Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
30-06-2021, 0:56,
#61
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Fiecare e liber sa faca ce doreste, sa se vaccineze, sa nu se vaccineze, insa peste tot in Europa prezenta in tribune va fi conditionata de vaccin.
Referitor la Ungaria se permite localnilor sa mearga fara vaccin, dar cu test, pentru noi straini se cere dovada vaccinari. Asa ca idee am avut colegi care au plecat intr-o delegatie la un furnizor in Ungaria, li s-a cerut vaccin deoarece ei au vaccinat obligatoriu toti angajatii, fara vaccin nu li se permitea intrarea in fabrica.
Posibil ca in Romania sa fie mai putina obligare pentru vaccinare decat in alte tari.
Răspunde
30-06-2021, 8:42,
#62
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Oameni buni, nu vă obligă nimeni să vă vaccinați. Dar asta e singura soluție să ieșim din pandemie. Și trebuie să înțelegeți că în societate libertatea nu înseamnă doar drepturi. Există și obligații la care te supui. A încercat Xtreme să explice cât de diplomat posibil cum stă treaba. Nu e obligat nimeni să vă asigure teste reduse atâta timp cât soluția este gratuită. Ok, nu credeți în vaccin, foarte bine. Dar atunci nu vă plângeți când există restricții. Nu sunt de dragul de a fi.
Semper Fidelis
Răspunde
30-06-2021, 9:45, (Ultima modificare: 30-06-2021, 9:46 de Giuliano.)
#63
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Haideți să nu ne mai milogim totuși atât și să ne asumăm consecințele propriilor decizii. Fiecare are dreptul de a decide dacă se vaccinează sau nu pentru că e vorba de corpul și conștiința lui. Nu pot să judec un om care decide să se vaccineze sau nu și nici nu simt nevoia să îi spun să facă într-un fel sau altul pentru că l-aș jigni considerându-l inapt să ia o decizie în sensul ăsta. Dar la fel, când ai luat decizia de a nu te vaccina știai foarte bine care sunt consecințele și e patetic să te plângi altora că ești discriminat. Așa cum tu ai dreptul să iei o decizie în ceea ce te privește tot așa și cei care au răspunderea colectivității au dreptul de a lua decizia pe care o consideră corectă pentru a proteja colectivitatea. Sigur că deciziile astea pot fi contestabile. Dar, în buna tradiție ”românească”, în loc să mergi și să-i tragi de urechi pe responsabili (avem cabinete parlamentare în Arad unde vă puteți înscrie în audiență, protesta etc) vi și te plângi pe net și aștepți ca cineva care n-are nicio treabă cu această decizie să facă o ”șmecherie” să te rezolve. Mi se pare total deplasat să ceri clubului să-ți rezolve ție o problemă financiară provocată de decizia ta de a nu te vaccina. Nu clubul n-are nicio datorie morală de a facilita teste ieftine pentru suporteri. Da ok, dacă găsește un partener medical dispus să facă asta ca titlul de sponsorizare, foarte bine. Dar mă îndoiesc că vreo policlinică va fi interesată de asta. Pentru că dacă faci prețul testului accesibil (10-20 de lei) e o mare gaură financiară iar dacă reducerea va fi una mai mică, foarte puțini vor apela la ea pentru că nu știu câți oameni ar scoate de 2-3 ori pe lună câte 50 de lei sau mai mult pentru a merge la meci.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
30-06-2021, 10:35,
#64
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Nu se milogeste nimeni catre club ( pt teste), esti in eroare eu nu am nici un fel de pretenție in sensul acesta, am scris clar mai sus si cred ca destul de clar au fost si ceilalți in ideile pe care le.au expus mai sus!
Răspunde
30-06-2021, 11:26,
#65
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
@Giuliano, nimeni nu se milogeste... nu asta era ideea... asa cum esti tu fan al clubului, asa sunt si eu, iar eu care nu sunt vaccinat doresc sa particip si sa ma bucur de succesul clubului exact ca oricare alt suporter, intelegi? In fine, e o discutie sterila care nu duce absolut nicaieri.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
30-06-2021, 12:16,
#66
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
...si in plus, cei vaccinati pot lua COVID ( chipurile o forma mai usoara) si transmite COVID, deci cu ce sunt mai presus ca si noi ce NE-vaccinati? Nu vreau doar pt ca e mai ieftin sa ma vaccinez ( nu sunt un experiment social ), sa ratez meciurile echipei, dar vreau un comunicat sa stiu daca se poate face test la stadion, la vreo clinica partenera la cost decent etc...si probabil ca in zilele premergatoare meciului cu Farul, vom stii...in rest, HAI UTA!
Răspunde
30-06-2021, 12:29,
#67
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Pelle, ai raspuns singur care este diferenta. Cei vaccinati fac o forma mai usoara, o simpla raceala (cum se spunea la inceput) si nu mai aglomereaza sectiile de terapie intensiva din spitale.
Semper Fidelis
Răspunde
30-06-2021, 12:41,
#68
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Pai da, dar tot "expertii" spuneau in martie 20-20 ca studiul clinic e de 2-3 ani pt a vedea posibilele efecte adverse la om, dar surpriza, dupa 6 luni era vaccin SIGUR pt om. Nu merci,...
Răspunde
30-06-2021, 13:46,
#69
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Si iaca asa incet a ajuns FORUMUL UTA-ei o platforma in care se dezbate vaccinarea!
Dar chiar nu exista moderatori, admini aici care chiar isi fac treaba sa stearga mesajele care nu contin nimic legat de activitatea clubului, echipei, in general nimic fotbalistic legat de UTA??
Răspunde
30-06-2021, 15:46,
#70
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Discutia pro sau contra vaccinarii se opreste aici, Giuliano a sintetizat foarte bine, cu totii trebuie sa ne asumam consecintele propriilor decizii.
Cine continua polemica are ban 1 saptamana!
Răspunde
30-06-2021, 16:15, (Ultima modificare: 30-06-2021, 18:43 de Kidu.)
#71
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
oamenii ar trebui sa militeze pentru drepturile lor, nu sa inghita toate ineptiile statului. in situatia actuala multi oameni vor ramane pe dinafara, in detrimentul clubului. asta cu asumarea... parca vine din gura unui politician...

