Stiri, sezonul 2022-2023
13-07-2022, 13:58,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Nu stiu cine scrie aceste randuri dar devine tot mai penibil. Cum doamne poti sa crezi ca cineva o sa iti cumpere abonamentul pentru conducere?! Cum poti sa crezi ca cineva o sa isi cumpere sau nu abonament daca e Meszar sau Simi sau Catalin sau "insert random name" in conducere?!

https://www.uta-arad.ro/stiri/peste-4000...te-vandute
Răspunde
13-07-2022, 14:01,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Asta se intâmplă când ajungi să te crezi urmașul Baronului, tu, un păduche flaușat, prin comparatie...mi-e pur și simplu scârbă de conducerea actuală, fără excepții.
Răspunde
13-07-2022, 14:26,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Pe cand crezi ca au atins limita maxima a penibilului, mai vin si scriu asa ceva. Absolut dezgustator. Sper sa fie doar o chestiune de timp pana ne scapam de ei.
Răspunde
13-07-2022, 15:05, (Ultima modificare: 13-07-2022, 15:05 de maryan.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Când vezi astfel de mesaje te apuca silă! Nu știu cum/când dracu ne scăpăm de ăștia...
Răspunde
13-07-2022, 15:22, (Ultima modificare: 13-07-2022, 15:27 de Cristi_Arad.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Dar ce...nu au dreptate? 
Nu e o tensiune creata artificial?
Mai exista scandalul asta daca nu apareau investitorii in peisaj? Nu mai era...
Acuma eram cu toti bucurosi ca ne-a adus conducerea antrenorul pe care majoriteatea si l-au dorit, eram bucurosi ca e al treilea an la rand in prima liga, eram bucurosi ca avem un lot mai puternic decat cel de anul trecut, eram bucurosi si mandrii ca avem peste 4000 de abonamente vandute si sunt sanse mari ca doar Rapidul sa ne intreaca anul asta, si in final eram fericiti cu a noastra conducere super profesonista!

Ei dar asa....dupa o zi, maxim 2 de la refuzul lui Meszar, deja erau finalizate anchetele de coruptie, evaziune fiscala, spalare de bani, control politic, etc., si nu doar ca erau finalizate, dar deja erau si publicate in presa si pe toate grupurile de facebook !! Wink 

Noi acuma vrem revolutie, vrem miting de protest, vrem UTA libera, vrem sa dispara mafia fotbalului aradean si vrem puritate, vrem virginitate, vrem sa nu mai existe implicarea politicului in fenomen. Doar atunci vom fi liberi si ne vom putea bucura de fotbal, cum de altfel se intampla spre exemplu la Timisoara. Acolo e frumos, e fara implicare politica, iar echipa e a suporterilor, si a nimanui altcuiva...Heart Smile
Răspunde
13-07-2022, 15:47,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
E posibil sa ai dreptate dar tu in sinea ta poti sa dormi bine noapte cand afli ca?!

-ai cumparat din fanshop materiale in scopul de a ajuta UTA iar la UTA in club a ajuns in final, praful de pe toba!
-exista creditari aparute in club de la persoane care nu au o situatie financiara care sa justifice aceste creditari
-exista un alt club Atletico care este practic o remorca a UTA-ei dar care chipurile are o situatie financiara mult superioara UTA-ei, care merge pe pierdere
-exista discrepante mari intre incasarile din bilete vs numarul de bilete vandute declarate
-care este logica pentru care echipmentele care se achizitioneaza de la Saller , se fac printr-o firma intermediara si abia apoi ajung la club?!

