Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
01-12-2019, 18:22, (Ultima modificare: 01-12-2019, 18:24 de Cristi_Arad.)
#21
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Execrabil am jucat dupa autogol.

Ok suntem pe locul 1 dar...
De 5 etape nu mai castigam in deplasare, avem 2 goluri marcate in ultimele 4 meciuri, unul fiind marcat din penalty.
Tragem la prmovare, dar chiar si movii stau mai bine in clasamentul punctelor aduse din deplasare, la acelasi numar de meciuri jucate!
Atacul de etape bune nu mai produce aproape nimic. Asta si din cauza faptului ca mijlocul e destul de subtire.
Buhacianu fuge a paguba de etape bune si rateaza singur cu portarul in fiecare meci. Si-a umplut straita de goluri in meciuri cu advresari slabi precum Daco-getica, cand deja aveam victoria asigurata. Prea slab e din punct de vedere mental. La Aerostar la fel si-a facut golurile...pe meciuri cu echipe foarte slabe, fara a avea presiune. Cred ca daca renutnam in iarna la el si la Ionita, nu pierdem nimic.
La fel cred si desrpe Lorenzi, nu sustine deloc atacul, ba mai si pierde mingea in unele meciuri in zone periculoase si pune adversarul pe contra-atac. Unde-i marele mijlocas Box to Box care acum 2-3 ani a refuzat oferte din liga I?

Vine Petrolul Duminica viitoare, si inidiferent de sincopele pe care le au, cred ca e echipa din Liga a 2-a cea mai indreptatita sa spere la o victorie pe terenul nostru. Si cred ca vor veni extrem de motivati din 2 motive: razbunare dupa meciul tur + sansa lor de a ramane in lupta si a ierna pe podium.
Asa ca...mare atentie, inca nu am castigat nimic si daca pierdem meciul asta relansam serios campionatul.
Deci ar fi cazul sa isi scoata din cap jucatroii vedetismele de mari lideri...inclusiv Cipri Rus.
Răspunde
01-12-2019, 19:16, (Ultima modificare: 01-12-2019, 19:17 de Kapa.)
#22
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Totusi mi se.pare aberant sa renunți la Buhacianu...Nu e chiar asa cum sustii a dat si goluri importante, plus pase de gol si risipa mare de efort tot timpul, intr.adevar Lorenzi sub asteptari, Ionita inexistent mimeaza efectiv fotbalul iar vedetisme am vazut mai demult inclusiv la Melinte.
Răspunde
01-12-2019, 19:29, (Ultima modificare: 01-12-2019, 19:37 de Cristi_Arad.)
#23
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Poate din 9 goluri..are vreo 2 importante, dar pe 4 le-a dat in meciul cu Daco-getica. Si eu am avut asteptari de la el, speram sa creasca, dar din pacate merge tot in jos. Poate are un blocaj psihic, dar deja e exasperant cu ratarile lui. Ma gandeam si in perspectiva promovarii cand am spus ca am putea renunta la el. In liga I cu siguranta nu ar face fata si atunci mai bine intaresti echipa cu un atacant bun de prima liga care sa ramana si pentru sezonul viitor.
Răspunde
01-12-2019, 19:38,
#24
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Suntem prea duri cu Buhacianu, poate sa ne ajute lejer si in prima liga. Daca e sa fim atat de critici hai sa ne uitam si la Rus...
Răspunde
01-12-2019, 20:29,
#25
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
(01-12-2019, 19:38)Gru a scris: Suntem prea duri cu Buhacianu, poate sa ne ajute lejer si in prima liga. Daca e sa fim atat de critici hai sa ne uitam si la Rus...

De acord, prea usor uitam golurile si contributiile sale. Mie imi place mult baiatul si sunt sigur ca o ss marcheze mult mai mult in retur.
Răspunde
01-12-2019, 20:32,
#26
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Cred că uităm că mai avem un meci greu duminica viitoare! Haideți să susținem băieții și să îi purtam spre victorie , pentru că urmează un meci foarte foarte greu! Echipa e sleită de puteri și are nevoie de fiecare dintre noi! Apoi urmează pauza de iarnă cu analizele ei, sunt multe lucruri bune și sunt destule și mai puțin bune dar am convingerea că Gyuszi o sa știe ce are de făcut! Capul sus băieți și trageti de voi ...!!!
Răspunde
01-12-2019, 21:31,
#27
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Cu întârziere câteva cuvinte despre meci, asta pentru că e bine să nu te exprimi la nervi. Iar astăzi chiar am simțit o mare frustrare la fluierul final. Probabil s-au adunat destul de multe. Este exasperant faptul că în acest tur de campionat cred că am ratat vreo 10 ocazii în situație de singur cu portarul și aici le contabilizez doar pe cele din meciurile în care nu am câștigat. Să nu mai spun de faptul că în 19 partide ne-am marcat 4 autogoluri. Azi am reușit să pierdem fără ca adversarii să își creeze vreo situație clară de gol în timp ce noi am ratat două cât roata carului. Dar până la urmă ăsta e fotbalul, nu ai ce face altceva decât să accepți rezultatul. Acum trebuie să strângem rândurile și să câștigăm ultimul meci din acest sezon de toamnă-iarnă, duminică pe teren propriu cu Petrolul. După aceea e timp de analize; analize care însă trebuie să înceapă totuși de la ”amănuntul” pe care mulți îl utiă: că vom ierna în fotoliul de lideri după ce ultimele două campionate am fost mai aproape de retrogradare decât de promovare.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
02-12-2019, 0:34,
#28
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Sigur, nu am facut un joc bun astazi si sunt sigur ca toti asteptam o victorie astazi si o alta atitudine din partea jucatorilor dar totusi haideti sa fim suporteri si la infrangeri si sa privim clasamentul!!!
Ne vedem Duminica!!!
Răspunde
02-12-2019, 0:35,
#29
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Pe mine asta ma deranjeaza cel mai mult: autogolurile astea stupide prin care pur si simplu daruim 3 puncte adversarilor. E adevarat ca ne-am intarit puternic la mijloc cu noul transfer, Soufiane Jebari (sper sa si confirme), plus Coulibaly ar trebui sa revina (pur si simplu nu vad vreun motiv medical care l-ar impiedica sa nu faca pregatirea completa cu echipa la iarna). Deci mijlocul ar trebui sa arate puternic si sa alimenteze atacantii cu mingi bune. Eu am incredere in Buhacianu...sa spunem ca Balint il tine un pic pe banca de rezerve, poate chiar i-ar prinde bine, dar sigur va marca si goluri importante in retur. Insa, ce ma ingrijoreaza cel mai mult e apararea. Aici are Balint de lucru in pauza de iarna. Sper sa ne intarim serios in aparare.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)