Stiri, sezonul 2022-2023
01-11-2022, 12:30,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Trebuie sa ne calmam, urmeaza dezbinari intre suporteri...asta se vrea, momentan nu avem ce face.
Răspunde
01-11-2022, 13:25,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Ciorba reincalzita.
Vine conflictualul sef din nou in Arad. (La absolut toate echipele antrenate a avut conflicte majore cu jucatorii, Erioco, Hora, Antal, apoi cu Nistor si compania). Halal....
Ma rog, dar sincer nu avem anternori in momentul de fata. Nimeni. Zero.
Generatia de scoala facuta pe bani (nu pe bune, merit) ii la putere acum si rexultatele (scris intentionat gresit) se vad in toate domeniile
Răspunde
01-11-2022, 18:47,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Eu as fi preferat un antrenor strain sau unul roman care nu prea a avut multa tangenta cu fotbalul romanesc, gen Ursea sau Galca. Ei au ales Balint fiindule la indemana, ieftin si care cunoaste in mare lotul de jucatori, gandindu-se, probabil, ca are un efect imediat. Sper sa le iasa manevra si sper ca Balint si-a invatat lectia din ultimul mandat pe care l-a avut. Sa aiba mai multa luciditate si curaj.

Trebuie sa batem Petrolul!
Răspunde
03-11-2022, 5:58, (Ultima modificare: 03-11-2022, 5:59 de adymax.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Si eu la fel dar conducerea l-a ales pe Balint, nu inteleg atacurile de pe FB si din presa la adresa lui. Inteleg ca a schimbat/rulat multi jucatori dar sunt sigur ca si alte echipe din Liga1 au facut-o. De ce nu se face o comparatie cu alte echipe care au straini sa vedem cati au schimbat si acele echipe. Pana la urma Balint ne-a adus in Liga1 si a avut rezultate OK pana la seri aia de 10 cand a plecat. Multi zic ca e ciorba re-incalzita dar eu unul cred ca e o alegere buna a momentului: stie lotul, orasul, conducerea care acum cand tu e timp de acomodare sunt lucruri importante. Apoi toti o spuneau ca echipa juca bine cu Balint dar ca nu dadea goluri pe cand la Badea si Poenaru nu am avut asta. Fiecare are propria opinie dar nu cred ca dezbinarea sta intre suporteri o sa faca bine echipei.
Răspunde
03-11-2022, 6:50,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Totusi, avem alti jucatori in atac acuma (nu-l iau in considerare si pe Keseru), care chiar imi plac. S-ar putea sa fie altceva de data asta.
Răspunde
03-11-2022, 7:18,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Nu este un moment potrivit sa aduci pe bani grei un antrenor strain sau roman, considerind valoarea modesta a lotului de jucatori si a restrictiilor bugetare ale clubului. In linii mari acest lot este selectia lui Balint in limita restrictiilor bugetare impuse de Meszar. 

Vorbim aici de o datorie morala al lui Balint fata de clubul UTA de a se intoarce si a incerca din rasputeri sa scoata echipa din mlastina retrogradarii, unde de altfel a lasat-o la plecare!

