Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
20-08-2022, 23:26,
#21
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
Dupa cum a arbitrat in prima repriza, am crezut ca o sa arbitreze corect centralul asta, dar ne-a omorat in a doua...
In alta ordine de idei, ce portar am ratat (Horatiu Moldovan), a fost in curtea noastra la UTA...pacat ca nu am avut viziunea sa-l pastram.
Răspunde
20-08-2022, 23:26, (Ultima modificare: 20-08-2022, 23:27 de RudolphWST.)
#22
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
nu o avut loc de pensionaru...
Răspunde
20-08-2022, 23:28,
#23
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
Pfff ... meritam macar un punct, eu as incepe cu Otele si Jobello pe banca si as incerca sa i introduc in repriza a doua cand e obosit adversarul, dupa ieairea lor de azi nu prea am jucat!
Răspunde
20-08-2022, 23:29, (Ultima modificare: 20-08-2022, 23:36 de Xtreme.)
#24
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
au jucat bine spre foarte bine: Postolachi, Jobello, Otele, Cascini, Benga, Hoxhallari (mai mult s-a zbătut)
Primul 11 la urmatorul meci: Otele, Postolachi, Jobello, Ubbink, Steau, Cascini, Hoxhallari, Erico, Benga, Vukcevici, Balauru
Răspunde
20-08-2022, 23:29,
#25
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
rapid super gol, as zice norocos
noi mediocru dar puteam scoate egal..echitabil
ghinion...sper sa nu se mai repete, că esti pe făraș poenare, cu keseru cu tot
da..antrenorul cu portarii și cei responsabili ce i au dat drumul lui Horațiu.... Nr 1 in România... păcat
Răspunde
21-08-2022, 1:24, (Ultima modificare: 21-08-2022, 1:27 de Jula marsandula.)
#26
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
Capacitatile intelectuale si cognitive (de intelegere) ale albanezului sunt foarte limitate. Cand anternourul iese in public si prezinta presei discutii private inseamna ca ii o problema majora acolo. Si tu ca jucator de fotbal ce faci? Faci exact ce ti s-a cerut (din nou public) sa nu faci!!
Adica demonstrezi ca esti un idiot!
Adio.
Acuma nu discutam ca Poenaru trebuia sa il scoata mult mai repede (dupa primul galben) si nici de faptul ca dupa meci a iesit sa-si apere cacaciosul (si prin asta sa-si acopere propria-i greseala), dar faptul ca la nici 48 de ore de discutia respectiva (publica) intre antrenor si cacacios, tu faci si repeti aceeasi greseala, asta spune multe de cat si cum ai inteles mesajul.
Se stie ca fotbalistii nu sunt cele mai perspicace fiinte si ca la unii inteligenta nu prea musteste, dar la albanezul asta ii sub nivelul minim de a avea o conversatie inteligibila.

Cu portarul Moldovan acolo marea greseala s-a facut de catre vechea conducere si Codru Gradi...poate oferi mai multe detalii. Inca odata platim pentru competenta (sau lipsa ei cu desavarsire) a managemenului.

Si al treilea punct: chiar nu inteleg de ce facem din echipa asta casa de rebuturi (Anal-Antal, Keserru, Hora, etc.) Antrenorii UTA-ei nu sunt Hagi. (sa fie capabili de reconditionare, revopsire etc.) a mosotecii. Si nici macar el nu are succese chiar cu toti (vezi Torje, Alibleg). Mosoteca chiar nu isi are locul aici.
Răspunde
21-08-2022, 8:57,
#27
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
Dupa meciul asta e clar ca mai avem nevoie de transferuri si cel mai important avem nevoie de cineva din club care sa ia atitudine si sa ii tina spatele lui Poenaru pentru declaratile facute, daca ei cred ca in tara asta se mai poate cu frumosul si cu noi suntem fecioara Maria a fotbalului romanesc si nu ne legam de nimeni se insala amarnic. Nu mai suport sa vad acelasi arbitraj la ciupeala in majoritatea meciurilor cu echipele din bucuresti.

