Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
24-04-2021, 20:59,
#1
Video  Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
[Imagine: Liga1Playout4FCArges.png]
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
24-04-2021, 21:40, (Ultima modificare: 24-04-2021, 21:44 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
#2
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Meci foarte greu, Argesul e intr-o crestere continua, nu mai dau pronosticuri, sper ca echipa sa fie motivata si foarte atenta in aparare! Macar 9 puncte sa mai facem , plus cateva rezultate de partea noastra, sincer nici nu vreau sa ma gandesc la baraj.
Răspunde
25-04-2021, 15:24,
#3
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Meci greu din păcate este evidentă scăderea noastră de formă și o ușoară stare de o oboseala( plus automultumire) sper măcar la 1 punct.
Răspunde
25-04-2021, 20:58,
#4
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Asa zicem de starea asta de oboseala de parca restul echipelor nu joaca aproximativ la aceasi distanta de zile ca si noi.. asta nu e un motiv bun pentru care ai putea fi invins.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
25-04-2021, 21:38,
#5
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Sunt convins ca daca jucatorii tratează serios meciul, nu ca pe cel cu sibienii, vom pleca cu cele 3 puncte de la Pitesti.

In meciul trecut a fost doar vorba de metaliatea de neprofesionist a jucătorilor coroborat cu ambitia adversarului care juca pe totul sau nimic.
Răspunde
26-04-2021, 8:54,
#6
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
sunt total dezamagit e declaratiile lui Balint, premergatoare meciului cu Arges, la adresa suporterilor. La evolutia cu Sibiu inclusiv noi cei care le-am luat apararea in toate modurile si pe toate canalele media, ne-am simtit penibil si am vociferat sau nu le-am mai luat apararea din lipsa de argumente. Balint ar trebui sincer sa mai taca sa isi vada de antrenamente, pentru ca noi sincer nu jucam nimic. Sa nu mai vorbim ca la meciul cu Sibiul se sarutau la sfarsitul meciului prin tribuna 1 toti membri celor doua echipe, cu marele Apostu in frunte. Toti cu zambetul pe frunte ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic fara nici o farama de suparare.
Daca nu se va schimba nimic cu jocul echipei si ne vom prezenta ca si in sezonul asta, iar prezenta publicului va fi permisa, Balint va avea zile negre si nu foarte multe pe banca UTA-ei ( este parerea mea) si cumva da senzatia ca isi pregateste iesirea.
Răspunde
26-04-2021, 10:15,
#7
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Eu cred ca infatuarea de care da dovada uneori mai ales dupa cateva rezultate pozitive nu ii face nici un bine si este repede adus cu picioarele pe pamant de rezultate si mai ales de jocul echipei care este unul printre cele mai putin consistente din liga 1 !As putea baga mana in foc ca , conditiile si mai ales intelegerea pe care INCA o are la Arad din partea TUTUROR nu le va gasi in alta parte , cel putin nu l-a un club din Romania. La momentul asta din punctul meu de vedere Balint are mai mare nevoie de UTA decat are UTA nevoie de Balint. Legat de contractul lui , daca este adevarat si propunerea lui este de a semna pe un an , mai bine ne lipsim , ori semneaza din nou pe un pachet minim de doi ani cu obiective clare ori gasim pe altcineva !
Răspunde
26-04-2021, 10:54,
#8
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Nu stiu daca este bine sa fie schimbat Balint,pur si simplu nu exista antrenori de valoare in Romania(pentru performanta) .....doar daca aducem antrenor strain. Oare cum a reusit Mircea Lucescu sa castige campionatul,cupa plus grupe UCL cu 8-10 juniori promovati la prima echipa iar in L1 o gramada de "antrenori" schimba juniorul in minutul 2 sau 5??? Oare asta nu este si valoarea unui antrenor???
Legat de Balint...da,de multe ori a avut replici acide pentru suporteri si la ce lot avem....trebuia sa vedem mai mult fotbal de calitate si pe F.N.
Răspunde
26-04-2021, 14:05, (Ultima modificare: 26-04-2021, 14:05 de diangelis.)
#9
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Oricare antrenor, de oriunde, din orice țară era dat afara după eșecul 6-0 împotriva Astrei. Sa-si calmeze ego-ul inainte sa dea interviu pentru ca jigneste o mare parte dintre fani.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
26-04-2021, 16:25,
#10
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Parerea mea este ca exagerati multi dintre voi strict pe partea cu acuzatiile privind vanzarea meciului. Nu are nimeni vreo dovada cum ca meciul a fost vandut. Nici macar "semne" in sensul asta. Ca simplu suporter, de la a te gandi ca e posibil sa fi fost blat, pana sa il acuzi pe Balint in mod direct, e un drum, si cred ca pana la urma el doar s-a aparat, a avut o contra replica in care ii invita pe cei care sustin asta sa vina cu dovezi si argumente.
Spunea cineva aici pe forum ca la final de meci, toti oficialii, din ambele tabere se pupau de mama focului la tribuna oficiala, si ca e semn de blat. Serios...? Daca a fi fost blat, cu atat mai mult ar fi ramas discreti.
Dar sa mergem pe ipoteza ca meciul a fost vandut, cine l-a vandut? Balint pe persoana fizica? Daca nu, atunci de ce doar el este acuzat?

