Scouting amator
01-06-2022, 16:33,
#41
RE: Scouting amator
Purece a fost febleţea mea cand era junior. Chiar mi-a parut rau cand am vazut ca-l ia Hagi iar.
Mi-ar place sa se intoarca la Arad.
Răspunde
02-06-2022, 14:33,
#42
RE: Scouting amator
Pana acum avem 16 jucatori in lot: Iacob,Balauru, Rosca,Vukcevic,Patlagica,Erico,Benga,Hoxhallari, Batha,Isac,Hrezdac,Otele,Miculescu,Ubbink, Mercioiu si Keseru. Pe Sport.ro la articolul Transferuri 2022 vara apare ca transferat la noi Cascini dar si juniorii Maxim si Steau. Sper ca raman la echipa mare si juniorii Halos,Simon si Gavrila pt ca merita! Plus Pop,Cibi si Iurasciuc ce sunt de baza in Liga Talentelor!
Răspunde
02-06-2022, 19:31, (Ultima modificare: 02-06-2022, 19:58 de Man09.)
#43
RE: Scouting amator
(02-06-2022, 14:33)Zagorakis a scris: Pana acum avem 16 jucatori in lot: Iacob,Balauru, Rosca,Vukcevic,Patlagica,Erico,Benga,Hoxhallari, Batha,Isac,Hrezdac,Otele,Miculescu,Ubbink, Mercioiu si Keseru. Pe Sport.ro la articolul Transferuri 2022 vara apare ca transferat la noi Cascini dar si juniorii Maxim si Steau. Sper ca raman la echipa mare si juniorii Halos,Simon si Gavrila pt ca merita! Plus Pop,Cibi si Iurasciuc ce sunt de baza in Liga Talentelor!

De ce sa nu fie vazut de Poenaru si Sergiu Sabau de la Cris a avut evolutii ft bune acolo ,de ce sa mai cheltuim pt al 4 lea fundas central cand il avem in curte pe Sabau nascut 2000 desi are 22 ani nu a prins nici un minut la UTA dar e inca eligibil U21 datorita CE de anul viitor dupa turneu se actualizeaza varsta pt U21 la liga 1 se va sari direct la 2002.
PS:Sabau are deja 4 sezoane imprumut la Cris la liga 3 , Denis Rusu avea 1 sezon la liga 3 inainte de UTA.
Probabil daca nu va fi retinut va pleca la Lipova unde a fost instalat fostul lui antrenor Abrudean care mereu la laudat.
A scris si sportarad de David Ciubancan ca merge la liga 2 de la Lipova dar cum apartine Ciubancan de Lipova cand el a fost juniorul UTA-ei din cate stiu dezlegarea nu se da gratis intrucat la 16 si la 19 ani se semneaza contracte cu clubul.
Răspunde
02-06-2022, 20:12,
#44
RE: Scouting amator
Eu cred ca top 3 jucatori imprumutati ,ce au contract cu UTA sunt Halos,Simon si Gavrila! Sunt pro tineri,sper sa ajunga la echipa mare si Negoescu si Sabau si Salka....
Răspunde
02-06-2022, 20:14,
#45
RE: Scouting amator
Probabil pentru David Ciubancan a fost platita grila de formare ,cum a fost si cu Patrick Pascalau....bani putini
Răspunde
03-06-2022, 0:14,
#46
RE: Scouting amator
(02-06-2022, 20:12)Zagorakis a scris: Eu cred ca top 3 jucatori imprumutati ,ce au contract cu UTA sunt Halos,Simon si Gavrila! Sunt pro tineri,sper sa ajunga la echipa mare si Negoescu si Sabau si Salka....

Pe bune Salka,ultima etapa a fost rezerva la Cermei,legat de Iurasciuc ,zice lumea ca Bota venit de la Satu mare e 10 clase peste el,dar na...oricum ,sa ne bucuram daca unul doi vor ramane si vor confirma la liga 1 .Avand in vedere si obiectivul pe sezonil viitor ,nici un antrenor din lume nu va risca cu atatia juniori in echipa!
Răspunde
03-06-2022, 7:57,
#47
RE: Scouting amator
Da,ultima etapa Salka a fost rezerva dar restul sezonului? Iurasciuc daca "zice lumea" ca este slab de ce este convocat la nationala si de ce a fost promovat la echipa mare? Sa inteleg ca de la 16 jucatori(lotul actual) transferam inca 9 seniori ? Sa avem si noi un lot undeva la 25? Ca totusi sunt 40 de meciuri cu play-off si 39 de meciuri cu play-out!
Răspunde
03-06-2022, 9:11,
#48
RE: Scouting amator
(03-06-2022, 7:57)Zagorakis a scris: Da,ultima etapa Salka a fost rezerva dar restul sezonului? Iurasciuc daca "zice lumea" ca este slab de ce este convocat la nationala si de ce a fost promovat la echipa mare? Sa inteleg ca de la 16 jucatori(lotul actual) transferam inca 9 seniori ? Sa avem si noi un lot undeva la 25? Ca totusi sunt 40 de meciuri cu play-off si 39 de meciuri cu play-out!
DA
Răspunde
03-06-2022, 11:56,
#49
RE: Scouting amator
(03-06-2022, 7:57)Zagorakis a scris: Da,ultima etapa Salka a fost rezerva dar restul sezonului? Iurasciuc daca "zice lumea" ca este slab de ce este convocat la nationala si de ce a fost promovat la echipa mare? Sa inteleg ca de la 16 jucatori(lotul actual) transferam inca 9 seniori ? Sa avem si noi un lot undeva la 25? Ca totusi sunt 40 de meciuri cu play-off si 39 de meciuri cu play-out!

