Etapa #29: Chindia Târgoviște - UTA, 01.03.2022, ora 15:00, Digisport 1
02-03-2022, 8:20,
#21
RE: Etapa #29: Chindia Târgoviște - UTA, 01.03.2022, ora 15:00, Digisport 1
M-a surprins placut sincronizarea la citeva faze de atac intre Otele si Cardoso. Evident atit Otele cit si Cardoso au inca multe carente la capitolul pregatire fizica si ritm de joc dar vad un potential de mare valoare a acestui cuplu de atacanti. De asemeni, mi-a placut mult mai mult contributia si jocul lui Modestas Vorobjovas in dreapta, pozitionat mult mai sus si cu sarcini preponderent ofensive de joc. Cred foarte mult in abilitatea acestui jucator de a juca exact ceea ce Modric joaca cu mare succes pentru Real Madrid. Sper din tot sufletul ca Badea sa fie de acord cu mine in privinta lui Modestas ! 

Miculescu a avut cele trei puncte puse in joc astazi pentru UTA in bocancul sau, din pacate sutul sau l-a nimerit in plin pe Cabuz. 

Altfel, joc pe care UTA l-a controlat de la un capat la altul in deplasare ! Nu cred ca este cazul sa ne panicam, jocul de constructie progreseaza de la meci la meci, avem o ultima partida de jucat acasa contra Mioveni-ului acasa, Ionut Badea incearca in continuare sa gaseasca si sa integreze in joc jucatorii noi veniti. Mai mult, momentan, sintem inca pe locul 8 care ne ofera sansa unui baraj cu locurile 7 si mai apoi cu locul 6 pentru Conference Ligue.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)