Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
23-03-2022, 15:04,
#1
Video  Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
[Imagine: UTAvMedias.png]
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
29-03-2022, 15:01,
#2
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Victorie cu Medias sa prindem moral pentru meciul cu Rapid!!
Răspunde
29-03-2022, 18:15,
#3
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Pe ăștia trebuie să-i batem fără emoții!!!
Răspunde
01-04-2022, 10:24, (Ultima modificare: 01-04-2022, 10:31 de Kapa.)
#4
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Falimentară ideea de a vinde biletele în forma în care au fost puse inițial...nu s.a vandut mai nimic, de aceea s.a și revenit la vinderea lor în format normal... nu justifică absolut nimic acea idee... echipa nu arată deloc o formă grozavă și nu se știe exact ce se vrea în continuare de la acest sezon...
Asta se întâmplă cand nu simți deloc starea de spirit a suporterilor , a tribunei...în special în ultima perioada cumulând cu prestația jalnică de la Botoșani...lăcomia e mare...
Răspunde
01-04-2022, 11:41,
#5
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Eu cred ca Miculescu nu trebuie fortat in acest meci pentru ca a jucat 90 de minute in Maroc si nu a ajuns de mult timp in Arad ! O varianta buna de jucator under in acest meci este portarul Alex Rosca! Cu Rosca in poarta poti sa incepi in teren doar cu jucatori seniori iar cand scorul este bun sa intre si juniorii!
Răspunde
01-04-2022, 12:28,
#6
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
(01-04-2022, 10:24)Kapa a scris: Falimentară ideea de a vinde biletele în forma în care au fost puse inițial...nu s.a vandut mai nimic, de aceea s.a și revenit la vinderea lor în format normal... nu justifică absolut nimic acea idee... echipa nu arată deloc o formă grozavă și nu se știe exact ce se vrea în continuare de la acest sezon...
Asta se întâmplă cand nu simți deloc starea de spirit a suporterilor , a tribunei...în special în ultima perioada cumulând cu prestația jalnică de la Botoșani...lăcomia e mare...
Sunt aproape 3000 de combo uri vandute, clubul a vrut sa isi asigure spectatori la ambele meciuri, nu stiu ce vi se pare asa rau...
Răspunde
01-04-2022, 15:43,
#7
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
E chiar o miscare foarte buna departe de a fi falimentara din orice punct de vedere. Clubul are doar de castigat din aceasta campanie iar cei care au vrut sa isi asigure un loc la meciul cu Rapid, au putut sa o faca din timp iar pretul pentru a sta "in fata" la coada pentru biletele cu Rapid a fost un bilet la meciul cu Gaz Metan.
Răspunde
01-04-2022, 19:42,
#8
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Foarte buna miscarea... de aceea au pus într.un final, la vanzare bilete separat la meciul cu Mediaș la prețuri mai mici ca de obicei... de multe ce s.au vândut
Răspunde
01-04-2022, 20:11,
#9
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Nu tin minte sa fi zis nimeni din cadrul clubului ca biletele pentru ambele meciuri se vor vinde exclusiv in combo. Daca si asta e miscare proasta atunci le doresc la cat mai multe astfel de miscari proaste pentru ca aceasta miscare a vandut minim 1000 de bilete in plus pentru jocul cu Gaz Metan.
Răspunde
01-04-2022, 22:29,
#10
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Foarte bune rezultatele de azi in ceea ce privește partea de jos a clasamentului. Se pare ca a intrat și Chindia in hora barajului. Chiar îmi doresc ca Chindia sa ajungă la baraj . Motivul ar fi stilul lor de joc execrabil și cum mereu ne-au încurcat cu jocul asta . Mi se pare cea mai urâta echipa din Liga1,am zis-o și in ziua meciului contra lor
Răspunde
01-04-2022, 23:09,
#11
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
(01-04-2022, 19:42)Kapa a scris: Foarte buna miscarea... de aceea au pus într.un final, la vanzare bilete separat la meciul cu Mediaș la prețuri mai mici ca de obicei... de multe ce s.au vândut

Daca erai atent la comunicatul clubului și nu erai cârcotaș observai clar : sâmbătă 26-joi31 , bilete combo ! Vineri ,sâmbătă doar ptr Mediaș și de luni doar ptr rapid ! Ce au făcut în plus a fost să pună combo și fizic deoarece a fost CERINTA OAMENILOR   care nu au putut cumpăra online !

