Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 2
28-07-2020, 22:27, (Ultima modificare: 28-07-2020, 22:51 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
#21
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Repet, baietii au sansa sa imi recastige increderea, sa ma pot bucura, pentru mine nu mai exista loc de baraj si vrajeli ,chiar e ultima incredere acordata clubului ... altfel, o sa raman in minte cu acest sezon. Doua sezoane am  trecut  peste, vrajeli de baraje si sperante... acum insa nu imi vine sa cred ce diferenta e intre UTA din campionat si cea din play off . Insa stau si ma gandesc ca nu am batut nici in campionat Turris, Rapid, Arges, Mioveni... posibil sa fie mai bune decat noi.
Oricum astept sa sarbatorim Duminica, poate ca asa e programat sa se joace pana in ultima etapa.
Răspunde
28-07-2020, 23:12,
#22
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Foarte bine! Tine cu real madrid, că ăia câștigă mereu.
Semper Fidelis
Răspunde
28-07-2020, 23:43,
#23
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
(28-07-2020, 22:27)Adrian07 a scris: Repet, baietii au sansa sa imi recastige increderea, sa ma pot bucura, pentru mine nu mai exista loc de baraj si vrajeli ,chiar e ultima incredere acordata clubului ... altfel, o sa raman in minte cu acest sezon. Doua sezoane am  trecut  peste, vrajeli de baraje si sperante... acum insa nu imi vine sa cred ce diferenta e intre UTA din campionat si cea din play off . Insa stau si ma gandesc ca nu am batut nici in campionat Turris, Rapid, Arges, Mioveni... posibil sa fie mai bune decat noi.
Oricum astept sa sarbatorim Duminica, poate ca asa e programat sa se joace pana in ultima etapa.

E trist că pui așa problema  Confused , e totuși UTA noastră , cu bune cu rele .Noi care am fost  cu UTA chiar și in liga a 4-a vom merge mai departe chiar dacă nu vom promova , vom merge ptr starea de spirit a utistilor .
Sper totuși ca a fost doar o răbufnire a ta de moment și Sâmbătă ne vom bucura împreună ,toți utiștiide promovarea mult visată.
Răspunde
29-07-2020, 0:03,
#24
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
In momentul actual mă iau toate emoțiile posibile, e un sentiment nemaitrait, de tristețe, dezamăgire, frică.. din păcate emoțiile sunt unele negative, nicidecum pozitive!
Personal mă bazez pe dl. Balint, l-am auzit vorbind după meciul cu Rapid în fața spectatorilor, părea foarte sigur pe promovare și că vom învinge. Sper să fie așa, și dacă vom promova, va fi o promovare pe care cu toții o vom aminti ani și ani.. Hai UTA!
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
29-07-2020, 8:46,
#25
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Acum nu trebuie sa fim fatalisti, pana la urma e doar o competitie sportiva, unde daca nu reusim sa ne impunem, mai ales la cate sanse am avut de partea noastra, nu avem ce sa mai reprosam.

Cred ca acum e important de depasit socul initial al trecerii de la starea din 99% promovati la echipa cu sansa a doua. Trebuie sa jucam fotbal la Pitesti, dar nu sa fim mai avantati decat e cazul, dar trebuie sa jucam fotbal, macar intr-un meci.

Pitestiul e o echipa buna, dar nu e vreo sperietoare, poate in al 12-lea ceas incercam sa penalizam si noi echipele care joaca cu juniori in poarta, trebuie totusi sa tragem la porta pentru asta.
Răspunde
29-07-2020, 9:00, (Ultima modificare: 29-07-2020, 9:00 de Kidu.)
#26
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
@diangelis,

Te inteleg perfect, sunt niste sentimente omenesti, mai ales daca esti un utist implicat afectiv care a trait mai mereu o drama in ultimii 30 de ani pentru ca in fond astia suntem cei din generatia asta de utisti.
Acuma pe de alta parte sa nu dam veselia-n plans, am incredere in Gyuszi ca va stii sa faca ce are de facut, sa ii mobilizeze si pana la urma, de ce nu, sa isi corecteze si el greselile.

