Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
11-04-2022, 7:01,
#41
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(10-04-2022, 8:13)Kapa a scris: Auzi tu presiune nejustificată...noi suntem UTA

Noi fanii sintem parte componenta importanta a UTA-ei. Dar UTA are si alte parti componente la fel de importante, lotul jucatorilor, banca tehnica, managementul clubului, administratorul bazei sportive, sponsorii, CJA Arad, Academia UTA, agentii jucatorilor, scouteri arondati, presa si media sportiva locala, etc.

Fiecare dintre acesta parti componente importante ale UTA-ei trebuie sa presteze cu un profesionalism inalt si responsabil in folosul echipei si in limita unor atributii bine definite, conturate sau remunerate, fara a-si depasii limitele de competenta sau bun-simt indiferent de evolutia posibil oscilanta a echipei pe durata sezonului competitional.

Noi nu sintem FCSB, Steaua, Rapid, Dinamo unde fanii sau patronul schimba antrenorii, lotul jucatorilor, face echipa si tactica, schimba jucatorii in timpul partidelor samd. 

Noi vrem sa devenim un club profesionist de fotbal in adevareatul sens al cuvintului. Nu ne v-a fii usor sa atingem acest deziderat iar "devenirea" cere foarte multa munca, timp, rabdare, perseverenta, profesionalism, sudoare, suferinta, rabdare de fier si cit mai multe decizii inspirate de bun simt la toate nivelurile partilor componente ale UTA-ei.
Răspunde
11-04-2022, 11:25,
#42
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Nici nu stiu ce sa spun dupa ce am asistat la un meci dezamagitor, cateva lucruri m-au deranjat si cred ca mai multi oameni sunt in asentiment cu mine:

1. Prestatia jucatorilor din a doua repriza, stiu ca pentru noi doar UTA conteaza, se canta pentru echipa si la bine si la greu, dar nu poti tu ca jucator sa iti bati joc de echipa in halul asta. Pana la urma cum si noi suporterii reprezentam echipa intr-un fel si facem tot posibilul sa mentinem o atmosfera cat mai placuta si incurajatoare, tot asa avem pretentia ca si jucatorii sa prezinte un interes mai mare pentru echipa si meciurile care le joaca. Parerea mea este ca ar trebui scosi din zona de comfort (oricum sunt "pupati in cur" de la inceputul sezonului) si trasi putin la raspundere. Cel mai mult ma doare ca nu au jucat fotbal in repriza a doua si practic doar s-au plimbat pe teren, nu mai urmareau mingi, multe gafe, pase gresite, s-a vazut clar ca nu au chef de joc.

2. Badea nu cred ca stie ce echipa antreneaza, adica UTA are o asa mare traditie in fotbalul romanesc si o incarcatura emotionala in spate si tu ca antrenor nici nu te ridici de pe banca in timpul meciului. Sa nu mai spun ca nu a avut nici o reactie in partea secunda pe plan tactic, Mutu a schimbat la pauza asezarea si a bocat flancurile, nu am avut nici o faza ofensiva periculoasa si atunci trebuia schimbat ceva in echipa. Cel mai mult m-a enervat ca la finalul meciului nici nu s-a sinchisit sa vina mai aproape de peluza sa ne salute sau sa-si ceara scuze.(Chiar as vrea sa il intreb pe domnul Badea daca a mai fost pe banca unei echipa cu stadionul plin si asemenea fani).
Din pacate este un om cu un papagal bun, tot timpul cu vorbele la el, intoarce situatia in favoarea lui si stie sa se scuze in declaratii.

3. Din cate am vazut unii au fost deranjati cand s-a scandat rusine, poate ca a fost momentul nepotrivit dar are dreptate. Chiar ar fi momentul ca ei sa simta ca UTA nu este o echipa oarecare, i-am sustinut si ii sustinem in continuare desi jocul lasa de dorit dar trebuie scosi cat mai repede din zona de comfort si trasi la raspundere.

