Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Telekom Sport
09-09-2019, 8:59, (Ultima modificare: 17-09-2019, 14:25 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Telekom Sport
Duminica dimineata ne revedem cu totii pe "Motorul". Intalnim o echipa buna a ligii a II-a insa sunt increzator ca vom aconta cele trei puncte. 
Haide UTA!
Răspunde
09-09-2019, 9:06,
#2
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Ne așteaptă un meci greu, in compania unei echipe neînvinse in cele 6 etape ce au trecut! Sper sa începem săptămâna câștigând in cupa și să o încheiem luând toate cele 3 puncte duminică!
Răspunde
15-09-2019, 10:26, (Ultima modificare: 15-09-2019, 10:27 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
#3
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Cu totii la meci! Astept un gol de la Ionita in meciul asta!
Victorie!
Răspunde
15-09-2019, 15:44,
#4
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Cel mai bun meci văzut pe stadion în ultimii mulți ani. Două echipe care au luptat până la ultima picătură de energie, din primul până în ultimul minut, care au dorit să câștige și care din punct de vedere fotbalistic au oferit un meci cu mult peste media campionatului și, îndrăznesc să o spun, peste multe meciuri din liga I. Un meci nerecomandat suferinzilor de inimă, cu foarte multe ocazii și cu o atmosferă în multe momente de zile mari. Cred că neutrii care au văzut acest meci la televizor chiar au fost încântați. Puteam să câștigăm, puteam să și pierdem, au fost lucruri bune dar și multe greșeli dar să nu omitem faptul că am avut în față, de departe, cel mai tare adversar în acest debut de sezon. Pentru mine importante sunt două lucruri: atitudinea este de nota 10 și de asemenea se vede că există o anumită ideea clară de joc. Că nu întotdeauna iese, că se fac greșeli, e adevărat dar până la urmă vorbim de un fotbal jucat de muritori nu de extratereștri de pe la Real, Barcelona, City etc. Cei care au pretenții să nu se greșească ar trebui să revină cu picioarele pe pământ și să își aducă aminte în ce ligă jucăm și care e nivelul fotbalului românesc. Cei care vor să câștigăm pe bandă rulantă ar trebui să cerceteze să vadă când a fost ultima dată când o echipă a dominat campionatul extrem de autoritar. Iar cei pentru care schimbarea de atitudine nu le sare în ochi, poate n-ar strica să revadă câteva dintre meciurile ultimelor (multe) sezoane din era Giovanni sau din ultimele două campionate. Eu unul am încredere că mecanismul va funcționa tot mai bine de la meci la meci și că multe erori individuale se vor remedia. Nu are cum să fie altfel pentru că se vede felul profesionist în care se lucrează. Și, dacă nu va fi să promovăm, asta e. Pentru mine marele câștig e că după foarte mulți ani vin cu o mare plăcere la meci și abia aștept să vină următorul. Poate pentru unii e puțin, poate sunt mai pretențioși, asta e, nu toți putem să fim suporteri de Champions League, unii suntem așa mai de liga a doua și ”ne mulțumim cu puțin”.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
15-09-2019, 16:17,
#5
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
A fost un meci frumos, pot spune ca in prima repriza UTA mi-a dat presimtirea ca atacul functioneaza iar apararea ,,ba". In a doua repriza, lucrurile au fost fix invers, parca defensiva functiona iar atacul ,,ba". Si asa, meciul a fost unul foarte intens, suporterii ca intotdeauna de Liga 1, si eu unul sunt destul de optimist. Sunt convis ca UTA si Mioveni nu vor renunta asa usor si sper ca intr-un final cele doua echipe sa promoveze pentru ca merita.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
15-09-2019, 16:55,
#6
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Felicitări băieților pt dăruirea de astăzi! Chiar cred ca suntem pe drumul cel bun, mi-a plăcut și interviul dat de balint la finalul meciului!
Răspunde
15-09-2019, 17:46,
#7
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Da, a fost dăruire s.a jucat fotbal (nu peste nivelul ligii I) puteam sa și pierdem dar oricum atmosfera a fost superba eu cel putin am trăit intens nu sunt însă de acord cu faptul că e ok dacă ratăm promovarea, locul nostru este in in liga I unde se joaca totusi la un alt nivel noi suntem UTA, ca sa poti progresa trebuie sa tinzi întotdeauna spre ceva mai mult decat ai realizat in trecut si poate in timp vom ajunge ceea ce am fost odată.
