Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
27-07-2020, 21:52,
#61
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Imi e ciuda ca nu le am bagat mortu' in casa la mize**** astea , mamaa ce in Arad pfff. 
Nu-i bai , ca promoveaza si ii asteptam pe baietii la Arad!
Răspunde
27-07-2020, 21:52,
#62
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Ca te trezesti sa vorbesti de analize simple si de intelegere, te citez: “ sute de suporteri pe stadion, jucători bătuți, Alexa bătut in incinta stadionului”.

De suporteri pe stadion se refereau la cei cativa din tribuna, au spus clar imediat dupa meci ca suporterii stateau pe o proprietate privata de langa stadion si au vorbit de “spiritul” restrictiilor daca ai 200 de oameni ingramaditi langa stadion. Nu e nimic trunchiat aici. De jucatori batuti, peste tot a fost citat Alexa care a spus ca niciun jucator nu a avut de suferit dar ca el a fost implicat intr-o altercatie, se pote vedea aici despre ce a fost vorba. https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/video-d...05760.html
Unde s-a mai vazut asa ceva?! Sa “ataci” antrenorul advers, ca sa fie totul penibil mai si fugi cu coada intre picioare dupa ce melteanul ala se da la tine. Imaginile sunt pur si simplu jenante, cred ca am scapat ieftin ca imagine publica pana acum. Sper sa nu se exagereze cu sanctiunile, care din pacate vor veni.
Răspunde
28-07-2020, 10:29,
#63
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
(27-07-2020, 1:07)Jula marsandula a scris: Trebuie sa reconoasca Balint ca azi amantul Prodancei l-a cam bagat tactic in buzunar. A schimbat tot mijlocul Rapidului la 8 minute de la pauza si ne-a batut.
Asta da miscare tactica. Surprinzator de slab la chestia asta, d-nul Balint (se vede ca a cam antrenat ligiile inferioare numai) nu a raspuns cu absolut nici o schimare tactica. Fricos, ca nu stia ce drac se intampla, a asteptat pana au mai dat zingarelli si a doilea gol.
Balint, nu cumva liga 1 (asa cum ii ea de slaba) nu ii o palarie prea mare pentru tine? Vorbesc de antrenorat.
Nu vezi jocul cum il vad unii care au antrenat la nivel superior.
Iti vei face mana cu UTA? Tot ce-i posibil.
Subscriu la faza cu superioritatea tactica a lui Alexa, insa cred ca nu prea avea ce introduce Balint. Ma refer aici la mijlocul terenului pt a contracara schimbarile lui Alexa. Parerea mea ca ne lipseste travaliul lui Lorenzi. Cred ca altfel aratam cu el, poate si cu Coulibaly. Iar cand s Moise a terminat benzina nu am mai tinut de mingi. Eu il urcam poate pe Melinte inchizator la 1 - 1 .
Cat despre Jebari, din pacate, nu e de acest nivel, nu trebuia sa rupa gura targului ci sa vezi macar ca se zbate.
Cat despre remarcati, eu in acest moment as strange mana doar lui Iacob, Ursu, Bustea si Moise, in rest, inca astept...
Răspunde
28-07-2020, 13:26,
#64