Suntem in fata un examen important pe care ni l-am complicat cu mana noastra insa trebuie sa dam dovada de tarie. Am incredere ca vom bate la Pitesti mai usor decat ne ingrijoram. Haide UTA!
Răspunde
29-07-2020, 9:13,
#27
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Pana la urma e mai bine așa. Dacă tot nu am bătut Rapidul sa obținem promovarea pe mâna noastră. Prea tot apar utisti ce vin la 2 meciuri și imediat ii fac pe jucatori blatiști și mercenari, dacă nu promovam o sa fim tot aia 500 câți am fost așa apar acuma toți utistii și specialiștii cu calcule și filme in cap de cum ne-au vândut unu sau altu playoffu asta. Hai băiețiii, arătați cu Argesu ca meritam sa fim in liga1,chiar dacă am mai aratat odată înainte de pandemie lucrul asta! Hai UTA!
Răspunde
29-07-2020, 9:13, (Ultima modificare: 29-07-2020, 9:14 de Giuliano.)
#28
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Cred că toată lumea știa că play off-ul ăsta e o mizerie dar senzația mea e că atunci când s-a luat decizia și-au spus că mai bine dezavantajează o echipă care sigur își va rezolva promovarea în meciurile astea, chiar dacă o va face cu ceva emoții. Repet, eu am văzut zeci de declarații ale oamenilor de fotbal în perioada asta și toți o dădeau pe UTA ca promovată. Noi la rândul nostru am protestat, am comentat, am făcut acel demers la TAS dar nici noi nu cred că am realizat dimensiunea reală a riscului. Acum toată porcăria asta s-a întors ca un bumerang împotriva tuturor dar nu mai e nimic de făcut. Am accepta să jucăm acest play off și din momentul acela orice victimizare ulterioară e tardivă. Sper ca Gyiuszi și băieții să găsească în al 12-lea cea resursele și formula câștigătoare pentru a câștiga măcar amărâtul ăla de punct care ne lipsește. Sincer, nu mă interesează cum o facem, cum jucăm, cum ne apărăm sau cum dăm gol. Din partea mea să aibă ăia 5 bare, 2 penaltyuri ratate și 3 goluri anulate iar noi să promovăm și nu mă interesează. Exagerez evident cu exemplele astea dar ați prins ideea. Cred că atâta timp cât așteptăm ca jocul să semene cu ăla din toamnă sau din iarnă, nici noi nu înțelegem cu adevărat ce a însemnat perioada asta de 3 luni de pauză.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
29-07-2020, 9:30,
#29
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Sper ca jucatorii sa citeasca mesajele astea. Astea trebuie sa le intre in minte, nu ale idiotilor cu scenarite si frustratilor care improasca cu noroi!
Capul sus, sa batem la Pitesti si sa ne bucuram si noi dupa atata vreme!
Hai UTA!
Semper Fidelis
Răspunde
29-07-2020, 9:57,
#30
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Un jucator profesionist, sau macar unul care se respecta in primul rand pe el, nu tine cont de ce scrie x sau y pe nu stiu ce site ci se concetreaza la obiectiv si la ce are de facut.
Cine acuza presiune ca a citit nu stiu mesaj e mimoza si nu merita sa joace la UTA. Punct!
Răspunde
29-07-2020, 13:08, (Ultima modificare: 29-07-2020, 13:10 de Cristi_Arad.)
#31
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Eu am mai scris aici inainte de play-off ca prea ne-am luat-o in cap cu alea 11 puncte avans, inclusiv noi suporterii. Erau unii care credeau ca suntem atata de buni incat era suficient sa ne prezentam la meciuri. Idea asta a fost alimentata si de presa care vedea UTA si...restul lumii. Asta s-a transmis si celor din conducere, jucatorilor si antrenorilor care in inconstienta si comoditatea lor au crezut ca e suficient sa treaca timpul si sa se scurga etapele, iar noi vom ridica trofeul de campioana incontestabila deasupra capului. Spun ca sunt inconstienti pentu ca daca nu ar fi fost, ar fi mers si cu trasura pana in zona Bucurestiului macar pentru un meci amical care poate ar fi fost de ajutor atat cat sa te prezinti mai bine la meciul cu Turis si sa iei macar un punct. Dar pentru ce sa ne mai deranjam noi...campionii absoluti...

