Stiri, sezonul 2022-2023
15-06-2022, 18:31,
#61
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(15-06-2022, 18:04)Miltiades87 a scris:
(15-06-2022, 17:41)maryan a scris: Sper sa înțeleagă meszar ca exista posibilitatea retragerii siglei și palmaresului și sa ne lase!

Cred ca suporterul utist indiferent din ce mediu provine sau ce viziune are privitoare la managementul clubului se identifica cu actuala echipa care joaca in liga I si care aduna toate sperantele acestuia ! Simpla vehiculare a posibilitatii retragerii palmaresului si eventual a infiintarii unui alt club UTA e deosebit de periculoasa si de-a dreptul extremista ! Nu cred ca vrem sa ne alaturam Timisoarei sau Craiovei sau altor cluburi care s-au divizat si clonat pana cand nimeni nu mai stie exact care e clubul autentic, mai ales acum, cand avem cea mai stabila pozitie din ultimii 40 de ani !

Stabila sportiv dar cu 2 milioane euro datorii nu stiu cat de stabila este.
Noii patroni isi luau obligatia sa achite cele 2 milioane datorii plus sa investeasca suplimentar ce e mai sanatos sa te tarai prin datorii ori sa fi la 0 cu posibilitati de a fi pe plus intr-un timp rezonabil.
Răspunde
15-06-2022, 18:33,
#62
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Toate ca toate, dar cel mai trist este că până și Broșo a ajuns să se prostitueze, ne-a mințit in față luni.
In rest, sincer, nu știu cum putem scăpa de căpușele astea, foarte greu scapi de politiceni, practic ăștia-s ultimele gunoaie, ca moralitate sunt sub alea de pe centură ce se vând pe bonuri de masă și o apă plată.
Răspunde
15-06-2022, 18:35,
#63
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(15-06-2022, 18:04)Miltiades87 a scris:
(15-06-2022, 17:41)maryan a scris: Sper sa înțeleagă meszar ca exista posibilitatea retragerii siglei și palmaresului și sa ne lase!

Cred ca suporterul utist indiferent din ce mediu provine sau ce viziune are privitoare la managementul clubului se identifica cu actuala echipa care joaca in liga I si care aduna toate sperantele acestuia ! Simpla vehiculare a posibilitatii retragerii palmaresului si eventual a infiintarii unui alt club UTA e deosebit de periculoasa si de-a dreptul extremista ! Nu cred ca vrem sa ne alaturam Timisoarei sau Craiovei sau altor cluburi care s-au divizat si clonat pana cand nimeni nu mai stie exact care e clubul autentic, mai ales acum, cand avem cea mai stabila pozitie din ultimii 40 de ani !

Normal ca nu. Doar ca politicul din Arad a ignorat pozitia SCU in negocierile astea si e bine sa li se aduca aminte !
Răspunde
15-06-2022, 18:40, (Ultima modificare: 15-06-2022, 18:41 de AdiG.)
#64
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Tot am ezitat sa scriu, insa inteleg supararea unora, fiindca avem toti impresia ca deciziile sunt unilaterale si nu se fac cunoscute toate informatiile, atata timp cat clubul traieste, totusi, din bani publici. Insa in acelasi timp, eu nu voi avea incredere in "patroni" tocmai din cauza experientelor precedente, unde vedem clar ca cine nu e "putred" de bogat, nu va avea succes, nici ca performante, nici ca business in sensul de a avea un club autofinantat. E foarte greu sa mergi in orice directie. Dar totusi n-as arunca la gunoi situatia actuala, care e, cu bune, cu rele, o situatie mai stabila decat in ultimii 20 ani. Patronii in general au firme care "cica" merg bine, dar ele de fapt sunt pline de datorii si depind enorm de mult de situatia lor financiara. Decat sa avem un club creditat si ultra-creditat, prefer sa fie sub acelasi ONG, chiar daca se mulge din el foarte mult pe linie politica. Prefer sa vad ceva fotbal, decat Liga 3 sau 4. Turul 2021-2022 a fost ceva rar pentru UTA in ultimii ani ca si atmosfera, nu numai la meci pe stadion. Da, stiu, e un borcan de miere, dar prefer situatia actuala decat falimente si conflicte intre patroni. E doar o parere, nu sariti la mine. Stiu exact la ce va referiti si sunt in asentiment cu majoritatea comentariilor. Dar...cand am mai fost noi 3 ani in Liga 1?
Răspunde
15-06-2022, 18:46, (Ultima modificare: 15-06-2022, 18:47 de Kapa.)
#65
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
AdiG draga imi pare rau dar esti rupt de realitate

