Stiri, sezonul 2021-2022
16-06-2021, 22:01,
#21
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Balint și colaboratorii săi, cu ochii pe produsele Academiei UTA! Selecționata aleasă după trialul de azi va fi primul adversar al verii pentru Erico et. comp!

Din sezonul 2021-2022 al Ligii 1, în regula Under se încadrează fotbaliști născuți în anul 2000 și mai mici, iar bătaia pe cei buni este destul de mare. După ce Denis Rusu a ales CFR Cluj, iar Damian Isac pare să aibă o problemă medicală destul de gravă, David Miculescu e, deocamdată, singura certitudine pentru Laszlo Balint. Adrian Mar (2002), sosit de la Mioveni și Claudiu Negoescu (2003) încă sunt pariuri, în timp ce la portarul Haralambie Mociu se va apela, probabil, doar în cazuri extreme.

Prin urmare, antrenorul „roș-albilor” ar mai avea nevoie de unul-doi fotbaliști tineri în circuitul primei echipe, pe care i-ar putea identifica în sânul Academiei. În acest sens, Balint și colaboratorii săi, Alin Pînzaru, Cezar Zanfir și Gabi Vasiliu au stat timp de 90 de minute cu ochii pe trei echipe formate din junori din cadrul clubului, unii dintre ei revenind din împrumuturi la nivelul Ligii a 3-a, iar alții chiar susținând acum probe precum mijlocașii Vlad (crescut de Viitorul) și Mogoș (cu trecut în fotbalul italian). Antrenorii sectorului juvenil al „Bătrânei Doamne” și-au împărțit băieții în trei echipe, fiecare jucând cu fiecare timp de 30 de minute.

„Triunghiularul” a fost câștigat de UTA în alb, care a trecut cu 1-0 atât de „roșii”, cât și de „verzi”. În primul meci a înscris Rotea din pasa fundașului Sabău, iar în al doilea, Borcea, cu un șut pe jos din „assistul” oferit de Rădulescu. Teamul în roșu a câștigat și el un meci, tot cu 1-0, după ce Andrieș a reluat în plasă, din numai 5 metri, centrarea lui Simon.

Formații:
UTA alb: Blaga – Haloș, Iurasciuc, Sabău, Codrea – Sarkozi, A. Vlad, Rădulescu, Rotea – Borcea, Pășcălău
UTA roșu: Cristea – Nagy, Salka, Pele, Tambor – Gavrilă, Ursoi, Șerăngău, Andrieș – Jula, Simon
UTA verde: Zamfir – Pătlăgică, Cleuță, Roșu, Puta – Onișor, Mogoș, Cocriș, R. Pop – N. Nagy, Mihai (Lingurar).

Arbitri: Loredan Bogdan, Florin Vesa și Denis Calnacov

Balint: „Încercăm să monitorizăm cât se poate de atent toți juniorii noștri”
La încheierea trialului, stafful tehnic al „Bătrânei Doamne” i-au prezentat lui Cristian Păcurar, șeful Academiei UTA, rezulatele evaluării de astăzi, cu scopul formării unei așa-zise selecționate care vineri, de la ora 18, tot pe excelentul teren „Banatul” din  Sânnicolau Mic, va da piept cu Erico, Passaglia sau Hora. „A fost o acțiune reușită, încercăm să monitorizăm cât se poate de atent toți juniorii noștri, toți jucătorii împrumutați care se încadrează în regula Under. Vom continua vineri, când vom integra acest proces de selecție în programul de antrenament, va fi un joc școală între o selecționată a acestor copii și echipa mare. Încercăm să ducem la bun sfârșit acest proces de monitorizare, iar el nu constă doar în aceste două acțiuni. Îi cunoaștem pe majoritatea jucătorilor, dar vrem să ne facem o imagine cât mai amplă”, a spus Laszlo Balint la finalul trialului din această seară.

