Etapa #13: UTA - CFR Cluj, 10.10.2021, ora 20:30, Digisport 1
12-10-2022, 8:09,
#21
RE: Etapa #13: UTA - CFR Cluj, 10.10.2021, ora 20:30, Digisport 1
Pentru inceput trebuie sa precizez ca nu am urmarit meciul live si nici macar inregistrarea integrala a meciului. Inteleg ca exista drepturi exclusive asupra partidelor televizate "live" dar cred ca FRF, Liga, sau chiar cluburile in speta ar trebui sa detina drepturi de a difuza meciuri inregistrate in mass-media imediat dupa incheierea jocului. Faptul ca acest lucru nu se intimpla mommentan, dovedeste amatorismul contractelor negociate de FRF sau Liga cu Televiziunile care au drepturi de transmisie "LIVE". Mai mult ca sigur, FRF si Liga au nevoie de avocati noi, mult mai isteti decit cei pe care i-au umplut  de bani pina acum, pentru foarte putin.

In al doilea rind felicitari jucatorilor si a bancii tehnice pentru ca au reusit PARTIAL sa se ridice la nivelul aceastei fenomenale galerii a UTA-ei si a publicului cumparator de bilete. Cu certitudine echipa ramine in continuare datoare vinduta in fata suporterilor aradeni.

Din ce am vazut pe rezumate, fara doar si poate Iacob a fost cel mai bun jucator al UTA-ei. Merita pe deplin banderola de capitan si increderea bancii tehnice.

Benga trece pintr-un punct de virf al cariei sale si este momentan un jucator care face diferenta pe tabela de marcaj !

Stahl arata ca un jucator de re-cumparat, fiindca imi reaminteste foarte mult de Axente, acea extrema dreapta de viteza cu abilitatea unor centrari utile in careul de 16 m.

Abeid stie fotbal, dar pozitionarea lui ar trebui sa fie mijlocas stinga fiindca joaca foarte inspirat faza de atac, cu Hoxalari evident fundas stinga.

Pentru Isac si pentru toti ceilalti cu interventii similare un sfat, n-ai cum sa a-i un viitor prin duritati de cartonas rosu !  Nu ai voie sa calci pe gleznele adversarului in halul acesta, chiar daca unii le numesc fault-uri "tehnice".  Avem fotbal profesionist si ceea ce nu-ti place tie, altuia nu-i face, pentru ca poti lua piinea de la gura unei familii asa cum altii pot lua piinea de la gura familiei tale.

Altfel, eu zic sa ne mentinem pe pozitii realiste, si sa prestam un joc mult mai bun in fata FCSB-ului, ca sa-i tinem sub noi pe linia de clasament.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)