Scouting amator
31-07-2022, 18:05,
RE: Scouting amator
Deci Micu este plecat la Becali....trist ! Avem variante de underi....Andrei Gavrila(2001) winger stanga sau numar 8 a dat 2 sau 3 pase de gol in ultimele 2 amicale pentru Lipova,Petre Simon(2001) atacant ,gol pentru Dumbravita in amicalul cu Ripensia si Andrei Halos(2001) fundas dreapta sau winger dreapta ,jucator fix pe stilul Cristi Costin sau Marius Stefanescu!
Răspunde
31-07-2022, 19:40,
RE: Scouting amator
Zagorakis,scuze dar devii super obositor..insisti cu aceleasi nume...asteapta sa te copteze Glavan in echipa de scouting si poti sa-l bati pe el la cap atunci cu baietii astia!Smile
Răspunde
02-08-2022, 17:00,
RE: Scouting amator
https://www.sportarad.ro/2022/08/02/nu-d...pa-a-doua/

Am scris despre acest junior ca este talentat aici pe forum,acum 1 an....am gresit atunci doar generatia...credeam ca este 2003!
psv. Insist cu juniorii pentru ca eu chiar am incredere in ei,la fel am avut incredere in Micu la primul sezon in L1 cand era foarte criticat de aradeni pe fb!  Smile Smile Smile Smile
Răspunde
02-08-2022, 17:50,
RE: Scouting amator
Zagorakis, ai reusit sa intri in echipa de scouting amator la UTA ?
Răspunde
04-08-2022, 14:46, (Ultima modificare: 04-08-2022, 14:46 de StacTix.)
RE: Scouting amator
(02-08-2022, 17:50)RedNeck a scris: Zagorakis, ai reusit sa intri in echipa de scouting amator la UTA ?
A reusit dar nu in echipa de scouting amator ci in cea profesionista.
Răspunde
04-08-2022, 19:16,
RE: Scouting amator
@Zagorakis se pare ca Simon Petre nici macar nu mai apartine de UTA. El apartine acuma de Porto Bega(clubul care la crescut) si acestia l-au imprumutat la Dumbravita.
Răspunde
05-08-2022, 15:57,
RE: Scouting amator
(02-08-2022, 17:50)RedNeck a scris: Zagorakis, ai reusit sa intri in echipa de scouting amator la UTA ?

Am reusit  Smile


@soundinfect.  Este trist ca am pierdut inca un jucator tanar interesant....dupa David Ciubancan (2004) la Poli Iasi,Patrick Pascalau(2005) la Cris-Dumbravita si nu cred ca revine la UTA nici Ioan Vermesan(2006) de la Ripi.
Răspunde
06-08-2022, 13:24,
RE: Scouting amator
Am urmărit azi Otelul-Poli Iași,suprins plăcut de Andrei Rus,fundaș dreapta in vârsta de 20 de ani. Foarte matur in joc,nu cred ca a greșit vreo pasa sau sa fi pierdut un duel 1vs1. Merita urmărit in acest sezon de liga2
Răspunde
07-08-2022, 19:34,
RE: Scouting amator
La cald cred ca avem nevoie de inca un mijlocas central (numar 6 sau numar 8) ,ca suntem in Cascini,Batha si Isac iar Batha este suspendat deja. Mie imi place Ionut Coada(1998) de la Slobozia,fost fundas central,un mijlocas defensiv cu talie...pe partea tehnica si fizica seamana foarte mult cu Alex Albu. Acum 2 sezoane a ajutat Poli Timisoara sa ajunga in play-off(L2) iar sezonul trecut a ajuns in play-off cu Slobozia. A trecut pe la academia UTA deci bifeaza si regula jucator crescut de club.
Un alt mijlocas interesant,fost coleg cu Ionut Coada la Poli Timisoara este Dorin Codrea(1997) ,mijlocas central numar 8,dupa calitatile tehnice si fizice seamana cu Alex Mateiu de la CSU,acum 2 ani si el a ajutat Poli sa ajunga in play-off iar sezonul trecut a ajuns la barajul de promovare in L1 cu cei de la Chiajna...de unde Targoviste a ramas cu greu in L1, in acest sezon este capitan la Chiajna.
Eu cred ca sunt cei mai buni mijlocasi centrali din L2, ca mijlocasi defensivi.In primele etape din acest sezon de L1 cei mai buni mijlocasi centrali au venit din L2... ganezul Baba de la Hermannstadt si Romario cu Ioan Filip de la U Cluj.
Este doar o parere personala.
PS: Am avut noroc in Februarie aici pe forum,cand am scris ca Bogdan Rusu este bun pentru UTA(fata de Laukzemis sau Dangubic la vremea respectiva) ...dar a ajuns la FCSB :-) :-) :-)
Răspunde
07-08-2022, 20:24, (Ultima modificare: 07-08-2022, 20:25 de psv.)
RE: Scouting amator
(07-08-2022, 19:34)Zagorakis a scris: La cald cred ca avem nevoie de inca un mijlocas central (numar 6 sau numar 8) ,ca suntem in Cascini,Batha si Isac iar Batha este suspendat deja. Mie imi place Ionut Coada(1998) de la Slobozia,fost fundas central,un mijlocas defensiv cu talie...pe partea tehnica si fizica seamana foarte mult cu Alex Albu. Acum 2 sezoane a ajutat Poli Timisoara sa ajunga in play-off(L2) iar sezonul trecut a ajuns in play-off cu Slobozia. A trecut pe la academia UTA deci bifeaza si regula jucator crescut de club.
Un alt mijlocas interesant,fost coleg cu Ionut Coada la Poli Timisoara este Dorin Codrea(1997) ,mijlocas central numar 8,dupa calitatile tehnice si fizice seamana cu Alex Mateiu de la CSU,acum 2 ani si el a ajutat Poli sa ajunga in play-off iar sezonul trecut a ajuns la barajul de promovare in L1 cu cei de la Chiajna...de unde Targoviste a ramas cu greu in L1, in acest sezon este capitan la Chiajna.
Eu cred ca sunt cei mai buni mijlocasi centrali din L2, ca mijlocasi defensivi.In primele etape din acest sezon de L1 cei mai buni mijlocasi centrali au venit din L2... ganezul Baba de la Hermannstadt si Romario cu Ioan Filip de la U Cluj.
Este doar o parere personala.
PS: Am avut noroc in Februarie aici pe forum,cand am scris ca Bogdan Rusu este bun pentru UTA(fata de Laukzemis sau Dangubic la vremea respectiva) ...dar a ajuns la FCSB :-) :-) :-)
Esti acolo acum,asa ca fa lobby...Smile,neaparat avem  nevoie de inca un inchizator chiar si un inlocuitor pentru Negut ..Sanyi daca tot esti asa mare patron scoate 150-200k si i-al pe negut!Nu poti sa ajungi in play off numai cu jucatori liberi de contract suntem extrem de departe cu actualul lot!
P.s. luati-o momentan ca un zvon ,sunt sanse mari sa plece Ubbink
Răspunde
07-08-2022, 20:42,
RE: Scouting amator
Probabil plecarea lui depinde foarte mult daca trece Craiova mai departe, daca chiar ei sunt cei care il doresc atat de mult. Dragoste cu forta nu se poate, daca se ia bani pe el eu unul i-as da drumul, se vede clar ca nu mai e cu capul aici.