Sper ca nu am suparat pe nimeni cu ce am spus dar stiu si cred ca se pot face lucuri mai mari la club si conducerea pare sa se complaca cu situatia actuala, in care nu sunt transparenti cu fanii si se fac afaceri cu Apostu care incurca bunul mers al lucrurilor.

Doar UTA conteaza!
Răspunde
11-04-2022, 12:21,
#43
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Din câte am mai auzit ,posibil zvonuri mai mult sau mai putin credibile ,legat de articolul din sport Arad cu venirea unor noi investitori … din câte am mai auzit din stânga și din dreapta ,se dorește cumpărarea echipei de câțiva oameni însă o condiție ar fi înlăturarea lui Meszar din conducere . Posibil sa se ocupe doar de marketing și de colaborarea asta dintre academiile Uta și Atletico . Eu spun doar ce am auzit ,nu e nevoie sa fiu luat in seama
Răspunde
11-04-2022, 12:24,
#44
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
@Alex98. Acesta a fost si subiectul acum cateva luni la Glasul Tribunei ...cum ca jucatorii nu au nici o raspundere,ca joaca bine ca joaca rau tot aia este pentru ei! Cand am vazut ce declara un Cardoso sau un Benga dupa o infrangere...."nu este o tragedie" ...astia NU SIMT NIMIC PENTRU UTA! Sa vina banu asta conteaza!
Răspunde
11-04-2022, 12:45, (Ultima modificare: 11-04-2022, 12:53 de maryan.)
#45
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Din păcate badea nu are ce cauta pe banca UTEI, e o palarie imensa, în plus gestionează totul cu o indolenta supărătoare (a se vedea interviul de la conferinta de presă de după meci)! Toate acestea coroborate cu anumiți jucători care chiar nu înțeleg (poate nici nu au capacitatea sa o facă) ce înseamnă UTA, ne-a făcut sa trăim o umilință sâmbăta seara! Dar ca de obicei o sa strângem rândurile și mergem înainte, eu personal abia aștept sa ne tărâm pana la finalul play out ului și sa vina pauza competițională, în care sper sa se găsească soluții atât pentru banca tehnica cât și la nivelul lotului de jucători!

Ps: Încă un aspect, pe vremea cât echipa a fost antrenata de gyuszi, ne luam la trântă cu orice adversar și pe mai toți i-am călcat în picioare (cu un ghinion enorm...nemarcand și necâștigând meciuri ce le aveam în mana) dar puteam sta cu pieptul în fata și impuneam respect! Sigur capitolul gyuszi e istorie și asa trebuie sa rămână (nu îmi doresc sa se întoarcă), însă mie personal îmi este teama de un nou sezon cu badea la cârmă!
Răspunde
11-04-2022, 13:12, (Ultima modificare: 11-04-2022, 13:12 de robbert_ro.)
#46
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(11-04-2022, 12:21)sRg97 a scris: Din câte am mai auzit ,posibil zvonuri mai mult sau mai putin credibile ,legat de articolul din sport Arad cu venirea unor noi investitori … din câte am mai auzit din stânga și din dreapta ,se dorește cumpărarea echipei de câțiva oameni însă o condiție ar fi înlăturarea lui Meszar din conducere . Posibil sa se ocupe doar de marketing și de colaborarea asta dintre academiile Uta și Atletico . Eu spun doar ce am auzit ,nu e nevoie sa fiu luat in seama

să cumpere mai exact ce? palmaresul și sigla sunt deținute de suporteri, stadionul îi a primăriei.
Răspunde
11-04-2022, 13:16, (Ultima modificare: 11-04-2022, 13:17 de psv.)
#47
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(11-04-2022, 12:21)sRg97 a scris: Din câte am mai auzit ,posibil zvonuri mai mult sau mai putin credibile ,legat de articolul din sport Arad cu venirea unor noi investitori … din câte am mai auzit din stânga și din dreapta ,se dorește cumpărarea echipei de câțiva oameni însă o condiție ar fi înlăturarea lui Meszar din conducere . Posibil sa se ocupe doar de marketing și de colaborarea asta dintre academiile Uta și Atletico . Eu spun doar ce am auzit ,nu e nevoie sa fiu luat in seama