Am enumerat doar cateva dintre multe semne de intrebare , pe care eu unul eram de acord sa le trec cu vedere in cazul in care cel resposnabil ar fi venit si ar fi explicat punctual care este adevarul!Dar nu a facut-o, oare de ce?.. cred ca stim cu totii raspunsul... Ma consider dintre aia multi , care nu inghite situatia asta , si atat timp cand exista o alternativa care imbratiseaza valorile in care cred , nu voi face nici un pas inapoi. Sa stie si indivizii care INCA sunt in club , ca "aia" de care spun ei ca au creat o presiune artificiale au abonament !
Răspunde
13-07-2022, 16:16,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(13-07-2022, 15:22)Cristi_Arad a scris: Dar ce...nu au dreptate? 
Nu e o tensiune creata artificial?
Mai exista scandalul asta daca nu apareau investitorii in peisaj? Nu mai era...
Acuma eram cu toti bucurosi ca ne-a adus conducerea antrenorul pe care majoriteatea si l-au dorit, eram bucurosi ca e al treilea an la rand in prima liga, eram bucurosi ca avem un lot mai puternic decat cel de anul trecut, eram bucurosi si mandrii ca avem peste 4000 de abonamente vandute si sunt sanse mari ca doar Rapidul sa ne intreaca anul asta, si in final eram fericiti cu a noastra conducere super profesonista!

Ei dar asa....dupa o zi, maxim 2 de la refuzul lui Meszar, deja erau finalizate anchetele de coruptie, evaziune fiscala, spalare de bani, control politic, etc., si nu doar ca erau finalizate, dar deja erau si publicate in presa si pe toate grupurile de facebook !! Wink 

Noi acuma vrem revolutie, vrem miting de protest, vrem UTA libera, vrem sa dispara mafia fotbalului aradean si vrem puritate, vrem virginitate, vrem sa nu mai existe implicarea politicului in fenomen. Doar atunci vom fi liberi si ne vom putea bucura de fotbal, cum de altfel se intampla spre exemplu la Timisoara. Acolo e frumos, e fara implicare politica, iar echipa e a suporterilor, si a nimanui altcuiva...Heart Smile
 eu cred ca tu glumesti cu aceste randuri, pai omule primele voci au aparut la momentul cand s-a anuntat datoria de 2.5 milioane de euro. Eu am cumparat mult pentru mine si familia mea din fan shop, ca eu sustineam echipa cu asta credeam eu naiv, iar in club au intrat un cacat cu mac 10000 de euro cand stadionul e plin numai de echipamente si obiecte de la shop. Marea majoritate care il contesta pe Meszar sunt abonati ai clubului. Care din cei care il contesta pe Meszar a zis ceva de de echipa sau de Poenaru, dar ca sa stii UTA a pierdut 3 jucatori buni de tot, acontati prin intermediul celor 4 cu acordul lui Poenaru, deoarece Meszar nu a putut sustine aducerea lor.
Răspunde
13-07-2022, 16:32,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
@Cristi_Arad, ai o optica foarte de deformata prin felul in care privesti intregul ansamblu al situatiei. Whataboutism-ul si bagatelizarea facuta de tine mi-ar placea sa cred ca este doar o naivitate si nu o rea-credinta.
Nu-ti pierde timpul uitandu-te inapoi pentru ca drumul tau nu merge intr-acolo...
Răspunde
13-07-2022, 16:42,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
@Alin P. Poti sa-mi spui si mie, te rog, cine sunt cei trei jucatori pierduti de UTA?
Răspunde
13-07-2022, 18:10,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(13-07-2022, 16:42)red11 a scris: @Alin P. Poti sa-mi spui si mie, te rog, cine sunt cei trei jucatori pierduti de UTA?

