Stiri, sezonul 2020-2021
10-08-2020, 21:20,
#21
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
De ce nu se poate utiliza baza ICRTI?
Vad tot timpul ca se tunde, se uda... ar fi frumos acolo.
Răspunde
11-08-2020, 2:34,
#22
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
No bun dar pana la urma in ce oras jucam partidele considerate acasa?
La Cluj?
Ca avem Inter-City pana acolo si Cluj Arena oricu sta goala pana incepe Liga2.
Pe Paltinisan nu cred, chiar daca ii mult mai aproape.

Altundeva unde am putea?
Răspunde
11-08-2020, 7:22,
#23
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Pe Francisc Neuman o sa jucam ,stai linistit!
Răspunde
11-08-2020, 10:55, (Ultima modificare: 11-08-2020, 11:16 de sRg97.)
#24
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Varianta cea mai la îndemână ar fi clar la Timișoara însă eu unul cred ca nu vom juca acolo in caz de forță majoră.  Cluj ar fi mai aproape sau Stadionul Municipal din Turnu Severin(chiar nu stiu ce in stadiu mai e si daca mai joaca cineva pe el). Insa eu unul sunt optimist si cred ca nu vom ajunge sa ne deplasam in alt oraș pentru a ne juca meciurile
Răspunde
11-08-2020, 11:19,
#25
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
(11-08-2020, 10:55)sRg97 a scris: Varianta cea mai la îndemână ar fi clar la Timișoara însă eu unul cred ca nu vom juca acolo in caz de forță majoră.  Cluj ar fi mai aproape sau Stadionul Municipal din Turnu Severin(chiar nu stiu ce in stadiu mai e si daca mai joaca cineva pe el). Insa eu unul sunt optimist si cred ca nu vom ajunge sa ne deplasam in alt oraș pentru a ne juca meciurile

Calm baieti, calm, din septembrie jucam acasa dupa pauza data de echipele nationale Smile
Răspunde
11-08-2020, 11:47,
#26
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Bun...si in primul meci de pe teren propriu unde jucam?
Răspunde
11-08-2020, 12:07,
#27
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Primul meci pe teren propriu o sa il jucam pe FN. Dar posibil sa nu fie primul meci in L1.
Răspunde
11-08-2020, 13:42,
#28
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
(11-08-2020, 12:07)BogdyS a scris: Primul meci pe teren propriu o sa il jucam pe FN. Dar posibil sa nu fie primul meci in L1.

Se poate cere, ca prima etapa sa se dispute in deplasare, desi fiind nou promovata trebuia sa incepem acasa. Adica primele 2 etape le vom juca in deplasare, cred eu si apoi venim ACASA.
Răspunde
11-08-2020, 15:45, (Ultima modificare: 11-08-2020, 15:47 de BogdyS.)
#29
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Asta ziceam si eu. Oricum din pacate e fara spectatori!
In plus, numai bine se va inaugura cu 1-2 saptamani inainte de alegeri! Calcul ca la carte. FMM jita!
Răspunde
11-08-2020, 18:10,
#30
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Pai tocmai asta-i problema: fara spectatori. Vad ca scolile incep din 14 septembrie, iar pe stadion nu pot sa lase spectatori, chiar cu capacitate redusa? Absurd !
Răspunde
11-08-2020, 19:51,
#31
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
(11-08-2020, 18:10)RedNeck a scris: Pai tocmai asta-i problema: fara spectatori. Vad ca scolile incep din 14 septembrie, iar pe stadion nu pot sa lase spectatori, chiar cu capacitate redusa? Absurd !