(postare preluata)
Cum vă explicați nervozitatea lui Meszar la campania privind cererea de bon fiscal la reînnoirea abonamentelor?
Știți cîți bani au întegistrat în contabilitate din vînzarea de abonamente?
Aproximativ 450.000 Ron !!!!
Adică aproximativ 100.000€!!!
Făcînd un calcul simplu la prețul unui abonament în medie la cca. 450 ron/ abonament , adică în jur de 100€/ abonament au înregistrat fiscal aproximativ 1000 de abonamente.
Ce sa întîmplat cu restul banilor ar trebui să ne explice Meszar.
Cîți din suporterii care au ridicat abonamente anul trecut au primit bon fiscal ca și anul acesta?
Răspunsul e simplu: foarte puțini !
Cu siguranță au fost vîndute aproape 4000 de abonamente adică cu mult peste 300.000€ !!!
Unde a dispărut diferența bani?
Asta e transparența , unitatea și liniștea de care ne vorbește Meszar?
Tot în contabilitate din vînzarea de bilete pe sezonul terminat au înregistrat cca. 1.200.000 ron !!!
Tot la un calcul simplu cu un preț mediu pe bilet de 45 ron descoperim cu stupoare vînzarea a aproximativ 26.600 de bilete în tot sezonul !!!
Sper ca toți suporterii să își formeze adevărata imagine a ce se întîmplă în club care e condus de familia Meszar !
Răspunde
15-06-2022, 18:53, (Ultima modificare: 15-06-2022, 18:54 de Man09.)
#66
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(15-06-2022, 18:40)AdiG a scris: Tot am ezitat sa scriu, insa inteleg supararea unora, fiindca avem toti impresia ca deciziile sunt unilaterale si nu se fac cunoscute toate informatiile, atata timp cat clubul traieste, totusi, din bani publici. Insa in acelasi timp, eu nu voi avea incredere in "patroni" tocmai din cauza experientelor precedente, unde vedem clar ca cine nu e "putred" de bogat, nu va avea succes, nici ca performante, nici ca business in sensul de a avea un club autofinantat. E foarte greu sa mergi in orice directie. Dar totusi n-as arunca la gunoi situatia actuala, care e, cu bune, cu rele, o situatie mai stabila decat in ultimii 20 ani. Patronii in general au firme care "cica" merg bine, dar ele de fapt sunt pline de datorii si depind enorm de mult de situatia lor financiara. Decat sa avem un club creditat si ultra-creditat, prefer sa fie sub acelasi ONG, chiar daca se mulge din el foarte mult pe linie politica. Prefer sa vad ceva fotbal, decat Liga 3 sau 4. Turul 2021-2022 a fost ceva rar pentru UTA in ultimii ani ca si atmosfera, nu numai la meci pe stadion. Da, stiu, e un borcan de miere, dar prefer situatia actuala decat falimente si conflicte intre patroni. E doar o parere, nu sariti la mine. Stiu exact la ce va referiti si sunt in asentiment cu majoritatea comentariilor. Dar...cand am mai fost noi 3 ani in Liga 1?

Esti pe langa subiect banii publici sunt 15% din buget iar ei se intorc toti inapoi la stat pt chirii la terenuri de antrenament ,la stadion, inchiriat hotel subcetate unde stau juniorii din afara Aradului etc
Poate o parte ajuta la niste bilete de avion si cazari la hotel si alte mici chestii dar UTA traieste din banii de la televiziuni si bilete abonamente sponsorizari bani care nu sunt toti la vedere pt ca daca ar fi fost nu ar fi fost nevoie de o indatorare atat de mare intr-un timp atat de scurt.
Nici autocarul nu e al clubului e al celor de la PITO.
Răspunde
15-06-2022, 19:25,
#67
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(15-06-2022, 18:46)Kapa a scris: AdiG draga imi pare rau dar esti rupt de realitate

(postare preluata)
Cum vă explicați nervozitatea lui Meszar la campania privind cererea de bon fiscal la reînnoirea abonamentelor?
Știți cîți bani au întegistrat în contabilitate din vînzarea de abonamente?
Aproximativ 450.000 Ron !!!!
Adică aproximativ 100.000€!!!

