Etapa #10: Rapid - UTA, 20.11.2019, ora 14:00, Digisport 1 (meci reprogramat)
20-11-2019, 8:19,
#7
RE: Etapa #10: Rapid - UTA, 20.11.2019, ora 14:00, Digisport 1 (meci reprogramat)
Trebuie să fim conștienți că e un meci foarte greu. Grijă mare la Hlistei și la atacantul lor central cu numărul 9, acum îmi scapă numele, sunt ambii jucători de execuție care dacă sunt lăsați liberi ne pot executa. Atenție mare și la Voicu, urmă mereu și e foarte rapid, în prima parte a meciului va fi foarte periculos. Și eu ca oricare alt suporter utist, îmi doresc să le închidem gura la infatuații ăștia dar trebuie să înțelegem că dorințele noastre de răzbunare vor fi irelevante în teren. Nu trebuie adăugat o presiune suplimentară pe echipă iar rezultatul final trebuie judecat în funcție de ceea ce va fi pe teren. Sper să fim apți fizic și să terminăm meciul în picioare din toate punctele de vedere. Am făcut niște calcule bazate pe meciurile rămase de jucat de către noi și de restul adversarilor și eu zic că dacă nu pierdem cu Petrolul și mai obținem două victorii în restul partidelor, iernăm pe primul loc. Ăsta nu e un meci decisiv sau capital, e mai important pentru moral și orgoliu.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #10: Rapid - UTA, 20.11.2019, ora 14:00, Digisport 1 (meci reprogramat) - de Giuliano - 20-11-2019, 8:19

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)