Nu stiu numele insa inclusiv Poenaru a declarat ca avem trei jucatori cu care ne-am inteles la plecarea in cantonament, apoi declarand ca din pacate nu au mai ajuns la noi.
Răspunde
13-07-2022, 18:50,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Sa fim seriosi! În orice campanie de transferuri sunt și jucători ratati! Probabil e și Iacob între ei dar el era ca și semnat și a 2 a zi nu a mai ajuns la Arad și a apărut ca a semnat cu crapid
Răspunde
14-07-2022, 9:45,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(13-07-2022, 18:50)maryan a scris: Sa fim seriosi! În orice campanie de transferuri sunt și jucători ratati! Probabil e și Iacob între ei dar el era ca și semnat și a 2 a zi nu a mai ajuns la Arad și a apărut ca a semnat cu crapid

normal sa se piarda jucatori, cei trei erau ulteriori lui Iacob, insa acum nu mai conteaza. Daca suntem atenti inclusiv Poenaru cumva si-ar dori venirea celor patru, declaratiile lui din ultimul timp cam asta indica, cu toate ca il respecta pe Meszar
Răspunde
14-07-2022, 10:12,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(14-07-2022, 9:45)Alin P a scris:
(13-07-2022, 18:50)maryan a scris: Sa fim seriosi! În orice campanie de transferuri sunt și jucători ratati! Probabil e și Iacob între ei dar el era ca și semnat și a 2 a zi nu a mai ajuns la Arad și a apărut ca a semnat cu crapid

normal sa se piarda jucatori, cei trei erau ulteriori lui Iacob, insa acum nu mai conteaza. Daca suntem atenti inclusiv Poenaru cumva si-ar dori venirea celor patru, declaratiile lui din ultimul timp cam asta indica, cu toate ca il respecta pe Meszar