Desi nici eu nu sunt multumit de felul in care echipa se exprima pe faza de constructie, si Balint are limitele lui, fiind chiar responsabil de evolutiile slabe de pe teren propriu, consider ca fara el azi poate eram tot in B. Uitati-va cat se chinuie U cluj, Petrolul sau Rapidul sa promoveze. Are si Balint meritele lui pentru nivelul la care a ajuns clubul asta in ultimii 2 ani.

Si ca o paranteza ce totusi are legatura cu subiectul. Conform Transfermarket, valoarea lotului este de locul 8. Va intreb, pe ce loc din clasament se afla UTA?
Răspunde
26-04-2021, 18:49,
#11
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
(26-04-2021, 16:25)Cristi_Arad a scris: Parerea mea este ca exagerati multi dintre voi strict pe partea cu acuzatiile privind vanzarea meciului. Nu are nimeni vreo dovada cum ca meciul a fost vandut. Nici macar "semne" in sensul asta. Ca simplu suporter, de la a te gandi ca e posibil sa fi fost blat, pana sa il acuzi pe Balint in mod direct, e un drum, si cred ca pana la urma el doar s-a aparat, a avut o contra replica in care ii invita pe cei care sustin asta sa vina cu dovezi si argumente.
Spunea cineva aici pe forum ca la final de meci, toti oficialii, din ambele tabere se pupau de mama focului la tribuna oficiala, si ca e semn de blat. Serios...? Daca a fi fost blat, cu atat mai mult ar fi ramas discreti.
Dar sa mergem pe ipoteza ca meciul a fost vandut, cine l-a vandut? Balint pe persoana fizica? Daca nu, atunci de ce doar el este acuzat?

Desi nici eu nu sunt multumit de felul in care echipa se exprima pe faza de constructie, si Balint are limitele lui, fiind chiar responsabil de evolutiile slabe de pe teren propriu, consider ca fara el azi poate eram tot in B. Uitati-va cat se chinuie U cluj, Petrolul sau Rapidul sa promoveze. Are si Balint meritele lui pentru nivelul la care a ajuns clubul asta in ultimii 2 ani.

Si ca o paranteza ce totusi are legatura cu subiectul. Conform Transfermarket, valoarea lotului este de locul 8. Va intreb, pe ce loc din clasament se afla UTA?
Eu am scris ca s-au pupat si nu am insinuat niciodata ca a fost blat, nu citi printre randuri si insinua ce vrei. Da, nu mi se pare corect sa se pupe prin tribuna jucatori nearatand afectati deloc de esec, se poate vedea astea si pe filmarile de la sfarsitul meciului.
Răspunde
27-04-2021, 3:39,
#12
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Ditto.
Cre ca pe Balint l-o cam luat gura pe dinainte si a vorbit fara el. Probabil ca isi pregateste plecarea dupa ce terminam playoutul asta si ramanem in Liga 1 (cu sau fara baraj).
Pacat.
Asta este. Nimeni nu ii nemuritor. Mai ales cand ii vorba de antrenorat. Arsene W si nenea Ferguson is numa unul.
Răspunde
27-04-2021, 7:13,
#13
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Ca vreti, ca nu, eu nu vad o solutie in momentul de fata in locul lui Balint,  nu moare UTA fara Balint si invers dar chiar nu gasesc un antrenor sa se plieze la UTA in momentul de fata. Aaaa... sa vina si sa ia banii sunt multi...
Răspunde
27-04-2021, 12:40,
#14
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Prea multa zarva facem in ultima vreme . Dacă Balint alege sa plece de la UTA,in sezonul viitor echipa o sa arate complet diferit ,o ruptura cu Balint include și o ruptura cu Apostu asta însemnând ca mai mult din jumătate de echipa nu își va reînoi contractul in aceasta vara ,cu alte cuvinte in aceasta vara trebuie aduși o grămada de jucatori ,practic la fel cum s-a întâmplat și sezonul trecut după ce am promovat . Dacă cineva mi-ar fi spus anul trecut înainte sa debutăm in liga 1 ca la sfârșitul sezonului o sa ne clasam la mijlocul clasamentului fără mari emotii in ceea ce privește retrogradarea ,eu as fi fost mulțumit .
Parcursul e bun,in momentul de fata nu cred ca mai avem cum sa retrogradăm direct ,sunt 10 puncte intre noi și Dinamo din 18 posibile,ar fi de domeniul fantasticului ca noi sa pierdem tot și ei sa bata tot. Cu încă 6 puncte acumulate in următoarele 2-3 meciuri ,am putea sa ne asiguram și matematic rămânerea in Liga1. Eu zic sa îl lăsam sa își facă treaba cum stie el mai bine și vom vedea in timp ce se întâmpla .
Răspunde
27-04-2021, 12:55,
#15
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Eu unul nu înțeleg de ce părerea personală a unui membru este luată ca fiind un lucru rău.
DA! Nu îmi convine cum Balint ne face idioți pe unii
DA! Nu îmi place cum joacă echipa, pentru că sunt altele cu un lot mai puțin valoros, cu salarii restante pe luni de zile și cu mai puține transferuri care joacă fotbal mai frumos
DA! Ca oricare alt suporter, m-am săturat de aceleași interviuri după meci : "suntem bărbați, învățăm din greșeli, trebuie să devenim mai buni, etc"
Dacă nu exista un alt termen de comparație, gen Argeș care a promovat deodată cu noi și a jucat un fotbal calumea în unele meciuri, atunci nu comentam nici eu, nici ceilalți zeci sau sute de suporteri.
Sunt de părere că fiecare membru trebuie să aibă o părere anume, fără exagerări sau jigniri. Dacă părerea mea e că UTA poate cu mult mai mult, atunci rămâne părerea mea!
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
27-04-2021, 13:47, (Ultima modificare: 27-04-2021, 15:32 de psv.)
#16
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
100%de acord cu tine. Referitor la ce spune un coleg suporter mai sus, este exclus ca Apostu sa plece cu Balint! Apostu l-a propus pe Balint și nu invers la UTA, a mai sus și Bogdan ca n are nici o legătură eventuala plecare a lui Balint cu el sau jucătorii care sunt impresariati de el și care activează la UTA.Părere personala, Balint continua 100% la UTA și în sezonul viitor! ȘI as spune ca prezenta aproape certa a suporterilor din noul sezon cât și  noile achizitii, îl vor ajuta sa corecteze sincopele de pe teren propriu, pentru ca sa recunoaștem, în deplasare poate nu jocul dar rezultatele sunt excepționale!
Răspunde
27-04-2021, 14:16,
#17
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Sincer nu cred ca ar fii trebuit ca cineva de pe acest forum sau un suporter care e alaturi de echipa de ani buni sa se simta vizat de declaratiile lui Balint.Mai mult ca sigur ca facea referire la comentariile aberante ale anumitor asa zisi suporteri care si-au amintit ca avem o echipa de fotbal in oras odata cu promovarea in liga 1 si pentru care atunci cand echipa castiga toti sunt buni iar cand pierdem toata lumea trebuie sa plece iar Balint sa fie demis.Probabil acele persoane i-au adresat in mod personal pe retelele de socializare anumite ganduri care,presupun eu, nu au continut un limbaj adecvat.De aici posibil si reactia lui Gyuszi.