Ai dreptate, numai ca sumele enumerate mai sus (nu scot restul din context, doar sa nu o lungesc prea mult) reprezinta "maruntis" pentru o echipa cu buget de 2.5-3 milioane de euro. Se stie ca in orice afacere, in orice firma, este nevoie si de ceva bani negri. Ca unii angajati erau incurajati sa aduca bonuri de benzina, facturi de la "mese de protocol" sau de consumabile pe numele firmei, ca sa dau exemple care imi sunt la indemana. Cred ca si intr-un cantonament in strainatate trebuie sa lasi niste bacsisuri (consistente), primele de joc, de victorie, prima de Craciun, de clasare, banii la semnatura, nu cred ca se declara aceste sume (poate gresesc) ca sa nu fie taxate si impozitate suplimentar. Cred mai degraba ca tot "din mana" se platesc. Si atunci acesti bani trebuie produsi cumva, nu? Nu spun ca omul e un sfant, dar daca face mai mult decat fura eu zic ca suntem pe plus:-)) Mie in meseria mea nu imi da nimeni bacsis, dar eu, la randul meu, trebuie sa-i "omenesc" pe ospatar, frizer, soferul de taxi, postas (ca urca pana la 3/3 fara lift), curierul de pachete ori mancare, pe vremuri gunoierii samd. La club vorbim de sume infinit mai mari care , repet, trebuiesc "produse" cumva.
Răspunde
15-06-2022, 19:29,
#68
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Suporterutabuc nu stiu esti ok, te auzi ce zici ce sa fie pe plus cu o datorie uriasa creata de manareli fara numar
Răspunde
15-06-2022, 19:38,
#69
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(15-06-2022, 19:29)Kapa a scris: Suporterutabuc    nu stiu esti ok, te auzi ce zici ce sa fie pe plus cu o datorie uriasa creata de manareli fara numar

Nu o lua ad literam, era o figura de stil. Sper insa ca esti de acord macar cu o parte a postarii. Altfel, merci de aprecieri. Sunt convins ca stii mai multe decat mine, mi-am permis doar sa incerc sa explic unele sume.
Răspunde
15-06-2022, 20:37,
#70
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(postare preluata)
Încă o dovadă dacă mai era nevoie a lui Cătălin Juncan că este un utist adevărat care iubește UTA și orașul nostru.
Cu toate că Meszar a dat comunicatul de picare a deal-lului, Catalin Juncan s-a ținut de promisiune și a achiziționat GPS-irile pentru antrenamentele jucătorilor. În valoare de 20.000€!!!
Poenaru a cerut dispozitivele dar Meszar l-a refuzat și Cătălin Juncan le-a achitat în urmă cu cîteva ore.
Răspunde
15-06-2022, 20:53,
#71
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
ARAD OBIECTIV
Dăm curs, așadar, comunicatului transmis de către grupul Apreutese-Juncan-Vizental-Grada:
Am aflat cu surprindere despre decizia domnului Alexandru Meszar, de a „nu mai asocia UTA” cu grupul nostru de investitori, hotărâre luată într-un moment în care discuțiile păreau foarte aproape de finalizare.

Decizia, anunțată de domnul Meszar în numele clubului UTA, ne-a surprins neplăcut, pentru că, dacă spunem „gust amar”, e prea putin, în contextul în care planurile noastre pentru a investi în club și pentru a-l stabiliza și a-l duce la un alt nivel de organizare și profesionalizare erau pregătite, atât în plan financiar cât și managerial și cunoscute de toți cei care sunt apropiați de club.

Proiectul nostru, pe care nu am apucat să îl aducem în spațiul public, prevedea o politică sustenabilă de dezvoltare a clubului, bazată pe transparență, bună organizare, echilibru și proiecții clar definite, cunoscute de toți iubitorii UTA-ei, într-o structură de personal care se regăsește în aceleasi valori – lucruri aplicate de fiecare dintre noi în business-urile de success pe care le conducem.

Înainte de a fi potențiali investitori, suntem suporteri ai „Bătranei Doamne”. De mici copii venim la stadion și suntem alături de echipă. Chiar dacă unii am plecat din Arad, sufletul a fost întotdeauna aici. Avem spiritul utist în sange, la fel ca alte zeci de mii de arădeni. Nu am face niciodată rău acestui club, preferăm să pierdem banii, fără niciun regret.

Ne-am unit eforturile din dorința de a face mai mult, de a face bine Aradului, de a ridica nivelul de profesionalism al acestui club. Să aducem la UTA o viziune pe termen lung, să punem în practică un proiect sustenabil, nu doar să ne mulțumim cu „supraviețuirea” de la un an la altul.

