Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
28-04-2021, 10:17,
#1
Video  Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
[Imagine: Liga1Playout5UTAArad.png]
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
28-04-2021, 13:23,
#2
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Victoria, mai sunt meciuri dar pentru moral, ar fi bine sa castigam!
Răspunde
28-04-2021, 13:46,
#3
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Doamne,cât de importantă ar fi victoria . Și pentru moral și pentru liniștea suporterilor .
Răspunde
28-04-2021, 14:18,
#4
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
O victorie ne-ar scoate din coltul de umbra in care ne aflam acum.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
28-04-2021, 14:25,
#5
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Speranța mea merge spre jucători, spre orgoliul lor, să intre și să demonstreze că-și merită banii.
Despre Balint cred că a pierdut vestiarul, este total depășit, nu știe ce să ceară de la jucători, realistic vorbind iar jucătorii simt lucrurile astea....discursurile alea motivaționale cu iz demagogic nu țin de foame.
Răspunde
28-04-2021, 18:39,
#6
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Din pacate Balint si-a atins limitele iar asta se vede f clar,in repriza 2 echipa a fost bulversata si debusolata.Are echipa pe mana de 2 ani iar asta nu se vede,ar trebui sa existe o idee clara de joc,niste automatisme,niste trasee scheme de joc dar ieri si nu numai ieri,in repriza 2 au parut 11 insi pusi prima data sa joace impreuna.Avem 7 atacanti in lot si nici unul nu da randament,nu se poate asa ceva,nu stiu sa traga la poarta,cand am dat noi ultimul gol din afara careului printr-un sut sanatos,cand am dat ultimul gol dintr-o lovitura libera?Pana si cei care jucau ceva parca si-au pierdut busola,Mode a gresit ieri multe pase,Roger a uitat sa centreze.Pana la urma cine a fost ieri mijlocas dreapta ca nu am inteles,Petre,Roger??Ca Peteleu era tot 2 contra 1 prins de jucatorii Argesului,la cornere si lovituri libere nu am vazut om pe respingere deci pana la urma niste lucruri elementare pe care le-am invatat in primul an de juniorat si pt care nu ai nevoie de licentele lui peste prajit.Pana si lotul a fost construit pe filozofia lui Balint de a se apara mai mereu,nu avem mijlocasi ofensivi,Roger a fost si el tras la mijloc din atac.Sper sa ne salvam cumva sezonul asta,dar din sezonul urmator ar trebui altceva pt ca vom ajunge iar tot aici.Nu stiu ce antrenor ar fi potrivit pt ca pana la urma si piata autohtona iti ofera f putine variante viabile.O victorie ar fi necesara ca aerul sambata,altfel vom aluneca in jos pe tobogan si chiar nu as vrea sa-mi imaginez un baraj sa stam iar cu sufletul la gura ca si in playoff si sa tremuram pana in ultima secunda.
Răspunde
28-04-2021, 21:52,
#7
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Adevarul e ca in Liga 2, echipa a mers ceas (victorii peste victorii, un egal era o data la 10 meciuri) pana cand a venit momentul play-off, unde multi stiau ca aveau sa plece, motiv pentru care nu au mai jucat mai nimic dinadins.
Dupa care, a venit promovarea, s-au luat niste jucatori pe graba.. jucatori care parerea mea erau prea aroganti ca sa tina cont de ce spune Balint. Chiar si asa, nu cred ca e vina lui Balint ca nu se poate impune in vestiar. Pana la urma am ajuns la concluzia ca jucatorii sunt de vina, mai ales unul ca si Hora care se poate gandi "ce-mi spune mie ăsta ce sa fac, am mai multe titluri si cupe decat el" si asa se ajunge la cearta si neintelegere.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
28-04-2021, 22:25,
#8
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Eu am incredere in Balint si sper ca ramane la echipa dar trebuie sa "lucreze" mult la staff-ul tehnic in primul rand! Preparatorul fizic....cu tot respectul dar nu este de L1 ,am avut cel mai mare numar de jucatori cu probleme musculare din L1 chiar si din L2 sezonul trecut! O necunoscuta este cu Alin Pinzaru, de cand a venit el la echipa nu jucam nimic pe atac si mijlocul pare depasit....cum arata echipa doar cu Balint si staff-ul vechi si cum a aratat cu Balint si Pinzaru din play-off-ul de promovare??? Putem sa aducem cei mai buni jucatori din Romania daca ceva nu merge in staff!
PS: echipa chiar a jucat frumos la Medias cu Balint,Pacurar si Donca fara Pinzaru! Nu este o gluma!
Răspunde
28-04-2021, 23:06, (Ultima modificare: 28-04-2021, 23:06 de Kidu.)
#9
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Am pretentia de la noi ca avem un pic de cultura fotbalistica spre deosebire de alti "suporteri mioritici" care ar schimba antrenorul tot din trei in trei etape.
Vrem un proiect pe termen lung, nu gasim un antrenor mai bun decat Balint.
Da, are si el sincope, are probleme in vestiar insa am incredere in el ca le poate face fata.
Răspunde
28-04-2021, 23:35, (Ultima modificare: 28-04-2021, 23:36 de Xtreme.)
#10
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
(28-04-2021, 23:06)Kidu a scris: Am pretentia de la noi ca avem un pic de cultura fotbalistica spre deosebire de alti "suporteri mioritici" care ar schimba antrenorul tot din trei in trei etape.
Vrem un proiect pe termen lung, nu gasim un antrenor mai bun decat Balint.
Da, are si el sincope, are probleme in vestiar insa am incredere in el ca le poate face fata.

