin ...mai ales la începutul perioadei de pregătire!
Răspunde
25-01-2020, 14:32,
#16
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
(25-01-2020, 13:04)maryan a scris: După o primă repriză cu cei de la pecica ...chiar daca suntem conduci sunt câteva lucruri bune de remarcat:
1. Jebari este un jucător foarte tehnic si cu o viteza de execuție foarte bună;
2. Simo are calitate și e clar că ne va ajuta ...aducând un plus valoare pe partea stângă;
3. Vulturar un jucător ce la 15 ani arată o maturitate fenomenala in joc...copilul asta va ajunge mare.
Ca lucru mai puțin bun, eu nu înțeleg ce căuta la noi a.rus ? Băiatul e mult sub nicelul lotului, in plus e și împrumutat! Văzând amicalul cu juniorii de saptams trecută, sunt jucători acolo peste el sau cel putin la nivelul lui și macar am da șanse juniorilor noștri să crească, nu jucătorilor împrumutați!
In meciurile amicale rezultatul contează mai puțin ...mai ales la începutul perioadei de pregătire!


Exact, oricum pare promitatoare o echipa cu: Iacob-Tomozei, Melinte, Ilie, Simo-Oroian, Moise, Isac, Jebari-Rus, Buhaceanu.
Răspunde
25-01-2020, 16:15,
#17
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Si mie mi-a placut Jebari si cred ca ne va ajuta pe partea ofensiva.
Simo nu s-a remarcat in mod special dar pare un jucator stapan pe sine, a jucat simplu si eficient. Probabil potentialul lui e altul, dar avand in vedere ca a stat 6 luni, e primul meci la noi jucat si pe sintetic, pe undeva era de asteptat sa nu impresioneze.
Noi si in tur am fost o echipa cu viteza de reactie foarte buna pe contraatac, dar cred ca in retur, cu jucatorii adusi, vom fi si mai buni.
Răspunde
26-01-2020, 10:44,
#18
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
A fost o miscare reusita ieri raportat la nivelul de pregatire al baietilor.Exista mult calitate la nivelul lotul ,mi-a placut atat Jebari cat si Simo,ambii vor fi titulari incontestabili la UTA.Ca si aspect negativ ,as vrea sa punctez evolutii lui Andrei Rus cat si Lorenzi care cu parere de rau nu sunt de UTA!Simo a preluat numarul 20 ,in aceste conditii cred ca Coulibaly este istorie pentru UTA!
Răspunde
26-01-2020, 17:18,
#19
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Eu nu inteleg de ce insista cu andrei rus?! L-au imprumutat pe ivan si l-au adus pe acest jucator kre nu ne ajuta deloc, mai mult ne pune bete in roate. Cat despre lorenzi , e un jucator la cantitate nicidecum la calitate. Si in tur, multe pase gresite, nu a iesit cu nimic in evidenta. Isac si hrezdac la ora actuala sunt peste el. Revine si puscas, asa ca mai bine i-ar da drumu.
Răspunde
27-01-2020, 9:42,
#20
RE: Meciuri amicale, sezonul 2019-2020
Ai nevoie de un lot apropiat valoric numeros pt a promova. Fara Lorenzi si A Rus anul trecut cu meciurile din 3 in 3 zile pierdeam o multime de puncte si am fi improvizat cu juniori de 16 ani sau cu mutari vezi Bustea sau Ursu pe flancuri in aparare. Deocamdata Puscas inca nu a revenit, Simo abia a fost adus si speram cu totii sa devina o certitudine. Pana atunci insa pentru a promova ai nevoie de puncte si de solutii si pe banca, deci Lorenzi si A Rus sunt oameni care te-au ajutat ca titulari multe meciuri si te vor ajuta in continuare pana la final. Un campionat nu se castiga doar cu 11 jucatori buni
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)