Stiri, sezonul 2022-2023
16-01-2023, 18:39,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
@Ovidiu, este exact cum ai relatat. Suporter Club UTA(SCU) deține marca: emblema/sigla, nume, culori, palmares. Dar SCU deține pe clasa 41, care-i permite să folosească marca în activitățile sportive.

Împuțitul de Costea a încercat anul trecut în februarie (2022), să conteste la OSIM marca deținută de SCU, înregistrând înainte de contestație alte 2 mărci VERBALE, care de fapt sunt o înșiruire de litere care n-au nicio valoare.. el sperând că va face șmecheria vieții și SCU va pierde marca. Nu i-a mers schema, OSIM i-a respins absolut contestația iar el a rămas cu buza umflată.

Acum, SCU a făcut toate demersurile LEGALE pentru a contesta toate mărcile create de Costea & co. Succesul este mai mult decât sigur. Dreptatea va câștiga, iar eu abia aștept ziua aceea în care lichelele actuale vor pleca.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
17-01-2023, 17:55,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Mersi fain pentru răspuns!
Răspunde
17-01-2023, 19:48,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Cum mai sar lichelele,putorile si slugile lui meszar de pe sportarad sub obladuirea slugoiului lucian sa arunce cu laturi si noroi in oamenii astia fara de care ar fi comentat la competitii de barbut.Toata stima si jos palaria in fata lor pt felul cum au luptat si lupta in continuare pt clubul asta si isi sacrifica sanatatea,zilele libere si banii mergand peste tot in tara sa incurajeze si sa sustina chiar si asa cu rezultatele astea mai mult decat rusinoase!!!
Răspunde
18-01-2023, 6:31,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(17-01-2023, 19:48)FlorinCR a scris: Cum mai sar lichelele,putorile si slugile lui meszar de pe sportarad sub obladuirea slugoiului lucian sa arunce cu laturi si noroi in oamenii astia fara de care ar fi comentat la competitii de barbut.Toata stima si jos palaria in fata lor pt felul cum au luptat si lupta in continuare pt clubul asta si isi sacrifica sanatatea,zilele libere si banii mergand peste tot in tara sa incurajeze si sa sustina chiar si asa cu rezultatele astea mai mult decat rusinoase!!!

Eu cred că-s maxim 2,3 persoane care postează cu mai multe conturi acolo. Despre ăștia de la sclaviarad mi-am dat seama că-s prostituați din momentul in care, in ziua protestului, au ieșit cu două mizerii pe care ei le numesc articole in apărarea nimicului care se pozează in urmașului Baronului.
Răspunde
18-01-2023, 8:31, (Ultima modificare: 18-01-2023, 8:31 de adymax.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Daca Costea asta nu are nimic înregistrat la OSIM de ce cei la SCU i-au propus un contract de colaborare?
Răspunde
18-01-2023, 14:19, (Ultima modificare: 18-01-2023, 14:47 de red11.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Este clar ca are inregistrate niste denumiri. Acum ele trebuiesc contestate si demonstrat ca nu avea dreptul sa inregistreze acele denumiri. O nebunie total, din pacate. Toate aceste demersuri necesita timp(la cum se misca justitia in Romania), timp in care "bulgarele" se rostogoleste si se face tot mai mare si nu stiu, in acest moment, cum mai poate fi oprit, pentru ca este clar ca astia nu mai vor sa negocieze nimic. E razboi, si intr-un razboi pierde chiar si cel care la final este declarat invingator. Parerea mea este ca s-a gresit abordarea inca de la inceput. Poate gresesc pentru ca imi lipsesc multe piese din puzzle, singurele mele surse de informatii fiind presa si ce mai imi zice unu-altu in discutii intre prieteni, si astea din urma fiind destul de putine pentru ca nu mai locuiesc in Arad de vreo 10 ani.