Legat de jocul prestat, sunt de acord cu voi, nu sunt prea incantat de cum se exprima echipa ,mai ales pe faza de atac.Cu regret o spun parca vad meciurile nationalei din ultimii 10 ani.Sper ca din vara acest lucru sa se schimbe.Mai mult ca sigur ca atunci va avea mai multe optiuni in ceea ce priveste transferarea unui/unor jucatori care sa schimbe fata echipei.Cred ca l-a incurcat si faptul ca echipa nu a avut perioade de pregatire nici in vara nici in iarna desi nu ii gasesc o scuza prin asta pentru ca in aceeasi situatie sunt toate echipele din liga 1.

Sper ca in meciul de astazi sa vedem macar o alta atitudine din partea jucatorilor si sa demonstreze ca meciul cu Hermandstadt a fost doar un accident.
Răspunde
27-04-2021, 15:07,
#18
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Sunt de acord cu psv si Octavian, hai sa strangem randurile, meciul cu Sibiul a trecut, nu mai vreau sa ma gandesc la ce a fost pentru ca nu vreau ca gandurile si energia pozitiva sa se risipeasca din cauza unui singur meci.
Niciunul dintre noi n-ar trebui sa se simta vizat de cele spuse de Gyuszi, e si el om, are si el nervii sai care il mai lasa cand lumea il toaca marunt si pe nedrept.
Daca am fi fost in tribune ati vazut ca carcotelile astea online ar fi avut un impact mult mai mic, asa insa tot ce se vede sunt parerile online si in online fiecare comenteaza dupa cat il duce capul iar in era Facebook-ului tot prostul e liber sa se exprime.

Revenind la meci, astazi trebuie sa batem, trebuie sa ne razbunam, in sensul pozitiv, pentru infrangerea nemeritata din retur.
Răspunde
27-04-2021, 15:30, (Ultima modificare: 27-04-2021, 15:39 de sRg97.)
#19
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Subscriu cele spuse de către Kidu. Frumos ar fi sa ne răzbunăm . Nu doar pentru meciul din retur unde am pierdut nemeritat ci și pentru meciul din tur unde am avut o sumedenie de ocazii mari de gol iar ei din 2 ocazii ne-au dat un gol . Cu alea 5 puncte pierdute din meciurile cu ei puteam fi acum altundeva.
Răspunde
27-04-2021, 15:45,
#20
RE: Play-out #4: FC Argeș - UTA, 27.04.2021, ora 19:00, Digisport 1
Doamne dă să ne demonstreze contrariul și să bată pe Argeș, să răzbune înfrângerea din retur când am condus meciul ca posesie.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)