Stiri, sezonul 2022-2023
15-07-2022, 12:54,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Mi se pare ca se forteaza plecarea lui David Miculescu mai nou... si nu este singurul articol in acest sens, legat de care ar fi "ultimul lui pret".

Probabil se incearca acoperirea partiala a acelor datorii sau, mai rau, un ultim tun din acel procent de 50%-50%. Ar fi pacat sa plece la alt club din Romania, dar ma rog, e doar parerea mea.

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/u...cu-1799865
Răspunde
15-07-2022, 12:59,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Nu vad ca Rapidul sa fie cu mult peste noi astfel incat sa merite plecarea lui acolo. Pana la urma si la Rapid, foarte mult tam-tam cu noul investitor sau patron, si acum isi vand doi dintre cei mai buni jucatori. Bine, 5 mil nu prea refuzi in Romania, dar sa-l vinzi pe Miculescu la Rapid pe 1,7, ca apoi sa plece pe 5 un an mai tarziu afara e cam aiurea. Mai ales ca nu vad Rapidul sa se bata la titlu.
Răspunde
16-07-2022, 13:55,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
@Miltiades87,

La toata ciorba insirata de tine iti raspuns doar atat: simplu, pentru ca acum l-am prins ca fura. Daca nu veneau oamenii astia sa ceara audit, apropo au fost refuzati dupa cum bine stii, nu am fi ajuns in veci la actele clubului, putine si alea cate sunt au fost suficiente sa ne dam seama ca Meszar efectiv jefuieste clubul.

Restul lamentarilor tale sunt de prisos, texte scrise cu degetele pline de cacat pe peretii de la buda.
Nu-ti pierde timpul uitandu-te inapoi pentru ca drumul tau nu merge intr-acolo...
Răspunde
16-07-2022, 23:23,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
E treaba lui kidule ce scrie! Pana la urma sa nu crezi ca meszar e asa idiot încât sa nu pună oameni sa scrie și aici! Disperarea îl face sa recurgă la gesturi extreme...
Răspunde
18-07-2022, 9:58,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Ca unul care am participat la mai toate discutiile dintre meszar si acesti oameni mi se pare strigator la cer situatia in care s-a ajuns. Si totul i se datoreaza lui meszar. Toate ofertele acestor oameni il includeau si pe el . Unde naiba mai gasesti oameni care sa iti preia datoriile facute , sa iti plateasca banii bagati ca si creditari (justificati sau nu asta e alta poveste) si sa te roage practic sa si ramai alaturi de ei in club ca sa conduceti impreuna.

Si tu sa refuzi dupa vreo 5 luni de tergiversari in care mereu spuneai atat la intalniri cat si public , ca "99% tranzactia se face , sunt oameni inimosi, utisti, pe care nu avem voie sa ii pierdem ca investitori" .

Dupa atatea luni de tergiversari si zero comunicare , audit refuzat si la final respingere fara explicatii a acestor oameni (plus aparitia publica a bilantului si actelor clubului care aratau clar datorii de 10 mil de lei, zero incasari din fan shop si vanzare de sucuri, doar aprox 1000 de abon vandute anul trecut in conditiile in care la un moment dat erau anuntate vreo 3200 ca fiind vadute,etc,etc) inca odata dupa ce toate astea au aparut si au fost expuse public , tot de meszar prin acel comunicat sec fara explicatii, normal ca totul a sarit in aer.

Cum sa mai gasesti justificari pt toate astea ?

Din pacate tot haosul asta creat si acum intretinut prin comunicate provocatoare de club si prin lipsa oricaror explicatii legate de problemele expuse mai sus , doar duc tensiunile la noi cote . Iar clubul nu poate avea de castigat din asta , indiferent de ce credem noi.

Am depus hartii la club in calitate de membru in AGA si CD , cu intrebari legate de toate cele de mai sus , inclusiv am cerut sa ni se permita efectuarea unui audit care sa lamureasca toate aspectele asupra carora planeaza suspiciuni. Nu ni s-a raspuns nimic pana acum si la cum am vazut ca "si-a luat clubul pe persoana fizica" nici nu cred ca o sa obtinem raspunsuri de la meszar&co.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
22-07-2022, 17:03,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Oare daca se adevereste ca s-a furat la club cum se zice, clubul nu v a avea de suferit? In sensul sa se puna stop la activitatea clubului pana se fac audierile?
Răspunde
23-07-2022, 6:59,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Redpunk_one a scris:Ca unul care am participat la mai toate discutiile dintre meszar si acesti oameni mi se pare strigator la cer situatia in care s-a ajuns. Si totul i se datoreaza lui meszar. Toate ofertele acestor oameni il includeau si pe el . Unde naiba mai gasesti oameni care sa iti preia datoriile facute , sa iti plateasca banii bagati ca si creditari (justificati sau nu asta e alta poveste) si sa te roage practic sa si ramai alaturi de ei in club ca sa conduceti impreuna.

