Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
10-05-2021, 22:28,
#81
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
Balint si ar gasi echipa repede, Apostu are tentacule pe la multe echipe, mai ales Medias, Arges, Rapid daca promoveaza si chiar Astra dar acolo acum ii antrenor nasul sau Badea. Balint nu vrea sa plece de la UTA deoarece aici el ii boss-ul, nu are emotii ca va fi demis sau altele, daca insa ar merge la alte echipe ar avea o sabie care atarna peste capul oricarui antrenor din Romania.
Răspunde
10-05-2021, 23:40,
#82
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
Ce ar fugi ai noștri de era Sumudica antrenor la UTA...
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
11-05-2021, 0:39,
#83
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
(10-05-2021, 22:28)Alin P a scris: Balint si ar gasi echipa repede, Apostu are tentacule pe la multe echipe, mai ales Medias, Arges, Rapid daca promoveaza si chiar Astra dar acolo acum ii antrenor nasul sau Badea. Balint nu vrea sa plece de la UTA deoarece aici el ii boss-ul, nu are emotii ca va fi demis sau altele, daca insa ar merge la alte echipe ar avea o sabie care atarna peste capul oricarui antrenor din Romania.

De ce sa nu aiba emotii ca va fi demis? Nu are Meszar curajul sa o faca daca nu vor fi rezultate?
Eu cred ca are...si ma gandesc la perioada cand era Roland Nagy, care ne-a dus la barajul pt promovare, iar in sezonul urmator a fost demis. Chiar daca e frustrant finalul de sezon, pana la urma daca ne salvam (si 90% ne vom salva), inseamna ca ne-am indeplinit obiectivul si se poate justifica continuarea cu staff-ul actual.
Iar daca dupa perioada de transferuri si dupa perioada de cantonament din vara, echipa va merge tot prost, atunci se va justifica inlocuirea antrenorului si cred ca Meszar va avea curajul sa o faca.
Răspunde
11-05-2021, 1:17,
#84
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
(11-05-2021, 0:39)Cristi_Arad a scris: De ce sa nu aiba emotii ca va fi demis? Nu are Meszar curajul sa o faca daca nu vor fi rezultate?
Eu cred ca are...si ma gandesc la perioada cand era Roland Nagy, care ne-a dus la barajul pt promovare, iar in sezonul urmator a fost demis. Chiar daca e frustrant finalul de sezon, pana la urma daca ne salvam (si 90% ne vom salva), inseamna ca ne-am indeplinit obiectivul si se poate justifica continuarea cu staff-ul actual.
Iar daca dupa perioada de transferuri si dupa perioada de cantonament din vara, echipa va merge tot prost, atunci se va justifica inlocuirea antrenorului si cred ca Meszar va avea curajul sa o faca.

Si eu sunt de aceeasi parere, Cristi_Arad
Răspunde
11-05-2021, 3:54,
#85
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
Balint pare un antrenor care incepe bine un campionat iar apoi echipa aproape se ineaca ca tiganul la mal. Asa a fost si sezonul trecut cand am tremurat pana in ultima secunda sa promovam cand aveam un avantaj considerabil inainte de pandemia iarapoi am clacat in play off meci de meci. E doar o observatie, nu am nimic cu Balint..deocamdata.
Răspunde
11-05-2021, 8:05,
#86
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
Cele mai bune rezultate a lui Balint au venit dupa perioade intense de pregatire si cantonamente. Tot turul si inceputul de retur din liga a 2-a, echipa a avut o idee de joc, legau pase, erau anumite automatisme, nu gafaiau pe teren dupa minutul 70-75. Trebuie sa tinem cont ca in inainte de playofful din liga a 2a am avut 2 saptamani de pregatire, intre liga a 2a si liga 1 am avut iarasi 2 saptamani in care am schimbat jumatate de echipa iar intre tur si retur iara o perioada foarte scurta in care nu s-a putut face nimic. Ok, putetit zice ca toate chestile astea se puteau rezolva intre meciurile din campionat, din pacate nici acolo nu a fost timp zic eu, majoritatea sau jucat din 3 in 3 zile, perioade in care ai timp doar de recuperare si transport.
Răspunde
11-05-2021, 9:12, (Ultima modificare: 11-05-2021, 9:13 de maryan.)
#87
RE: Play-out #7: UTA - FC Politehnica Iași, 09.05.2020, ora 14:00, Digisport 1
Sunt convins că vom arata mult mai bine din campionatul viitor, după o pregătire adevărată în pauza competițională! Să avem puțină răbdare și lucrurile chiar se vor îndrepta! Asta e părerea mea și când spun asta ma bazez pe profesionalismul și dorința de afirmare a lui gyuszi, cumulate cu tot ceea ce înseamnă UTA in prezent (stadion nou, emulație, reîntoarcerea suporterilor pe stadioane etc)!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)