Scouting amator
04-06-2022, 9:46, (Ultima modificare: 04-06-2022, 10:20 de Man09.)
#61
RE: Scouting amator
Și Dulca si Neguț mai au 1 an de contract cu Chindia nu cred ca vor pleca gratis e greu să aduci jucatori pe val fara suma de transfer sau bani la semnătura.
De la Chindia mai rămân liberi Celea si Doru Popadiuc care e un winger bun cu 4 goluri si 2 assisturi cifre nu tocmai rele de la echipa cu cel mai slab atac in afara celor retrogradate.
https://www.transfermarkt.com/doru-popad...ler/279927
Acum toate cluburile așteaptă să vadă cu cine reziliază CFR Cluj să semneze de la ei cu ceva jucatori.
PS: Popadiuc a inscris impotriva noastra 2 sezoane la rand si cand era la Poli Iași si la Chindia gol si pasă de gol.
Răspunde
04-06-2022, 11:44,
#62
RE: Scouting amator
Stiu ca Poenaru cauta fundas central cu un joc bun de picior,a cazut varianta Iacob dar o varianta poate sa fie capitanul de la Chiajna,Andrei Marc,care poate juca si mijlocas la inchidere la fel ca Iacob,singura parte negativa este ca Marc are 29 de ani! Dar este la nivelul lui Iacob,se poate vedea si in dubla de baraj Chindia-Chiajna! O alta varianta de fundas pasator poate sa fie Ionut Dinu de la Slobozia,24 de ani,a jucat 28 de meciuri cu 4 goluri in L2! Inca o varianta poate sa fie inchizatorul trecut pe la UTA juniori, Ionut Coada,24 de ani,tot de la Slobozia, a jucat si fundas central in L2 la Poli! Un jucator ce mie imi place din L2 este mijlocasul central Dorin Codrea, 24 de ani, fost jucator la Poli,crescut la Poli...in acest sezon la Chiajna a fost .."Batha romanesc" ! Daca ai ochi buni pentru L2 gasesti jucatori interesanti! Un atacant ca Afalna,camerunez de la Slobozia sau o revenire Buhacianu,ce negociaza cu Hermannstadt un nou contract!
Răspunde
04-06-2022, 12:07,
#63
RE: Scouting amator
Am uitat de capitanul celor de la Csikszereda,Attila Csuros 27 de ani si el este un jucator polivalent(fundas central/mijlocas inchizator) cu un joc foarte bun de picior!
Inainte sa critice cineva cum ca jucatorii din L2 nu au ce cauta la UTA spun doar cateva nume ce au fost in L2.... Juan Bauza,Eder Gonzalez,Bogdan Rusu , Cristian Negut,Daniel Celea si baietii ce au ajuns cu Poenaru la Clinceni in play-off ...Valceanu, Dobrescu, Achim,Patriche toti au fost in L2 !
Răspunde
04-06-2022, 13:11,
#64
RE: Scouting amator
Eu inteleg ca urmaresti jucatori dar deja exagerezi sincer. Tu cu aceste nume te gandesti la play off, telul noului sezon. L-ai adus pe Keseru sa ce? Omul cand a venit la Arad crezi ca nu o fost curios pe cine aduci. Ce sa faca Keseru cu Marc dat afara de la toate echipele unde a jucat, depasit total inclusiv la Chiajna. Asta ii numa un exemplu de jucator scris de tine.
Răspunde
04-06-2022, 13:24,
#65
RE: Scouting amator
(04-06-2022, 13:11)Alin P a scris: Eu inteleg ca urmaresti jucatori dar deja exagerezi sincer. Tu cu aceste nume te gandesti la play off, telul noului sezon. L-ai adus pe Keseru sa ce? Omul cand a venit la Arad crezi ca nu o fost curios pe cine aduci. Ce sa faca Keseru cu Marc dat afara de la toate echipele unde a jucat, depasit total inclusiv la Chiajna. Asta ii numa un exemplu de jucator scris de tine.
 
Pai hai sa te vad,propune 2 fundasi centrali cu joc bun de picior din Romania! Vorba aia "omul nu este criticat ca este slab este criticat cand este bun in domeniu"! Stii ca Marc a fost convocat si la nationala cand a jucat la Dinamo? Daca tu urmaresti doar vorbele lui Gigi este treaba ta! Gigi a spus de Marc ca este depasit!
Răspunde
04-06-2022, 14:00,
#66
RE: Scouting amator
Popadiuc,doamne fereste-ne...
Răspunde
04-06-2022, 14:58,
#67
RE: Scouting amator
(04-06-2022, 13:24)Zagorakis a scris:
(04-06-2022, 13:11)Alin P a scris: Eu inteleg ca urmaresti jucatori dar deja exagerezi sincer. Tu cu aceste nume te gandesti la play off, telul noului sezon. L-ai adus pe Keseru sa ce? Omul cand a venit la Arad crezi ca nu o fost curios pe cine aduci. Ce sa faca Keseru cu Marc dat afara de la toate echipele unde a jucat, depasit total inclusiv la Chiajna. Asta ii numa un exemplu de jucator scris de tine.
 