Ai ban o saptamana. [Kidu]
Răspunde
30-06-2021, 16:33, (Ultima modificare: 30-06-2021, 16:33 de soundinfect.)
#72
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
https://www.aradon.ro/ut-arad/uta-vine-i...n-1401030/

Chiar imi place cum a pus clubul problema. Pentru a fi ajutat, trebuie sa ajuti. Toti abonatii care nu au vaccinul facut vor beneficia de o anumit reducere din parte clubului.

Marea noutate vine, însă, acum. Clubul UTA ne-a anunțat că – în cazul în care Federația Română de Fotbal va impune restricțiile sanitare – toți abonații care nu sunt vaccinați vor beneficia de prețuri promoționale la testele antigen. Asta se traduce prin faptul că orice abonat care vrea să intre la meci, dar nu e vaccinat, va beneficia de o reducere considerabilă la testul antigen, prețul unuia fiind de 20-25 de lei!
Răspunde
30-06-2021, 17:50,
#73
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Excelent! La așa ceva ne-am așteptat majoritatea.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
30-06-2021, 23:51, (Ultima modificare: 01-07-2021, 9:25 de Kidu.)
#74
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Soundinfect ai ban 5 ani... si asa suntem foarte putini aici si pana nu demult nu era aproape nimeni pe forum... dar na ce sa mai zic doar Giuliano a sintetizat perfect... restul nu am reusit sa ne facem intelesi (ca sa ma exprim elegant)

Ban o saptamana din acelasi motiv. [Kidu]
Răspunde
01-07-2021, 15:00,
#75
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
E un forum de puritani-vaccinati acesta? Kidule, in democratie oamenii isi pot spune civilizat parerile si nu primesc BAN. Cu tot respectul, dar eu am prins gluma lui KAPA si nu doar MIKI si Giuliano detin adevarul absolut. Giuliano a sintetizat ca " cetatetii utisti " care cred in democratie, nu in vaccin cu forta nu tre sa se astepte sa vada meciurile echipei lor ca si pana acuma.
Poti sa imi respecti parerea, poti sa-mi dai ban, cum doresti si desi va respect pt acest forum si ce ati facut pt UTA nu pot fi deacord cu inchisul de gura asa...
Am incheiat acest subiect. Ca sa inchei intr-o nota mai relaxata, hai sa ne vedem pe stadion pt UTA ( restul nu mai conteaza ). Spor!
Răspunde
01-07-2021, 15:40,
#76
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Te rog dă-mi și mie ban 5 zile în semn de respect pentru userii care au fost bannați, și care au o altă părere vizavi de ceea ce se întâmplă acum în lume.
Răspunde
01-07-2021, 22:15,
#77
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Am spus foarte clar ca nu mai accept nicio polemica pe tema asta, nu aici, nu pe acest topic, de asta au luat ban. Nu ma provocati pentru ca nu ma impresionati. In rest ce faceti voi cu viata voastra nu ma intereseaza.
Răspunde
03-07-2021, 20:15,
#78
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Pana la urma cate abonamente s-au vandut vechilor abonati? Stie careva am ajuns la 2000?
Răspunde
04-07-2021, 1:27,
#79
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
Va mai fi campanie de vanzare de abonamente online? Sau atat a fost, doar 11 zile intre 16-26 iunie? Nu inteleg de ce a ramas clubul in secolul trecut in mediul online. Ar trebui sa fie posibil sa cumperi abonament cel putin pana la inceputul sezonului, ba chiar si dupa onilne, daca mai sunt locuri libere, si stim foarte bine ca nu e cazul sa nu mai avem locuri.
Răspunde
04-07-2021, 3:06,
#80
RE: Bilete si abonamente, sezonul 2021-2022
http://uta-arad.ro/stiri/program-vanzare...iulie/5306
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)