Referitor la cele exprimate de domnul Alexandru Meszar, suntem perfect de acord că implicarea noastră ar fi creat ambiții – unele pozitive, canalizate spre rezultate și cu așteptări pe măsură. Iar orgolii – doar în raport cu adversarii, pentru că oamenii care iubesc UTA, o iubesc mai presus de orgolii și de interese personale!

Cât privește „grupulețele”, singura problemă putea fi in zona grupurilor de interese din jurul clubului, „mărunțișurilor” care nu au de-a face cu o afacere clădită pe piloni solizi, lucru cu care într-adevăr nu rezonăm.

Prin transparență și crearea unui club deschis, în care suporterii să se poată implica direct, eram convinși că am fi adus UTA la un alt nivel.

Rămânem in continuare suporteri alb-roșii, iar iubirea față de UTA nu ne-o poate lua nimeni! Dar, totuși, cu conștiința împăcată, fiindcă am încercat, ca arădeni, să-i arătăm respectul cuvenit „Bătrânei Doamne”

Îi dorim actualei conduceri înțelepciunea de a găsi liniștea, continuitatea și stabilitatea pentru performanță!

#doarUTA

Simion Apreutese

Catalin Juncan

Rudolf Vizental

Marius Grada

Putem spune, așadar, că UTA tocmai a ratat o șansă uriașă, șansa de a trece la următorul nivel, de a se transforma cu șanse reale dintr-o echipă care luptă pentru salvarea de la retrogradare, la o echipă care să conteze cu adevărat pe prima scenă a fotbalului românesc. Fără a minimaliza în vreun fel lucrurile bune făcute de actuala conducere a clubului, este cât se poate de clar că, în actuala formulă de organizare și fără banii unor investitori, cu sponsori puțini și cu valori contractuale aproape infirme (cu excepția celor de la Efbet), este imposibil ca UTA să treacă la următorul nivel. Iar asta mai ales dacă ținem cont de faptul că, în ultimele două sezoane, susținerea Primăriei Arad a scăzut considerabil față de perioada în care echipa se afla în eșalonul secund.

Rămâne totuși de văzut ce se va întâmpla pe mai departe, având în vedere că suporterii sunt de-a dreptul revoltați de decizia lui Alexandru Meszar și îi cer acestuia să plece. Cu siguranță va urma o perioadă dificilă atât pentru club, cât și pentru echipă, iar cu siguranță din tribunele Arenei „Francisc Neuman” se vor auzi și multe alte scandări (nu tocmai pozitive) la adresa conducerii și a factorului politic, le lângă cele de susținere a echipei.
Răspunde
15-06-2022, 21:06,
#72
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Vai ce chinuiala o fi si anu asta mai ales dupa acest scandal...
Răspunde
15-06-2022, 23:20,
#73
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Gustul zilei de azi e si mai amar daca ne uitam putin mai din ansamblu si vedem adevarata problema.

Ca si toata tara asta si Aradul e subjugat de politic, sportul in sine e la purtatorul primarilor din fiecare oras care mai nou au in fisa postului si pozitia de manager club sportiv. Daca nici macar patronul uneia din cele mai mari(probabil cea mai mare firma autohtona din Arad) si de succes firme nu are un cuvant de spus fata de acest personaj aterizat in acest oras cu o straita legata de gat din Brad atunci ne putem gandi deja ce ne va oferii viitorul...

Interesant e ca doar un singur ziar din Arad nu a publicat anuntul SCU si anuntul investitorilor (nu cred ca o sa va ia mult sa va dati seama care) si presa centrala a luat acelasi exemplu, nici macar un articol despre scandalul de azi.

Abia astept sa inceapa din nou campionatul, sa am din nou in spatele meu o "oficiala" plina de politruci si oameni cu zero scrupule care vor stoarce si ultimul leu din clubul asta si il vor aruna la gunoi ca si celelalte lucruri mulse pana la ultima suflare, in acelasi timp vor stinge si flacara aia ce arde in inimile miilor de copii din Arad care spera ca la un moment dat sa imbrace tricoul Batranei Doamne.