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Nici nu putem să tăcem la infinit, suntem jigniți de gunoaiele de comentatori de la Digi, singurii imparțiali sunt cei de la Look care până acum nu i-am auzit jignind clubul sau să-și dea cu păreri personale. Când comentezi un meci, nu îți spui tu părerea ta personală, nimănui nu-i pasă de ce crezi tu. Comentează drecu' cine are mingea și ce se întâmplă, fii imparțial.. ei țin cu echipele din zona lor, nu știu dacă e patriotismul local sau prostia infinită a miticilor dar eu îi și înțeleg pe fanii echipei UTA care i-au jignit pe țigani și au sărit la gâtul lui Alexa. Sunt sigur că dacă știau mai mulți fani că se așteaptă echipa lui Rapid înafara stadionului, veneau mai mult de jumate din cei din Piață, și atunci era gravă situația.. la TV se face mișto că stadionul e în lucru de 6 ani (DETALII CARE NU AR TREBUI SĂ ÎI INTERESEZE ATATA TIMP CAT STADIONUL SE FACE DIN BANII NOȘTRI), s-au legat la inceput de website-ul echipei ca nu este updatat, la golurile lui Rapid si Petrolul au urlat in microfonul ăla de or depasit decibelii limita, la Digi Sport Special toti isi dau cu parerea si vorbesc DOAR despre Rapid, cand Batrana Doamna e pe primul loc si in campionatul regulat i-a rupt pe toti pe oriunde i-au prins. Cand auzi toti taranii de antrenori dandu-si cu parerea cine promoveaza, mereu UTA e printre ultimele care e dorita sa fie in Liga 1. 
Miticii vor tacea doar cand UTA va promova si se va mentine in Liga 1 atacand play-off-ul.. pana atunci, vor continua cu "misto-ul ieftin". Doar de atat sunt buni, in rest..
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
28-07-2020, 13:41,
#65
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
(28-07-2020, 13:26)diangelis a scris: Nici nu putem să tăcem la infinit, suntem jigniți de gunoaiele de comentatori de la Digi, singurii imparțiali sunt cei de la Look care până acum nu i-am auzit jignind clubul sau să-și dea cu păreri personale. Când comentezi un meci, nu îți spui tu părerea ta personală, nimănui nu-i pasă de ce crezi tu. Comentează drecu' cine are mingea și ce se întâmplă, fii imparțial.. ei țin cu echipele din zona lor, nu știu dacă e patriotismul local sau prostia infinită a miticilor dar eu îi și înțeleg pe fanii echipei UTA care i-au jignit pe țigani și au sărit la gâtul lui Alexa. Sunt sigur că dacă știau mai mulți fani că se așteaptă echipa lui Rapid înafara stadionului, veneau mai mult de jumate din cei din Piață, și atunci era gravă situația.. la TV se face mișto că stadionul e în lucru de 6 ani (DETALII CARE NU AR TREBUI SĂ ÎI INTERESEZE ATATA TIMP CAT STADIONUL SE FACE DIN BANII NOȘTRI), s-au legat la inceput de website-ul echipei ca nu este updatat, la golurile lui Rapid si Petrolul au urlat in microfonul ăla de or depasit decibelii limita, la Digi Sport Special toti isi dau cu parerea si vorbesc DOAR despre Rapid, cand Batrana Doamna e pe primul loc si in campionatul regulat i-a rupt pe toti pe oriunde i-au prins. Cand auzi toti taranii de antrenori dandu-si cu parerea cine promoveaza, mereu UTA e printre ultimele care e dorita sa fie in Liga 1. 
Miticii vor tacea doar cand UTA va promova si se va mentine in Liga 1 atacand play-off-ul.. pana atunci, vor continua cu "misto-ul ieftin". Doar de atat sunt buni, in rest..