Și divizionarele arădene au stat cu ochii pe tinerii UTA-ei
Dar, și divizionarele terțe au arădene fost direct interesate de acțiunea Academiei UTA, de unde speră să împrumute jucători și în noul sezon. Doar Șoimii Lipova nu a avut reprezentant, atâta timp cât, oricum, relațiile dintre cluburi s-au deteriorat după plecarea lui Rusu la CFR. În schimb, cu ochii pe tinerii „roș-albi” au stat Sorin Bălu și Bogdan Bozian (Pecica), Sorin Grec și Radu Anca (Curtici), Roland Nagy (Gloria Lunca Teuz Cermei), respectiv Ovidiu Pașcalău și Gabi Siminic (Crișul Chișineu Criș).

https://www.sportarad.ro/2021/06/16/bali...o-et-comp/
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
22-06-2021, 1:05,
#22
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Știți cu exactitate un număr de abonați care și-au reînnoit abonamentele? E vorba de câteva sute doar.
Sper sa fim mai mulți de 2000 de abonați anul acesta.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
22-06-2021, 10:43,
#23
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Cum sa fie mai multi, daca lumea nu stie cati vom avea acces, daca vom mai avea in iarna, platit teste etc. Cand am fost la club pt reinnoire era noul managet Attila B., caruia i-am zis ca reducerea pt buzunarul aradeanului este ff mica, in conditiile actuale si ca trebuia sa faca noile abonamente la jumate de pret. El, plictisit si tinand sa ma contrazica a zis, vedem noi...clar vedem. Nu stie el mai bine bazinul de fani fideli decat noi.
Răspunde
22-06-2021, 11:26,
#24
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Cat de ieftine ati vrea sa fie abonamentele? Sunt n lucruri mult peste valoare lor si aradenii le cumpara.

Abonament Peluza - 250 lei - 12.5 lei per meci
Abonament Tribuna 2 - 375 lei - 18.75 lei per meci
Abonament Tribuna 1 - 500 lei - 25 lei per meci

Mi se mare mai mult decat rezonabile aceste preturi, majoritatea pachetelor de tigari sunt mai scumpe decat un bilet la meci.
Răspunde
22-06-2021, 12:09,
#25
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(22-06-2021, 1:05)diangelis a scris: Știți cu exactitate un număr de abonați care și-au reînnoit abonamentele? E vorba de câteva sute doar.
Sper sa fim mai mulți de 2000 de abonați anul acesta.

mai este o saptamana pentru reinoire, de exemplu noi suntem cinci abonati fiind cu copii trebuie mers la stadion si o sa o facem maine.
Sunt multi care din cei ce au abonament care posibil sa fie nevaccinati de exemplu care prefera sa nu isi faca abonament pentru ca nu au acces zic ei in sinea lor.
Răspunde
22-06-2021, 13:03,
#26
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(22-06-2021, 10:43)Pelle a scris: Cum sa fie mai multi, daca lumea nu stie cati vom avea acces, daca vom mai avea in iarna, platit teste etc. Cand am fost la club pt reinnoire era noul managet Attila B., caruia i-am zis ca reducerea pt buzunarul aradeanului este ff mica, in conditiile actuale si ca trebuia sa faca noile abonamente la jumate de pret. El, plictisit si tinand sa ma contrazica a zis, vedem noi...clar vedem. Nu stie el mai bine bazinul de fani fideli decat noi.