Sper din tot sufletul sa reuseasca fiindca altfel, propriul sau pret pe market il v-a duce cu siguranta in Liga 2. Cu siguranta bunul sau prieten Meszar ar putea sa-l ajute, dar, v-a trebui sa bage foarte adinc mina in buzunar daca vrea sa salveze UTA de la retrogradare !
Răspunde
04-11-2022, 12:50,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Rămâne de văzut dacă a invățat ceva din greșelile făcute și la noi și la olteni.
Mă aștept să nu mai văd jucători aduși la număr de Apostu cum a fost in primul mandat, sau, dacă o face, va răspunde pentru asta, sunt sigur, lumea nu va mai avea atâta ințelegere cu el ca in primul mandat.
Eu nu pot să trec peste episodul Moldovan nici mort, o ticălosie mare de tot, nu am cum să-i găsesc scuze aici...asta pe lângă celelalte păcate.
In fine, s-au liniștit apele, din ce am ințeles galeria il va lăsa in pace, interesul clubului primează, ii urez baftă.
Răspunde
04-11-2022, 13:08,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(04-11-2022, 12:50)Ovidiu a scris: Rămâne de văzut dacă a invățat ceva din greșelile făcute și la noi și la olteni.
Mă aștept să nu mai văd jucători aduși la număr de Apostu cum a fost in primul mandat, sau, dacă o face, va răspunde pentru asta, sunt sigur, lumea nu va mai avea atâta ințelegere cu el ca in primul mandat.
Eu nu pot să trec peste episodul Moldovan nici mort, o ticălosie mare de tot, nu am cum să-i găsesc scuze aici...asta pe lângă celelalte păcate.
In fine, s-au liniștit apele, din ce am ințeles galeria il va lăsa in pace, interesul clubului primează, ii urez baftă.
N-as zice ,ma degraba e vina lui vasiliu ,el ar fi trebuit sa vada ca moldovan e peste iacob si balauru.Mai degraba are 100% vina pentru nepastrarea lui Albu din niste orgolii prostesti!
Răspunde
04-11-2022, 15:05,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Unii nu înțelegeți că eventuala retrogradare a UTA-ei ar însemna falimentul indiscutabil. Meszar în momentul de față e all-in. Totul sau nimic!
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
04-11-2022, 16:33,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
PSV, si Vasiliu cui raportează săptămânal?
N-am nimic cu Iacob dar nu pun niciun jucător inaintea clubului...Gyuszi a fost comod la faza asta și fricos...plus că l-a făcut și pe Apostu fericit...hai, că are bube destule.
Sunt curios cum va trata problema juniorilor acum.
Răspunde
11-11-2022, 7:49, (Ultima modificare: 11-11-2022, 7:51 de adymax.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
L-am intrebat pe Mitran de UTA si investitorii refuzati, nu prea stia, daca dati un pic inapoi vorbeste de Colin: https://youtu.be/z_1JT0dFxcE?t=2478
Răspunde
23-12-2022, 13:30,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Hermannstadt depunctata cu 9 puncte și uite așa, eu unul ma bucur de necazul altei echipe . Probabil vor urma și alte depunctări pentru sibieni , și avem din nou norocul sa scăpăm de retrogradarea pt ca nici Mioveni nu cred ca mai are cum sa scape de ultimul loc, Petrolul este intr-o situație foarte grea …
Răspunde
23-12-2022, 14:33,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(23-12-2022, 13:30)sRg97 a scris: Hermannstadt depunctata cu 9 puncte și uite așa, eu unul ma bucur de necazul altei echipe .  Probabil vor urma și alte depunctări pentru sibieni , și avem din nou norocul sa scăpăm de retrogradarea pt ca nici Mioveni nu cred ca mai are cum sa scape de ultimul loc, Petrolul este intr-o situație foarte grea …

Lasa ca si ei umblau in urma cu 2 ani sa ne retrogradeze,se intoarce roata.Pe de alta parte in orice tara normala in care regulamentele nu sunt facute pt a fi interpretate cum se doreste si in favoarea cui se doreste(vezi cazul sapunaru vs speta Aly) Petrolul si astia nu aveau ce sa caute in prima divizie cand ei nici nu promovasera bine si aveau deja banii din drepturile TV deja cesionati.
Răspunde
24-12-2022, 0:14,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Da corect, însă și noi suntem cu probleme anul acesta … sa speram ca o sa ne redresam
Răspunde
24-12-2022, 1:29,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Ce e cu Nicolae Bara ? Vad stiri pe sportarad...dar nu-mi dau seama in ce rol ar veni inapoi la UTA...
Răspunde
04-01-2023, 0:13,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Vad ca nu mai scrie lumea pe aici, oare nu ne putem muta altundeva sa discutam?
Răspunde
04-01-2023, 21:19,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Noul app al SCU ar trebui sa apara in curand. Am inteles ca are si sectiune de comentarii. Sa vedem...
Răspunde
04-01-2023, 23:38, (Ultima modificare: 06-01-2023, 1:31 de red11.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Sa vezi acolo comentarii
Din punctul meu de vedere e pacat ca o sa dispara forumul dar asta este, facebookul si platformele de genu i-a innebunit pe toti.
Răspunde
08-01-2023, 22:20,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
O sa facem in asa fel incat sa integram forumul in aplicatie, chiar daca facem altul nou pentru ca discutiile de pe forum au rolul lor.
Momentan aplicatia este in proces de publicare iar partea de forum o sa o integram dupa.
Nu-ti pierde timpul uitandu-te inapoi pentru ca drumul tau nu merge intr-acolo...
Răspunde
15-01-2023, 11:27,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Scriu aici că pe rețelele de socializare ii nebunie totală.
In legătură cu nebunia cu Marca, nu am cunoștințe juridice, dar ceva mi se pare dubios...ințeleg că a inregistrat cineva niște nume la OSIM și că meszar speră să le folosească in continuare pentru magazin, dar...sigla UTA-ei nu este cuprinsă cumva in Marca pe care o deține SCU? că nu cred că mai multe entități pot folosi aceeași siglă, nu?
Și atunci ce va pune meszar pe tricouri, poza cu el ținându-se de ce are mai mic?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)