UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
03-07-2019, 9:02,
#1
UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Răspunde
21-08-2019, 11:38, (Ultima modificare: 21-08-2019, 11:51 de cipri_23.)
#2
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Şoimii Lipova – UTA Arad în Cupa României.
Răspunde
21-08-2019, 13:16,
#3
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Unde se joaca meciul cu Lipova?? La pancota cumva?
Răspunde
21-08-2019, 15:44,
#4
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Anul acesta am putea ajunge sus in cupa României, la ce lot avem, bineînțeles prioritate are campionatul și mult asteptata promovare!
Sa le luam pas cu pas și să avem încredere deplină în băieți și în Balint !
Răspunde
21-08-2019, 16:23,
#5
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Eu cred că nu ne permitem luxul să tragem pe două fronturi sezonul ăsta.
In Cupă pot juca rezervele și jucătorii mai puțin utilizați, dar cam atât, dacă vrem să avem șanse reale la promovare. Nu poți să riști aiurea accidentări sau risipă de energie, mai ales că sezonul ăsta din liga a doua se anunță cel mai tare din cel puțin ultimii 30 ani. In fine, știe Gyuszi mai bine ce are de făcut.
Răspunde
21-08-2019, 17:54,
#6
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Dimpotrivă cred că anul ăsta avem șanse mai mari în cupă. Nu mai avem o împărțire foarte radicală între titulari și rezerve și cred că dacă sâmbătă jucăm cu o echipă în campionat, miercuri în cupă putem alinia o alta aproape la fel de competitivă. Gândiți-vă doar cine sunt rezervele noastre: Bolboașă, Șeroni, Pușcaș, Isac, Ursu, Oroian, Ioniță, jucători care ar putea evolua liniștiți și în campionat. Bine, clar că dacă dăm la un moment dat de o echipă ca CFR sau ca Viitorul, acolo e mai greu dar prima dată hai să tratăm serios fazele preliminare (și sunt convins că o vom face pentru că Balint nu e tipul care să facă rabat de la efort iar cei enumerați de mine vor dori să demonstreze că merită să intre în primul 11) și după aia vedem pe parcurs.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
21-08-2019, 18:12,
#7
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Poate nu ar fi rau sa li se propună celor de la Lipova sa jucam acest meci pe Motorul decat sa se mearga pana la Pâncota. Si reteta financiara pt cei de la Soimii cred ca ar fi mai interesanta adunand castigurile de pe Motorul decat de la Pâncota. Nu cred ca se pune problema echipei calificate oriunde se va juca partida.
Răspunde
21-08-2019, 18:34,
#8
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Nu mi se pare normal. Nouă cum ni s-ar părea dacă am primi asemenea propuneri de la CFR, FCSB sau Dinamo. Eu unul m-aș simți jignit. Tocmai astfel de meciuri în locuri pitorești unde oamenii pot vedea echipe care nu poposesc foarte des în localitatea lor constituie farmecul competiției. În plus de ce am face asta? Pentru a evita o deplasare de jumătate de oră? Asta ca să nu mai adaug că spre deosebire de Motorul, la Pâncota jucăm pe iarbă.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
21-08-2019, 19:24,
#9
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Ar fi frumos sa ajungem in fazele finale ale acestei competitii, sau chiar in finala, de ce nu! La cat de serios si motivat il vad pe Balint nu cred ca v-a lasa aceasta competitie in plan secund. 
Si lotul de jucatori este foarte echilibrat. Balint nu vorbeste de rezerve si titulari iar o competitie in plus i-ar tine in priza pe toti.
Răspunde
21-08-2019, 20:45,
#10
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Eu am mare incredere in aceasta echipa ! Sunt sigur ca anul asta vom ajunge departe in Cupa Romaniei . Am incredere ca dupa atatia ani , putem spera la ceva frumos sezonul asta . Inclusiv in Cupa Romaniei !
Răspunde
21-08-2019, 21:30,
#11
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Sincer de data aceasta trebuie sa fim concentrați pe campionat pentru a putea promova fără a ne umple de accidentați și a acumula inutil oboseala.
Răspunde
22-08-2019, 17:39, (Ultima modificare: 22-08-2019, 17:53 de joker.)
#12
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Sunt convins ca Balint va pune accent și pe cupa,chiar dacă v-or juca și cei care au jucat mai puțin, anul asta avem un lot echilibrat și nu văd motive sa o lăsam mai moale in cupa când chiar am putea face ceva anu asta!
Răspunde
27-08-2019, 21:23,
#13
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Slăbuț azi. Da, într-adevăr am avut 5 juniori + doi oameni cu doar câteva antrenamente, a fost o echipă lipsită de omogenitate dar mă așteptam la mai multă răutate și determinare în teren. Nu mi s-a părut că văd o echipă de jucători care vor să-i demonstreze ceva antrenorului, așa cum mă așteptam. Dacă ar fi să laud pe cineva ar fi Vulturar, copilul chiar are personalitate în joc și mi s-a părut singurul care azi a dat 100%.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-08-2019, 21:47, (Ultima modificare: 27-08-2019, 21:48 de psv.)
#14
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
E alarmant ca astazi cel mai bun jucator al nostru a fost un pusti de 15 ani in speta Vulturar,e alarmant ca alti doi tineri ,prime variante de schimbare (Ivan si Deta)pe partile laterale in aparare, cand au ocazia sa demonstreze ca se poate conta pe ei ....nu pot sta in ghete .Cu nota de trecere astazi pe langa Vulturar i as mentiona pe Ionita,Seroni, Bustea , Bolboasa si poate Melinte .Pe Moise poate il anunta cineva ca practica un joc de echipa ,unde ECHIPA este primordiala si nu iesirea personala in evidenta,asta ca o aluzie la modul cum a tratat atat faza cu Cipri Rus cat si cea cu Seroni.Ca o concluzie , nu aratam bine, nu aratam bine deloc ,inadmisibil sa te paseze Lipova in halul asta.
Răspunde
27-08-2019, 21:48, (Ultima modificare: 27-08-2019, 21:52 de Kidu.)
#15
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Da, intr-adevar, cei ce aspira la postul de titular nu au facut cel mai grozav meci astazi insa, chiar si asa, importante sunt cele trei puncte si accederea in faza urmatoare a cupei.
Nu dau vina pe teren dar pe tapsanul ala de iarba nu puteai da o pasa, a fost o greseala sa jucam acolo si bine ca nu s-a accidentat nimeni.
In competitie trebuie sa fii si pragmatic pentru ca fotbalul se joaca pe goluri, nu pe impresia ca am fost mai buni.
Răspunde
27-08-2019, 21:59,
#16
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Azi au jucat mulți dintre cei ce nu prind primul 11, nu poți să te alarmezi că n-am avut omogenitate, sau că n-au murit jucătorii pe un teren pe care iți puteai luxa glezna la fiecare metru. Din gură-i ușor, mai greu cu practica. Am obținut calificarea intr-o competiție pe care eu n-aș pune deloc bază sezonul ăsta, dar, na, cică suntem un club mare...mă rog, fiecare cu visele lui. Vă turnați degeaba cenusă in cap, UTA are echipă și are antrenor, asta o să se vadă in campionat.
Răspunde
27-08-2019, 22:09,
#17
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Analiza lui Balint:

