Transferuri, sezonul 2022-2023
25-05-2022, 15:10,
#41
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
Clubul ăsta de fotbal este exact ca și la stat. Lucrează la el toți proștii fără un viitor, care au prins un post pe la club cu pile și relații. Problema e că noi, suporterii, suntem luați de fraieri în toată ecuația asta.
Câte manevre s-au făcut la abonamente, bilete, loje cumpărate sau închiriate, adaosul de la fan shop, sucurile și chipsurile lui Glad Varga și toate pulimile de manevre ieftine "a la românașii"... de neconceput! Ne-am saturat sa vedem lipsa asta de profesionalism din partea conducerii, efectiv mi greață de ei. Sper cumva sa punem presiune pe Meszar sa accepte oferta celor doi investitori si sa facem UTA mare din nou.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
25-05-2022, 15:21,
#42
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
(25-05-2022, 15:10)diangelis a scris: Clubul ăsta de fotbal este exact ca și la stat. Lucrează la el toți proștii fără un viitor, care au prins un post pe la club cu pile și relații. Problema e că noi, suporterii, suntem luați de fraieri în toată ecuația asta.
Câte manevre s-au făcut la abonamente, bilete, loje cumpărate sau închiriate, adaosul de la fan shop, sucurile și chipsurile lui Glad Varga și toate pulimile de manevre ieftine "a la românașii"... de neconceput! Ne-am saturat sa vedem lipsa asta de profesionalism din partea conducerii, efectiv mi greață de ei. Sper cumva sa punem presiune pe Meszar sa accepte oferta celor doi investitori si sa facem UTA mare din nou.

Pai atunci e clar de ce nu cedeaza asta usor, e clar ca e un munte politic in partea cealalta care sa abonat la niste bani si care pune si el presiune ca aceasta tranzactie sa nu se intample.
Răspunde
25-05-2022, 15:40, (Ultima modificare: 25-05-2022, 15:40 de psv.)
#43
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
(25-05-2022, 15:21)soundinfect a scris:
(25-05-2022, 15:10)diangelis a scris: Clubul ăsta de fotbal este exact ca și la stat. Lucrează la el toți proștii fără un viitor, care au prins un post pe la club cu pile și relații. Problema e că noi, suporterii, suntem luați de fraieri în toată ecuația asta.
Câte manevre s-au făcut la abonamente, bilete, loje cumpărate sau închiriate, adaosul de la fan shop, sucurile și chipsurile lui Glad Varga și toate pulimile de manevre ieftine "a la românașii"... de neconceput! Ne-am saturat sa vedem lipsa asta de profesionalism din partea conducerii, efectiv mi greață de ei. Sper cumva sa punem presiune pe Meszar sa accepte oferta celor doi investitori si sa facem UTA mare din nou.

Pai atunci e clar de ce nu cedeaza asta usor, e clar ca e un munte politic in partea cealalta care sa abonat la niste bani si care pune si el presiune ca aceasta tranzactie sa nu se intample.

Noa ca te-ai prins!
Răspunde
25-05-2022, 15:54, (Ultima modificare: 25-05-2022, 15:55 de Adrian07.)
#44
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
Teama mai mare e sa nu o dam in bara iarasi, e stabil cu Meszar dar daca vrem mai mult...
Răspunde
25-05-2022, 16:10,
#45
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
(25-05-2022, 15:54)Adrian07 a scris: Teama mai mare e sa nu o dam in bara iarasi, e stabil cu Meszar dar daca vrem mai mult...

E stabilitate pt ca datoriile nu sunt scadente ca ex daca maine UTA ar avea de achitat 1 milion de euro Meszar nu ar avea banii astia.
Pe cand niste actionari trebuia sa aduca banii in firma sa faca marire de capital.
Meszar si UTA acum se bazeaza pe venituri prognozate singurele active potential valorificabile sunt jucatorii.(contracte pe 1 an coproprietati si juniorii vesnic imprumutati nu iei bani nici pe jucatori)
UTA nu are un teren de antrenament propriu nu are bunuri.
FC Arges a promovat odata cu noi si are datorii de 10 ori mai mici Botosani are 6-7 sezoane la liga 1 si are datorii egale cu ale noastre.
Doar Chindia si Botosani din Liga 1 nu au echipa secunda de Liga 3 Cluburi fara academii si Chindia fara stadion.
Răspunde
25-05-2022, 19:20,
#46
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
Din ce am ințles Meszar este gata să renunțe.
Mai bine s-o facă acum, când abia incep să iasă la lumină unele nereguli și să lase locul unor oameni care vor și pot mai mult.
Răspunde
25-05-2022, 19:34,
#47
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
De unde ai inteles ca Meszar e gata sa renunte ....pt ca e exact invers
Răspunde
25-05-2022, 19:42,
#48
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
Ajuns acasă deschid laptopul iar pe facebook postase cineva un articol de pe special Arad cu titlul:Meszar vrea să renunțe: „UTA are nevoie de o nouă conducere, cu potențial financiar”
Am intrat, am citit primele rânduri și m-am dus să mănânc bucuros...abia acum m-am uitat atent la articol, este din 2017.
Scuze.
Răspunde
25-05-2022, 21:53,
#49
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
(25-05-2022, 12:17)psv a scris:
(25-05-2022, 11:59)Alin P a scris:
(25-05-2022, 10:28)Adrian07 a scris: Acesti oameni garanteaza ca va fi stabilitate? Sau in 2 ani se supara si pleaca?
Nu e chiar asa usor...