Apropo de presa @Ovidiu, zilele trecute am citit pe Specialarad dreptul la replica a acestui personaj nou care a aparut in acest conflic conducere-SCU, pentru ca ei au fost primii care l-au publicat, iar dupa cateva minute, cand am vrut sa i-l trimit unui prieten, ia-l de unde nu-i Smile))))). Ce sa mai zic? Astia suntem, cu astia defilam.
Eu unul citesc absolut toata presa din Arad in cautare de informatii despre UTA. Daca-ti pui ochelari de cal nu o sa sti niciodata ce se intampla in dreapta si-n stanga ta. Pierzi lucruri care poate te-ar interesa.
Răspunde
02-02-2023, 23:28,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Roger a fost declarat liber de contract.
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/inca-o-...87041.html
Răspunde
03-02-2023, 7:40,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Impactul imediat al acestului "BREAKING NEWS" este ca Roger nu v-a mai juca pentru CFR Cluj pina cind o solutionare a cazului sau in tribunalele sportive competente vor analiza si decide cine a incalcat clauzele contractuale. Asta v-a dura probabil pina in vara.

In acelasi timp, Roger nu mai reprezinta momentan o moneda de schimb pentru CFR in negocierile curente cu UTA pentru transferul lui Otele la echipa Clujeana inca din aceasta perioada de transferuri.

Otele insa, ar putea juca la CFR Cluj chiar de miine daca conducerea clubului Clujean este de acord sa satisfaca INTEGRAL pretentiile pecuniare (curente sau revizuite !) ale UTA-ei  Big Grin
Răspunde
16-02-2023, 7:38,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Ce parere aveti despre legitimarea lui Roger? Se merita riscul asumat?
Răspunde
17-02-2023, 11:20,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Nu e vorba doar de amenda de 20.000 euro (pt un asa jucator merita daca ar fi doar riscul asta) ci de interdictia la transferuri pt 1 sau 2 perioade de transferuri daca e adevarat ca s-a incalcat acea regula fifa de "transfer-punte" .

Daca e adevarat risti sa nu poti, nu doar sa nu aduci jucatori nici macar imprumut de la alte echipe, ci nici macar sa ii prelungesti pe ai tai la care le expira contractele !!!!!!! Si cum stim ca soanyko&co doar lui cheseriu i-au facut pe 3 ani, restul le expira in vara sau maxim peste 1 an, risti daca e asa sa te trezesti cu o echipa formata doar din juniori ...plus "parametri" cheseriu .

Asta era totusi un risc pe care nu merita sa ni-l asumam , pt nici un jucator din lume .

Nu mai vorbesc de antagonizarea celor de la cfr cluj pe viitor .........
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
17-02-2023, 15:58, (Ultima modificare: 17-02-2023, 16:21 de red11.)
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Interdictia la transferuri chiar ar fi o mare problema.
Sa vedem totusi ce se intampla pentru ca nu ma iau eu dupa CFR, si conducerea UTA-ei pare sigura pe ea mizand pe faptul ca FIFA si FRF si-au dat girul pentru legitimarea lui Roger la UTA.

P.S. Această practică a fost stopată la nivel internațional de Tribunalul Arbitral al Sportului, prin decizia CAS 2014/A/356 Racing Club Asociacion Civil c. FIFA:
„Un club la care un jucător este legitimat printr-un așa-numit transfer punte și care cunoaște motivele pentru care jucătorul nu este legitimat direct la acesta ci printr-un club terț (pentru ca transferul să fie încheiat pentru scopuri ilicite, cum ar fi evaziune fiscală, ori pentru a ocoli regulamentul cu privire la plata compensațiilor de formare/solidaritate, ori pentru a asigura anonimitatea terțului cu autoritățile) nu acționează cu bună credință și nu poate suține că legitimarea prin intermediul unui club terț a fost făcută exclusiv din rațiuni sportive”.
Răspunde
20-03-2023, 22:28,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Cum e posibil ca Mezsar sa intre chiar cu totul in club , sezonul asta chiar e incheiat sincer...mai vine si vestea cu Bara...
Dumnezeu sa-l ierte!
Răspunde
21-03-2023, 11:36,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Cât timp jegosul ăla de meszar și slugoii lor mai sunt la club pe mine nu mă mai interesează, fără abonament, fără tricouri, eșarfe cumpărate, nu mă mai uit nici la meciuri.
Din punctul meu de vedere ar trebui retrasă Marca, mai bine in sertar decât vacă de muls pentru niște deșeuri umane...tot ce mai sper la ora asta este că se va invârti roata, KARMA funcționează de fiecare dată, chiar dacă uneori cu intârziere.
Răspunde
25-04-2023, 20:28,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Rednic la UTA...surprinzatoare mutare, trebuie sa recunosc !
Răspunde
26-04-2023, 6:41,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Da trebuie sa recunosc ca nici eu nu m-as fi asteptat la o schimbare a bancii tehnice la acest moment, cu patru etape inainte de finalul Superligii si in fata unui meci in semifinala Cupei Romaniei.