Acuma e groasa rau, iar noi suntem extrem de prost pozitionati fata de Mioveni si Arges in ecuatia ultimei etape pentru ca:

- am aratat foarte rau in tot acest play-off, departe de echipa din sezonul regulat
- echipa e cu moralul la pamant dupa infrangerea cu Rapid si mai mult ca sigur atmosfera in club acum e una foarte apasatoare, mai ales dupa rezultatele de ieri.
- in meciul asta ne lipsesc 2 titulari.
- jucam in deplare la o echipa cu un moral extraordinar care stie ca victoria ii promoveaza direct si in plus ii face campioni ai ligii secunde! Si mai stiu cei de la FC Arges ca intalnesc o echipa ranita, care a aratat ca stie sa piarda in play-off.
- este primul meci in care jucam cu o presiune reala in acest play-off, e un meci de totul sau...dezastru (Asta s-ar putea sa fie sansa noastra - adrenalina).
- Mioveniul a castigat si e pe 2, au moral si la fel au o sansa uriasa la promovarea directa. Vor intalni Petrolul, o echipa distrusa, singura echipa care a pierdut orice sansa la promovare si nu mai are absolut nici un motiv sa joace...deci Mioveniul cred ca isi va castiga meciul.
- mi-e frica si de statistica...poate a venit vremea sa mai castige si echipele care joaca pe teren propriu in play-offul asta.
- mi-e frica si de faptul ca avem nevoie doar de un egal! ...si cred ca Balint ar trebui sa fie primul care isi schimba mentalitatea, inaintea jucatorilor. Daca vrem sa scoatem macar un x, trebuie sa mergem acolo si sa jucam ca si cum am avea de recuperat un handicap de 2 goluri.

Daca nu scoatem x-ul si ajungem la baraj, inseamna ca suntem slabi, nu meritam sa promovam si in proportie de 99% la anul suntem in B.
Asta e parerea mea..
Răspunde
29-07-2020, 16:14,
#32
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Eu stiu un singur lucru. Indiferent ce se intimpla la Arges, UTA e echipa mea si nu ma dezic de ea! Multi de aici am sustinut proiectul de la zero, din Liga 4 si stiu ca sunt de acord cu mine. Nu mai vreau sa fac analize, etc, astept doar meciul. Hai Gyuszi, hai baietii ! Hai UTA !
Răspunde
29-07-2020, 16:53,
#33
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Nu inteleg cine naiba se dezice de UTA daca nu promoveaza??? Asta nu inseamna ca o sa ne cada bine acest fapt, faptul ca ne vom zbate din nou in mediocritate ceaa ce a devenit pt noi de zeci de ani lait motivul acestui club....vechile generatii de suporteri s-au dus, sau au imbatranit... generatiile noastre sunt undeva pana in 45 -50 de ani, cum vom creste generatiile noi de suporteri ca sa iubeasca aceasta echipa? cum poate deveni un copil de 10 ani ( suporter al UTA-ei) copil, care an de an vede cum echipa asta se scalda la acest nivel cu evolutii oscilante inecandu.se tot timpul la final ca tiganul la mal...
nu stiu
Răspunde
29-07-2020, 17:05,
#34
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
(29-07-2020, 16:14)RedNeck a scris: Eu stiu un singur lucru. Indiferent ce se intimpla la Arges, UTA e echipa mea si nu ma dezic de ea! Multi de aici am sustinut proiectul de la zero, din Liga 4 si stiu ca sunt de acord cu mine. Nu mai vreau sa fac analize, etc, astept doar meciul. Hai Gyuszi, hai baietii ! Hai UTA !