intocmai! eu am răbdare multa, însa nu pot inchide ochii la nesfârșit când rezultatele lipsesc iar jocul echipei stagnează și pe alocuri chiar regresează. Proiectele pe termen lung nu sunt legate de un antrenor anume, sau un staf tehnic, ca doare nu vorbim de Sir Ferguson... si nici de Manchester United. Așadar e timpul sa mergem înainte și sa adaugăm la fundația pregătita de Balint un nou episod, o noua etapa.

PS. mai vorbim dupa următoarele trei etape...
Răspunde
28-04-2021, 23:44,
#11
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
(28-04-2021, 22:25)Zagorakis a scris: Eu am incredere in Balint si sper ca ramane la echipa dar trebuie sa "lucreze" mult la staff-ul tehnic in primul rand! Preparatorul fizic....cu tot respectul dar nu este de L1 ,am avut cel mai mare numar de jucatori cu probleme musculare din L1 chiar si din L2 sezonul trecut! O necunoscuta este cu Alin Pinzaru, de cand a venit el la echipa nu jucam nimic pe atac si mijlocul pare depasit....cum arata echipa doar cu Balint si staff-ul vechi si cum a aratat cu Balint si Pinzaru din play-off-ul de promovare??? Putem sa aducem cei mai buni jucatori din Romania daca ceva nu merge in staff!
PS: echipa chiar a jucat frumos la Medias cu Balint,Pacurar si Donca fara Pinzaru! Nu este o gluma!