Pai hai sa te vad,propune 2 fundasi centrali cu joc bun de picior din Romania! Vorba aia "omul nu este criticat ca este slab este criticat cand este bun in domeniu"! Stii ca Marc a fost convocat si la nationala cand a jucat la Dinamo? Daca tu urmaresti doar vorbele lui Gigi este treaba ta! Gigi a spus de Marc ca este depasit!

Relaxeazate omule, mie mi se rupe de Gigi si ce indrugi tu pe acolo. Daca ii asa bun Marc cum naiba de joaca in liga 2, internationalul pacii de amu vreo 5 -6 ani. Eu nu propun nici un jucator ca nu ii treaba mea dar stai relaxat cunosc multi jucatori si iti spun in liga 2 nu gasesti un fundas care sa faca fata la o echipa ce aspira la playoff despre ce naiba vorbim.
Răspunde
04-06-2022, 15:48,
#68
RE: Scouting amator
Alin sunt chiar foarte relaxat. De ce joaca Marc in L2? Pentru ca are contract cu Chiajna si nu a fost lasat sa plece vara trecuta la Botosani fara o suma de bani ,la fel ca si in cazul Alex Albu! Daca zici ca jucatorul x sau y este slab hai si cu argumente! Ai vazut meciuri din L2 in acest sezon? Eram sigur ca zici ca nu ii treaba ta sa propui jucatori...dar ma ataci ca eu fac lucrul asta...daca nu iti place ce scriu eu,este simplu..treci peste!
PS: Ba da ,sunt jucatori buni in L2 dar cluburile din L1 prefera jucatori straini fara valoare ,se stie motivul! Intr-un campionat normal,tara normala L2 este pepiniera celor din L1!
Răspunde
04-06-2022, 17:28, (Ultima modificare: 04-06-2022, 17:29 de Alin P.)
#69
RE: Scouting amator
Eu trec peste mesajele tale, ca oricum ai acaparat tot Forumul, ii a tau tu scri, tu te contrazici. Daca is asa buni astia din liga 2 cum de toate echipele renunta maxim intr-un an la ei dupa promovare. Vorbesti de interese ai grija ca jucatori romani impreuna cu impresari lor is cei mai scarbosi la asta, numai departe de ieri cazul Iacob. Prefer straini de adus decat marsavi de romani, care nu isi stiu scrie numele corect dar vreau bani.
Zici ca liga 2 ii pepiniera corect,dar la acest Marc pe care vad ca il adori la 29 de ani ce pepienira poate fi?
Nu ii stres, scrie zeci de nume de jucatori poate ii semnam pe toti, prin campionatulu din Fiji nu ai descoperit vreunul
Răspunde
04-06-2022, 18:24,
#70
RE: Scouting amator
Da,este mai mult trafic de cand sunt eu pe forum si asta te deranjeaza?Un forum in mod normal este pt discutii ! Trebuie sa fie liniste pe forum? Daca sunt pe langa subiect de ce am contacte din fotbal si totul dupa ce am scris pe forum??? Am deschis acest subiect pt propus jucatori ..deci ce ai iar de criticat? Dar hai ca renunt eu primul la aceasta dezbatere....fie cum vrei tu,sa ai tu dreptate! O sa propun jucatori doar dupa ce am acceptul tau!
PS: Impresarii romani sunt mici copii pe langa aia din Italia,Serbia sau Franta ....se poate verifica! Scriu doar nume? Ciudat este ca in proportie de 70% am dreptate daca urmaresti cariera lor!
Răspunde
04-06-2022, 18:52,
#71
RE: Scouting amator
Nu are nici un rost să vă certați, măcar noi aici chiar dacă avem viziuni opinii diferite( ceea ce este absolut normal) să nu ne mai certăm aiurea si să fim dezbinați ...sunt ferm convins ca toți iubim UTA!
Răspunde
04-06-2022, 19:38, (Ultima modificare: 04-06-2022, 19:39 de Alin P.)
#72
RE: Scouting amator
Sa ne intelegem un lucru @zakorakis, poti scrie cat vrei tu pe acest forum, daca iti place, poti propune sute de jucatori ca vad ca te cunosti cu impresari de peste tot, nu stiu sincer ce cauti aici, trebuia sa fi la masa cu Poenaru sa vorbesti de jucatori nu sa ne zici noua de ei. Felicitari ca ai conexiuni poate ajungi si la TV.
Eu oricum aici la acest subiect de pe forum nu o sa mai scriu niciodata, asta ii un subiect de barfe si zvonuri. Bafta in meseria de impresar.
Răspunde
04-06-2022, 19:58,
#73
RE: Scouting amator
Alin nu ai de ce sa te superi,a fost o discutie din care am invatat amandoi ceva.Da,este un topic pentru zvonuri,barfe,propuneri de fotbalisti.Nu sunt impresar si nu doresc sa ajung impresar dar in ultimul timp stiu sigur ca au intrat pe forum si oameni din fotbal.Eu fac scouting pentru ca doresc sa ajut UTA,este un hobby pentru mine cum este pescuitul pentru altii.Imi cer scuze daca am jignit pe cineva.
Alin,decat sa ne certam mai bine o bere rece!Hai Romania ! Bafta si Marko Vukcevic!
Răspunde
04-06-2022, 19:59,
#74
RE: Scouting amator
Fără supărare dar politica în ceea ce privește transferurile sunt convins ca se bazează pe alte criterii, nu pe forum! Însă fiecare e liber sa urmărească jucători, sa își spună punctul de vedere fara a ne supăra între noi!
Răspunde
04-06-2022, 21:02, (Ultima modificare: 04-06-2022, 21:04 de Alin P.)
#75
RE: Scouting amator
Berea rece ii cea mai buna Smile
Daca ai pasiune pentru a gasi jucatori folosesteo. Asa ca idee dupa tigania cu Iacob, UTA va merge tot pe piata straina, poate acolo ar trebui sa iti canalizezi energiile de cautare.
Hai Romania!!! Cu toate ca suntem pamant de flori ca nationala
Răspunde
04-06-2022, 21:14, (Ultima modificare: 04-06-2022, 21:24 de Zagorakis.)
#76
RE: Scouting amator
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/r...ti-1726697

