Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
01-12-2019, 21:31,
#27
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1
Cu întârziere câteva cuvinte despre meci, asta pentru că e bine să nu te exprimi la nervi. Iar astăzi chiar am simțit o mare frustrare la fluierul final. Probabil s-au adunat destul de multe. Este exasperant faptul că în acest tur de campionat cred că am ratat vreo 10 ocazii în situație de singur cu portarul și aici le contabilizez doar pe cele din meciurile în care nu am câștigat. Să nu mai spun de faptul că în 19 partide ne-am marcat 4 autogoluri. Azi am reușit să pierdem fără ca adversarii să își creeze vreo situație clară de gol în timp ce noi am ratat două cât roata carului. Dar până la urmă ăsta e fotbalul, nu ai ce face altceva decât să accepți rezultatul. Acum trebuie să strângem rândurile și să câștigăm ultimul meci din acest sezon de toamnă-iarnă, duminică pe teren propriu cu Petrolul. După aceea e timp de analize; analize care însă trebuie să înceapă totuși de la ”amănuntul” pe care mulți îl utiă: că vom ierna în fotoliul de lideri după ce ultimele două campionate am fost mai aproape de retrogradare decât de promovare.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #20: Dunărea Călărași - UTA, 01.12.2019, ora 13:00, Digisport 1 - de Giuliano - 01-12-2019, 21:31

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)