Batha a ajuns la 6 galbene in 6 etape, mai ia 2 si sta la fiecare galben deci e mai mult decat inutil campionatul asta si e clar ca nu ai cum sa ii schimbi mentalitatea, nu zic ca multe dintre ele au fost date gratuit dar realitatea arata ca campionatul lui e pe sfarsit.

Moldovan a ajuns la noi in momentul in care Iacob era pe val, chemari la nationala, meciuri foarte bune, parade senzationale. Nu aveai cum sa il ti in lot ca si al 3-lea portar cand el era dornic de joc si pe buna dreptate. Nici la rapid nu a rupt gura targului din prima.

@Xtreme esti la fel de extrem in declaratii precum ti-e numele, cred ca ai o problema cu fiecare antrenor pe care il avem, nu m-ar mira sa il vrei acuma inapoi pe Balin la cat i-ai cerut demisia si lui.

Momentan realitatea arata cam asa:
- ne-am vandut cel mai bun jucator si nu am adus nimic in loc, am incasat o suma mare de bani pe care nu am reinvestito si probabil nici nu o vom face.
- lotul de jucatori de foarte subtire, suntem pe locul 9 ca valoare, mare minune daca ne plasam peste locul asta la sfarsitul campionatului
- jucatorul under inca e de negasit, din pacate Isac a jucat foarte prost, Steau a intrat bine dar inca nimic incurajator
- Vukcevic tot nu a invatat sa dea centrari
- nu avem dubluri apropiate de valoarea titularilor pe urmatoarele posturi: fundas dreapta, wingeri, mijlocasi centrali(ce faci daca doamne fereste se accidenteaza Cascini? joaca ubbink cu matei in mijloc?)
Răspunde
21-08-2022, 9:45,
#28
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
Mie mi-a plăcut UTA aseară, a arătat agresivitate, am combinat etc. Exact cum îmi era teama ne-o executat domnul în negru! Eu zic ca suntem pe drumul cel bun!
Răspunde
21-08-2022, 10:55, (Ultima modificare: 21-08-2022, 12:54 de psv.)
#29
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
Concluzia mea dupa meciul de ieri ,ne-am batut singuri!Nu stiu cand ii mai prindem noi pe rapid atat de slabi.Daca ne credem club profesionist Batha va fi de maine istorie,omul asta chiar e din alt film!Poe ar face bine sa isi faca ordine in vestiar,inca sunt probleme ,se vede de la o posta altfel in cateva saptamani va fi istorie si el!Lotul de jucatori este parca in oglinda cu actuala conducere ,pur si simplu nu pot si nici nu vreau uni dintre ei mai mult decat salvarea de la retrogradare!
Răspunde
21-08-2022, 12:42, (Ultima modificare: 21-08-2022, 12:43 de mns.)
#30
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
Mi se pare ca avem lot mai bun decat in trecut si cred ca incetul cu incetul echipa va arata din ce in ce mai bine. Si aseara a fost un meci bun, dar rezultat destul de mincinos, dar pana la urma Rapidul si-a luat karma dupa meciul cu Petrolul. Mi se pare ca la mijloc avem oricum multe maini moarte. Batha e clar ca nu se potriveste campionatului nostru si oricat am da vina pe arbitrii, daca s-ar abtine de la crizele de nervi pe care le face, nu ar mai fi luat 2-3 cartonase galbene din cele luate de pana acum, e clar ca nu s-a adaptat la noi. Ubbink e de multa vreme cu gandul oriunde altundeva, numai la UTA nu, Isac pare ca s-a cam pierdut, Steau numai greseli, Fl Matei imi aduce aminte de privirea lui Claudiu Raducanu, e tot timpul pierdut pe teren, nu ai pe nimeni sa ajute atacul si sa construiasca la mijloc, asta s-a vazut anul trecut cand aveam atacanti cu 30 de meciuri si un gol, asta se vede si acum. Putem da vina si pe Keseru, dar cand te bazezi doar pe centrari aiurea in fata, nu poti sa dai vina doar pe atacanti, pentru ca nu e nimeni acolo sa ii serveasca.