Si tu sa refuzi dupa vreo 5 luni de tergiversari in care mereu spuneai atat la intalniri cat si public , ca "99% tranzactia se face , sunt oameni inimosi, utisti, pe care nu avem voie sa ii pierdem ca investitori" .


Din interviul cu Meszar:

"Din punctul meu de vedere, UTA, brandul în sine și echipa, nu se va vinde niciodată. Ele sunt ale comunității, ale Aradului și așa trebuie să rămână pentru totdeauna. În schimb, managementul este și trebuie să fie unul privat, dar oricând poate suferi modificări, în funcție de interesele de moment."




Parerea mea personala:

Pentru mine este foarte clar ca, Meszar, nu are nici cea mai mica intentie sa cedeze gratuit sau sa vinda pentru un profit clubul UTA unor investitori potentati financiar, fie ei si si din Arad.

Ideea lui Meszar, este aeea de a accepta grupul de investitori Aradeni sa vina si sa investeasca la UTA din pozitia de management privat si nu de proprietari, dar care ... ar putea  fi concediati oricind, in functie de "interesele de moment" (... banuiesc, ale clubului UTA ?)

Imi pun intrebarea, cine detine legal clubul UTA la acest moment si cine din club ar avea drept legal sa angajeze sau sa concedieze ("in functie de interesele de moment ale clubului?") un eventual management privat?
Răspunde
23-07-2022, 9:55,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
In momentul de fata, dupa toate cele intamplate si iesite prin presa iti garantez ca nimeni in lumea asta nu va veni ca si privat sa bage bani in UTA si Meszar sa mai ramane prin preajma.

Cum am scris si pe sportarad, sunt multi care din pacate din cauza reminescientelor au o foarte mare reticienta fata de oricine care are bani si vrea sa ii investeasca in club, in ideea ca toti vor sa vina doar sa faca bani de pe urma lui, lucru care in momentul de fata e mai mult decat imposibil avand in vedere ca trebuie investit masiv plus cooptat o conducere competenta.

Daca se continua cu Meszar nu vad cum o ducem la mal, omul nu a schimbat nimic la nivel de conducere, nu a venit nimeni cu un knowhow nou si competent, schimbarile se fac doar pe banca tehnica si in lot, nu vad cum poate sa atraga pe cineva sa acopere aceea discrepanta masiva intre cheltuieli si venituri.

Ne asteapta vremuri foarte grele.
Răspunde
23-07-2022, 17:20,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Meszar intre timp si-a facut si fabrica de like-uri pe Facebook? Observam vineri cum la postarea cu autointerviul sau erau mai multe reactii de "haha" decat aprecieri (bine...cum sa nu te apuce rasul la asa ceva?). Acum e surprinzator cum numarul de like-uri a crescut covarsitor. Daca va uitati la cine a apreciat postarea veti observa multe conturi false sau persoane care nici macar nu sunt din Arad si nu au vreo treaba cu UTA. La cat de disperat a ajuns, probabil in curand o sa cumpere like-uri de prin Vietnam, la fel cum au facut colegii de partid ai faraonului.
Răspunde
23-07-2022, 18:14,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(23-07-2022, 17:20)Johnny a scris: Meszar intre timp si-a facut si fabrica de like-uri pe Facebook? Observam vineri cum la postarea cu autointerviul sau erau mai multe reactii de "haha" decat aprecieri (bine...cum sa nu te apuce rasul la asa ceva?). Acum e surprinzator cum numarul de like-uri a crescut covarsitor. Daca va uitati la cine a apreciat postarea veti observa multe conturi false sau persoane care nici macar nu sunt din Arad si nu au vreo treaba cu UTA. La cat de disperat a ajuns, probabil in curand o sa cumpere like-uri de prin Vietnam, la fel cum au facut colegii de partid ai faraonului.

