Etapa #1: UTA - Dunarea Calarasi, 03.08.2019, ora 13:00, Digisport 1
04-08-2019, 14:38,
#21
RE: Etapa #1: UTA - Dunarea Calarasi (03.08.2019, ora 13:00, Digisport 1)
@Kidu, la fel si eu. Pur si simplu acum pot spune ca abia astept meciul cu Petrolul Ploiesti, nu mai imi este frica de un posibil rezultat negativ. S-a vazut ca baietii au caracter, au fugit tot meciul iar pe langa asta, s-a vazut ca le place foarte mult sa imbrace tricoul echipei UTA Arad, jucau foarte frumos si se ajutau, ceea ce nu am mai vazut de ceva timp. Pot spune ca ultima oara cand am vazut asa un grup unit a fost cu Roland Nagy si posibil Laurentiu Rosu, in rest..
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
04-08-2019, 16:55, (Ultima modificare: 04-08-2019, 16:57 de ritza_.)
#22
RE: Etapa #1: UTA - Dunarea Calarasi (03.08.2019, ora 13:00, Digisport 1)
Dacă jucam tot asa, acasă, nu cred ca ne bate nimeni campionatul asta. Cred ca ne vom bate pentru primele 3 locuri pana la final!
E prima oara(de când suntem în B) când avem un lot ft echilibrat în toate compartimentele, având încă o soluție de titular : centrul apararii(Seroni), fundaș lateral(Ivan, care cred ca face ambele benzi), Pușcaș, Koulibali mijlocași, Ursu și Ciucur mijlocași ofensivi de banda plus israelianul vârf, deșii am văzut ieri ca i a rotit pe toți 4 din fata permanent!
Lorenzi mi a plăcut mult cât a jucat, un mijlocaș box to box, care se vede ca e fotbalist!
Buhacianu la fel, un mare plus, se vede ca are simțul golului plus dribling, viteza.
Balint sezonul trecut dacă ii aduni punctele din tur de la Snagov și din retur de la Metaloglobus cred ca era pe loc de promovare! Anul asta are șansa să demonstreze!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)