in primul rand acesti oameni daca vin, sunt suporteri, iar sloganul lor este sa faca "UTA mare din nou"
daca nu ar fi interesati sa faca ceva bun pentru Arad cum scrie si @psv nu stateau 3 luni la discuti cu "parintele"
uitate cu atentie ce spune despre ei, Poenaru la conferinta de presa, cum vad ei fotbalul.
Si inca ceva ,cu ei puteti fi siguri ,TOTI banii incasati din diferite surse vor intra in club !Ei nu sunt niste rupti in cur care au nevoie sa capuseze UTA,oamenii astia sunt realizati ,tot ceea ce fac ,fac din pasiune pentru UTA!

Tu ii cunosti personal? Sunteti prieteni? Ca am vazut ca vorbesti la pertu despre ei si chiar dai garantii in numele lor.
Răspunde
25-05-2022, 21:55,
#50
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
Cine poate adauga un Subiect/Topic despre scouting?
Răspunde
25-05-2022, 23:08,
#51
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
(25-05-2022, 21:55)Zagorakis a scris: Cine poate adauga un Subiect/Topic despre scouting?

Si tu il poți crea doar caută sectiunea potrivită ar putea fi incadrat la Jucatori si antrenori sau Fotbal in general. Dai click in dreapta sus pe Posteaza Subiect.
Răspunde
26-05-2022, 10:00,
#52
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
Acum ca aflam incet incet de ce Meszar nu vrea sa dea curs investitorilor(sincer nu il invinovatesc atat de mult pentru ca asta e tara in care traim, trebuie sa tine minte cat de mult ne bazam pe banii veniti de la primarie si se vede din nou ca acestia nu vin pe gratis si sa fim realisti, am fost foarte dependenti de ei si a trebuit sa se compromita pentru ei) va intreb eu pe voi avand in vedere ca va simt destul de apropiati de ei si apropiati de aceasta tranzactie pe unii dintre voi: Cat de pregatiti sunt cei care vin sa se bata si cu politicul si sa treaca peste toate piedicile care vor urma? + sunt mari sanse ca primaria sa stopeze orice suma trimisa catre club, se bazeaza cumva si pe aceea suma?
Răspunde
26-05-2022, 10:30, (Ultima modificare: 26-05-2022, 10:31 de psv.)
#53
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
(26-05-2022, 10:00)soundinfect a scris: Acum ca aflam incet incet de ce Meszar nu vrea sa dea curs investitorilor(sincer nu il invinovatesc atat de mult pentru ca asta e tara in care traim, trebuie sa tine minte cat de mult ne bazam pe banii veniti de la primarie si se vede din nou ca acestia nu vin pe gratis si sa fim realisti, am fost foarte dependenti de ei si a trebuit sa se compromita pentru ei) va intreb eu pe voi avand in vedere ca va simt destul de apropiati de ei si apropiati de aceasta tranzactie pe unii dintre voi: Cat de pregatiti sunt cei care vin sa se bata si cu politicul si sa treaca peste toate piedicile care vor urma? + sunt mari sanse ca primaria sa stopeze orice suma trimisa catre club, se bazeaza cumva si pe aceea suma?

