Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
28-08-2021, 12:40,
#61
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
media spectatorilor va tinde spre zero
Răspunde
28-08-2021, 14:13,
#62
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Mai oameni buni ,ne dorim echipa de cupe europene,dar avem pretentia ca pe vremea lui ceasca ,sa intram pe gratis la un meci,fie el si amical.Este un spectacol , oficial ori amical unde se plateste.Sa fim seriosi ,20 ,30 de lei nu e o avere pentru nimeni.Fiecare cu parerea lui ,dar daca ne consideram suporterii de secol 21 al unei echipe profesioniste care vrea performanta ,ar trebui sa ne comportam ca atare.
Răspunde
28-08-2021, 15:32, (Ultima modificare: 28-08-2021, 15:33 de Giuliano.)
#63
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Dacă ești suporter îți faci abonament ca să susții clubul, fără să aștepți favoruri în schimb.
Dacă ești fan sau spectator, îți faci abonament pentru că astfel îți iese prețul biletului mai ieftin și ai asigurate accesul la meci și un anumit loc la partidele din campionat.
În rest, fiecare eveniment are un cost și pe cale de consecință are un preț de intrare. Nimic anormal în decizia clubului de a taxa intrarea la acest meci. Ținând cont de adversar și de natura amicală a meciului, ar fi fost însă de dorit, din punctul meu de vedere, un cost mai mic al biletelor.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
28-08-2021, 17:23,
#64
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Asta zic si eu cu un cost mai mic era clar ca oricum venea lume si iti acoperea si mult din cheltuieli asa in schimb pare un pic fortata treaba.
Răspunde
04-09-2021, 16:59,
#65
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
E televizat meciul undeva?
Răspunde
04-09-2021, 19:36,
#66
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
(04-09-2021, 16:59)adymax a scris: E televizat meciul undeva?

da, pe pagina de facebook a TV Arad
Răspunde
04-09-2021, 21:34,
#67
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Merci Robbert, am prins doar ultimele 20 de minute, am jucat slabut.
Răspunde
04-09-2021, 22:45,
#68
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Dupa acest meci....
Pozitiv: Isac a jucat foarte bine ,la fel de bine ca si Passaglia.
Negativ: Hora foarte foarte lent mai mult faulteaza.
Răspunde
05-09-2021, 0:02,
#69
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Tribunele aproape pline, lume multă....felicitări conducerii pt. Felul cum au gandit acest eveniment de gală ...(pentru prețurile stabilite)... multă lume a fost deranjata nu doar de preț ci ca idee ( dacă erau prețuri mai de bun simț lumea venea) dar așa au preferat un stadion aproape gol
Răspunde
06-09-2021, 9:26,
#70
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Financiar, conducerea a gandit extraordinar meciul asta. Pana la urma, conteaza mult partea financiara, iar reteta a fost una de succes. Multa lume si-a luat bilet la amical doar pentru biletul la meciul cu Rapid. Daca nu erau la pachet, biletele pentru amical erau vandute mult mai putine. Si spectatori eram toti atatia cat am fost.

@Kapa, cam cat consideri ca ar fi un pret de bun simt? Daca si 20 de lei e mult...
Răspunde
06-09-2021, 21:03,
#71
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Da asa este au gandit extraordinar...s-a vazut.
Răspunde
06-09-2021, 22:33,
#72
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Oameni buni, eu am impresia ca unii dintre voi nu mai stiti aprecia nimic, uitati binele mult prea repede si alunecati in carcoteala inutila pentru nimic. A fost doar un amical, era firesc ca lumea sa nu fie atat de curioasa de o echipa fara nume din Serbia.
Scopul meciului a fost unul de verificare, s-au incercat anumiti jucatori, anumite scheme de joc, n-a contat o clipa rezultatul sau numarul de spectatori.
Răspunde
09-01-2022, 13:01, (Ultima modificare: 09-01-2022, 13:09 de Gru.)
#73
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Echipa buna Charleroi, probabil mai buna decat orice echipa din Liga 1. Cu toate astea, o buna parte din meci, am jucat decent. Buni Ubbink, cel mai bun jucator al echipei la acest moment, Miculescu care arata din ce in ce mai bine, disciplinat tactic, s-a implicat, a avut si realizari si Medimorec(cel mai bun fundas central la acest moment). Slabi Pasaglia, Baravykas, Dima. Mi-a placut varful lituanian, desi fizic nu e la zi a castigat multe dueluri, a scos mingi, pare genul de varf pe care nu l-am avut pana acum. Roger daca ar avea jumatate din bagajul tehnic/stiina jocului lui Ubbink ar fi jucator de 5 milioane+ la ce calitati fizice are. In ciuda greseli de la golul trei, unde a acuzat un fault, bun Mode.