Cred că pentru cine se consideră suporter al UTA-ei nu e foarte greu să renunțe lunar la 2-3 beri sau un pachet de țigări. Evident că dacă trebuie să pui toată suma jos deodată pentru unii poate e mult... dar toată lumea știe că în iunie vine vremea reînnoirii abonamentului așa că se poate pregăti din timp pentru asta. Gestionarea bugetului propriu al fiecărui suporter nu intră în atribuțiile clubului. Din punctul meu de vedere prețurile sunt rezonabile iar faptul că pentru vechii abonați s-au făcut niște reduceri e mai mult decât lăudabil. E un gest la care clubul nu era obligat iar să cauți calul de dar la dinți mi se pare unpic deplasat.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
22-06-2021, 13:21,
#27
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(22-06-2021, 13:03)Giuliano a scris:
(22-06-2021, 10:43)Pelle a scris: Cum sa fie mai multi, daca lumea nu stie cati vom avea acces, daca vom mai avea in iarna, platit teste etc. Cand am fost la club pt reinnoire era noul managet Attila B., caruia i-am zis ca reducerea pt buzunarul aradeanului este ff mica, in conditiile actuale si ca trebuia sa faca noile abonamente la jumate de pret. El, plictisit si tinand sa ma contrazica a zis, vedem noi...clar vedem. Nu stie el mai bine bazinul de fani fideli decat noi.

Cred că pentru cine se consideră suporter al UTA-ei nu e foarte greu să renunțe lunar la 2-3 beri sau un pachet de țigări. Evident că dacă trebuie să pui toată suma jos deodată pentru unii poate e mult... dar toată lumea știe că în iunie vine vremea reînnoirii abonamentului așa că se poate pregăti din timp pentru asta. Gestionarea bugetului propriu al fiecărui suporter nu intră în atribuțiile clubului. Din punctul meu de vedere prețurile sunt rezonabile iar faptul că pentru vechii abonați s-au făcut niște reduceri e mai mult decât lăudabil. E un gest la care clubul nu era obligat iar să cauți calul de dar la dinți mi se pare unpic deplasat.

Gresit! Politica clubului in aceste vremuri, ar trebui sa fie cautarea unui echilibru intre bani din vanzare abonamente - umplere stadion ( asigurarea unui nr decent de abonati ) - respectul fata de vechii abonati ( ex. miilor ce au platit intre 300-500 lei anul trecut strict ca sa ajute echipa ). Giuliano, tot respectul pt tine, esti un tip smart, dar ai putut vedea anii trecuti ca avem lume din toate paturile sociale pe stadion, la respetul fata de ei ma refer. Eu as face parte si dintr-un program socios daca s-ar face...
Răspunde
22-06-2021, 13:39,
#28
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Păi și tu ce crezi că înseamnă program socios... 10 lei pe an??? Tu te plângi că 25-30 de lei pe lună pentru un abonament e prea mult și vrei program socios? Tu știi ce înseamnă program socios? Cotizația aia e ÎN PLUS față de abonamentul lunar!!!
Care-s toate păturile alea sociale? Avem aproape 0 șomaj în Arad. Supermarketurile sunt pline! Birturile sunt pline! Comerțul cu țigări e în floare! Scuză-mă dacă ghiftuiala, berea la pet și pachetul de țigări sunt mai importante decât UTA... să le fie de bine! Da, există și om categorie de oameni care trăiesc de pe azi pe mâine; crede-mă, ăia nu o să își facă abonament nici dacă e 50 de lei, pentru că au lucruri mult mai grele de dus în spate. Restul? A fi suporter e un sacrificiu! Și așa cum e ”de porc” să faci un gest pentru cineva pentru ca după aia să-i scoți ochii și să aștepți mângâieri pe cap și recompense, la fel, dacă îți iei un abonament și după aia te bați în piept și aștepți favoruri înseamnă că motivația gestului tău n-are de-a face cu statutul de suporter.
Nici eu nu-mi permit să iau masa săptămânal în oraș dar n-am pretenția să micșoreze restaurantele prețurile doar pentru mine. Nici eu nu-mi permit să călătoresc nu știu unde, dar n-am pretenția să schimbe companiile de turism prețurile pentru mine. Fiecare are limite și priorități. Cine găsește loc în prioritățile lui pentru UTA, găsește și modalitatea de a face sacrificiul ăsta. Repet, asta dacă nu-ți aduci aminte că trebuie să îți iei abonament cu o săptămână înainte de vânzare. Așa cum îți poți programa un buget de concediu cu luni de zile înainte, chiar un an, așa poți face și pentru UTA.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
22-06-2021, 14:10,
#29
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Giuliano, eu mi-am reinnoit de mult abonamentul, si nu pt mine ma plang ( castig bine pt Arad, multumesc de gand ), ci pt faptul ca nu vom fi la fel de multi pe stadion din acest fapt consider ca au gresit. Punct
Esti ff taios si nu e bine, sa stii ca sunt unul din cei 250-300 de " nebuni" ( de ex ) ce is rupea masina si isi mergea pe orice vreme la Siria. Restul, marele bazin de fani fie au murit tanjund dupa gloria de odinioara, fie vin doar la rezultate Sad
Daca nu ai o politica agresiva de adus lume din judet, familii, copii , care habar nu au de UTA ci doar de Steaua, Dinamo, Barcelona nu poti creste interesul. Ai idee cati copii sub 14 ani sunt care habar nu au de UTA...in Arad?
Răspunde
22-06-2021, 15:22,
#30
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(22-06-2021, 14:10)Pelle a scris:  Ai idee cati copii sub 14 ani sunt care habar nu au de UTA...in Arad?