Pentru ca postarea e sponsorizata: https://prnt.sc/p48Hu_yRfve1
Răspunde
25-07-2022, 12:58,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Astăzi este ziua pe care utiștii o așteptată din dragoste pentru UTA, trebuie sa fim uniți iar vocea noastră să fie auzită în fiecare cămin din acest oraș; împreună putem muta munții!
Ne vedem la 18.30 !
Răspunde
29-07-2022, 18:38,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/u...ii-1825241

Sunt curios care datorii sunt platite din aceasta suma, creditarile sau cele la stat Big Grin
Răspunde
29-07-2022, 21:44,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Sa vinzi pe miculescu cu 1 milion și nici aia sa nu fie banii tai...si crapid sa vândă pe 5 mil pe Rareș Ilie, asta da afacere! Bravo meszar...esti cel mai bun manager
Răspunde
30-07-2022, 7:13,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Jucatorii Romani transferati in strainatate via FCSB de Gigi Becali n-au confirmat la echipele care au dat pe ei multi-milioane de euro. Insasi performantele din ultimii ani ale FCSB-ului in campionat si in cupele europene au fost extrem de modeste ... asta ca sa nu zic catastrofale ! Ca urmare, cred ca numele patronului Gigi Becali si si a firmei verilor Becali sint in pierdere masiva de imagine si credibilitate pe piata Europeana. Strategia lor de a cumpara pe nimic jucatori de pe la diversele cluburi din Romania, de a-i pompa agresiv prin mass-madia, si a-i vinde rapid pentru un profit foarte generos in Europa, doar fiinda au jucat pentru FCSB, (echipa fara performante notabile in Romania sau Cupele Europene) se apropie de a-si da Duhul Sfint.

Dupa parerea mea la acest moment exista un risc enorm  pentru un jucator tinar si talentat precum Miculescu, de a-si amaneta cariera fotbalistica clanului Becali, aflat evident ntru-un picaj de credibilitate in Europa.

Daca UTA intra in play-off, i-si cistiga un loc in Conference Ligue, cu Miculescu intr-un rol  de MVP, cota lui de piata se v-a dubla anul viitor. De fapt, inclin sa cred ca suma de reziliere a contractului cu Miculescu ar fi tebuit sa fie in jurul sumei de 2.5 Mil Euro inca din acest an.
Răspunde
30-07-2022, 11:17,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Pe lângă suma de 1mil care ar ajunge in conturile clublui(nu pentru mult timp vor sta in cont,dar asta e alta poveste ) , se spune ca am putea lua și un jucător de la ei( Andrei Vlad,Oaida sau Harut ) .
Dacă ar fi sa aleg ,as alege Oaida doar pt faptul ca ii arădean însă nu as spune nu și lui Andrei Vlad. Sunt convins ca toate Greșelile lui personale sunt și din cauza presiunii permanente puse de către becali .
Răspunde
30-07-2022, 11:28,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Este trist daca pleaca cel mai bun jucator ofensiv din lot! Decat Vlad sau Oaida mai bine Razvan Ducan(2001) portar titular sezonul trecut la Mioveni, poti juca cu portar under,Vlad a iesit din regula under, plus wingerul stanga Alex Enache(2001),6 goluri sezonul trecut la Metaloglobus,fizic bun 1,85,a marcat goluri foarte importante contra Petrolul sau Hermannstadt! Un pachet cu Ducan+Enache. Eu sper ca ramane Micu!
Răspunde
30-07-2022, 11:42,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Sper ca Miculescu are totusi destula inteligenta sa isi dea seama ca o mutare la Becali ar fi o miscare extrem de riscanta. Unde mai vinde FCSB acum dupa toate perlele date in ultimii ani? Isi dau golgheterul din ultimii doi ani in China la o echipa de mijlocul clasamentului. Cine mai are încredere in Becali dupa toate transferurile ratate din ultimii ani? FCSB distruge jucatori, uitați-va la Man. La cat de mult perie presa FCSB si pe Becali, toți se cred super vedete si nu le mai pasa decat de tatuaje, mașini si Instagram. Ajung afara si nu mai fac nimic crezând ca totul li se cuvine. Face Miculescu 2-3 meciuri proaste, pentru ca nu are tot timpul evoluții constante, il distruge Becali in toata presa, la fel cum o face acum cu toți jucătorii ce erau auto-evaluați la 20-30 de milioane de euro. Sper sa discute si cu Keseru si sa il aducă cu picioarele pe pământ legat de FCSB si haosul de acolo.
Răspunde
30-07-2022, 14:02,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Emanuel Rosu: Transferul lui Miculescu la FCSB e din ce in ce mai aproape. Se discuta la detalii in momentul de fata. Cel mai probabil, la inceputul saptamanii viitoare se decide.

Probabil cea mai credibila sursa din tara tocmai a confirmat si el.
Răspunde
30-07-2022, 15:29,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Este ceva adevărat din ce scrie aici?

https://specialarad.ro/plan-de-inlaturar...na-doamna/
Răspunde
30-07-2022, 16:00,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Eu personal nu cred asa ceva!!!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)