Promovarea imaginii clubului
04-03-2021, 0:22,
RE: Promovarea imaginii clubului
Da, idee buna. Trebuie mai intai sa ne asiguram ca au contract solid cu noi, inainte sa-i promovam.
Răspunde
08-03-2021, 23:11,
RE: Promovarea imaginii clubului
La o simpla cautare pe google "UTA Arad", apare pagina lor proprie (a lui google) care nu arata prea bine pentru UTA. De exemplu, la "Players" uitati-va cine apare la poza lui Florin Iacob ! Nu stiu se pricepe sa faca un update cu poze si date la zi. Stiu ca UTAFan90 se mai ocupa (cu mult succes) de imaginea clubului aici pe forum...

https://www.google.com/search?q=uta+arad...2r;pl;fp;1;;
Răspunde
09-03-2021, 10:21,
RE: Promovarea imaginii clubului
Am vazut acum...Ireal parca e la mișto!
Răspunde
09-03-2021, 12:24, (Ultima modificare: 09-03-2021, 12:25 de UTAFan90.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Din pacate acolo nu stiu daca se poate si cum se poate modifica. Nu stiu dupa ce criterii apar acele poze la fiecare, google le alege, cred. Poate cineva care se pricepe mai bine la cum functioneaza google ne poate ajuta cu un raspuns. Pe wikipedia am modificat si am pus la fiecare poza de pe site, in echipament.
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
09-03-2021, 15:54,
RE: Promovarea imaginii clubului
Google alege pozele jucatorilor dupa pagina lor de WIKIPEDIA. In cazul in care o pagina (sau link-ul) este atasat gresit numelui, atunci apar probleme de genul. De exemplu, mie imi apare poza lui Iacob (cea corecta). Nu stiu la altii de ce le apare altceva.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
09-03-2021, 16:01,
RE: Promovarea imaginii clubului
Cred ca a vrut sa zica Florin Ilie, ca la el apare alta persoana.
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
11-03-2021, 11:01,
RE: Promovarea imaginii clubului
UTA înseamnă Arad!

Aradul fără UTA nu ar fi la fel de frumos. Reprezentanții echipei de fotbal arădene au realizat un parteneriat cu Compania de Transport Public Arad, prin care toate mijloacele de transport în comun au așezate la vedere însemnele clubului UTA. Fanii arădeni au îmbrațișat imediat inițiativa.

Odată cu accederea UTA-ei pe prima scenă a fotbalului românesc, clubul încearcă să îmbunătăţească aspectul promăvării brand-ului, atât în oraș, cât şi în mediul online.

https://www.facebook.com/TVAradOfficial/...2426106201
Răspunde
11-03-2021, 19:16,
RE: Promovarea imaginii clubului
Fain !
Răspunde
27-05-2021, 15:02,
RE: Promovarea imaginii clubului
Ciao la voi,