Chiar te rog sa spui tu. Dar cu cifre exacte, in urma unui studiu real. Nu cat ti se pare tie ca sunt.
Semper Fidelis
Răspunde
22-06-2021, 15:29,
#31
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Eu sunt de parere ca in general copiii nu prea mai au iubirea aceea pentru fotbal precum poate multi dintre noi o aveam. Multi stiu de UTA, dar nu sunt curios in general de acest sport pentru ca nu ii atrage, multi prefera gaming-ul sau alte sporturi.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
22-06-2021, 15:31,
#32
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(22-06-2021, 15:22)Miki a scris:
(22-06-2021, 14:10)Pelle a scris:  Ai idee cati copii sub 14 ani sunt care habar nu au de UTA...in Arad?

Chiar te rog sa spui tu. Dar cu cifre exacte, in urma unui studiu real. Nu cat ti se pare tie ca sunt.

Locotenent Miki, de curios mai intreaba si tu asa stanga - dreapta, nu trebuie sa ma crezi pe cuvant.


P.S. in afara stadionului, evident... Smile
Răspunde
23-06-2021, 15:01, (Ultima modificare: 23-06-2021, 15:02 de Giuliano.)
#33
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
(22-06-2021, 14:10)Pelle a scris: Giuliano, eu mi-am reinnoit de mult abonamentul, si nu pt mine ma plang ( castig bine pt Arad, multumesc de gand ), ci pt faptul ca nu vom fi la fel de multi pe stadion din acest fapt consider ca au gresit. Punct
Esti ff taios si nu e bine, sa stii ca sunt unul din cei 250-300 de " nebuni" ( de ex ) ce is rupea masina si isi mergea pe orice vreme la Siria. Restul, marele bazin de fani fie au murit tanjund dupa gloria de odinioara, fie vin doar la rezultate Sad
Daca nu ai  o politica agresiva de adus lume din judet, familii, copii , care habar nu au de UTA ci doar de Steaua, Dinamo, Barcelona nu poti creste interesul. Ai idee cati copii sub 14 ani sunt care habar nu au de UTA...in Arad?

Eu ți-am dat niște argumente legate de așa zisa problemă a celor care ”nu-și permit” abonamentul. Da, sunt tăios legat de subiectul ăsta și consider că am motive. În plus, cred că cel mai corect e ca fiecare să vorbească în numele lui. Dacă sunt oameni care nu-și permit abonamentul, să spună, nu e nevoie să se plângă alții. Poate chiar reușim să-i ajutăm, sunt aproape convins că nu sunt cazuri numeroase. Chiar hai să vedem, există cineva aici pe acest forum (unde ne considerăm suporteri pentru că, nu-i așa, abonamentele sunt destinate suporterilor) care nu-și permită să pună lunar deoparte 25 de lei pentru un abonament la UTA? Hai să vedem cât de reală este această problemă.