Și când mai ziceau unii că pe grupurile de fb sunt cârcotași și autostiutori in ale toate....
Răspunde
02-04-2022, 20:39,
#12
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Da, mai mult un antrenament cu public...ma bucur de cele 4 goluri...si de faptul ca nu au fost accidentari...teren execrabil, efectiv mocirla la una din porti. Florin Matei, o dezamagire pentru mine, ca joc, ca atitudine (egoista). Badea a facut bine ca a odihnit niste titulari, ca a jucat cu Balauru, ca a reintrodus niste tineri. In general, o repetie reusita pentru marele derby cu cRap-idul !
Răspunde
02-04-2022, 21:59,
#13
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Solutia e aceeasi: abonamentul !
Sambata viitoare va fi cu totul altceva si eu sper intr-o victorie.
E necesara, din mai multe motive:
1. Fim in lupta directa cu ei pentru locurile superioare din play-out.
2. Ne-au cam incurcat in ultima vreme indiferent in ce liga am jucat.
3. Iar vin cei din timisoara sa urle la noi pe stadion.
Răspunde
02-04-2022, 23:47,
#14
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Felicitari baieti si staff!Vreau sa remarc si juniorii de la Medias ...numarul 98,Cristian Maxim(2003),fundas stanga chiar a jucat foarte bine!Si numarul 34,Dragos Petru Iancu(2002),mijlocas central a jucat si la nationala U20!Am vazut conferinta antrenorului de la Medias care spune ca doi juniori raman sigur la Liga1 ,deci au semnat cu ceva echipe....eu sper ca la noi!Mai sunt Ramon Gaspar(2003),mijlocas ofensiv ,a jucat la nationala U20 si Raul Steau(2001),mijlocas dreapta ..un adevarat talent!Sper ca noi profitam de jucatori gratis ,ca si noi daca eram in situatia celor de la Medias ...alte echipe profitau de noi sau chiar au profitat....Dinamo la ultima retrogradare din Liga1 !
Răspunde
03-04-2022, 7:37,
#15
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
In citeva postari anterioare am "pledat" pentru repozitionarea lui Vorobjovas, fiindca l-am considerat ca un risc asumat pe pozitia de mijlocas l-a inchidere cu atributii specifice, exclusiv pe faza defensiva. Daca va mai aduceti aminte am indrazit chiar sa-l compar pe Mode - ca stil de joc - cu Modric ! Este clar ca Badea il place foarte mult si l-a titularizat in ultimele meciuri, pe cind cu Balint, Mode nu prindea mai mult de 10-15 minute pe final de meciuri. Cum am mai spus, Mode este un jucator foarte tehnic, si astazi a reusit primele sale doua goluri pentru UTA Arad in Liga 1. Felicitari Mode, la cit mai multe goluri si asisturi de acum incolo. 

Trebuie sa-l felicitam si pe Badea care a intuit rapid necesitatea re-pozitionarii mult mai avansatea a lui Mode in careul advers pe faza ofensiva (la 13-14 m) sau pe linia de 16m la fazele fixe. Sint foarte curios daca Badea v-a reusi sa faca exact acelasi lucru si pentru Dangubic pe care il consider un jucator talentat dar in-eficient pozitionat in epoca Balint. 

Vukcevic s-a dovedit inca odata acel jucator care poate contribui decisiv si face diferenta pe tabela de marcaj. Otele si Cardoso incep amindoi sa-si etaleze valoarea si constanta in evolutie meci de meci. 

Dar iata, vine meciul contra Rapidului, care dupa victoria lejera contra Botosani-lor au un moral foarte ridicat in lupta pentru barajul Conference Ligue. Cu siguranta v-a fi un meci-test pentru UTA, in care determinarea, inspiratia si conditia fizica vor fi determinamte in obtinerea celor trei puncte "URIASE" puse in joc.
Răspunde
03-04-2022, 14:40, (Ultima modificare: 03-04-2022, 14:40 de Xtreme.)
#16
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
O prima repriza buna eclipsata de a doua repriza slaba, considerând meciul de ieri ca unul de test în fata unor pusti de la gaz metan. Per ansamblu titularii au convins, mai puțin ezitările si pasele greșite ale lui Erico. La Erico se impune ceva antrenament special. Cred ca se poate corecta. Miculescu șters, parca nu a fost în apele lui. Poate deja cu gândul în alta parte?
Per ansamblu repriza a doua a fost o dezamăgire, pe fondul retragerii in aparare si a ratarii pe contraatac. Mai mult, jucătorii schimbați nu au avut nici vlaga nici limpezime în pase decisive. Dangubici și Matei pur si simplu nu se ridica la nivelul cerut și necesar pentru Liga 1. Ceilalți tineri sunt la început de drum și mai au mult de învățat... ca o paranteza, Ongaro de ce nu a prins lotul?
Răspunde
03-04-2022, 18:33,
#17
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
(03-04-2022, 14:40)Xtreme a scris: O prima repriza buna eclipsata de a doua repriza slaba, considerând meciul de ieri ca unul de test în fata unor pusti de la gaz metan.  Per ansamblu titularii au convins, mai puțin ezitările si pasele greșite ale lui Erico. La Erico se impune ceva antrenament special. Cred ca se poate corecta. Miculescu șters, parca nu a fost în apele lui. Poate deja cu gândul în alta parte?
Per ansamblu repriza a doua a fost o dezamăgire, pe fondul retragerii in aparare si a ratarii pe contraatac. Mai mult, jucătorii schimbați nu au avut nici vlaga nici limpezime în pase decisive. Dangubici și Matei pur si simplu nu se ridica la nivelul cerut și necesar pentru Liga 1. Ceilalți tineri sunt la început de drum și mai au mult de învățat... ca o paranteza, Ongaro de ce nu a prins lotul?