Păi ăștia lasă oamenii să se adune 500 la număr dar pe stadioane unde poti liniștit lăsa 2-3 scaune distanță, nu ai voie... fuck logic
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
11-08-2020, 23:38,
#32
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
A scris cineva pe SA ca daca cerem pozitia 9 din tabelul berger o sa jucam primele 2 meciuri in deplasare: http://www.frdarts.ro/pagini/media/liga2010/berger.html
Sper sa ceara conducerea asa ceva daca e posibil.
Răspunde
12-08-2020, 8:53,
#33
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Nu știe nimeni cum au ieșit rezultatele la testele de ieri?
Răspunde
12-08-2020, 11:45,
#34
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Ieri a fost invitat in studioul LaStrada TV, actualul primar al Aradului ,Călin Bibart.
Bineînțeles a fost întrebat de situația finanțării clubului iar răspunsurile au fost cam aceleași pe care le știm. Răbdare, finanțarea continua,se continuă parteneriatul si asa mai departe. In plus de asta am fost indemnizați,noi suporterii, sa ne vedem de treaba noastra si sa susținem echipa încontinuare si sa nu ne băgăm in treburile astea . La fel a fost sfătuit și Balint sa isi vadă de treaba lui de antrenor si sa nu mai fie vocal in presa cand vine vorba de stadion,bani de la primărie. Bibart a spus ca pana săptămână viitoare ar trebuii sa avem toate avizele si omologarea stadionului. A mai spus ca nici primaria(principalul finanțator al clubului) nu a iesit in presă exprimându-și nemulțumirea față de rezultatele avute in acest play off.
In concluzie as spune, ca nu avem ce face, oricât ne-am dorii. Suntem la mana lui atat cat mai conduce primăria si rămâne de văzut ce se întâmplă dupa,ca nimeni nu ne poate garanta o finanțare mai solida din punctul asta de vedere(poate doar din vorbe) iar eu unul sincer nu îmi doresc in război între club si primărie,UTA ar avea cel mai mult de suferit. Vedem războaie de genu peste tot prin țară, exemple ar fi ca primarul din Baia Mare a hotărât sa nu mai finanțeze echipa dupa ratarea promovării in Liga2 sau cei de la Mioveni care au fost amenințați ca nu vor mai primii finanțare daca nu vor promova in Liga1. Oricum,cum am mai zis, nu cred ca vor venii alegerile locale fara ca primaria sa bage bani in club,sansa lor s-ar diminua cumplit fara acest lucru.
Răspunde
12-08-2020, 12:19,
#35
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Desi pare un om( MULT) mai onest decat Celentano , Bibart este paralel cu fotbalul si slabe sanse ca UTA si primeasca o finantare mai consistenta de la Primarie pentru liga 1 , as spune mai degraba ca , sa ne multumim daca primim cei 1,5 milioane care se primeau pana acum!In plus confirm ce spunea Srg97 mai sus:
-a fost extrem de deranjat de declaratiile lui Balint
-a reitertat mai spre finalul emisiunii ca daca cineva isi imagineaza ca primaria va aloca banii catre un club anume fie el si UTA, in detrimentul altor proiecte , atunci lumea poate sa nu-l ia in considerare ca si partener
-a confirmat deasemenea ce aparuse in presa acum ceva vreme " se spunea ca el ar fi zis in anumite cercuri ca abia asteapta sa promoveze UTA sa nu mai fie nevoie sa subventioneze de la buget echipa de fotbal", *prin faptul ca el nu intelege de ce atata presiune pe primarie acum atat timp cat UTA primeste alti bani de la televiziuni in Liga 1 !?!
Ca o concluzie personala, cu Bibart la primarie nu am nici o asteptare ca UTA-ei sa ii mearga mai bine...dimpotriva .Pe de alta parte cred ca ar fi cazul ca si conducatorii nostri sa inceapa sa isi justifice posturile , pentru ca pana acum tot s-au plans ca la liga a doua posibilitatile de marketing sunt limitate ceea ce nu mai este cazul la liga 1!
Răspunde
12-08-2020, 12:26,
#36
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Păi anul ăsta chiar au venit destul de mulți sponsori. Dar dacă cineva își imaginează că în fotbalul românesc o nou promovată, mai ales una dintr-un oraș ca Aradul, poate atrage sponsori care să aloce sume de ordinul sutelor de mii de euro, înseamnă că suntem naivi. Gândiți-vă că echipe precum FCSB, CFR sau Craiova sunt pe la un milion în ceea ce privește sponsorizările.

Bibarț pe lângă că e complet paralel cu fenomenul, nici măcar nu este interesat. Știu, tipul pare haios, pus pe glume dar e din același soi de nesimțit ordinar ca și Falcă, Bâlcea și restul. Să fim serioși, dacă nu ai caracterul lor, n-ai cum să reziști lângă ei darămite să mai și urci în ierarhie.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
12-08-2020, 12:28,
#37
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
1.5 milioane EUR de la primarie e mai mult decat decent, inca aproximativ atat din drepturi TV, plus aproximativ 1 milion din abonamente, bilete sponsori si marketing iti fac un buget arhisuficient. Daca sunt folositi cu cap, banii astia iti permit buget de salarii de aproape 250K pe luna, La nivelul asta poti intra lejer in play-off.
Răspunde
12-08-2020, 12:30,
#38
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Nu ne trebuie luna de pe cer dar din moment ce ai spus ca finanțezi echipa si esti alături de ea ,,mai ales in liga 1",atunci tine-te de cuvant. Daca dai banii pe care i-ai promis ,nu mai ai treaba cu UTA câteva luni de zile,nu e ca si cum in fiecare zi așteptam bani de la primărie.
De Efbet se mai aude ceva? Am văzut ca inca nu au reclamă nici pe panourile cu sponsori de la conferințele de presa...sau din momentul începerii noului sezon intra in vigoare contractul?
Răspunde
12-08-2020, 12:54,
#39
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
(12-08-2020, 12:28)Gru a scris: 1.5 milioane EUR de la primarie e mai mult decat decent, inca aproximativ atat din drepturi TV, plus aproximativ 1 milion din abonamente, bilete sponsori si marketing iti fac un buget arhisuficient. Daca sunt folositi cu cap, banii astia iti permit buget de salarii de aproape 250K pe luna, La nivelul asta poti intra lejer in play-off.

Nu se strâng 1 milion din sponsorizări, marketing, bilete și abonamente. Suma din drepturile tv o să fie cam la un milion și ea (promovatele primeau din ce știu eu 1,2 milioane ori acum aceiași bani se împart nu la 14 ci la 16 echipe). Dar bugetul poate fi acceptabil însă problema e frecvența banilor. Sumele de la televiziuni nu mai vin ca până acum (jumătate din bani la începutul sezonului) ci în tranșe lunare. Ori cele mai importante investiții le ai de făcut acum la începutul sezonului, aici intrând și probabilele restanțe la jucători (că știm cum au venit banii de la primărie până acum iar restul surselor de venit în liga a doua au fost neglijabile) plus alte cheltuieli gen bani la semnătură (speculez, nu știu dacă e cazul), teste covid înaintea debutului etc.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
12-08-2020, 13:10,
#40
RE: Stiri, sezonul 2020-2021
Doar din bilete si abonamente ar trebui sa aduni 6-700k, doferenta e rezonabil sa o aduni din sponsorizari si marketing. 1.5 milioane a luat o nou promovata, acum va scadea pana undeva in jur de 1.35, ulterior te poti duce usor catre 2 milioane. 90%+ din cheltuieli sunt graduale, nu e niciun deranj ca banii vin treptat.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)