M-a dezamgit jocul lui Mercioiu, sufocat dupa 10 minute, la fel ca in meciul cu Clinceni, mai are f mult de progresat sa poata fi luat in considerare. Cred ca a fost un meci f util, s-au vazut locurile unde avem nevoie de ajustari.
Răspunde
09-01-2022, 16:43,
#74
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Slab slab slab,poate si din cauza ca suntem la mijlocul cantonamentului și Balint s-a axat mai mult pe pregătirea fizica ,însă nici măcar un sens nu am avut in jocul de azi. Medjimorec nu trebuie sa lipsească din primul 11,Ubbink la fel ,singurul ce misca in fata cam tot meciul . Dima depășit total ,Benga cam la fel.. Shlyakov mai bun decât in campionatul asta . In schimb restu foarte slabi și ștersi. De remarcat și vârful nou lituanian care a avut câteva pivotari și plecări printre Fundașii adversi .
Răspunde
09-01-2022, 18:45,
#75
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Intr-adevar Laukzemis pare un castig,dat totusi sa mai asteptam ,l-am vazut doar 45 de minute ,in schimb este ingrijoratoare forma sportiva a lui Baravykas si nu numai ,Batha este un alt exemplu, care a inceput foarte bine acest sezon dar ulterior a fost dezamagitor de cate ori a fost folosit.Rezultatul este deranjant chiar daca este doar un amical,totusi Charleroi a jucat cu doar trei titulari de drept !Suparator este ca am controlat jocul in multe momente dar tratam foarte superficial ocaziile pe care le avem iar adversarii au dat gol aprope la fiecare faza de poarta.Sa speram ca ajung odata intaririle promise altfel vom fi mai subtiri ca si in tur si vom tremura mai rau ca sezonul trecut .Mi se pare o utopie sa vorbim inca de play off in actualele conditii.
Răspunde
09-01-2022, 20:02,
#76
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Daca aveam echipa asta sezonul trecut, terminam in primele 4. Trebuie sa recunoastem ca acest sezon a fost mai dificil, mult mai echilibrat. Pana la urma Charleroi este o echipă care a făcut cunoștință cu competițiile UEFA de foarte mule ori în existența ei, a învins Genk și Gent, două cluburi mari din Belgia, momentan ocupând loc care să-i ofere calificarea în UEFA Europa Conference League, deci este o echipă de competițiile europene. Plus, să nu comparăm nivelul dintre cele două Ligi (Liga 1 și Jupiler Pro League), unde acolo se pompează zeci de milioane de euro în academii și infrastructură iar legile permit cluburilor să atragă investitori, așa cum este cam în orice țară.. doar la noi nu prea. Dacă mai și comparăm nivelul celor două naționale, o să ne dea cu virgulă și o să cădem cu toții de acord că rezultatul a fost unul dur, dar realist. Se putea să nu ne dăm autogol stupid, se putea să nu facem penalty, se putea să nu pierdem mingile în fața porții, dar Charleroi nu este CFR, nici FCSB. Este mult mai puternică.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
09-01-2022, 21:27,
#77
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Trebuie sa fim realisti si echilibrati in ceea ce priveste asteptarile, atat pe moment cat si pentru viitorul apropiat. Conducerea a optat probabil pentru economii si reducerea de cheltuieli si pentru ca si-au dat seama ca accederea in play-off e cam greu de realizat. Avem un nucleu valoros si omogen si un antrenor care face ce trebuie. Nu ne ramane decat sa avem rabdare. Sa vedem ce mai aducem in atac, ca acolo chiar e nevoie, astfel incat la reluarea campionatului sa facem fara probleme punctele care sa ne plaseze in partea superioara a tabelei de play-out la o distanta care sa ne scuteasca de orice emotii. Daca reusim sa echilibram echipa si pe faza ofensiva, si aici ma refer in special la faptul ca nu mai trebuie sa ratam atat de mult, am putea spera ca sezonul viitor sa ne batem cu sanse serioase la accederea in play-off. Daca am mai aduce la vara 2-3 jucatori peste media lotului actual atunci probabil ar fi realizabil acest obiectiv fara probleme. Dar pentru asta e nevoie de bani in plus, care pentru moment clar ca nu exista.
Răspunde
09-01-2022, 22:21,
#78
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Daca aveam echipa asta sezonul trecut atunci eram tot acolo unde suntem, poate și mai rău. Per ansamblu poate ca ne-am întărit ca valoare, însă moralul și condiția e în cădere libera. Eu cred ca nu sunt bani, altfel nu-mi explic strategia actuala de transferuri. E o greșeală sa-l lași pe Antal sa plece în condițiile în care nu ai un înlocuitor. Sper sa ne menținem la mijlocul clasamentului, dar mai sus nu cred ca avem cum, nici ca joc, nici ca lot.
Răspunde
09-01-2022, 22:39,
#79
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
Pana la urma a semnat Hora rezilierea? Nu am vazut nici un anunt de ramas bun dispre club.
Răspunde
10-01-2022, 8:22,
#80
RE: Meciuri amicale, sezonul 2021-2022
(09-01-2022, 18:45)psv a scris: Rezultatul este deranjant chiar daca este doar un amical,totusi Charleroi a jucat cu doar trei titulari de drept !

Absolut de acord, UTA si-a masurat puterile impotriva jucatorilor de rezerva, a celor de perspectiva si a juniorilor lui Charleroi. Pentru mine este inexplicabila evolutia UTA-ei pe ansamblu. Faptul ca Balint n-a introdus de la inceput toti titularii, nu scuza evolutia UTA-ei sau dimensiunea scorului final. Jucatorii UTA-ei au inceput jocul foarte relaxati, poate mult prea relaxati, chiar daca au constientizat faptul ca vor evolua contra unei "potentiale" banci de rezerve a lui Charleroi. Poate si indicatiile date jucatorilor nostrii de banca tehnica a UTA-ei a fost ... luati-o usor ... fara contact fizic, fara accidentari. Alta scuza nu pot gasi pentru acest joc extrem de slab si ne-caracteristic al echipei noastre favorite, dar care, trebuie uitat incepind de miine dimineata, fiindca a fost un cosmar care nu trebuie sa se repete !





(09-01-2022, 22:21)Xtreme a scris: Per ansamblu poate ca ne-am întărit ca valoare, însă moralul și condiția e în cădere libera.

O astfel de situatie pe termen mediu este foarte periculoasa in orice sport de echipa, fiindca sugereaza o lipsa de incredere a jucatorilor in strategia si indicatiile venite de pe banca tehnica !
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)