Eu am mai observat o chestie, cine administreaza contul de IG al clubului are la follow doar pe cei din angrenajul echipei iar in momentul in care acestia pleaca sunt exclusi, de cateva zile a disparut si Sanyi, probabil nu e nimic dar ceva in mintea mea spera Big Grin
Răspunde
07-08-2022, 20:44,
RE: Scouting amator
(07-08-2022, 20:42)soundinfect a scris: Probabil plecarea lui depinde foarte mult daca trece Craiova mai departe, daca chiar ei sunt cei care il doresc atat de mult. Dragoste cu forta nu se poate, daca se ia bani pe el eu unul i-as da drumul, se vede clar ca nu mai e cu capul aici.

Eu am mai observat o chestie, cine administreaza contul de IG al clubului are la follow doar pe cei din angrenajul echipei iar in momentul in care acestia pleaca sunt exclusi, de cateva zile a disparut si Sanyi, probabil nu e nimic dar ceva in mintea mea spera Big Grin
NU,ubbink daca pleaca ,o face in primul rand  pentru ca nu-l mai vrea Poe..si s-ar putea sa mai urmeze si altii...
Răspunde
07-08-2022, 21:12,
RE: Scouting amator
Tot ce pot sa spun e ca sper sa aiba deja inlocuitori in cap care nu necesita inca 5-6 etape ca sa intre in ritm.
Răspunde
07-08-2022, 21:58,
RE: Scouting amator
(07-08-2022, 19:34)Zagorakis a scris: La cald cred ca avem nevoie de inca un mijlocas central (numar 6 sau numar 8) ,ca suntem in Cascini,Batha si Isac iar Batha este suspendat deja. Mie imi place Ionut Coada(1998) de la Slobozia,fost fundas central,un mijlocas defensiv cu talie...pe partea tehnica si fizica seamana foarte mult cu Alex Albu. Acum 2 sezoane a ajutat Poli Timisoara sa ajunga in play-off(L2) iar sezonul trecut a ajuns in play-off cu Slobozia. A trecut pe la academia UTA deci bifeaza si regula jucator crescut de club.
Un alt mijlocas interesant,fost coleg cu Ionut Coada la Poli Timisoara este Dorin Codrea(1997) ,mijlocas central numar 8,dupa calitatile tehnice si fizice seamana cu Alex Mateiu de la CSU,acum 2 ani si el a ajutat Poli sa ajunga in play-off iar sezonul trecut a ajuns la barajul de promovare in L1 cu cei de la Chiajna...de unde Targoviste a ramas cu greu in L1, in acest sezon este capitan la Chiajna.
Eu cred ca sunt cei mai buni mijlocasi centrali din L2, ca mijlocasi defensivi.In primele etape din acest sezon de L1 cei mai buni mijlocasi centrali au venit din L2... ganezul Baba de la Hermannstadt si Romario cu Ioan Filip de la U Cluj.
Este doar o parere personala.
PS: Am avut noroc in Februarie aici pe forum,cand am scris ca Bogdan Rusu este bun pentru UTA(fata de Laukzemis sau Dangubic la vremea respectiva) ...dar a ajuns la FCSB :-) :-) :-)

întreb și eu să mă aflu în treabă. Dacă ai intrat în echipa de scouting profesionistă de la club, cum am văzut postat aici pe forum și reprezinți clubul, nu ți s-a spus să nu postezi pe platforme publice despre researchul pe care îl faci? nu de alta dar nu prea are nici o logică ca departamentul de scouting al clublui să posteze public despre jucătorii care sunt monitorizați.
Răspunde
07-08-2022, 22:39,
RE: Scouting amator
Jucatorii respectivi sunt o parere personala,am si scris! Nu am postat date din departament sau in numele departamentului! Macar atat cred ca ma duce capul! Hai sa nu bagam batul prin gard....
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)