Scouting amator
30-05-2022, 0:17, (Ultima modificare: 30-05-2022, 12:11 de psv.)
#21
RE: Scouting amator
(29-05-2022, 22:08)Man09 a scris:
(29-05-2022, 22:01)Zagorakis a scris: Din ce am citit in presa ,Poenaru a vorbit cu Paul Iacob doar ca jucatorul are oferte si de la FCU Craiova,Rapid ...

Exista alternativa la fel de bună zic eu Mihai Popescu e liber de contract. Daca nu Celea tot de la Chindia care a mai jucat la noi. 
https://www.transfermarkt.com/mihai-pope...ler/361537

Celea ,care e rezerva la chindia ?!chindia care a demonstrat si azi ca e echipa de b?!,hai sa fim seriosi
Răspunde
30-05-2022, 10:48,
#22
RE: Scouting amator
ca parere personala noi ce aducem, ar trebui normal sa fie peste jucatori care ii avem acum la UTA.
Daca vorbim de fundasi centrali, sincer sa aduci ce este sub Benga si Erico mi se pare o tampenie. Mai bine atunci il tineai pe Vinko decat sa aduci un Celea exemplu dat pe aici, tot de aceiasi valoare.
Un exemplu de jucator interesant pentru fundas central ar fi Andrei Chindris fost fundas la Botosani, plecat in Portugalia acum liber de contract. La un moment dat era vazut unul din fundasi centrali cei mai buni din liga 1.
Răspunde
30-05-2022, 12:11,
#23
RE: Scouting amator
(30-05-2022, 10:48)Alin P a scris: ca parere personala noi ce aducem, ar trebui normal sa fie peste jucatori care ii avem acum la UTA.
Daca vorbim de fundasi centrali, sincer sa aduci ce este sub Benga si Erico mi se pare o tampenie. Mai bine atunci il tineai pe Vinko decat sa aduci un Celea exemplu dat pe aici, tot de aceiasi valoare.
Un exemplu de jucator interesant pentru fundas central ar fi Andrei Chindris fost fundas la Botosani, plecat in Portugalia acum liber de contract. La un moment dat era vazut unul din fundasi centrali cei mai buni din liga 1.

Si eu sunt de aceasi parere cu tine Alin P , este aberant sa te desparti de unii jucatori si sa aduci in loc jucatori sub cei existenti pe post si chiar sunt cei de care te-ai despartit.Personal,am incredere in Ilie ca va cantari bine ,fiecare miscare.
Răspunde
30-05-2022, 12:54,
#24
RE: Scouting amator
Este dorit Florin Stefan ca fundas stanga? Acum 2 saptamani era vorba prin presa de Cristi Ganea.... a semnat cineva cu noi dupa Hoxhallari si Maxim???
Răspunde
30-05-2022, 16:14,
#25
RE: Scouting amator
Personal , il vad pe Keseru liderul din teren si vestiar care ne-a lipsit atat de mult sezonul trecut !
Răspunde
30-05-2022, 16:25,
#26
RE: Scouting amator
Eu cred ca vine Keseru ! Pe salarul lui Cardoso! Este doar o parere personala! Iar "Fundasul central Daniel Celea ofertat oficial de CSU Craiova"-Prosport
Răspunde
30-05-2022, 16:37,
#27
RE: Scouting amator
(30-05-2022, 16:25)Zagorakis a scris: Eu cred ca vine Keseru ! Pe salarul lui Cardoso! Este doar o parere personala!  Iar "Fundasul central Daniel Celea ofertat oficial de CSU Craiova"-Prosport
Sa fie sanatosi , noi il luam pe Iacob , sperSmile
Răspunde
30-05-2022, 17:30, (Ultima modificare: 30-05-2022, 17:43 de Zagorakis.)
#28
RE: Scouting amator
Paul Iacob a jucat foarte bine ca fundas central alaturi de portarul Florin Iacob la ASA TG Mures,ba chiar a fost convocat la nationala U21 la vremea respectiva,colegul din aparare era Cornel Ene in prezent la Gyirmot in Ungaria. Paul Iacob joaca bine si ca fundas central dar si ca mijlocas defensiv,cum spunea Poenaru la conferinta...cautam jucatori ce joaca minim 2 pozitii!
Răspunde
30-05-2022, 17:44, (Ultima modificare: 30-05-2022, 17:57 de Man09.)
#29
RE: Scouting amator
@Zagorakis Cornel Ene joacă la Gyirmót FC nu la Kisvarda si a retrogradat in liga 2 maghiară jucand doar in 8 meciuri mai are un an de contract acolo.
E clar ca pt Paul Iacob va fi licitație cine da mai mult il ia.
@Alin P Andrei Chindris e liber de contract de 6 luni fara meciuri oficiale si antrenamente in mod organizat in aceeași situatie e si Mike Cestor si Patricio Matricardi eu cred ca ne-am ars cu jucatori de tipul asta care au nevoie de încă 6 luni să revina in formă bună.
Si Pierret poate deveni acum o soluție daca se colaboreaza si cu Mihai Joita dar Cascini e o soluție mai bună, depinde si ce jucatori sunt doriți din strainatate dacă sunt peste cei din campionatul intern.
PS:Ar mai fi si Guilherme Garutti de la Mioveni dar probabil va prelungi așa se întâmplă de obicei cand se îndeplinește obiectivul.
Răspunde
30-05-2022, 19:30,
#30
RE: Scouting amator
Poenaru cauta fundas central care este si bun pasator,nu doar de talie..din aceasta cauza a fost lasat Vinko sa plece...cea mai buna varianta este Iacob dar eu cred ca si capitanul de la Chiajna,Andrei Marc, poate sa fie o varianta de fundas central bun pasator,sa nu uitam ca Poenaru a facut din Alex Albu un jucator interesant ...venit tot de la Chiajna din L2 imprumut la Clinceni !
Răspunde
30-05-2022, 20:07,
#31
RE: Scouting amator
Keseru a semnat cu UTA! -Sport.ro
Răspunde
30-05-2022, 23:14,
#32
RE: Scouting amator
Nu stiu de ce dar am un feeling ca a semnat si Cascini! Plus Steau! Daca Poenaru a convins un jucator ca si Keseru.....
Răspunde
31-05-2022, 6:53,
#33
RE: Scouting amator
Super transfer Keseru. Eu sint foarte bucuros si de transferul lui Hoxhalari, fundas de calitate, capitanul campioanei Albaniei.
Răspunde
31-05-2022, 8:56,
#34
RE: Scouting amator
(30-05-2022, 17:44)Man09 a scris: @Zagorakis Cornel Ene joacă la Gyirmót FC nu la Kisvarda si a retrogradat in liga 2 maghiară jucand doar in 8 meciuri mai are un an de contract acolo.
E clar ca pt Paul Iacob va fi licitație cine da mai mult il ia.
@Alin P Andrei Chindris e liber de contract de 6 luni fara meciuri oficiale si antrenamente in mod organizat in aceeași situatie e si Mike Cestor si Patricio Matricardi eu cred ca ne-am ars cu jucatori de tipul asta care au nevoie de încă 6 luni să revina in formă bună.
Si Pierret poate deveni acum o soluție daca se colaboreaza si cu Mihai Joita dar Cascini e o soluție mai bună, depinde si ce jucatori sunt doriți din strainatate dacă sunt peste cei din campionatul intern.
PS:Ar mai fi si Guilherme Garutti de la Mioveni dar probabil va prelungi așa se întâmplă de obicei cand se îndeplinește obiectivul.