Si probabil, nu s-ar fi materializat, insa evenimentele reprobabile in vestiarul UTA-ei la Ploiesti, au precipitat rezilierea imediata a contractului lui Balint.

Mircea Rednic este o alegere buna data fiind experienta sa la nivel intern si international. UTA are nevoie mare de un "antrenor si selectioner" de re-constructie cu experienta vasta, daca vrea cu adevarat sa faca pasul in sus, de la lupta de mentinere in Superliga la cel de calificare in Play-off.

N-am inteles atitudinea super-agresiva a intrebarilor jurnalistilor Aradeni prezenti la conferinta de prezentare a lui Mircea. Sa fie clar pentru toata lumea, inclusiv suporterii "super-incalziti", Mircea Rednic nu are ca obiectiv salvarea UTA-ei de la retrogradare !

Sint absolut convins ca Mircea v-a incerca tot ce depinde de el sa salveze echipa de la retrogradare si sa cistige Cupei Romaniei. Asta insa v-a depinde fara doar si poate de reactia lotului de jucatori al UTA-ei, fiindca timpul avut la dispozitia sa este unul extrem de scurt. 

Bine ai venit la UTA Mircea si mult succes in revitalizarea jocului acestui "lot de jucatori bunicei"  dar care are mare nevoie de experienta ta pentru deveni o "echipa performanta"
Răspunde
26-04-2023, 10:26,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Pai ce s-a intamplat in vestiar la Ploiesti?
Răspunde
26-04-2023, 11:49,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
Sunt curios si eu de asta, peste tot se vorbeste in termeni destul de vagi despre bisericute, despre evenimentele din vestiar, despre vestiarul pierdut, dar nu e nimic concret. Sunt curios ce s-a intamplat. Bine, dupa Craiova si ultima demisie de la UTA, credeam ca Balint a invatat ceva legat de modul in care comunica si interactioneaza cu jucatorii, dar nu prea pare sa fie cazul
Răspunde
26-04-2023, 15:37,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
[quote="Coco13" pid='35030' dateline='1682480467']
Da trebuie sa recunosc ca nici eu nu m-as fi asteptat la o schimbare a bancii tehnice la acest moment, cu patru etape inainte de finalul Superligii si in fata unui meci in semifinala Cupei Romaniei.

Si probabil, nu s-ar fi materializat, insa evenimentele reprobabile in vestiarul UTA-ei la Ploiesti, au precipitat rezilierea imediata a contractului lui Balint.

Mircea Rednic este o alegere buna data fiind experienta sa la nivel intern si international. UTA are nevoie mare de un "antrenor si selectioner" de re-constructie cu experienta vasta, daca vrea cu adevarat sa faca pasul in sus, de la lupta de mentinere in Superliga la cel de calificare in Play-off.

N-am inteles atitudinea super-agresiva a intrebarilor jurnalistilor Aradeni prezenti la conferinta de prezentare a lui Mircea. Sa fie clar pentru toata lumea, inclusiv suporterii "super-incalziti", Mircea Rednic nu are ca obiectiv salvarea UTA-ei de la retrogradare !

Sint absolut convins ca Mircea v-a incerca tot ce depinde de el sa salveze echipa de la retrogradare si sa cistige Cupei Romaniei. Asta insa v-a depinde fara doar si poate de reactia lotului de jucatori al UTA-ei, fiindca timpul avut la dispozitia sa este unul extrem de scurt. 