Dumitru Cardoso, Marco Dulca si Cristian Ganea la crapid...parca vad declaratie pe Cardoso...a semnat pentru suporteri ...

Echipa asta transfera tot ce este bun din Romania?

Atacantul Uros Djuranovic este la final de contract cu Kolubara,fostul jucator de la Poli Iasi,este rezerva in meciul Muntenegru-Romania,in acest sezon are in Serbia 34 de meciuri cu 13 goluri!Scrie si pe Transfermarkt ca pleaca de la club!Am propus acest jucator si vara trecuta!
https://www.transfermarkt.com/uros-djura...ler/387052
Răspunde
04-06-2022, 21:50,
#77
RE: Scouting amator
Djuranovic a fost o varianta buna si in vara ,nu stiu de ce nu l-au adus si ne-am trezit cu petarda de Dangubic...Cred ca avem o cartita in club ,ca vad ca jucatori care au fost pe lista noastra ,sunt si pe lista RapiduluiSmile.Ca o parere personala, Meleke este 10 clase peste Paul Iacob,cred ca cu CFR Cluj am putea face business .Personal ii dau credit total lui Poe in alegerea jucatorilor ,sper insa sa nu aud de jucatori de la retrogradate ,gen Gradinaru ,Chunchucov si alte petarde de astea...
Răspunde
04-06-2022, 22:16, (Ultima modificare: 04-06-2022, 22:17 de Alin P.)
#78
RE: Scouting amator
Si mie imi place Meleke, mi se pare mult peste Iacob, iar daca in locul lui Dulca si Ganea vin Cascini si Stefan, eu zic ca suntem pe un mare plus. Despre Dulca si Iacob circula vorba ca ar avea mari probleme de caracter, sa fim seriosi daca erau fara probleme ii lasa Hagi sa plece? Eu personal nu cred
Răspunde
04-06-2022, 22:30,
#79
RE: Scouting amator
(04-06-2022, 22:16)Alin P a scris: Si mie imi place Meleke, mi se pare mult peste Iacob, iar daca in locul lui Dulca si Ganea vin Cascini si Stefan, eu zic ca suntem pe un mare plus. Despre Dulca si Iacob circula vorba ca ar avea mari probleme de caracter, sa fim seriosi daca erau fara probleme ii lasa Hagi sa plece? Eu personal nu cred

Da ,foarte ciudat cum i-a lasat in vara  pe iacob ,dulca si capusa sa mearga la Chindia..sa nu uitam insa si meciul din play out viitorul-chindia....
Răspunde
04-06-2022, 22:33, (Ultima modificare: 04-06-2022, 22:34 de Zagorakis.)
#80
RE: Scouting amator
Meleke este aur dar cine stie ce salar are,cand am auzit ca Butean care nu prinde lotul are 16.000 euro pe luna am ramas tablou! Meleke este clar peste Iacob. Da,Marco Dulca mai mult cu viata extra-sportiva decat cu fotbalul! Sper sa ii semnam pe Florin Stefan,Cascini ,Djuranovic !
Meciul Chindia-Viitorul a fost nota de plata,ce "gafa" a facut portarul de la Chindia?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)