Cine crezi ca își permite sa țină 40 de jucatori ? Inafara de CFR ,Fcsb și Craiova(nici ei nu cred ca au chiar atâția )nimeni nu își permite sa  țină mai mult de 20 de jucatori la care poți apela oricând și sa fie oarecum la aceeași valoare . La juniori poți apela oricând ,când ai nevoie de ei
Răspunde
03-06-2022, 12:17,
#50
RE: Scouting amator
Unde am scris 40 de jucatori??? Iar la un junior ce este plecat imprumut nu poti sa apelezi cand vrei....
Răspunde
03-06-2022, 13:43,
#51
RE: Scouting amator
(03-06-2022, 12:17)Zagorakis a scris: Unde am scris 40 de jucatori??? Iar la un junior ce este plecat imprumut nu poti sa apelezi cand vrei....

Asta spuneam si eu de echipa secunda de acolo se poate apela la nevoie.
Poenaru a spus la glasul tribunei ca UTA nu are underi pt defensiva, si Sunt doar ca toți sunt dați imprumut doar Patlagica ce a putut fi adus la prima echipa ca venise de la Slatina.
Cred ca e imperios necesar sa fie dusi in cantonament si Negoescu Mar Simon Sabau etc underi la limita superioară de vârstă pt ce sa ii duci pe Cibi si Iurasciuc cand ei oricum vor juca in liga de Tineret si nu pleacă nicaieri pe cand ceilalți trebuia luat o decizie in privința lor, ii da clubul imprumut din nou ii lasă sa plece de comun acord ori se contează pe ei in Liga 1 daca antrenorul vede seriozitate calitate ambiție si marjă de creștere in jocul lor va dori sa ii pastreze.
Răspunde
03-06-2022, 14:02,
#52
RE: Scouting amator
Da si eu sustin ca juniorii mari sa mearga in cantonament,ca ei au de dat un test! Patlagica a jucat 15 meciuri la Braila in L2 iar Braila a ramas fara bani si copilul a venit inapoi!
Răspunde
03-06-2022, 16:05,
#53
RE: Scouting amator
Unde sunt cei 2 jucatori defensivi despre care a scris SportArad ca o sa fie prezentati saptamana aceasta? Vad ca sunt echipe din L1 care transfera pe banda...Farul,Sepsi,Arges.
Răspunde
03-06-2022, 21:49,
#54
RE: Scouting amator
Lotul e cam complet...nu vor mai fi prea multe transferuri...eu zic ca e bine
Răspunde
03-06-2022, 22:55, (Ultima modificare: 03-06-2022, 23:01 de Alin P.)
#55
RE: Scouting amator
(03-06-2022, 21:49)RedNeck a scris: Lotul e cam complet...nu vor mai fi prea multe transferuri...eu zic ca e bine
Glumesti sau ..., cum sa fie complet?
 Poenaru a declarat in Sport  Arad, trebuie sa mai vina un fundas central pe langa cei trei pe care ii avem, nu avem nici un fundas stanga, si mai e un risc imens sa stai doar in 2 laterali cu rezerve juniori. 
La mijloc, avem doi mijlocasi centrali mari si lati, mai trebuie minim unu dar normal trebuie doi.
Mijlocasi de banda ai doi, pentru ca Poenaru a spus ca Matei va fi rezerva pentru Ubbink, deci mai trebuie minim unu si acolo. In atac avem un Keseru si atat, ne mai trebuie unu sigur. 
Noua ne trebuie minim vreo 7 jucatori de acum pe langa cei doi luati .
Pana acum UTA are anuntate 2 transferuri si zeci de zvonuri cu jucatori care se folosesc de UTA sa ia bani mai multi cazurile Matei si Iacob, cele mai de actualitate.
Răspunde
03-06-2022, 23:47,
#56
RE: Scouting amator
(03-06-2022, 22:55)Alin P a scris:
(03-06-2022, 21:49)RedNeck a scris: Lotul e cam complet...nu vor mai fi prea multe transferuri...eu zic ca e bine
Glumesti sau ..., cum sa fie complet?
 Poenaru a declarat in Sport  Arad, trebuie sa mai vina un fundas central pe langa cei trei pe care ii avem, nu avem nici un fundas stanga, si mai e un risc imens sa stai doar in 2 laterali cu rezerve juniori. 
La mijloc, avem doi mijlocasi centrali mari si lati, mai trebuie minim unu dar normal trebuie doi.