Încă ceva: prețul unui abonament este stabilit în funcție de prețul unui bilet. Prețul unui bilet se stabilește în funcție de următorii factori:
- estimarea unui număr mediu de spectatori / meci
- costurile de organizare / spectator
- adaosurile generate de calitatea evenimentului (în cazul nostru numele UTA și condițiile oferite pe stadion)
- taxele către stat care trebuie plătite la fiecare bilet
- politica clubului de a înregistra sau nu profit pe fiecare bilet
Toate aceste date sunt obținute în urma unor studii și analize. Chiar crede cineva dintre noi (mă includ aici) că poate estima ”din ochi” toți acești parametrii și în final să obțină un preț corect al biletului de meci?

Vorbim non stop de profesionalism dar avem mereu pretenția ca cei din club să facă lucrurile după cum dictăm noi aici, de multe ori fără a avea nicio bază concretă în opiniile pe care le exprimăm.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
23-06-2021, 15:41,
#34
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Ciao,

Nah, corecta aceasta postare, dar ai vazut ce a postat Kidu, ca doar 1000 au reinnoit pana acum Sad . Locul 8 intr-un fel plus internationalii ce au poposit aici ne " obliga" cumva, dar cred ca pe forum nu sunt fani ce nu fac abonament nou.

P.S. La amicalul de vineri trebuie test?
Răspunde
23-06-2021, 16:48,
#35
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Sincer cred ca numarul mic de reinnoiri se datoreaza cel mai mult acestei incertitudini care planeaza pe toata tara/lumea. Probabil multi nu mai vor sa dea bani si sa vada meciuri la TV.
Răspunde
23-06-2021, 20:03,
#36
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Astazi mi am reinnoit abonamentul , 1200 sunt. Eu unul sunt linistit, nu mai stau la rand pentru bilet, ajut si clubul si iesi mult mai bine cu abonament daca mergi la toate meciurile.
Sa inceapa meciurile!!!!
Răspunde
23-06-2021, 22:23,
#37
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Din 2400, doar 50-60% sa-si reinnoieasca... slab! Ma asteptam macar 80% din ei sa-si reinnoieasca.
Așa măcar avem asteptari ca noii abonați să crească numărul măcar până la 2000.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
23-06-2021, 23:02, (Ultima modificare: 24-06-2021, 1:12 de psv.)
#38
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Sunt total de acord cu un suporter de mai sus care spunea ca procesul de reinnoire este afectat de incertitudinea care planeaza ,referitor la faptul ca inca nu se stie cum se va intra la meciuri.Singurii care sunt siguri ca intra la momentul asta ,sunt cei care s -au vaccinat.E utopic sa crezi ca cineva isi va face abonament si va face test rapid ori PCR la fiecare meci. Mai sunt o mica masa care si-au facut abonament,ca sa ajute in principal clubul.In cazul in care se mai relaxeaza restrictiile, sunt convins ca vom depasi lejer 2000-2500 ,ceea ce este o cifra buna la momentul asta.
Răspunde
23-06-2021, 23:17,
#39
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Eu unul nu sunt vaccinat si nici nu ma voi vaccina prea de curand. Pe langa abonamentul pe care l-am platit, daca e necesar voi plati si test anti-gen rapid la fiecare meci.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
24-06-2021, 10:35,
#40
RE: Stiri, sezonul 2021-2022
Eu unul mă așteptam să fie cumva un ”recul” al numărului de abonamente. Anul trecut a fost mult entuziasm și pe fondul acela am avut un număr surprinzător de mare (pentru mine) de abonați. Acum s-a mai dus din entuziasm și cred că vom reveni la normal. Ce înseamnă normal? Cam 1500 de abonați... plus minus câteva sute, cam acolo ne învârtim la număr de suporteri. Restul e public care reacționează pozitiv sau negativ la stimuli.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 14 Musafir(i)