Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
17-07-2022, 11:06,
#21
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
Jucatorii astia trebuie sa isi dea sufletul, sa alerge pana nu mai pot la fel cum fac suporterii in tribuna!!
Răspunde
17-07-2022, 11:28, (Ultima modificare: 17-07-2022, 11:29 de Johnny.)
#22
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
Greu de gasit un lucru pozitiv dupa un astfel de meci. Cred ca in aceeasi masura e vina atat jucatorilor, cat si a antrenorului pentru acest rezultat.

Prea multe greseli personale am vazut ieri. Pe langa asta, atitudinea la multi jucatori a fost 0. Desi toata echipa a jucat rau, pe mine personal m-au dezamagit in special Vukcevic si Keseru. Evolutia lui Vukcevic a fost dezastruoasa, cel mai slab meci al sau la UTA. Keseru n-a facut nimic toata partida. Nu s-a luptat pentru mingi, n-a intrat in combinatii. S-a remarcat doar prin gesticularile sale nervoase. Nu asta e o atitudinea de capitan.

Poenaru a pregatit si el slab meciul si de mult n-am mai auzit o scuza atat de penibila precum cea ca au facut 8 ore cu autocarul.

Asteptam acum meciul cu Petrolul. Mie imi vine greu sa cred ca vom face doua meciuri consecutive slabe. Cred ca vom vedea o alta atitudinea din partea jucatorilor si ma astept ca si Poenaru sa pregateasca mult mai bine acel meci.

Ne vedem lunea viitoare la 18:30! Hai UTA!
Răspunde
17-07-2022, 12:19,
#23
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
Poenaru spunea inainte de meci că in primele etape se bazează foarte mult pe atitudinea jucătorilor, probabil a calculat prrgătirea fizică in așa fel incât o formă bună să fie atinsă după câteva etape și să țină cât mai mult.
Nu fac inmormântare după un singur meci cu toate că n-am jucat absolut nimic, nu vreau să nominalizez pe cineva dar Keseru, cel puțin pentru mine, a reprezentat cea mai mare dezamăgire...ok, ai fost cine ai fost, dar asta nu-i atitudine de căpitan niciodată...cu astfel de prestații și comportament nu face decât să-i dea dreptate ciobanului.
Răspunde
17-07-2022, 13:01,
#24
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
Sa nu ai șut pe poarta, sa, nu ai șut pe lângă poarta, sa nu ai o ocazie...in repriza a 2 a! Eu nu am mai văzut asa ceva pana acum!
Răspunde
17-07-2022, 16:47,
#25
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
(17-07-2022, 1:15)Zagorakis a scris: Doar Florin Iacob nota de trecere!Chindris ce a patit pana la urma?Stiu ca este primul meci dar daca Ubbink si Matei joaca iar fara determinare mai bine incepem cu Isac si Steau!Miculescu cred ca a alergat cel mai mult de pe teren,in prima repriza a dublat foarte mult la Vukcevic,chiar a facut risipa de efort fata de Otele!Hoxhallari cred ca este clar un fundas stanga de meserie,el a jucat fundas central dar in 3 la Tirana!Hai Poenaru la urmatorul meci cu Miculescu numar 10 in locul lui Ubbink!Cred ca saptamana urmatoare semneaza si Nicolae Carnat,dupa meci Poenaru a declarat ca vine inca un atacant si un winger! Era bun la acest meci un fundas dreapta din academie cu experienta la seniori pe banca?Un Andrei Halos,capitan la U19,antrenor secund in academie la varsta asta frageda,cel mai bun jucator de la Cris sezonul trecut dupa Nicu Modan,echipa de play-off in L3!

Doamne dumnezeule,mai Carnat lipseste...asta e din gama Stahl si mai ales Dobrescu,achizitii de neinteles!
Răspunde
17-07-2022, 16:55,
#26
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
Sa vina baietii astia cu bani si sa punem si noi un om sa se ocupe de transferuri...
Răspunde
17-07-2022, 22:46,
#27
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
@psv. Carnat este fara echipa si poate este pe bugetul clubului,stiu ca nu este un jucator extraordinar....chiar Poenaru a declarat ca bugetul salarial este la limita. Parerea mea este ca trebuie fortat Negoescu...doar a fost cel mai bun jucator in cantonament. Era bun acum in lot un winger ca Oroian sau Calin Popescu,tanar si cu meciuri la seniori! Din acest motiv(bugetul) tot am scris de aia 3 jucatori under ce apartin de club....ei au salar undeva intre 2000 si 4000 LEI....
Răspunde
18-07-2022, 0:36,
#28
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
Sa-i dea sanse la negoescu, la rares pop ,ce frast sa facem si cu Carnat,...sa -l luam sa fie la numar?!
Răspunde
18-07-2022, 1:49,
#29
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
(18-07-2022, 0:36)psv a scris: Sa-i dea sanse la negoescu, la rares pop ,ce frast sa facem si cu Carnat,...sa -l luam sa fie la numar?!

Asta vreau si eu ...dar vezi ca in Romania antrenorii nu prea au incredere in juniori si prefera seniori ..ca acest jucator aflat in probe Marwane Elaz,din ce am vazut el nu prea a prins echipa in Franta!
Este doar parerea mea personala dar cu Batha-Matei-Ubbink titulari nu stiu ce meci o sa castigam,nici unul nu are viteza ...eu cred ca langa Batha ai nevoie neaparat de Cascini sau Isac/Steau ...jucatori ce alearga si fac corect faza defensiva.Ma bucur ca Poenaru vede ca Miculescu este jucator central si nu de banda ! Perioada de mercato este pana in Septembrie...era chiar asa o mare problema sa fie Petre Simon in lot pana in Septembrie?Sa vedem daca poate ajuta echipa....chiar daca nu este in acest moment nu stiu ce valoare...are simtul golului,pe unde a jucat a si marcat goluri!Poate era bun copilul pe banca la Pitesti,ca am avut un singur atacant in lot .Un Andrei Halos cu mai multa experienta la seniori ca si Cristi Maxim ....ca Vukcevic a avut o zi neagra iar Dobrescu in dreapta este varianta de avarie! Am urmarit atent generatia 2001 de cand erau in Liga Elitelor U19!Andrei Gavrila cred ca a fost cel mai bun jucator de la Lipova sezonul trecut ,el la baza este jucator de banda stanga dar a fost jucat numar 8,disponibil la efort ,bun pasator...practic post pe post cu Steau...dar au loc amandoi!Poate visez eu ....Pe Cristi Maxim si Patlagica ii vad titulari in Cupa Romaniei,indiferent de adversar...ca o sa avem multe meciuri si acolo in noul format cu grupe !Hai sa si crestem o echipa...ca tot am schimbat 15-18 jucatori pe an(vara+iarna)de cand suntem in L1!Sa avem un proiect pe termen lung cu tineri pe langa Keseru,Batha,Benga si Ubbink!
Răspunde
18-07-2022, 3:48,
#30
RE: Etapa #1: FC Argeș - UTA, 16.07.2022, ora 18:30, Digisport 1
In amicale am jucat tot timpul mai bine cand au intrat tinerii, stiu sunt amicale dar asta spune ceva. Am urmarit toate meciurile pana cum si noi si Mioveni am fost cei mai slabi pana acum. Nu inteleg de ce s-a facut deplasarea cu autocarul cand mereu am mers cu avionul pana la Bucuresti si de acolo cu autocarul.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)