Etapa #14: CSM Reşiţa - UTA, 27.10.2019, ora 12:30, Digisport 1
27-10-2019, 19:52,
#31
RE: Etapa #14: CSM Reşiţa - UTA, 27.10.2019, ora 12:30, Digisport 1
Si care sunt acele super echipe din prima parte a clasamentului?! Mioveni e o echipa experimentata, dar care stie doar contra-atac, i-am dominat in prima repriza cum nu au fost dominati in trei campionate. Ocaziile lor au venit doar ca rezultat al jocului nostru avantat, dar asta a fost un risc asumat, cu Turris am controlat jocul complet, pe terenul lor, pana la eliminarea lui Rus. Aia de la Petrolul tot fac pe ei pentru 30-40 de minute de dominare sterila in care au avut o singura ocazie adevarata, acel cap al lui Arnautu, dar cand incerci sa joci avantat iti asumi riscuri, noi am fost echipa care le-a aratat la ce se expun daca joaca asa. Mioveni, spre exemplu, nu a fost in stare sa faca acelasi lucru cu noi. Rapid..sa fim seriosi, cu probabil doua blaturi pe filiera "primarilor prieteni", Chiajna si Buzau...ce au facut cu echipele alea slabe cu care am jucat noi, Ripensia, Miercurea-Ciuc..stai sa-i vezi la Calarasi..

Da, nu suntem vreo super-echipa, suferim in unele zone, am avut si astazi cateva maini moarte, dar cele bune sunt mult mai multe. Apararea in formula completa e la nivelul uneia rezonabile din liga 1. La mijloc am impresia ca experimentam putin ca sa facem loc tuturor jucatorilor de atac, nu ne iese intotdeauna, dar cred ca Balint va gasi solutia ideala. Din iarna, cu Coulibaly refacut, langa un Isac maturizat, poate cu Miculescu readus in centru..cred ca vom arata altfel.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #14: CSM Reşiţa - UTA, 27.10.2019, ora 12:30, Digisport 1 - de Gru - 27-10-2019, 19:52

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)