Playoff #2: UTA - Turris Turnu Măgurele, 09.07.2020, ora 17:30, Digisport 1
10-07-2020, 18:15,
#14
RE: Playoff #2: UTA - Turris Turnu Măgurele, 09.07.2020, ora 17:30, Digisport 1
Au fost mai buni decât noi aia e clar. A fost mare diferență între ce au arătat cu Argeșul și ce au jucat la noi. S-a văzut evoluția echipei 1-4 cu Rapid în amical, apoi 0-0 cu FC Argeș și acum victorie cu noi. Este exact ceea ce ne-a lipsit nouă, care am fost în situația lor de la primul amical. După 4 luni de pauză, diferența între o echipă cu două meciuri în picioare și una fără niciunul a fost evidentă. Ne-au dominat fizic, au stăpânit mijlocul terenului în timp ce noi ne-am sufocat după 20 de minute și am părut fără repere pe teren. Chiar și așa am dat 3 goluri și am fi scos ceva din acest meci dacă nu erau acele greșeli mari în apărare. Îmi e imposibil însă să cred că apărarea noastră mai poate repeta un meci atât de catastrofal. Calitatea individuală în echipă a fost evidentă și ieri (3 goluri plus încă 3-4 ocazii mari) și pe asta putem clădi. Sunt convins că greșelile au fost analizate și s-a descoperit cauza lor astfel încât să le eliminăm în mare măsură. Fizic iarăși cred că vom arăta tot mai bine de la meci la meci. Da, a fost dureros pentru că după 4 luni de pauză reîntâlnirea cu echipa a produs atâta bucurie încât nu concepeam că la finalul meciului nu vom păstra aceiași stare. Dar e sport și nu matematică iar deznodământul este întotdeauna imprevizibil. Ne-am enervat, am suferit ieri dar acum ne ridicăm cu toții, antrenori, jucători, suporteri. Vom ieși mai puternici și mai buni din încercarea asta. Hai UTA!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Playoff #2: UTA - Turris Turnu Măgurele, 09.07.2020, ora 17:30, Digisport 1 - de Giuliano - 10-07-2020, 18:15

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)