Cupa României, sezonul 2022-2023
27-04-2023, 22:08, (Ultima modificare: 27-04-2023, 22:10 de Adrian07.)
#61
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(27-04-2023, 22:02)Victor a scris: Am fost la Icim la fete la meci, chiar am rămas impresionat de modul în care contactele erau permise. Ce a fost în seara această se numește jaf la drumul mare! Îți dau dreptate, nu avem o persoană să se ia la trântă cu ei! O conducere incompetentă. Echipa nu s-a mișcat rău. Clujul în schimb, praf. Trist că așa echipe sunt în fața noastră!

CLAR!
Sper sa umplem stadionul marti , am puterea sa cred ca ne salvam!!!
Răspunde
27-04-2023, 22:09,
#62
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(27-04-2023, 21:30)red11 a scris: Asa cred si eu @Xtreme. Daca te uiti cu lupa a fost un mini-contact la Postolachi..
La Ubbink nici vorba de fault.

Eu zic că la Postolachi dacă era vreun contact, piciorul fundașului ar fi trebuit să se miște, în stânga, in dreapta, cumva. Piciorul își continua mișcarea natural. Nu are cum să existe contact acolo. Așa văd eu.
Semper Fidelis
Răspunde
27-04-2023, 22:16,
#63
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
De aia am si zis @Miki ca trebuie sa te uiti cu lupa ca sa vezi contactul. L-a vazut zdreamta aia de Kovacs. Miron de fapt s-a impiedicat in stiinta dupa ce a mai facut doi pasi si a luftat.

Sper ca s-a convins si Rednic de Keserü si nu-l mai vedem...
Răspunde
27-04-2023, 22:21,
#64
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Keseru, Steau, Batha, Vukcevici parca nu au jucat nimic, mai mult au incurcat - au fost cateva faze acolo in care puteam sa dam gol daca erau jucatorii concentrati. Ne-a omorat Poenaru cu Steau asta, ca si cu celalalt adus de la gaz metan ce a facut penaltiul de la meciul cu Rapid parca. Nu inteleg de ce am adus jucatori under de afara, cand avem destui jucatori buni in club.
Răspunde
27-04-2023, 22:23, (Ultima modificare: 27-04-2023, 22:24 de Xtreme.)
#65
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(27-04-2023, 21:54)psv a scris:
(27-04-2023, 21:49)Victor a scris: Dacă și ăla a fost fault în atac. Voi ați jucat fotbal vreodată? Fantastic, ambele decizii, total eronate! Gunoaie ordinare! Toată brigadă de arbitrii! După asemenea decizii ești total demoralizat ca și jucător! De aici și frustrarea de la sfârșitul meciului.

In fotbalul romanesc daca nu ai pe cineva in conducere care sa urle pe la tv ,esti mancat!Avem o conducere administrativa slaba care nu conteaza si suntem tratati ca atare!Sa vedeti show acum in ultimele etape din play out...dar ne am facut-o cu mana noastra

degeaba reacționați emoțional, ambele faze sunt acoperite de regulament. Fotbalul se joaca pe goluri și un meci durează 90 de minute plus prelungiri. Repriza a 2-a ne-a demonstrat însă ca nu suntem în stare sa revenim, sa marcam și sa jucam pana la capăt cu intensitate maxima în momente cheie. Ce faci când ai șansa unica sa câștigi un trofeu? Te zbați, tragi din dinți și lupți pana în ultimul moment cu portar tu tot în careul advers!!! Cum se poate ca nu legam niște meciuri bune cu rezultat pozitiv? Cum se poate ca am bătut U Cluj la Arad cu 2-0 ??? Se pare ca totul este doar din întâmplare și defapt noi nu legam nu doua meciuri ci doua pase consecutive...
Răspunde
27-04-2023, 22:29,
#66
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(27-04-2023, 22:09)Miki a scris:
(27-04-2023, 21:30)red11 a scris: Asa cred si eu @Xtreme. Daca te uiti cu lupa a fost un mini-contact la Postolachi..
La Ubbink nici vorba de fault.

Eu zic că la Postolachi dacă era vreun contact, piciorul fundașului ar fi trebuit să se miște, în stânga, in dreapta, cumva. Piciorul își continua mișcarea natural. Nu are cum să existe contact acolo. Așa văd eu.

cred ca la și călcat pe glezna, in fine! Nici arbitrul nu a văzut contact. Nici la el, nici la Ubbink. daca nu era VAR, era 1-0 pentru noi!