Numai de bine din partea mea catre Falca, Meszar si aghiotanti din jurul lor.
Răspunde
16-06-2022, 4:11,
#74
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Din comunicatul clubului UTA:

"...în forma agreată de dânșii (grupul de investitori), ar fi creat ambiții, orgolii și grupulețe atât în interiorul clubului cât și la nivel local"

Din respect pentru suporterii aradeni, cei din tara sau din afara tarii, cred ca se impune publicarea mai multor detalii legate de motivele reale care au condus la acesta decizie din partea administratiei Clubului UTA.
Răspunde
16-06-2022, 5:46,
#75
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(16-06-2022, 4:11)Coco13 a scris: Din comunicatul clubului UTA:

"...în forma agreată de dânșii (grupul de investitori), ar fi creat ambiții, orgolii și grupulețe atât în interiorul clubului cât și la nivel local"

Din respect pentru suporterii aradeni, cei din tara sau din afara tarii, cred ca se impune publicarea mai multor detalii legate de motivele reale care au condus la acesta decizie din partea administratiei Clubului UTA.
Asteapta..ce sa iti spuna ,ca nu mai pot ei sa isi satisfaca acolitii daca predau clubul,respectul pentru suporter este 0!Prin decizia de ieri totul este pe fata ,iar parintele cu toti acolitii lui si nu sunt putini,merita cel mult un scuipat!
Răspunde
16-06-2022, 6:39,
#76
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Meszar până nu va auzi zanganit de catuse nu va pleca a căzut in realitatea lui paralelă in care e manager de succes patron de succes si alte atribute care i-au fost hranite de unii.
Tot pana nu va fi schimbat de la DJTS nu va pleca va crede in continuare ca sprijinul politic care il are ii se cuvine si nu va inceta niciodată.
Dacă și-a băgat familia in toate aceste nereguli e un om fără scrupule orbit de dragostea pt bani si acumulat averi.
Intotdeauna a tratat fotbaliștii ca pe niste marfuri nu ca pe niște oameni cand nu au mai fost ce și-a dorit i-a tratat execrabil la fel ca ciobanul.
Plecarea familiei Tucudean din proiect ar fi trebuit sa fie un semnal de alarmă dar a fost tolerat in continuare până acum cand această cangrena trebuie operată.
Răspunde
16-06-2022, 7:57,
#77
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Am preferat sa tacem pana acum ca sa nu provocam scandal si haos la club. Nu il inteleg pe meszar cu comunicatul dat ieri pe persoana fizica , in care clama ca o face pt "linistea clubului" , ca exact acea liniste a dinamitat-o el in totalitate acum.

Ce pot sa va spun acum , dupa ziua nebuna de ieri, e ca politicul a intervenit prin falca si bilcea pt a cadea tranzactia . Au pus conditii acestor oameni IN SCRIS ca ei sa plateasca atat datoriile clubului aprox 2 mil euro, cat si creditarile lui meszar de pe atletico si diverse persoane fizice de aprox 700.000 euro (in conditiile in care anual clubul are cheltuieli de 5 mil de euro, asta ca sa va faceti idee ce bani trebuiau pompati in primul an doar). Surpriza lui falca&meszar a fost ca oamenii au acceptat plata acestor sume iar atunci au venit cu ideea ca "nu cedeaza" (de parca ar fi pe persoana fizica clubul) decat 30% din club catre investitori restul de 60% ramanand in continuare la meszar&falca (10% este la SCU) !!!!!!!!!!!!!!!!

Ultima oferta din partea investitorilor a venit sapt trecuta in care au acceptat din nou plata tuturor sumelor , iar propunerea a fost ca noii investitori sa detina 60% din club, primaria si SCU cate 20% . Ieri trebuia la ora 12:00 sa aiba loc intalnirea intre toate cele 4 partile (SCU, primarie, investitori si meszar) dar la ora 11:30 meszar a anulat intalnirea si a aparut la cateva minute distanta comunicatul care a aruncat in aer tot.

Fara alte explicatii (de atunci are telefonul inchis)

O sa avem si noi SCU sedinta zilele astea si vom decide de e de facut in continuare, fiindca ne-am trezit si noi pusi in fata faptului implinit.