Ai dreptate RedNeck, insa e ata de frustrant, poate si din pricina echipelor astea de prin Ilfov fara suporteri, fara palmares, masini de facut bani. Am vazut acel documentar al UTA-ei si desi am doar 33 de ani mi s-a facut parul de gaina. Eu vin la stadion de prin 2004 - 2005 si am trecut prin atate deziluzii, mereu am fost aproape si am clacat. E dureros, e dureros pt ca in februarie ne vedeam 4000 de insi pe Motorul cu ridicam trofeul Ligii a 2-a, e frustrant ca am mers la Siria atata timp, si pe Motorul si cand era si momentul nostru sa inauguram cu fast stadionul sa-l vedem arhiplin precum la Craiova, a venit pandemia si cel putin un an se va juca cu nr limitat de spectatori, e dureros si nu am fost asa suparat niciodata cum am fost duminica, pt ca puteam mai mult. S-au adunat atatea, Martipan, Falcone, jucatori mercenari, antrenori plictisiti, si aveam 20 si un pic de ani cand eram in Liga 1, e mult, si poate ca pot intelege ca nu suntem asa oras mare si potent sa ne luptam la titlu, dar la cupe europene s-au macar in Liga 1 nu inteleg de ce nu putem ajunge. HAI UTA!
Răspunde
29-07-2020, 17:14, (Ultima modificare: 29-07-2020, 17:15 de Victor.)
#35
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Baieti, retineti ce va spun acum. Uta promoveaza suta la suta. Vorbim dupa meciul cu Argesul. Capul sus.
Răspunde
29-07-2020, 17:22,
#36
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Haideți sa fim optimiști și sa felicitam echipa, staff-ul și managementul pentru acest sezon foarte bun! Am terminat printre primele trei echipe din Liga a 2-a cu prima șansă la titlu și promovare directa!

Sunt optimist pentru ca suntem pe primul loc și depinde doar de noi promovarea, cu o victorie sau un egal.
Sunt optimist pentru ca avem cel mai bun lot și jucam un fotbal bun spre foarte bun.
Sunt optimist pentru ca presiunea nu este pe noi ci pe FC Argeș, ei joaca la totul sau nimic.
Sunt optimist pentru ca Balint e antrenorul nostru și știe sa gestioneze momentele cheie.

Buhacianu si Cipri Rus vor marca, vom câștiga titlul și vom defila pe Champs Elysee-ul Aradean. Sunt nerăbdător!
Am încredere în băieți, sa vina titlul la Arad!
Răspunde
29-07-2020, 21:05,
#37
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Pai atunci sa fie ca la Mioveni:
Arges-UTA 0-2.

CRED ca PUTEM  Heart
Răspunde
29-07-2020, 23:20,
#38
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Se poate face o "actiune" a galeriei sa se intalneasca cu echipa sa le dati un imbold? Cred ca echipa are nevoia de voi cel mai mult acum la greu. E mai important meciul asta ca orice meci cu Poli!
Răspunde
29-07-2020, 23:43, (Ultima modificare: 29-07-2020, 23:43 de Kidu.)
#39
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Nu ar fi deloc ok aceasta intalnire pentru ca nimeni nu ar trebui sa isi asume vreun risc tinand cont si de contextul coronavirusului. Si asa sunt toti cu lupa pe noi, mai asta ar mai lipsi.
Au fost deja anuntati pe toate canalele ca suntem alaturi de ei, ca tine numai de ei sa scoata caruta din sant, e suficient.
Răspunde
30-07-2020, 0:35,
#40
RE: Playoff #5: FC Argeș - UTA, 02.08.2020, ora 18:30, Digisport 1
Cred ca acum echipa are nevoie de voi cel mai mult, dupa ce au scris si aratat astia in presa crezi ca mai conteaza pentru imagine ca va intalniti cu echipa de la distanta sa o incurajati? Ce e mai important. promovarea sau imaginea de moment?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 5 Musafir(i)