Una alta un gol SUPERB și de mare jucător a lui Postolachi!!! Sper sa rămână cat mai mult la UTA, un adevărat atacant și jucător de echipa.
Răspunde
27-04-2023, 22:50,
#67
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Da, @Xtreme, l-a călcat pe gleznă, apoi ca să fie sigur, l-a călcat pe cap și s-a mai și pișat pe el...
Semper Fidelis
Răspunde
28-04-2023, 7:48,
#68
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
(27-04-2023, 22:29)Xtreme a scris: cred ca la și călcat pe glezna 

Nu la calcat pe nici-o glezna. 

(27-04-2023, 22:29)Xtreme a scris: in fine! Nici arbitrul nu a văzut contact

Te contrazici singur, daca Postolachi l-ar fi calcat pe glezna, cu siguranta arbitrul  ar fi vazut clar contactul si ar fi fluerat fault ! In schimb faza a continuat iar Postolachi a inscris un gol spectaculos si perfect valabil.

In acest caz "contactul" anterior inscrierii golului, intre Miron si Postolachi, (daca intradevar el a avut loc, greu de spus, din cauza calitatii imaginei, insuficienta frecventei cadrelor, putinatatea camerelor si a unghiurilor produse de VAR) nu sta in picioare. Postolachi fuge si il ajunge din spate pe Miron, la citiva centrimetrii de acesta, fara a schita vre-o intentie de deposedare a balonului din picioarele fundasului Clujean. 

Presupusul contact dintre picioarele celor doi jucatori s-a datorat exclusiv fuleului de proximitate a acestora si nici decum al vreunei cit de mici intentii de deposedare prin fault a lui Postolachi. Unde mai pui ca Miron este inca pe picioare cind intr-un final, aluneca si loveste gresit balonul in intentia de a pasa inapoi la propriul portar.

Pare ca Mladenovici a fost clar "intimidat" de chemarea facuta de mult mai experimentatul sau coleg Istvan Kovacs din camera VAR. Atunci cind imaginile de VAR sint inconcludente, asa cum au fost astazi , decizia initiala a arbitrului de centru in teren, trebuie sa fie cea oficiala si finala.

Pentru UTA, nimic nou, un alt rezultat viciat de arbitraj de valoare scazuta atit la centru cit si in camera VAR !
Răspunde
28-04-2023, 9:35,
#69
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Asta face UTA . Creeaza emotie...
Răspunde
28-04-2023, 9:54,
#70
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Absolut nicio reacție din partea conducerii. Presa centrală niciun cuvânt aproape despre măcelul de aseară, ei încă discută de cum trebuia onea eliminat de la țigani (deși faultul criminal acolo a fost la Grigore). Merităm arbitrajele astea, meritam mocirla asta de fotbal. Dacă după un meci viciat clar de deciziile arbitrului nu se spune nimic, pentru ce dracu ne agitam noi ca proștii? Mi-e silă!
Semper Fidelis
Răspunde
28-04-2023, 11:45, (Ultima modificare: 28-04-2023, 12:12 de red11.)
#71
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Probabil au facut ceva pe cai oficiale.
Nu prea ies in presa. Oricum ii cam bate limba romana la fund..

"Cum Universitatea Cluj nu a aplicat pentru licența UEFA, ardelenii n-ar ajunge în preliminariile Conference League nici dacă ar câștiga Cupa României. Acest scenariu n-ar ajuta nici cealaltă finalistă a Cupei, pe Sepsi.

Locul european ar reveni echipei de pe locul 3 din play-off, iar locul 4 din play-off ar juca barajul contra unei formații din play-out."
https://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/...95885.html

Asta este cauza pentru care am fost "macelariti" aseara de catre arbitrii.
Răspunde
28-04-2023, 12:35,
#72
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
E clar! Ai dreptate, nu intelegeam de ce am fost macelariti. Dar acum are sens. fmm de fotbal din romania
Semper Fidelis
Răspunde
28-04-2023, 15:28,
#73
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
"Atunci cand hotul imbraca tricoul negru de judecator"
Este foarte clar ca arbitrajul a influentat grav clasamentul din Liga1 cat si finala din Cupa Romaniei si nu este vorba doar despre UTA. Daca mergem dupa logica,cand un arbitru este slab atunci el greseste indiferent de ce echipe arbitreaza dar cand un arbitru merge intr-o singura directie adica greseste intr-o singura directie,ba chiar cand arbitreaza o echipa in mai multe etape si are greseli clare doar impotriva..
este coruptie!
Răspunde
28-04-2023, 15:33,
#74
RE: Cupa României, sezonul 2022-2023
Sa nu uitam ca mladinovici este arbitru pentru care iedu si codru sunt acum incuplati in afacerea suceava...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)