Cel putin unul dintre ei ,nu are nici o tangenta cu mediul de afaceri din Romania , deci nu poate fi afectat in nici un fel de eventuale presiuni care ar putea sa vina. Pana la urma este ceva ciudat la mijloc , daca nu a vrut sa accepte oferta, de ce nu a spus pas din momentul 0,lucrurile au escaladat , tot mai multa lume afla lucruri incredibile despre ce se intampla in club , este foarte posibil ca ei( ca nu e vorba doar de Meszar , cred ca ne-am dat seama toti) sa forteze sa obtina cat mai multi bani in urma tranzactiei.Dovada ca grupul de investitori sunt foarte seriosi si chiar isi doresc sa preia fraiele este ca , chiar daca propunerea scrisa trimisa de "parinte" era total diferita de ce s-a agreat , nu au cedat si au venit cu o controferta pentru care asteapta un raspuns cat de rapid, oferta considerata OK de catre "parinte" dar ca nu poate da un raspuns final ..pana undeva saptamana viitoare ....mai intelegeti ceva de aici...
 Pentru mine este extrem de clar , daca clubul nu va fi preluat , va urma un sezon identic cu cel trecut , in care unii or sa o duca bine pe spatele aradenilor iar suporterii aradeni vor suferii si vor fi frunstrati in continuare , ca echipa lor nu poate mai mult , pentru ca "nu avem bani","bugetul este limitat"," este un an al consolidarii, nu ne intereseaza perfromanta sportiva"..bla,bla...
Eu unul nu o sa continui sa le intretin la lipitorile astea bunastarea !
Răspunde
26-05-2022, 10:57,
#54
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
In general politicul nu pune presiune direct pe persoana ,in cazul nostru pe domnul Apreutese sau pe ceilalti, dar pune presiune indirecta de genul taxe mai mari ,chirie mai mare la stadion si la bazele de antrenament etc.
Răspunde
26-05-2022, 11:11,
#55
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
(26-05-2022, 10:57)Zagorakis a scris: In general politicul nu pune presiune direct pe persoana ,in cazul nostru pe domnul Apreutese sau pe ceilalti, dar pune presiune indirecta de genul taxe mai mari ,chirie mai mare la stadion si la bazele de antrenament etc.
Nu stiu ce sa zic, si acolo, e cam impartita puterea , inclusiv in PNL..oricum mai devreme s-au mai tarziu UTA ca si entitate trebuie sa se rupa de primarie, altfel nu avem nici o sansa de progres.
Răspunde
26-05-2022, 12:18,
#56
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
Din ce vad, asa de la mare distanta, nu am informatiile pe care se pare ca le au unii, noii investitori nu prea pot iesi nici din colaborarea cu Primaria, nici din colaborarea cu Meszar. Si toate astea pentru ca nu au nimic in comun cu fotbalul. Nu au nici o academie in spate, nu au nici stadion si baza de antrenament si nici experienta in fotbal (ca sa nu spun in fotbalul romanesc, care stim cu totii ca-i mai special ? )
In schimb au afaceri de succes, din ce spune lumea inteleg ca au sange de utisti, sunt sigur ca au bune intentii, au un proiect (pe care eu personal nu-l cunosc dar sunt foarte nerabdator sa-l cunosc)
Sa nu credeti ca nu sunt constient ca UTA are nevoie de mai mult decat ceea ce poate oferii Meszar sau Primaria in acest moment, este clar ca are nevoie de infuzie de capital privat, ceea ce imi da mie fiori pe sira spinarii este acest scandal care se contureaz pe zi ce trece si care va atarna ca o piatra de moara pe spatele echipei in primul rand.
Răspunde
26-05-2022, 12:59, (Ultima modificare: 26-05-2022, 13:00 de Kapa.)
#57
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
In primul rand se vorbeste ca exista datorii si mai vechi dar se vor descoperi la un audit...am impresia ca unii chiar daca ar vedea situatia reala( care cica e dezastruoasa si ca nu mai sunt bani ) prezentata cu acte zilnic pe la posturile tv si in presa scrisa, chiar si atunci ar pune aceeasi placa cu ce a oferit Meszar....intreb si eu retoric cui i-a oferit din ce bani concret din moment ce el este angajat la stat la DJTS Arad...va rog sa verificati ce se spune ca si-a oferit lui in ultimii 2 ani, sa fie oare 2 case una in Arad ( una in Budapesta) si un Audi q8 nou...nu stiu zic, numa intreb, nu afirm...
Răspunde
26-05-2022, 13:40,
#58
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
(26-05-2022, 10:57)Zagorakis a scris: In general politicul nu pune presiune direct pe persoana ,in cazul nostru pe domnul Apreutese sau pe ceilalti, dar pune presiune indirecta de genul taxe mai mari ,chirie mai mare la stadion si la bazele de antrenament etc.

Sa nu uitam ce s-a intamplat cu Bara. Lucrurile nu sunt asa simple cum ne-ar place noua sa fie. Din pacate traim intro tara in care coruptia e la cote exponentiale. Nu cred ca Meszar are ultimul cuvant aici, din pacate.
Răspunde
26-05-2022, 13:59, (Ultima modificare: 26-05-2022, 14:00 de red11.)
#59
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
@ Kapa
Spune-mi, te rog frumos, unde s-a prezentat situatia reala cu acte? La ce post TV, si in ce ziar? Ca vreau sa le vad si eu.
Răspunde
26-05-2022, 14:11,
#60
RE: Transferuri, sezonul 2022-2023
Omule, mă refeream ipotetic ...nici dacă... în fine oricum tranzactia e putin probabil sa se mai realizeze.... în rest ceea ce va urma vom vedea cu toții... mă bucur când văd oameni optimiști
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)