Aici ai tu dreptate. Daca asta ar fi problema, n-ar fi asa rau, s-ar putea regla la vara cu Balint la timona si cu niste schimbari la stafful tehnic.
Răspunde
29-04-2021, 8:26, (Ultima modificare: 29-04-2021, 8:28 de Kidu.)
#12
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
@Xtreme, ce inseamna pentru tine la nesfarsit? E doar un prim sezon de prima liga unde ne clasam excelent tot datorita rezultatelor lui Balint.
Ca si ungur stabilit in Germania credeam ca ai alta mentalitate fata de superficialitatea romaneasca de care vorbeam mai sus, exact la asta ma refeream pentru ca rabdare nu inseamna cateva etape sau o jumatate de tur de campionat, mai ales in situatia in care nu suntem amenintati de retrogradare.
Răspunde
29-04-2021, 9:42,
#13
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Sigur ca nu joaca Balint in locul echipei, evident ca asta e lotul avut la dispozitie (chiar daca ,cu mici exceptii, sunt alesi de el). Sigur ca nu exista suportul fanilor din tribuna, evident ca meciurile din 3 in 3 zile sunt percepute ca fiind un ritm infernal - dar cu aceste probleme se confrunta toate competitoarele. Am avut rabdare, vorba lui Xtreme, aproape 35 de etape, sa se omogenizeze echipa, sa se acomodeze si noii sositi. Sigur ca locul actual ocupat este bun pt o nou promovata. Pana acum cateva etape, Kidu ne tot compara cu Argesul, care era vai mama lui. Acum insa nu mai avem termenul de comparatie. Ceea ce deranjeaza cel mai mult este jocul echipei, posibil cel mai slab si urat din cele 16 echipe. Cu meciuri in care tragem doar 1 sut pe poarta in 90 de minute. Partide in care am iesit invingatori cu mult noroc, dupa meciuri in care adversarii au fost clar mai buni decat noi. Urmate de alte meciuri in care am pierdut fie la echipe mai slab cotate, fie ne-am facut de rusine prin prisma scorului. Avem unul dintre cele mai ineficiente linii de atac, luam goluri multe desi prestatiile lui Iacob si Balauru sunt de multe ori laudate. Apararea gafeaza, mijlocul nu construieste pentru ca e mai preocupat sa nu luam gol. Balint are, ca orice antrenor, niste idei fixe, de la care nu abdica. E limpede ca ulciorul nu merge de multe ori la apa si atat antrenorii cat si jucatorii adversi te citesc dupa cateva etape. Ori el nu vrea sa schimbe nimic in ciuda evidentei. S-a spus, pe undeva, pe buna dreptate ca Balint ne-a provovat in Liga 1. Sa zicem mersi, ca daca nu era el nu ne bateam cu FSB, CFR ori Craiova. Ceea ce uitam este ca am intrat in playoff-ul de promovare cu un avans linistitor jucand cu echipele slabe si foarte slabe ale Ligii, iar cu cele cu ambitii de promovare doar turul (singura exceptie fiind Petrolul). Playoff-ul era sa fie o catastrofa, atunci cand ne-am confruntat cu echipele care chiar contau (o singura victorie la Mioveni, infangeri rusinoase cu Turris si Rapid) s-a vazut unde eram de fapt. Fara punctele acumulate cu echipele slabe mai promovam? In Liga 1 odata ajunsi am jucat cam aceeasi partitura din playoff, a tinut cateva etape, apoi, cum spuneam mai sus, am fost cititi. Nu m-ar deranja 2-3-4 infrangeri, chiar si consecutive, daca am juca ceva. Balint stabileste primul 11, el elaboreaza strategia jocului, el face schimbarile. E clar ca unii nu il asculta, poate il si saboteaza, indiferent motivele. Imi doresc insa, mai ales cand suntem condusi, sa vad din partea lui Balint mai mult curaj. Nu vreau sa mai jucam la alibi, cu pase trimise obsesiv inspre Iacob, inapoi ori lateral. Vreau sa vad ca Balint schimba ceva in conceptia lui, ca abordeaza meciurile functie de adversar si nu jucam la ciupeala de fiecare data. Da, nu sunt de parerere ca trebuie sa plece, socul la echipa poate sa fie aplicat si altfel, depinde numai de el sa o faca. Haide UTA!
Răspunde
29-04-2021, 10:49,
#14
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
(28-04-2021, 23:44)RedNeck a scris:
(28-04-2021, 22:25)Zagorakis a scris: Eu am incredere in Balint si sper ca ramane la echipa dar trebuie sa "lucreze" mult la staff-ul tehnic in primul rand! Preparatorul fizic....cu tot respectul dar nu este de L1 ,am avut cel mai mare numar de jucatori cu probleme musculare din L1 chiar si din L2 sezonul trecut! O necunoscuta este cu Alin Pinzaru, de cand a venit el la echipa nu jucam nimic pe atac si mijlocul pare depasit....cum arata echipa doar cu Balint si staff-ul vechi si cum a aratat cu Balint si Pinzaru din play-off-ul de promovare??? Putem sa aducem cei mai buni jucatori din Romania daca ceva nu merge in staff!
PS: echipa chiar a jucat frumos la Medias cu Balint,Pacurar si Donca fara Pinzaru! Nu este o gluma!

