Play-out #5: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 16.04.2022, ora 15:00, Digisport 1
16-04-2022, 23:39, (Ultima modificare: 17-04-2022, 0:33 de Zagorakis.)
#41
RE: Play-out #5: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 16.04.2022, ora 15:00, Digisport 1
Da psv,am exagerat,eram suparat dupa meci! Am scris inainte de meci ,cred ca Vineri ...daca nu avem mijloc care functioneaza ,o sa fie bai rau,nu a fost bai rau ca si scor dar ca meci da!Vede cineva ca Miculescu nu poate juca in banda ca nu are viteza???David are pase geniale,driblinguri geniale dar in pozitie centrala! Mode parca este in plus de cand joaca ca inter!Nu degeaba a fost rezerva lui Isac!Cu Mode inter si Cardoso atacant am batut pe Medias si Clinceni in play-out!Sper ca din vara primesc contracte noi tinerii Miculescu,Isac si Hrezdac plus tinerii ce au aratat ca au valoare in L3 ,pe unde sunt imprumut,un Andrei Halos fundas dreapta la Cris,a marcat azi in 1-1 cu liderul Ghiroda..un Andrei Gavrila ca inter stanga,un tanar care poate sa fie un Darius Olaru mai mic,disponibil la efort,bun pasator!Un Petre Simon care a aratat ca are valoare la Corvinul,goluri si pase de gol ,tehnica peste medie,mijlocas dreapta foarte interesant!Un Denis Salka reprofilat mijlocas central defensiv din fundas central,eu cred ca poate ajunge la nivelul lui Victor Dican de la Botosani!Toti sunt underi 2001,underii mari !Plus Sergiu Sabau fundas central ,nascut 2000,eu cred ca este la nivelul lui Dima! Un Raul Steau de la Medias,2001,un mijlocas cu tehnica peste medie,inteligenta in joc,poate ajunge gratis!
Răspunde
17-04-2022, 7:45, (Ultima modificare: 17-04-2022, 7:54 de psv.)
#42
RE: Play-out #5: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 16.04.2022, ora 15:00, Digisport 1
Stiu ,e greu,dezamagirea e mare,eu de exemplu nu mai pot sa privesc meciurile la tv cand stiu ca vad aceasi zbatere in gol,dar asta e.....cum am spus deja ,ne taram ,pe coate, in genunchi pana la linia de finish.Apoi,lucrurile se vor schimba, gata cu nu putem,nu avem,suntem slabi,ne-au furat arbitrii...schimbarea va fi totala!
Răspunde
17-04-2022, 7:49,
#43
RE: Play-out #5: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 16.04.2022, ora 15:00, Digisport 1
(16-04-2022, 15:46)sRg97 a scris: Stilul asta pe care îl abordam ,cu posesie ,mereu pase inapoi ,nimeni nu accelerează arată clar ca suntem fricoși
Vulpoiul Bergodi a fost la curent cu acest "repertoriu" introdus de Balint si mentinut inexplicabil de Badea si ne-a raspuns cu exact acelasi "antidot" preferat de acelasi Balint, presing foarte avansat, pina in careul nostru de 5 m. Asta a generat o frica de a nu gresi asupra fundasilor nostrii inclusiv Iacob, care au preferat degajari sau pase lungi la bataie pentru mijlocasi si atacanti, majoritatea pierdute foarte repede de jucatorii nostrii, balonul intors rapid in preajma careului nostru, creind panica si presiune continua in repriza a doua.

Si da, nu avem jucatori de mijloc cu stiinta ruperilor de ritm. Prea putine ocazii de gol generate de la mijloc in sus, o lentoare nepermisa in joc, pase imprecise, deranjante chiar si la acest regim de viteza scazut, si mai ales o lipsa acuta de jucatori de viteza in toate compartimentele. Sepsi a zburdat in permanenta catre poarta noastra absolut nestingheriti,

(16-04-2022, 16:14)sRg97 a scris: Batha se elimina foarte ușor din joc și ne lasă mijlocul complet liber

Un jucator foarte puternic dar lipsit de viteza de reactie ca urmare a unor carente de anticipare a jocului pe faza defensiva. Ca urmare recurge deseori la faulturi intirziate cu mare risc de eliminare sau penalti-uri

(16-04-2022, 16:53)soundinfect a scris: Daca de 5 ori lasi liber acelasi om deja se numeste lucru manual.

Cel mai slab meci al lui Medimorec. Lipsa totala de concentrare la marcaj pe tot parcursul meciului. Shliakov depasit cu o usurinta debordanta de jucatorii vitezisti a lui Sepsi.


(16-04-2022, 16:33)Xtreme a scris: absolut jenant și penibil la construcție și în fata porții. asa ceva n-am mai văzut de ceva vreme...un bulan cat carul la ocaziile lui Sepsi si la penaltiul neacordat.

Cardoso, inca nepregatit la un nivel fizic corespunzator, probabil accidentarile in lant din ultima vreme i-si spun cuvintul. Otele trebuie sa fie cu mult mai pragmatic si sa inteleaga ca prioritatea numarul unu in fata portii nu este sa preia balonul ci sa il loveasca din prima, pe spatiul portii si posibil dincolo de linia portii adverse.

Concentrarea aparatorilor nostrii la marcaj pe fazele fixe lasa foarte multe de dorit, si nu de ieri de astazi !
Răspunde
19-04-2022, 3:12,
#44
RE: Play-out #5: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 16.04.2022, ora 15:00, Digisport 1
Coco13 foarte buna analiza. As mai adauga ca Otele a gresit multe pase mai ales in prima repriza, toate la adversar probabil din cauza presingului agresiv a lui Sepsi. Pana una alsta ei au luptat mai mult si si-ai dorit victoria pe cand noi nu. Nu a mia fost nici Erico nici Roger sa ne scoata.
Răspunde
19-04-2022, 7:11,
#45
RE: Play-out #5: Sepsi OSK Sf. Gheorghe - UTA, 16.04.2022, ora 15:00, Digisport 1
Multumesc de apreciere adymax. Ca fost pitic, copil de mingi si junior al acestui club pe timpul lui Farmaty (Zoli Bacsi) si Dan Alexandru, in anii de glorie '70 ai UTA-ei, incerc si eu alaturi de ceilalti fani sa analizam "la rece" cit mai obiectiv cu putinta evolutiile echipei noastre de suflet, fara a trage concluzii pripite "la cald" despre jucatori sau banca tehnica.

Revenind la evolutia echipei in meciul de la Sf Gheorghe, as vrea doar sa nuantez un pic, de ce cred eu ca momentan nu putem sa ne permitem constructia pozitiva din spate spre mijloc si mai departe in fata catre atacanti. Linia noastra de fund este alcatuita din jucatori puternici din punct de vedere fizic, ceea ce este un lucru foarte bun si foarte important. Din pacate tehnicitatea acestora mai ales pe gazoane mai putin perfecte (printre care si cel al UTA-ei) este sub media Ligii 1. Da un Real Madrid, Chelsea, etc pot apela la un astfel de concept fiindca au aparatori cu tehnicitate exceptionala capabili de pase precise in regim de viteza si ruperi de ritm pe gazoane intretinute la nivelul celor de golf !

In ceea ce priveste mijlocul si atacul cred ca avem mare nevoie de jucatori combinativi cu sut puternic si precis de la distanta, extreme cu viteza si centrari perfecte la punctul de 11 m.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)