Răspunde
15-09-2019, 18:11,
#8
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
De acord dar nu crezi că e unpic exagerat ca după două sezoane în care ne-am clasat mai aproape de retrogradare decât de promovare să facem din Liga 1 o țintă ”obligatorie” în acest sezon? O echipă nu se construiește în câteva luni, când ai 10-12 jucători noi și un antrenor nou, ai nevoie de cel puțin jumătate de sezon ca echipa aia să ajungă să funcționeze 100% așa cum vrea antrenorul. Sigur, e posibil ca echilibrul campionatului și situația similară a altor echipe să ne favorizeze dar să rămânem cu picioarele pe pământ. Azi am văzut printre altele și cum arată o echipă care de câțiva ani de zile își cam menține scheletul echipei. Revin, poate obsesiv, să nu uităm unde eram doar acum câteva luni.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
15-09-2019, 18:24,
#9
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Sunt constient si de ceea ce inseamna presiunea pe o echipa ce inca nu e sudata bine nu stiu daca exagerat e sigur pretentios sa ne dorim asta dupa ce am vazut pe viu ultimele sezoane si da am vazut ce inseamna omogenitate si relatiile de joc ce se sudeaza in ani au fost buni Mioveniul chiar buni.
Răspunde
15-09-2019, 18:30,
#10
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Un meci frumos, disputat, s-a vazut dorinta si atitudinea echipei( ceva ce nu am mai vazut de ceva ani)...puteam pierde dar si castiga..nu poti fi neparat dezamagit dupa asemennea joc..mioveniul va mai incurca echipe in liga 2 si la ce echipa au sincer se pot bate pentru locurile 1-5...felicitari baietiilor si atentie maxima la meciul cu Pandurii!
Răspunde
15-09-2019, 18:56,
#11
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Salutare tuturor ,
Subscriu la comentariile postate anterior și mai adaug , după foarte mult timp avem portar, da domnilor , ce portar , parade , degajări , vede foarte bine jocul , știe când să iasă din careu , foarte bun  in situații 1la 1 , o încântare să-l urmărești.Șeroni , după începutul ezitant din prima repriză s-a schimbat total in bine în repriza a 2-a.
Acum e foarte important să câștigăm următorul meci in deplasare la Tg Jiu, apoi cu moral bun să-i dresăm pe căței in cupă, o să fie o atmosferă de mare meci.
Răspunde
16-09-2019, 9:05,
#12
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Ce atmosfera... vin cu drag la meci de la un timp!!!
Răspunde
16-09-2019, 9:14, (Ultima modificare: 16-09-2019, 9:16 de psv.)
#13
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Felicitari celor doua echipe pentru jocul prestat ieri, echipe preocupate exclusiv de fotbal. Mioveni-ul o surpriza extrem de placuta( baiatul ala Celea a jucat extraordinar , l-am avut in ograda dar la momentul respectiv nu a primit prea multe sanse), rezultatul cred ca este mai mult decat echitabil desi cu putin mai multa clarviziune am simtit ca se putea castiga.Despre lumea prezenta la meci , ce sa mai zici...extraordinari( a fost in jur de 4000 de oameni iar meciul era si pe televizor iar vremea nu a fost foarte prietenoasa , fiind foarte cald). S-a demonstrat inca odata ca UTA atrage ,din pacate insa foarte multi suporteri s-au indepartat in ultimii ani de echipa datorita mediocritatii in care s-a scaldat acest urias club.
Legat stric de echipa , mi-a placut din nou Iacob ( baiatul asta trebuie pastrat cu orice pret indiferent daca vom promova sau nu!), Seroni( in repriza a doua ),Ionita( are simt de prezenta in fata portii, desi inca nu este la capaictate maxima din punct de vedere fizic),chiar si baiatul ala Andrei Rus ( a mai gresit dar mi se pare mult mai curajos in joc decat Ivan de exemplu). S-au zbatut mult si Moise cu Lorenzi ,din pacate se vede ca nu au foarte multe jocuri impreuna , defapt sunt la primul si au fost momente in care ambii atacau acelasi jucator advers ramanand descoperiti de foarte multe ori in zona de mijloc.Deceptionant jocul lui Ursu, care a inceput camiponatul foarte bine , insa ieri nu a fost ziua lui!
Răspunde
17-09-2019, 13:45,
#14
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Digisport 1
Chiar daca rezultatul nu ne-a multumit, duminica am jucat un fotbal bun, mai ales in prima repriza. E adevrat ca riscam mult jucand cu liniile foarte sus insa asta se va regla in momentul cand automatismele vor functiona corespunzator.
Mi-a placut atitudinea baietilor, se vede ca vor, se vede ca exista armonie si placere de a juca fotbal, faptul ca uneori prindem si o zi mai putin grozava e firesc, asta e fotbalul, conteaza rezultatul final cand tragem linie.
Am incredere totala in Gyuszi Balint cum am incredere ca este capabil sa corecteze ce nu a functionat asa cum si-a dorit.

Atmosfera a fost foarte frumoasa, asa trebuie sa fie cand venim la UTA, astia suntem noi si asa trebuie sa ne comportam pentru ca asa arata o "familie", o relatie simbiotica intre club si suporteri.
Răspunde
22-09-2019, 4:56,
#15
RE: Etapa #7: UTA - CS Mioveni, 15.09.2019, ora 11:30, Telekom Sport
Rezumat video postat de FRF: https://www.youtube.com/watch?v=sFh68igTMZM
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)