Din cauza imixtiunilor aparute cu investitorii , personal cred ca singurul jucator pierdut a fost Florin Stefan , aici ar mai intra in discutie si Dulca dar e greu de crezut ca s-ar fi platit pe el 200000 euro !
Răspunde
14-07-2022, 18:56,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Transferul lui Miculescu la Rapid prinde tot mai mult sens . Dacă se adeverește ca Rareș Ilie pleacă la Nice pentru 5 milioane . Mutu și conducerea de acolo par sa aibă o obsesie pentru Miculescu și sigur vor insista pentru aducerea lui.
O alta paranteza , vedeți cât de mult contează zarva făcută de către presa ? A făcut câteva meciuri in playout și a fost ridicat in slavi ,iar acum dintr-o data 5milioane . Mi se pare exagerat ,rămân la părerea ca sunt doar zvonuri și niciodată Nice nu o sa dea 5 milioane de euro .
Răspunde
14-07-2022, 19:21,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Da!Nici eu nu inteleg cum a ajuns la 5 mil euro Rares Ilie....doar din presa?Miculescu sa nu plece la Rapid fara 2 mil euro !
Răspunde
14-07-2022, 19:24,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Sper ca glumiti cand credeti ca din cauza promvarii in presa cei de la Rapid l-au vandut. Nu cred ca are cifre care sa il aduca la 5 mil de euro, maxim jumatete plus mai are mult de lucrat la caracter.
Răspunde
14-07-2022, 22:19, (Ultima modificare: 15-07-2022, 1:12 de Miltiades87.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Asist de pe poziții neutre de vreo lună și ceva la acest conflict privitor la preluarea mult-iubitei noastre echipe roș-albe de către un grup de oameni de afaceri potenți financiar și care, pe deasupra, sunt și suporteri înfocați ai acesteia încă din frageda pruncie. Ce mai, rețeta perfectă pentru ce ne dorim cu toții pentru UTA, trecerea la un nivel superior de organizare și de performanță !
Până să se vehiculeze posibilitatea cedării frâielor clubului, totul era bine și frumos, ne lăudam cu toții cu faptul că ne dezvoltăm sănătos și ca suntem o oază de stabilitate în peisajul atât de arid al fotbalului românesc. Că avem trei sezoane consecutive pe prima scenă și că asta înseamnă cea mai buna performanță din ultimii patruzeci de ani.
Întreb: de ce în ultimii ani nu a venit nimeni să spună ce se sustine acum referitor la conducerea clubului ? De ce toți cei care acum sunteți mari formatori de opinie, deontologi și lideri autoproclamați ai utiștilor nu ați spus nimic dacă știați că situația e atât de gravă ?
Ați fost parte ai proiectului încă de la început și nimeni normal la cap nu vă poate contesta meritele, atât atunci, cât și acum. Sunteți sufletul tribunelor, prin galerie și prin organizarea deplasărilor, prin sacrificiile pe care le faceți si prin timpul și energia enormă pe care o consumați în slujba pasiunii voastre și a noastre, a tuturor. Dar atât ! Nu sunteți mai utiști decât utiștii ! Și chiar dacă ați fi, nu aveți drept de viață și de moarte asupra clubului actual, deși văd că unii cu mintea creață ar fi în stare să retragă palmaresul actualei societăți. Halo ! Vă dați seama ce inepții debitați !? Adică azi susținem cu înfocare echipa și mâine, brusc hotărâm că UTA nu mai e UTA ?!
Până acuma nu ați știut cum merg lucrurile pe plaiurile mioritice și că de obicei cel care umbla la borcanul cu miere sigur se îndulcește sau uneori se mânjește până la coate ? Oameni buni, fără implicarea politicii nu se poate, că ne place sau nu ! Politicienii ăstia din Arad, atât de ticăloși cum sunt au construit amărâtul ăsta de stadion și au injectat fonduri exact când era mai mare nevoie, în sezonul în care am reușit promovarea din liga secundă. Fără acei bani mai stăteam mult și bine în mlaștina din B. Iar întreb: unde au fost oamenii de afaceri utiști cu buzunarele doldora de bani atunci ? Sau cand eram in liga 3-a? Unde ?
Susțineți că actuala conducere e putred de coruptă și că avezi dovezi. Prezentați-le autorităților competente. România e stat de drept și nu cred că în fața evidenței (dacă există) nu vi se va face dreptate ! Chiar m-aș bucura să aveți dreptate și să reușiți să o dovediți. Cine fură să îsi primească pedeapsa !
Urmăresc grupurile fanilor utiști de pe rețelele sociale. Vă place la ce nivel s-a ajuns acolo ? Ați observat instigările și amenințările, uneori chiar cu violențe fizice la adresa conducătorilor actuali ? Vă place limbajul agresiv și miștoul de prost gust al unora de acolo ? Ce părere aveți despre faptul că Meszar e atacat pe seama faptului că e etnic maghiar ? Culmea,  într-un oraș multietnic și civilizat și cu o atmosfera de înțelegere pașnică cu care ne place să ne lăudam oriunde. Ați uitat că mari glorii fotbalistice arădene au fost unguri sau că la meciuri sunt și spectatoŕi maghiari ? Sigur îi vedeți, dar vă place rolul de idioți utili pe care îl joacă !
Vanitatea nu vă lasă să vă mai retrageți din lupta asta oarbă și absurdă în care ați intrat și care face și va face mult rău echipei. Vă comportați ca niște pețitori ai unei tinere fete, iar dacă această vă refuză, întemeiat sau neîntemeiat, spuneți a doua zi despre ea că e curvă, îi spargeți geamurile și o amenințați cu bătaia. Doar că nu vorbim aici de o tânără fată, ci de Bătrâna Doamnă ! Dragoste cu sila nu se poate ! Spălați-vă cu apă rece pe față și acceptați starea de fapt ! Nu sunteti detinatorii adevarului absolut ! Nu dărâmați edificiul ce atât de greu s-a construit și la care doar visam acum câțiva ani !
Haide UTA !!!
Răspunde
14-07-2022, 22:48, (Ultima modificare: 14-07-2022, 22:50 de soundinfect.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Spui ca asisti de pe pozitii neutre dar dai intr-o singura directie, intr-o singura parte e problema dar hai sa trecem peste si eu, care le vad din afara ca si tine, nu am nici cea mai mica informatie din interior si nici nu fac parte din SCU, hai sa le luam punct cu punct.