Nu cred ca este complet refăcut după accidentarea pe care a suferit-o și din cauza căreia nu a mai fost pe banca in ultimele etape
Răspunde
04-04-2022, 7:30,
#18
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
(03-04-2022, 14:40)Xtreme a scris: Miculescu șters, parca nu a fost în apele lui. Poate deja cu gândul în alta parte?

Multi fani il vad pe Miculescu ca virf. In liga 2 Miculescu a evoluat la mijloc. El personal sustine ca se simte cel mai bine in aripa dreapta. 

O alta tema de casa urgenta pentru Ionut Badea care trebuie sa gaseasca pozitionarea optima a lui Miculescu astfel incit acesta sa inceapa sa produca consistent in fiecare meci. Miculescu are nevoie de o mai mare  sustinere din partea coechipierilor. Mai mult, Badea trebuie sa gaseasca si sa exerseze la antrenamete acele scheme de joc capabile sa puna in valoare calitatile lui Miculescu. 

(03-04-2022, 14:40)Xtreme a scris: Dangubici și Matei pur si simplu nu se ridica la nivelul cerut și necesar pentru Liga 1.

Ambii jucatori au calitate. Presiunea cade din nou pe umerii lui Badea si a colaboratorior acestuia in distribuirea acestor jucatori pe pozitiile unde pot da un randament maxim.

Dupa parerea mea este o apropiere simplista sa etichetezi un jucator ca fiind sub nivelul Ligii 1, atita timp cit banca tehnica nu gaseste rapid solutia optima de a armoniza calitatile jucatorilor cu nevoile urgente de ansamblu al echipei.
Răspunde
04-04-2022, 19:03,
#19
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Mie mi se pare ca Badea face o treaba mai buna ca Balint in a gasi pozitiile de joc ideale pentru jucatori. Sigur ca fiecare meci si chiar situatiile din timpul unui meci sunt fluide, se schimba, dar pina acum Badea i-a pozitionat destul de bine.
Răspunde
05-04-2022, 6:47,
#20
RE: Play-out #3: UTA - Gaz Metan Medias, 02.04.2022, ora 12:00, Digisport 1
Balint avea pretentia ca jucatorii noi transferati la UTA sa umple post pe post pozitiile considerate de el ca fiind deficitare sau dublarea pozitiilor in vederea cresterii competitivitatii pe toate posturile. Asteptarile lui Balint erau ca noii jucatori adusi prin transferuri sa fie pregatiti sa joace la un nivel inalt - competitiv inca din primul minut.

De la promovarea in Liga 1, bugetul UTA-ei nu s-a apropiat in nici un moment de cel al CFR-ului, FCSB-ului, Craiovei, Botosani-lor, Arges sau chiar al Rapidului, care sa-i permita achizitionarea unor jucatori "gata de joc, in mare forma" la momentul 1. Asa ceva doar CFR-ul si FCSB-ul isi pot permite.

Tot ce ne putem permite noi momentan la Arad sint "prospecte talentate" cazute oarecum in dizgratie pe la alte echipe, pregatirea asidua, remodelarea si eventual relansarea acestora pe piata transferurilor pentru un oarecare profit care sa ne consolideze bugetul propriu. In acest context este de preferat un antrenor intuitiv, care este gata sa-si suflece minecile si sa treaca la aceasta munca, nu tocmai usoara, de reformare rapida a unor prospecte sau foste talente dar sub presiunea imensa a rezultatului imediat.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)