Bine ai venit la UTA Mircea si mult succes in revitalizarea jocului acestui "lot de jucatori bunicei"  dar care are mare nevoie de experienta ta pentru deveni o "echipa performanta"
[/quote
Atitudinea agresiva a fost din partea "asumatului" derajat de unele intrebari ,de fapt au fost doua:
-in ce sens isi va asuma numirea lui rednic
-pe ce criterii au fost primiti in club sotia si chelu

Daca te referi la intrebarile catre rednic, alea au fost mai mult intrebari de "bucale" decat intrebari agresive.

Decizia de instalare a lui Rednic e tarzie din punctul meu de vedere , iar  daca totusi printr-un miracol ne salvam la anul tot aici vom fi. Cu actualul management pur si simplu nu se poate mai mult.

p.s. la ploiesti in pauza a fost o incaierare in vestiar intre anumiti senatori de drept dupa informatiile din presa, la care pare ca singura reactie a lui gyuszi a fost : baieti daca eu sunt problema eu plec!Cred ca se poate trage o conlculzie clara , gyuszi a pierdut vestiarul la fel cu am facut-o si anul trecut si de aici prestatiile lamentabile din ultimele doua jocuri.
Răspunde
27-04-2023, 6:21,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(26-04-2023, 15:37)psv a scris: Daca te referi la intrebarile catre rednic, alea au fost mai mult intrebari de "bucale" decat intrebari agresive.

Noi la Arad avem de tinut la cote inalte BLAZONUL BARONULUI FRANCISC von NEUMAN !

Mai mult decit penibila, absolut inutila si total neconstructiva, aducerea in discutie a fiicei lui Mircea Rednic la conferinta de prezentare Huh

(26-04-2023, 15:37)psv a scris: Decizia de instalare a lui Rednic e tarzie din punctul meu de vedere

De acord, decizie tirzie a lui Meszar, insa evident Balint este copilul sau de suflet in care are incredere deplina, ceea ce nu este neaparat un lucru rau sau "unicat' la un club de fotbal. Meszar a crezut si cred eu, inca crede, in talentul de antrenor a lui Balint insa "vocea ratiunii" i-a dictat ca a venit momentul unei "despartiri nedorite" dar potential benefice clubului UTA in ceasul al 12-lea.

Daca UTA retrogradeaza, cu siguranta ca Meszar v-a trebui sa-si asume total si integral magnitudinea acestui esec neasteptat al clubului UTA in Superliga !
Răspunde
27-04-2023, 10:21,
RE: Stiri, sezonul 2022-2023
(27-04-2023, 6:21)Coco13 a scris:
(26-04-2023, 15:37)psv a scris: Daca te referi la intrebarile catre rednic, alea au fost mai mult intrebari de "bucale" decat intrebari agresive.

Noi la Arad avem de tinut la cote inalte BLAZONUL BARONULUI FRANCISC von NEUMAN !

Mai mult decit penibila, absolut inutila si total neconstructiva, aducerea in discutie a fiicei lui Mircea Rednic la conferinta de prezentare Huh

(26-04-2023, 15:37)psv a scris: Decizia de instalare a lui Rednic e tarzie din punctul meu de vedere

De acord, decizie tirzie a lui Meszar, insa evident Balint este copilul sau de suflet in care are incredere deplina, ceea ce nu este neaparat un lucru rau sau "unicat' la un club de fotbal. Meszar a crezut si cred eu, inca crede, in talentul de antrenor a lui Balint insa "vocea ratiunii" i-a dictat ca a venit momentul unei "despartiri nedorite" dar potential benefice clubului UTA in ceasul al 12-lea.

Daca UTA retrogradeaza, cu siguranta ca Meszar v-a trebui sa-si asume total si integral magnitudinea acestui esec neasteptat al clubului UTA in Superliga !

Cred ca toti am avut incredere in Gyuszi la un moment dat.Din pacate el desi nu contest ca iubeste acest club , in mandatul doi a pus pe primul loc interesul propriu si nu al echipei. A vazut foarte clar ca nu este capabil sa gestioneze situatia dar a refuzat sa faca un pas in spate , situatia acum fiind critica si apoape imposibil de indreptat.
Sa-l vedem pe marele manager ce isi asuma , chiar daca printr-un miracol scapam , managementul catastrofal ramane iar la anul tot aici vom fi.. si e an electoral.. ca tot atat ii place sa conduca din banii altora!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)