”Din păcate, am avut unele momente ale jocului în care am arătat ca o echipă fără personalitate, cel puțin pe posesie, iar treaba aceasta trebuie să se schimbe. Când am pus mingea jos, am arătat puțin altfel și am avut și acea construcție progresivă pe care mi-am dorit-o. E adevărat că și terenul a fost de o calitate mai puțin bună, dar acest lucru nu e important. Un câștig pe care trebuie să îl evidențiem e Vulturar, un copil cu potențial foarte mare, mă bucur că a avut un joc reușit, trebuie să îi dea încredere pe mai departe”, a remarcat antrenorul principal al UTA-ei. ”Ivan sau Deta au avut probleme împotriva unui adversar foarte bun, trebuie să felicit Șoimii Lipova, a arătat ca un adversar matur. Dar trebuie să învățăm din aceste lucruri. Ei trebuie să înțeleagă că dacă vor să evolueze la UTA, la o echipă care se bate la locurile fruntașe în liga secundă, atunci trebuie să fim buni sau foarte buni, să avem personalitate, să avem tupeu, să iasă la suprafață valoarea”, a continuat tehnicianul.

A fost primul meci pentru Romario Moise în tricoul UTA-ei, iar Alex Ioniță, și el recent sosit la Arad, a bifat prima confruntare ca titular, după ce sâmbăta trecută, la Ripensia, a intrat pe final. ”Sunt jucători cu calitate certă, sunt convins că vor aduce un plus atât valoric cât și din punct de vedere al experienței. Se vede că Alex Ioniță e puțin în urmă cu pregătirea fizică, dar s-a luptat azi, a reușit să facă ceea ce i-am cerut tactic. Romario a făcut un joc bun, a avut două situații de a marca, din păcate a întârziat puțin momentul șutului. Trebuie să se integreze ușor-ușor în colectiv”, a spus Gyuszi Balint, adăugând că cu gândul deja la etapa de campionat de sâmbătă.

”Luăm fiecare meci în parte, am spus-o și înaintea acestui joc. Tratăm cu maximă responsabilitate Cupa, indiferent cu cine vom cădea în turul următor. Treaba noastră acum e să găsim după cea mai bună formulă pentru meciul de sâmbătă. Trebuie să îl abordăm cu o atitudine total schimbată, cel puțin față de meciul cu Ripensia. Îmi doresc mai multă personalitate și mai mult curaj”, a conchis antrenorul utist.

http://www.uta-arad.ro/stiri/uta-merge-m...aDniUpmV0Q
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-08-2019, 22:12,
#18
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
In plus de asta eu sunt convins ca Gyuszi se foloseste de cupa sa experimenteze diferite formule de joc pentru ca e o oportunitate buna pentru o echipa aflata in situatia noastra cu intentia de a promova.
Nu ma indoiesc nici de faptul ca trage invamatamintele necesare din astfel de partide.
Răspunde
27-08-2019, 22:25,
#19
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Exact. Isac a jucat în prima repriză vârf și Ioniță retras în spatele lui. După pauză au inversat. În repriza a doua a intrat și Tomozei pe postul de fundaș stânga, o alternativă de urmărit ținând cont că pe stânga juniorul Deta pare încă departe de pretențiile ligii secunde.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
28-08-2019, 9:02,
#20
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2019-2020
Cert si bine este ca Balint este preocupat si la randului lui extrem de nemultumit de ce vede mai ales la unii din cei tineri. Dovada si mesajul lui clar din interviu catre Ivan si Deta . Baietii astia daca vor sa mai fie in lotului UTA-ei din iarna trebuie sa arate altceva in momentul in care li se va oferi sansa.Paradoxal desi UTA are o academie buna spre foarte buna , in acest inceput de campionat juniorii ne-au tras in jos, atat Hrezdac cat si Miculescu nu putem spune ca au rupt gura targului sau cel putin forma lor nu este cea optima .
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)