Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
01-12-2019, 18:22, (Ultima modificare: 01-12-2019, 18:24 de Cristi_Arad.)
#21
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Execrabil am jucat dupa autogol.

Ok suntem pe locul 1 dar...
De 5 etape nu mai castigam in deplasare, avem 2 goluri marcate in ultimele 4 meciuri, unul fiind marcat din penalty.
Tragem la prmovare, dar chiar si movii stau mai bine in clasamentul punctelor aduse din deplasare, la acelasi numar de meciuri jucate!
Atacul de etape bune nu mai produce aproape nimic. Asta si din cauza faptului ca mijlocul e destul de subtire.
Buhacianu fuge a paguba de etape bune si rateaza singur cu portarul in fiecare meci. Si-a umplut straita de goluri in meciuri cu advresari slabi precum Daco-getica, cand deja aveam victoria asigurata. Prea slab e din punct de vedere mental. La Aerostar la fel si-a facut golurile...pe meciuri cu echipe foarte slabe, fara a avea presiune. Cred ca daca renutnam in iarna la el si la Ionita, nu pierdem nimic.
La fel cred si desrpe Lorenzi, nu sustine deloc atacul, ba mai si pierde mingea in unele meciuri in zone periculoase si pune adversarul pe contra-atac. Unde-i marele mijlocas Box to Box care acum 2-3 ani a refuzat oferte din liga I?

Vine Petrolul Duminica viitoare, si inidiferent de sincopele pe care le au, cred ca e echipa din Liga a 2-a cea mai indreptatita sa spere la o victorie pe terenul nostru. Si cred ca vor veni extrem de motivati din 2 motive: razbunare dupa meciul tur + sansa lor de a ramane in lupta si a ierna pe podium.
Asa ca...mare atentie, inca nu am castigat nimic si daca pierdem meciul asta relansam serios campionatul.
Deci ar fi cazul sa isi scoata din cap jucatroii vedetismele de mari lideri...inclusiv Cipri Rus.
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1 - de Cristi_Arad - 01-12-2019, 18:22

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)