Sa asteptam informatiile oficiale , nimeni  nu vrea sa-l inlature pe Meszar , nu in modul cum se intelege din postarea ta.
Răspunde
11-04-2022, 14:23, (Ultima modificare: 11-04-2022, 14:26 de sRg97.)
#48
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(11-04-2022, 13:16)psv a scris:
(11-04-2022, 12:21)sRg97 a scris: Din câte am mai auzit ,posibil zvonuri mai mult sau mai putin credibile ,legat de articolul din sport Arad cu venirea unor noi investitori … din câte am mai auzit din stânga și din dreapta ,se dorește cumpărarea echipei de câțiva oameni însă o condiție ar fi înlăturarea lui Meszar din conducere . Posibil sa se ocupe doar de marketing și de colaborarea asta dintre academiile Uta și Atletico . Eu spun doar ce am auzit ,nu e nevoie sa fiu luat in seama

Sa asteptam informatiile oficiale , nimeni  nu vrea sa-l inlature pe Meszar , nu in modul cum se intelege din postarea ta.

Ma refeream strict la deciziile luate de el ca și ,,părinte “ al clubului . Mai pe scurt sa preia frâiele de la Meszar . Bineînțeles ,nici eu nu cred ca Meszar o sa fie îndepărtat de tot din cadrul clubului

Edit : implicit sa bage bani la echipa
Răspunde
11-04-2022, 19:41,
#49
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Zvonurile sunt de fapt adevărate si sunt deja de vreo 2 săptămâni.
Răspunde
11-04-2022, 19:47,
#50
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Si care sunt zvonurile alea ?
Răspunde
11-04-2022, 20:36,
#51
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Cum care...(cele prezentate ) discutate mai sus
Răspunde
11-04-2022, 20:48,
#52
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Pai asa, ca vin cativa investitori si preiau echipa , tot am auzit.
Ma refeream la ceva mai concret, nume, planuri .
Răspunde
11-04-2022, 20:54,
#53
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(11-04-2022, 20:48)alex13 a scris: Pai asa, ca vin cativa investitori si preiau echipa , tot am auzit.
Ma refeream la ceva mai concret, nume, planuri .

Nume nu cred ca are cine să-ți dea . Poate doar oamenii implicați direct știu chestia asta. Eu am auzit tot felul de zvonuri ,însă sa așteptam ceva oficial . Cert este ca nu cred ca din sezonul viitor se continua cu Badea + Meszar președinte sau ce funcție ocupa el . Rămâne de văzut
Răspunde
11-04-2022, 21:04,
#54
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Nu stiu de ce dar cand aud chestii de genu ma iau niste fiori groaznici, poate din cauza istoriei sau celor intamplate prin campionatul nostru.
Răspunde
11-04-2022, 21:06,
#55
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Eu sper la Tucudean jr! Este doar o parere personala si nimic auzit!
Răspunde
11-04-2022, 21:49, (Ultima modificare: 11-04-2022, 21:50 de psv.)
#56
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Sa avem putina rabdare ,va veni nu peste mult timp confirmarea oficiala.Eu unul sunt increzator ,clubul e pe maine bune!Va fi nevoie de sprijinul tuturor , trecem la "next level"!
Răspunde
11-04-2022, 22:05,
#57
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Imi pare rau sa o spun dar Badea e slabut. O fi el un bun teoretician insa din pacate la meciul de ieri m-am convins ca nu e antrenorul de care avem nevoie.
Mutu a schimbat foarte bine dupa pauza, comunica permanent cu ai lui, asta a facut diferenta.
Nu-ti pierde timpul uitandu-te inapoi pentru ca drumul tau nu merge intr-acolo...
Răspunde
12-04-2022, 6:55,
#58
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(11-04-2022, 22:05)Kidu a scris: Imi pare rau sa o spun dar Badea e slabut.