Mijlocasi de banda ai doi, pentru ca Poenaru a spus ca Matei va fi rezerva pentru Ubbink, deci mai trebuie minim unu si acolo. In atac avem un Keseru si atat, ne mai trebuie unu sigur. 
Noua ne trebuie minim vreo 7 jucatori de acum pe langa cei doi luati .
Pana acum UTA are anuntate 2 transferuri si zeci de zvonuri cu jucatori care se folosesc de UTA sa ia bani mai multi cazurile Matei si Iacob, cele mai de actualitate.
Nu au fost chiar zvonuri in ceea ce il priveste pe Iacob dar cand te lovesti de caracterul infect al impresarului..care acum iti spune ca jucatorul vine la tine iar peste doua ore semneanza cu Rapid ...ce mai poti spune...oricum ,sa fim seriosi ,nu sta UTA in Paul Iacob!
Răspunde
03-06-2022, 23:50,
#57
RE: Scouting amator
Din declaratii parca planul pentru campania de transferuri era facut de acum 2 luni...noi acum cautam jucatori?Pai ce plan a fost ala?In sport in general daca nu esti primul si la transferuri ramai cu firmituri si iar ajungem la jucatori din Lituania !Tot planul de transferuri a fost doar Keseru?Hoxhallari nu avem de unde sa stim cum joaca in Romania,poate sa fie un jucator foarte bun sau un jucator ca si Baravykas!Eu asteptam ca in aceasta perioada de transferuri sa aducem macar 3 jucatori care au demonstrat in Romania...si nu acum 5 ani,sezonul trecut!Asta daca dorim ceva performanta ....daca dorim iar salvarea de la retrogradare atunci este bine si asa "ardeleneste" ....incet si molcom la transferuri!
Răspunde
03-06-2022, 23:55,
#58
RE: Scouting amator
@psv Astazi la Digi fostul portar Bogdan Stelea tot era un zambet in direct si a recunoscut ca este prieten de sange cu impresarul lui Iacob .....si ca el a pus o vorba ca Iacob sa semneze cu Rapid!Era sarbatoare in studioul Digi ca Iacob a semnat cu crapid!Pe zi ce trece urasc tot mai mult echipa asta umflata de presa din bucharest!Mai nou vad ca multi fosti fotbalisti sunt acum fani rapid...daca nu avem Steaua sau Dinamo in L1!
Răspunde
04-06-2022, 7:52, (Ultima modificare: 04-06-2022, 7:53 de psv.)
#59
RE: Scouting amator
(03-06-2022, 23:55)Zagorakis a scris: @psv  Astazi la Digi fostul portar Bogdan Stelea tot era un zambet in direct si a recunoscut ca este prieten de sange cu impresarul lui Iacob .....si ca el a pus o vorba ca Iacob sa semneze cu Rapid!Era sarbatoare in studioul Digi ca Iacob a semnat cu crapid!Pe zi ce trece urasc tot mai mult echipa asta umflata de presa din bucharest!Mai nou vad ca multi fosti fotbalisti sunt acum fani rapid...daca nu avem Steaua sau Dinamo in L1!

Iacob a semnat cu Rapid pentru ca probabil reteta financiara a fost superioara si pentru ca infectul ala de impresar daca va aduceti aminte a jucat la Rapid ,si e "rapidist convins"...Acum dupa cum am zis ,nu sta UTA in Iacob,totusi baiatul vine de la o echipa ce s-a salvat in extremis de la retrogradare este insa si frustrant pentru ca exista cuvantul impresarului care garanta ca vine la noi....Sa vedem ce se intampla acum cu Dulca,daca va fi acelasi rahat ori nu...
Răspunde
04-06-2022, 8:44,
#60
RE: Scouting amator
@psv stiu ca nu au fost zvonuri cu Iacob dar cum am scris mai sus el s-a folosit de UTA si din ce se scrie pe la gazete si de FCSB ca sa ia mai multi bani de la Crapid. Dulca va fi din aceiasi categorie.
Pentru situati din astea de exemplu CFR prefera jucatori straini.
Problema cea mai importanta, sa avem alternativa reala la acesti jucatori sa nu mergem doar pe o pista ca atunci o sa avem o problema reala.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)