La o mascota, imn, melodii la goluri, stil de aplauze ( nu am putea, fiind stadionul nou cu alta acustica fata de Motorul sa facem stilul islandez de apluze de incurajare?) s-a gandit cineva? Mi-ar placea, desi nu e usor sa ne facem un stil al nostru, macar pe plan mioritic. Sa profitam de emulatia din prima liga...
Răspunde
27-05-2021, 15:16,
RE: Promovarea imaginii clubului
@Pelle, faza cu mascota si imnul sunt de acord. Ar trebui sa avem o mascota care sa fie in ziua meciului pe langa stadion si in stadion cand incepe meciul, legat de aplauzele acelea tip islandeze... nu prea imi plac sincer. Dupa ce Islanda si-au salutat suporterii in stilul LOR, majoritatea cluburilor au inceput sa faca la fel.. pe noi nu ne caracterizeaza acel salut, dar baietii din galerie stiu cel mai bine daca ar adopta asa ceva, eu unul sunt impotriva.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
27-05-2021, 18:22,
RE: Promovarea imaginii clubului
Avem si mascota Bibart...asta cu mascota mi se pare asa cam puerila oricum...iar la imn cand vad ce preferinte manelizate au unii... deja mi-e rau!
Răspunde
27-05-2021, 19:33, (Ultima modificare: 27-05-2021, 19:34 de Giuliano.)
RE: Promovarea imaginii clubului
Mascotele au sens dacă au legătură cu identitatea clubului. Sunt echipe care au porecle gen „leii„, ”vulturii”, ”țapii” etc și atunci asta se pliază pe existența unei mascote. Noi ce mascotă am putea avea care să aibă legătură cu identitatea sau tradiția clubului? Asta e o modă în sporturile americane, în fotbal nu-i neapărat un ”must”. Dimpotrivă dacă e forțată devine unpic penibilă (vezi dinozaurul la Arsenal)
Imnul în schimb e o necesitate. Există o idee de a înregistra ”De la Dunăre la Sena„ într-o variantă difuzabilă (cu orchestră). Există chiar și oamenii care și-au asumat să lucreze la asta. Când va exista produsul final vom vedea dacă rezultatul va fi pe placul clubului și a suporterilor pentru a deveni imn oficial. Ideea e că, la fel ca și în cazul mascotei, imnul trebuie să fie ceva care să vină natural din istoria clubului. Din punctul ăsta de vedere noi suntem norocoși pentru că avem un asemenea cântec. Din punctul meu de vedere „De la Dunăre la Sena” e singurul imn al UTA-ei.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-05-2021, 21:20,
RE: Promovarea imaginii clubului
Total de acord cu tine, Giuliano
Răspunde
20-08-2021, 21:31,
RE: Promovarea imaginii clubului
Am vazut ca e facuta poza de grup pentru sezonul actual. Nu ar strica o promotie in format mic a unui poster care sa se acorde in corturile din fata stadionului cand vin oamenii sa isi ridice bratarile. Sau scoase la vanzare chiar acolo, in format potrivit , pe hartie de calitate si cu rezolutie mare. Sau in magazin...
Nu stiu daca mai sunt la moda posterele ca pe vremuri dar avem destul suporteri cu un anume trecut in spate care ar dori sa achizioneze sau sa aiba un asemenea produs promotional. Chiar si eu mi-as dori, chiar daca sunt din generatia mai tanara.
Răspunde
30-09-2021, 13:46,
RE: Promovarea imaginii clubului
Pe "surse" am aflat ca noile tramvaie produse de ASTRA VAGOANE CALATORI , model IMPERIO de capacitate medie , pe langa ca vor fi vopsite in culorile alb si rosu( un detaliu care se stia , pentru ca informatia a aparut deja in presa), vor fi inscriptionate cu personaje marcante din istoria batranei doamne , o idee extraordinara din punctul meu de vedere.
Răspunde
30-09-2021, 13:48,
RE: Promovarea imaginii clubului
Stiam asta de ceva vreme insa nu e ok sa dam informatia asa "pe surse" pana nu apare nimic oficial.
Răspunde
30-09-2021, 14:24,
RE: Promovarea imaginii clubului
Pai am dat -o doar in familieSmile
Răspunde
02-08-2022, 23:57,
RE: Promovarea imaginii clubului
Pentru ca tine tot de imaginea clubului nostru, doresc sa imi exprim dezamagirea fata de declaratia data de antrenorul nostru Poenaru care intrand in direct telefonic ieri la emisiune la Digi intrebat fiind despre transferul lui David la Fcsba a inceput sa zica obsesiv, de nenumarate ori ca fcsb e altceva, e alt nivel ( in fraze diferite) e altceva acolo, alt nivel... mai bine si-ar vedea de echipa lui si sa nu uite ca este la UTA! vad ca deocamdata nu intelege, ce inseamna acest club...
Răspunde
02-08-2022, 23:59,
RE: Promovarea imaginii clubului
Corect ! Bine sesizat.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)