Pentru tine si toti fanii de mai sus care i-ti impartasesc opinia.

Badea are un alibi foarte solid. Componentii lotului reprezinta selectia exclusiva a fostei banci tehnice conduse de Gyusi Balint.

Nu stim in acest moment cum ar putea arata jocul UTA-ei cu o selectionata aleasa de banca tehnica condusa de Ionut Badea. Antrenorul Badea si-a asumat riscuri majore cind a acceptat contractul de 4 luni preluind un lot de jucatori care probabil nu-l reprezinta in totalitate.

Pe de alta parte, acelasi argument l-ar putea invoca si Mutu in eventualitatea unor esecuri viitoare pe banca Rapidului. Sa ne reamintim totusi ca si Badea a reusit citeva rezultate pozitive imediat dupa instalarea sa pe banca UTA-ei. La fel Mutu, care intre noi fie vorba, este in luna de miere la Rapid confruntindu-se doar cu adversari exclusiv de playout.

Badea in schimb a trebuit sa faca fata si citorva echipe care momentan joaca playoff-ul !
Răspunde
12-04-2022, 8:14,
#59
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
(12-04-2022, 6:55)Coco13 a scris:
(11-04-2022, 22:05)Kidu a scris: Imi pare rau sa o spun dar Badea e slabut.

Pentru tine si toti fanii de mai sus care i-ti impartasesc opinia.

Badea are un alibi foarte solid. Componentii lotului reprezinta selectia exclusiva a fostei banci tehnice conduse de Gyusi Balint.

Nu stim in acest moment cum ar putea arata jocul UTA-ei cu o selectionata aleasa de banca tehnica condusa de Ionut Badea. Antrenorul Badea si-a asumat riscuri majore cind a acceptat contractul de 4 luni preluind un lot de jucatori care probabil nu-l reprezinta in totalitate.

Pe de alta parte, acelasi argument l-ar putea invoca si Mutu in eventualitatea unor esecuri viitoare pe banca Rapidului. Sa ne reamintim totusi ca si Badea a reusit citeva rezultate pozitive imediat dupa instalarea sa pe banca UTA-ei. La fel Mutu, care intre noi fie vorba, este in luna de miere la Rapid confruntindu-se doar cu adversari exclusiv de playout.

Badea in schimb a trebuit sa faca fata si citorva echipe care momentan joaca playoff-ul !

A făcut fata cui ? A jucat doar cu CFR din play Off…Sa o luam logic . A făcut egal la CFR și a bătut pe Mioveni și Sepsi(in care sa fim serioși ca nu a avut ce sa schimbe in 3-4 zile de când a fost numit antrenor la UTA). Apoi sa luam dezamăgirile … Dinamo 1 punct (in condițiile in care au jucat in 9 oameni o repriza), Chindia înfrângere ,Rapid înfrângere . Pe Gaz metan și pe Clinceni le băteam și dacă ar fi fost antrenor Tapos . Îmi pare rău sa zic dar rezultatele nu îl recomanda pentru o prelungire . Și veți vedea ca vom tremura pana la sfârșitul sezonului iar dacă vine salvarea matematica ,va veni in ultimele etape .
Răspunde
12-04-2022, 8:58,
#60
RE: Play-out #4: UTA - Rapid București, 09.04.2022, ora 20:30, Digisport 1
Perfect de acord cu kidu și sRg97! Nu neaga nimeni calitățile sale teoretice dar...cam atât!!! ca organizare a jocului suntem la pământ, în plus nu mai rezistam nici fizic!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)