Din pacate in loc sa ne bucuram de noul sezon si sa ne gandim la planuri de viitor pt UTA, suntem iarasi in situatia de acum 12-13 ani cu UTA pe persoana fizica , doar ca acum gio e meszar Sad
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-06-2022, 9:55,
#78
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Kapa si Man09, inteleg argumentele voastre si aveti dreptate, nu va contrazic, nu aia vroiam sa spun. Ideea e ca si eu stiu din 2013-2014 ca se fac protocoale prin oras facturate pe "UTA BD", deci pe romaneste se dau chefuri cu "de toate" si plateste UTA. Se stia lucrul asta, era clar ca UTA trebuie sa dea o felie politicului. Mi-e greu sa cred ca politicul ar lasa un club de sine statator sa functioneze si sa le foloseasca bazele fara sa ia si ei o felie, inafara de chirii, mai mica sau mai mare. Din pacate asta e lumea in care traim si caracatita e mare. E mafie, pe scurt. Cel mai dezamagit sunt in schimb de asa-zisul "parinte", domnul M. care din pacate tarziu am realizat ca a candidat la prima functie in oras strict ca sa-l ajute pe cel de pe scaun. E trist. E un om duplicitar, din pacate. Mi-ar placea si mie sa avem un club curat, ideal, cu o administrare sanatoasa, dar nu cred ca te lasa cineva, in tara asta (vedeti FCSB, Craiova, imediat Dinamo). Vazusem ieri ca CEO-ul de la Borussia Dortmund a venit in vizita la Fan Clubul din Romania..... nu fac comparatii, dar e alta lume... Sad La noi nu vine nimeni nici la Pub din propria initiativa. Din pacate nu poti face lucruri corect, e o realitate crunta.
Răspunde
16-06-2022, 9:56,
#79
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(16-06-2022, 7:57)Redpunk_one a scris: Am preferat sa tacem pana acum ca sa nu provocam scandal si haos la club. Nu il inteleg pe meszar cu comunicatul dat ieri pe persoana fizica , in care clama ca o face pt "linistea clubului" , ca exact acea liniste a dinamitat-o el in totalitate acum.

Ce pot sa va spun acum , dupa ziua nebuna de ieri, e ca politicul a intervenit prin falca si bilcea pt a cadea tranzactia . Au pus conditii acestor oameni IN SCRIS ca ei sa plateasca atat datoriile clubului aprox 2 mil euro, cat si creditarile lui meszar de pe atletico si diverse persoane fizice de aprox 700.000 euro (in conditiile in care anual clubul are cheltuieli de 5 mil de euro, asta ca sa va faceti idee ce bani trebuiau pompati in primul an doar). Surpriza lui falca&meszar a fost ca oamenii au acceptat plata acestor sume iar atunci au venit cu ideea ca "nu cedeaza" (de parca ar fi pe persoana fizica clubul) decat 30% din club catre investitori restul de 60% ramanand in continuare la meszar&falca (10% este la SCU) !!!!!!!!!!!!!!!!

Ultima oferta din partea investitorilor a venit sapt trecuta in care au acceptat din nou plata tuturor sumelor , iar propunerea a fost ca noii investitori sa detina 60% din club, primaria si SCU cate 20% . Ieri trebuia la ora 12:00 sa aiba loc intalnirea intre toate cele 4 partile (SCU, primarie, investitori si meszar) dar la ora 11:30 meszar a anulat intalnirea si a aparut la cateva minute distanta comunicatul care a aruncat in aer tot.

Fara alte explicatii (de atunci are telefonul inchis)

O sa avem si noi SCU sedinta zilele astea si vom decide de e de facut in continuare, fiindca ne-am trezit si noi pusi in fata faptului implinit.


Din pacate in loc sa ne bucuram de noul sezon si sa ne gandim la planuri de viitor pt UTA, suntem iarasi in situatia de acum 12-13 ani cu UTA pe persoana fizica , doar ca acum gio e meszar Sad

Deci nu cred!!! Inseamna ca erau toate detaliile stabilite si ieri practic trebuia sa inceapa colaborarea?
Răspunde
16-06-2022, 10:09,
#80
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Nu ar fi o idee sa organizati o conferinta de presa in care sa invitati cat mai multe televiziuni/ziare din toata tara pentru a spune lucrurilor pe nume? Cred ca trebuie sa afle toata tara ce caractere infecte au aceste personaje. Pe langa asta, daca lucrurile se vor calma dupa episodul de ieri bag mana in foc ca peste o luna doua, mai ales daca incepem campionatul bine, lumea va uita de cele intamplate. Mai mult, vor fi din ce in ce mai multi oameni care vor zice ca uite ce bine e ca am ramas cu Meszar, ce baiat bun.

Am trait multe dezamagiri ca si suporter, dar asta sincer le intrece pe toate. Ma doare sufletul cand vad hotiile pe care le fac oamenii astia pe fata, iar asta sunt convins ca se intampla peste tot unde politicul e implicat. Pacat ca noi suporterii avem cel mai mult de suferit pentru a se imbogati aceste specimene. Tare imi e ca nu ne vom face mai bine ca tara niciodata.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)