Aici ai tu dreptate. Daca asta ar fi problema, n-ar fi asa rau, s-ar putea regla la vara cu Balint la timona si cu niste schimbari la stafful tehnic.

Atentie se spune ca Panzaru este omul care se ocupa de partea defensiva, compartimentul care de bine de rau mai joaca ceva
Răspunde
29-04-2021, 12:42, (Ultima modificare: 29-04-2021, 12:43 de diangelis.)
#15
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Eu unul m-am calmat de la meciul cu Arges, au demonstrat ca sunt mai buni ca si noi, trecem peste. Eu sper ca Balint sa invete din greseli, desi ma indoiesc..
Hai UTA! Sustinem echipa indiferent de esalonul in care joaca, dar ar fi frumos sa facem o clasare sigura, frumoasa si meritata fiind primul sezon de Liga 1 dupa atatia ani de mediocritate.. Big Grin
Din vara foarte multi jucatori vor pleca, si sper ca staff-ul sa aduca jucatori care se aduca un plus UTA-ei.

p.s: o sursa destul de sigura din cadrul clubului m-a anuntat ca Roșu ar fi primul jucator care pleacă din club, eu unul sper sa fie 100% adevarat.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
29-04-2021, 12:50,
#16
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
(29-04-2021, 12:42)diangelis a scris: Eu unul m-am calmat de la meciul cu Arges, au demonstrat ca sunt mai buni ca si noi, trecem peste. Eu sper ca Balint sa invete din greseli, desi ma indoiesc..
Hai UTA! Sustinem echipa indiferent de esalonul in care joaca, dar ar fi frumos sa facem o clasare sigura, frumoasa si meritata fiind primul sezon de Liga 1 dupa atatia ani de mediocritate.. Big Grin
Din vara foarte multi jucatori vor pleca, si sper ca staff-ul sa aduca jucatori care se aduca un plus UTA-ei.

p.s: o sursa destul de sigura din cadrul clubului m-a anuntat ca Roșu ar fi primul jucator care pleacă din club, eu unul sper sa fie 100% adevarat.

Și fără surse era clar sa îți dai seama de despărțirea de Roșu,pentru ca nu a mai primit șanse foarte multe in ultima vreme . La fel as bagă mâna-n foc și despre plecările lui Antal,Tescan,Voinea .
Răspunde
29-04-2021, 14:01, (Ultima modificare: 29-04-2021, 14:04 de Kidu.)
#17
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Sa nu il uitam nici pe Hora insa nu-i fac eu lista nimanui. Importante in momentul de fata sunt cele trei puncte de sambata. Haide UTA!

@suporterutabuc, de acord cu tot ce ai scris insa spune-mi un antrenor mai bun decat el pe care in momentul de fata l-ai vedea la UTA, unul care sa se plieze pe ceea ce avem nevoie dar sa ni-l si putem permite.
Eu aleg sa cred in Balint pentru ca am incredere in potentialul sau, in ceea ce poate fi el "maine" si nu neaparat in ceea este el "astazi" pentru ca de demonstrat mi-a demonstrat multe in ceea ce a fost el "ieri".
Răspunde
29-04-2021, 14:07,
#18
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
(29-04-2021, 12:50)sRg97 a scris:
(29-04-2021, 12:42)diangelis a scris: Eu unul m-am calmat de la meciul cu Arges, au demonstrat ca sunt mai buni ca si noi, trecem peste. Eu sper ca Balint sa invete din greseli, desi ma indoiesc..
Hai UTA! Sustinem echipa indiferent de esalonul in care joaca, dar ar fi frumos sa facem o clasare sigura, frumoasa si meritata fiind primul sezon de Liga 1 dupa atatia ani de mediocritate.. Big Grin
Din vara foarte multi jucatori vor pleca, si sper ca staff-ul sa aduca jucatori care se aduca un plus UTA-ei.

p.s: o sursa destul de sigura din cadrul clubului m-a anuntat ca Roșu ar fi primul jucator care pleacă din club, eu unul sper sa fie 100% adevarat.