eu am dat un exemplu de Chindris, dar sunt sigur ca ce vom aduce vor fi peste ce avem in lot cu jocuri in picioare
Răspunde
31-05-2022, 9:58,
#35
RE: Scouting amator
Sa vedem cine sunt cei doi jucatori de profil defensiv pe care ii anunta Sportarad pe saptamana asta de la o echipa de liga 1 ?!Ma gandesc ca se refera la Maxim si Steau, desi Maxim a fost deja anuntat ca si rezolvat, cert este ca exista tratative foarte avansate cu jucatori cu cifre din liga 1 , sa vedem ce se concretizeaza....
Răspunde
31-05-2022, 10:16,
#36
RE: Scouting amator
Eu cred ca daca este prezentat Keseru astazi sau maine,poate sa fie si o strategie de imagine...de vanzare de abonamente! Plus restul jucatorilor ce au semnat cu noi! Doar Hoxhallari nu poate pentru ca este in cantonament cu nationala Albaniei!
Răspunde
31-05-2022, 13:04,
#37
RE: Scouting amator
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/claudiu...65173.html

UTA ultimul club din cariera pentru Keseru! Dupa retragere ramane director tehnic la UTA!-GSP
Răspunde
31-05-2022, 14:41,
#38
RE: Scouting amator
Ma bucur ca am primit confirmarea ca nu scriu prostii pe forum,domnul antrenor Sandu Gaica a spus ca Andrei Halos,Petre Simon,Andrei Gavrila, Claudiu Negoescu,Razvan Rotea,Samir Borcea au potential de Liga1!
PS:Hai si cu Raul Steau ca are potential mare!
Răspunde
31-05-2022, 19:23,
#39
RE: Scouting amator
Am decis sa mut topicul aici pentru ca in fond, activitatea aceasta de scouting are UTA ca beneficiar.
Nu-ti pierde timpul uitandu-te inapoi pentru ca drumul tau nu merge intr-acolo...
Răspunde
01-06-2022, 15:00,
#40
RE: Scouting amator
Aradeanul Florin Purece ,30 de ani,a ramas astazi liber de contract. Din presa am citit ca jucatorii de la CFR care depun memorii pot pleca gratis de la Cluj,jucatorii nu au primit salarii de mai mult de 3 luni. Daca accepta salarii normale...eu cred ca Florin Stefan,Mihai Butean,Denis Ciobotariu si Roger pot sa fie variante foarte bune pentru noi! In primul rand Florin Stefan ca fundas stanga dar si Mihai Butean ca dublura la Vukcevic dar a jucat in cariera si fundas stanga sau mijlocas dreapta!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)