Imi pare rau de Erico, dar momentan Chindris si Benga mi se pare excelenti.
Răspunde
21-08-2022, 13:43, (Ultima modificare: 21-08-2022, 13:55 de Xtreme.)
#31
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
(21-08-2022, 8:57)soundinfect a scris: Dupa meciul asta e clar ca mai avem nevoie de transferuri [...]

@Xtreme esti la fel de extrem in declaratii precum ti-e numele, cred ca ai o problema cu fiecare antrenor pe care il avem, nu m-ar mira sa il vrei acuma inapoi pe Balin la cat i-ai cerut demisia si lui.

totuși care e concluzia ta dupa meciul de ieri? Din pricina cui am pierdut partida? Din cauza lotului subțire??? Înseamnă ca am văzut alt meci...
In alta ordine de idei si referitor strict la antrenori consider ca exista antrenori mai pricepuți decat Poenaru si Balint la ora actuala in Liga 1: Mutu, Teja, Bergodi, Nicolae Constantin, Lincar etc.
Răspunde
21-08-2022, 14:17,
#32
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
(21-08-2022, 13:43)Xtreme a scris: totuși care e concluzia ta dupa meciul de ieri? Din pricina cui am pierdut partida? Din cauza lotului subțire??? Înseamnă ca am văzut alt meci...
In alta ordine de idei si referitor strict la antrenori consider ca exista antrenori mai pricepuți decat Poenaru si Balint la ora actuala in Liga 1: Mutu, Teja, Bergodi, Nicolae Constantin, Lincar etc.

Da, e foarte subtire din punct de vedere valoric. Nu ai un under constant, nu ai inlocuitori pe benzi, nu ai inlocuitor pt fundas dreapta si la cum joaca Ubbink, Matei si Batha....

Din lista ta doar Teja si Bergodi merita aprecieri.
Răspunde
23-08-2022, 10:58,
#33
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
Se vede mâna lui Poe! UTA arată din ce în ce mai bine, joacă un fotbal mult mai ofensiv față de ce jucam cu Balint. Rapid ne-a învins printr-un noroc chior. Șutul ăla trebuia scos, eu cred că Iacob îl scotea. Balauru cred că era în transă, s-o fi uitat după mireasa aia ce tot o dădea la TV în timpul meciului.

Momentan, UTA și FCU sunt singurele echipe care joacă un fotbal plăcut, ofensiv. Păcat că am arătat atât de rău cu Voluntari și Argeș... Cred că e în geneticul clubului să se ia la trântă cu cluburile mai bine-cotate, iar cu cele mici și mai slabe să piardă.

Încă e început de sezon, trebuie să continuăm tot așa, să avem încredere în Poenaru (dacă am avut încredere atâta timp în Balint dupa ce umilințe am mâncat, cred că merită Poe un timp de acomodare).

Potrivit CIES, aceștia ne-au clasat pe locul 7 la sfârșitul sezonului regulat. Acum să vedem, teoretic ne vom bate cu Rapid și Botoșani pentru locurile de play-off.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
23-08-2022, 13:53,
#34
RE: Etapa #6: Rapid București - UTA, 20.08.2022, ora 21:30, Digisport 1
Rapedu cred ca are locul "asigurat" in play-off. O data cu retrogradarea cainilor, au ramas aia fara "derbi" asa ca eu ii vad impinsi de toata suflarea centrala. fcsb, craiova si cfr se vor duce pe merit oarecum, rapedu impinsi. Raman 2 locuri unde lupta e intre botosani, farul si sepsi. Plus eventual arges si noi, poate eventual si mititeii. La noi ramane semnul de intrebare la cum se rezolva lucrurile, daca scapam de cancerul actual din conducere. Tare mi ca sezonul asta nu il vor termina toate echipele...
Semper Fidelis
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)