Și fără surse era clar sa îți dai seama de despărțirea de Roșu,pentru ca nu a mai primit șanse foarte multe in ultima vreme . La fel as bagă mâna-n foc și despre plecările lui Antal,Tescan,Voinea .

Hai ca Tescan si Voinea numai joaca de mult, dar oare la Antal care ar fi cauza ca si pe el il prezentau ca cel mai tare ever ( cu toate ca el nu joaca nimic).  
Nu putem schimba iar intreaga echipa sincer, omogenitate iar nu vom avea, iar o sa auzim ca inca implementam ideile de joc pe care le lucram la antrenament, prin etapa 10.
Schimband echipa in fiecare pauza competitionala nu prea arati ca ai o directie.
Dar hai sa terminam cu bine acest sezon si ce va fi de anul viitor vom vedea.
Răspunde
29-04-2021, 15:42,
#19
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
Chestia asta cu omogenitatea este extrem de discutabila. In primul rand ca fotbalist profesionist e adevarat ca iti trebuie un timp anume sa iti cunosti noii colegi, dar sa fim seriosi, daca in 3-4 luni de zile nu ai reusit sa te impui in echipa si sa cunosti majoritatea colegilor, atunci e lipsa de omogenitate din partea unui jucator anume, nu din partea staff-ului.
Iarasi, sa spunem ca defensiv suntem destul de echilibrati, portari avem, dar ne trebuie un antrenor care sa ii puna pe jucatori doar cu gandul la a ataca, nu a te apara si contra-ataca pentru ca asa vom pierde puncte importante cu echipe care sunt usor de batut (Arges-ul de exemplu nu era o echipa de neinvins).
Un antrenor ce mie imi place este Emil Sandoi, cu putinul care-l are a reusit sa faca din Chindia o echipa de Liga 1. Teoretic, Chindia este ante-penultima echipa ca valoare din Liga 1, si joaca foarte bine.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
29-04-2021, 15:47,
#20
RE: Play-out #5: UTA - Chindia Târgoviște, 01.05.2021, ora 15:00, Digisport 1
@suporterutabuc, de acord cu tot ce ai scris insa spune-mi un antrenor mai bun decat el pe care in momentul de fata l-ai vedea la UTA, unul care sa se plieze pe ceea ce avem nevoie dar sa ni-l si putem permite.
Eu aleg sa cred in Balint pentru ca am incredere in potentialul sau, in ceea ce poate fi el "maine" si nu neaparat in ceea este el "astazi" pentru ca de demonstrat mi-a demonstrat multe in ceea ce a fost el "ieri".
[/quote]

Asa este, Kidu, pe cei mai buni  decat el probabil ca nu ni-i putem permite. E cam dur spus 'mai buni", dar sunt unii pe la echipe de mijlocul clasamentului, pe care cu siguranta i-am putea angaja in proiect. Mai ramane faza cu pliatul, desigur, perfect de acord cu tine. Sa nu facem insa confuzie intre caracterul omului Balint si meserie ori viziune asupra a cum trebuie sa joace o echipa, fie ea si din Romania, in anul 2021. Si ca jucator si ca antrenor, poti sa performezi foarte bine la nivelul diviziilor inferioare, dar sa nu o faci cand ajungi mai sus. Potential, teoretic, exista, desigur, de aceea inca ii acord credit, la fel si lui Adi Petre, la fel de usor insa se pot plafona ambii, exemple exista suficiente. Cum, la fel, mari fotbalisti nu au performat ca antrenori ori mari antrenori nu au jucat deloc fotbal ori numai la nivel de amatori.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)