1. De ce pana acuma nu avea nimeni nimic de spus de conducere? Pana in momentul in care acel document care arata exact situatia financiara a clubului nimeni nu stia exact ce se intampla in club din punct de vedere financiar, acel moment s-a suprapus putin si cu inceputul discutiilor intre conducere si potentiali, plus sa nu uitam ca chiar Meszar a spus ca are nevoie de bani, diferenta de 2 mil intre venituri si cheltuieli.

2. Invoci o generalizare precum toti oamenii care care sunt de partea cealalta a baricadei instiga la ura, ura fata de unguri, ura fata de conducere, amenitari cu bataia, etc. Nu am vazut pe nimeni aici pe forum sau probabil memtru SCU sa fii instigat la ceea ce tu spui. Nu zice nimeni ca nu sunt si oameni care sunt purtati de val si o dau mult prea rau decat ar trebui dar nimeni nu s-a asociat cu acei oameni.

3. Unde erau potentialii investitori cand uta era UTA BD sau in liga a 4-a? E simplu daca te informezi putin, cativa dintre ei isi cresteau propriile companii, altii conduceau fonduri de investii si tot asa, mai pe scurt isi cresteau averea si in acealasi timp potentialul propriu de a investii niste bani intr-un club de fotbal. Nu inteleg de ce toti care contesta acesti potentiali investitori nu isi dau putin silinta sa se informeze totusi ce potential au acesti oameni, toti spuneti ca nu au bani, ca sunt datori vanduti, ca mai stiu eu ce. Doar unul dintre ei au o companie cu o cifra de afaceri de peste 100 mil euro. Oare de ce nimeni de la Rapid nu si-a pus semne de intrebare fata de banii lui Sucu cand el e unul singur si are o companie cu o cifra de afacere la jumatete de ce ti-am prezentat.