Pai si la Turris cu Petrolul stateau zeci de insi la gard, fara distantare si masti, dar nu au facut tam-tam. Sper ca pe fondul scaderii fortei Bucurestiului, sa ne alipim si noi echipelor gen, CFR, Craiova, Botosani, chiar Sepsi care sunt bine organizate si nu ne umplu stirile cu scandaluri.
Răspunde
28-07-2020, 13:43, (Ultima modificare: 28-07-2020, 13:44 de Kidu.)
#66
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
@diangelis,

Acum faptul ca unii comentatori de la Digi sunt partinitori nu e corect s punem stigmatul pe toti bucurestenii. Va dau in scris ca toti ca pe langa prietenii de la SUD Steaua inca mai sunt multi bucuresteni care au simpatie pentru UTA, mai ales cei care au prins ultima perioada de glorie a anilor '70.
Hai sa lasam complexele astea de provinciali limitati si sa fim barbati, mergem mai departe alta varianta nu exista, nu are rost sa cautam motive si scuze la altii cand vina a fost in primul rand a noastra.
Răspunde
28-07-2020, 14:08, (Ultima modificare: 28-07-2020, 14:10 de Giuliano.)
#67
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Și eu zic că exagerezi. Eu unul chiar mă uit la emisiuni în ultima vreme (că nah dacă promovăm să știu ce ne așteaptă) și în ultima lună absolut toți invitații au fost de părere că UTA promovează. De asemenea, în studio la Digi Sport am auzit părerea cea mai tranșantă în favoarea UTA-ei atunci când s-a făcut mizeria cu play off-ul, iar asta a venit de la ”miticul” de Ilie Dumitrescu. Adi Dobre (a nu se confunda cu George Dobre) este unul dintre oamenii care ne simpatizează enorm și asta s-a văzut la fiecare comentariu (din păcate în play off nu ne-a mai comentat). Că în virtutea locației mulți au prietenii cu jucători, antrenori sau conducători din București, e normal. Că vorbesc mai mult de echipele care fac mai mult rating, nu-i plăcut și corect dar e de înțeles. Într-adevăr, Angheluță e un jeg ordinar care ne-a pișcat de fiecare dată iar acum la meciul cu Rapid chiar s-a întrecut pe sine și sper că vreodată să am ocazia să îi spun ce cred despre el (nu că l-ar durea undeva dar să mă răcoresc măcar). Da, situația pe site e mai aiurea pentru că acolo, în articolele scrise se exagerează totul ducându-se la nivel de can can. Dar dacă noi trecem în extrema cealaltă și îi băgăm pe toți în aceiași oală victimizându-ne, nu vom face decât să atragem și mai multă aversiune, și mai multe ironii. Singura cale de a le închide gura e să promovăm, să jucăm bine în Liga 1, să dovedim ca și club că suntem altfel decât cei pe care-i acuzăm și atunci vom avea parte și de respectul care ni s-ar cuveni inclusiv acum. Deocamdată suntem o echipă de liga 2, cu nume dar fără performanță, care nu înseamnă foarte mult ca rating și impact la nivel național și care duminică a ajuns la știri nu datorită jocului ci datorită unei bătăi în fața stadionului. E trist, poate nu-i corectă scoaterea din context dar din afară așa se vede.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
28-07-2020, 17:38, (Ultima modificare: 28-07-2020, 17:41 de ritza_.)
#68
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
De exemplu ieri la digi, Vali moraru sau dan filoti nu mai știu exact, văzând incidentele din fata stadionului și faptul ca suporterii sau adunat lângă stadion, sugera (își dorea) dacă se poate sa fim chiar penalizați la puncte. A intervenit Lucian Lipovan, care a spus ca asta ar mai lipsii, după ce am fost și cu punctele înjumătatite(a accentuat ca am fost cei mai dezavantajați) , sa se ia o astfel de măsură.... A citit cineva declarația observatorului, care se bate cu pumnul în piept ca el a văzut, a dres, știe tot și a notat. Când se analizează la frf raportul observatorului? Ne putem astepta la ceva mai mult decât o amenda, nu de alta, dar ma aștept la orice din partea lor... 

Urmăresc și am urmărit marea majoritate a meciurilor din liga a 2'a, cei de pe lângă capitala cocolositi maxim, iar la adresa noastră mereu câte o ironie sau o duma de prost gust. Bucuria la golul 2 a comentatorului e absolut gretoasa, știe cineva dc mizeria asta de Angheluță e cel ce a jucat și la Poli Aek?!

Ps: 1 0 Mioveni și rosu Turis, ce situație, personal ma așteptăm să defileze Turis, cred ca absolut niciun pronostic nu am anticipat cum trebuie, ireal acest play off!
Răspunde
28-07-2020, 18:48,
#69
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Nu vedeti impotenta gazdelor?
11 meciuri fara ca si gazdele sa aiba o SINGURA victorie.

Blestemul terenului propriu?
Răspunde
28-07-2020, 19:09,
#70
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
(28-07-2020, 17:38)ritza_ a scris: De exemplu ieri la digi, Vali moraru sau dan filoti nu mai știu exact, văzând incidentele din fata stadionului și faptul ca suporterii sau adunat lângă stadion, sugera (își dorea) dacă se poate sa fim chiar penalizați la puncte. A intervenit Lucian Lipovan, care a spus ca asta ar mai lipsii, după ce am fost și cu punctele înjumătatite(a accentuat ca am fost cei mai dezavantajați) , sa se ia o astfel de măsură.... A citit cineva declarația observatorului, care se bate cu pumnul în piept ca el a văzut, a dres, știe tot și a notat. Când se analizează la frf raportul observatorului? Ne putem astepta la ceva mai mult decât o amenda, nu de alta, dar ma aștept la orice din partea lor... 

Urmăresc și am urmărit marea majoritate a meciurilor din liga a 2'a, cei de pe lângă capitala cocolositi maxim, iar la adresa noastră mereu câte o ironie sau o duma de prost gust. Bucuria la golul 2 a comentatorului e absolut gretoasa, știe cineva dc mizeria asta de Angheluță e cel ce a jucat și la Poli Aek?!

Ps: 1 0 Mioveni și rosu Turis, ce situație, personal ma așteptăm să defileze Turis, cred ca absolut niciun pronostic nu am anticipat cum trebuie, ireal acest play off!

Mizeria aia de angeluta e ala care a jucat la aek si care are frustrari maxime din cauza ca a fost in probe la UTA si nu a fost retinut in lot.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)