4. Din start SCU a spus ca nu se pune problema retragerii palmaresului, culori, nume, etc.

5. Oare de ce e un silenzio stampa din parte clubului, crezi ca e benefic sa taca si sa lase aceste zvonuri sa umple medial/social media? Nu e mai bine sa vorbeasca cu publicul si sa dezmita aceste zvonuri daca ele sunt defapt ireale? Cand tu ca om stii ca ai dreptate, nu iesi in fata si vrei sa arati lumii ca BA, EU AM DREPTATE?
Răspunde
14-07-2022, 22:49,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(14-07-2022, 22:19)Miltiades87 a scris: Asist de pe poziții neutre de vreo lună și ceva la acest conflict privitor la preluarea mult-iubitei noastre echipe roș-albe de către un grup de oameni de afaceri potenți financiar și care, pe deasupra, sunt și suporteri înfocați ai acesteia încă din frageda pruncie. Ce mai, rețeta perfectă pentru ce ne dorim cu toții pentru UTA, trecerea la un nivel superior de organizare și de performanță !
Până să se vehiculeze posibilitatea cedării frâielor clubului, totul era bine și frumos, ne lăudam cu toți cu faptul că ne dezvoltăm sănătos și ca suntem o oază de stabilitate în peisajul atât de arid al fotbalului românesc. Că avem trei sezoane consecutive pe prima scenă și că asta înseamnă cea mai buna performanță din ultimii patruzeci de ani.
Întreb: de ce în ultimii ani nu a venit nimeni să spună ce se sustine acum referitor la conducerea clubului ? De ce toți cei care acum sunteți mari formatori de opinie, deontologi și lideri autoproclamați ai utiștilor nu ați spus nimic dacă știați că situația e atât de gravă ?
Ați fost parte ai proiectului încă de la început și nimeni normal la cap nu vă poate contesta meritele, atât atunci, cât și acum. Sunteți sufletul tribunelor, prin galerie și prin organizarea deplasărilor, prin sacrificiile pe care le faceți si prin timpul și energia enormă pe care o consumați în slujba pasiunii voastre și a noastre, a tuturor. Dar atât ! Nu sunteți mai utiști decât utiștii ! Și chiar dacă ați fi, nu aveți drept de viață și de moarte asupra clubului actual, deși văd că unii cu mintea creață ar fi în stare să retragă palmaresul actualei societăți. Halo ! Vă dați seama ce inepții debitați !? Adică azi susținem cu înfocare echipa și mâine, brusc hotărâm că UTA nu mai e UTA ?!
Până acuma nu ați știut cum merg lucrurile pe plaiurile mioritice și că de obicei cel care umbla la borcanul cu miere sigur se îndulcește sau uneori se mânjește până la coate ? Oameni buni, fără implicarea politicii nu se poate, că ne place sau nu ! Politicienii ăstia din Arad, atât de ticăloși cum sunt au construit amărâtul ăsta de stadion și au injectat fonduri exact când era mai mare nevoie, în sezonul în care am reușit promovarea din liga secundă. Fără acei bani mai stăteam mult și bine în mlaștina din B. Iar întreb: unde au fost oamenii de afaceri utiști cu buzunarele doldora de bani atunci ? Sau cand eram in liga 3-a? Unde ?
Susțineți că actuala conducere e putred de coruptă și că avezi dovezi. Prezentați-le autorităților competente. România e stat de drept și nu cred că în fața evidenței (dacă există) nu vi se va face dreptate ! Chiar m-aș bucura să aveți dreptate și să reușiți să o dovediți. Cine fură să îsi primească pedeapsa !
Urmăresc grupurile fanilor utiști de pe rețelele sociale. Vă place la ce nivel s-a ajuns acolo ? Ați observat instigările și amenințările, uneori chiar cu violențe fizice la adresa conducătorilor actuali ? Vă place limbajul agresiv și miștoul de prost gust al unora de acolo ? Ce părere aveți despre faptul că Meszar e atacat pe seama faptului că e etnic maghiar ? Culmea,  într-un oraș multietnic și civilizat și cu o atmosfera de înțelegere pașnică cu care ne place să ne lăudam oriunde. Ați uitat că mari glorii fotbalistice arădene au fost unguri sau că la meciuri sunt și spectatoŕi maghiari ? Sigur îi vedeți, dar vă place rolul de idioți utili pe care îl joacă !
Vanitatea nu vă lasă să vă mai retrageți din lupta asta oarbă și absurdă în care ați intrat și care face și va face mult rău echipei. Vă comportați ca niște pețitori ai unei tinere fete, iar dacă această vă refuză, întemeiat sau neîntemeiat, spuneți a doua zi despre ea că e curvă, îi spargeți geamurile și o amenințați cu bătaia. Doar că nu vorbim aici de o tânără fată, ci de Bătrâna Doamnă ! Dragoste cu sila nu se poate ! Spălați-vă cu apă rece pe față și acceptați starea de fapt ! Nu sunteti detinatorii adevarului absolut ! Nu dărâmați edificiul ce atât de greu s-a construit și la care doar visam acum câțiva ani !
Haide UTA !!!

Frumos ghiveci, ai scris mult și n-ai spus nimic.
Politicienii, așa cum sunt, au injectat capital in UTA, spui...cu câți bani a venit Falcă de acasă, Bilcea, restul trupei? Mai sus spui că te-ai bucura ca suporterii să aibă dreptate după care, pe final, ii indemni să se spele pe fată cu apă rece.
Ne concentrăm puțin când scriem, reușim să ținem de-o idee? Care ești de pe lângă club, că Meszar sau Codru, Broșo, n-ar fi scris textul ăsta nici dacă aveau pistolul la cap. Zic să te concentrezi și să revii...și să ai bărbăția să spui franc ce ai in cap, nu pe ocolite. Smile
Răspunde
15-07-2022, 9:27,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Bine bai cristian ionescu, ai ajuns si aici?
Semper Fidelis
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)