Etapa #14: FCSB - UTA, 16.10.2022, ora 20:30, Digisport 1
16-10-2022, 23:14, (Ultima modificare: 16-10-2022, 23:21 de Cristi_Arad.)
#21
RE: Etapa #14: FCSB - UTA, 16.10.2022, ora 20:30, Digisport 1
Ah, nu stiam ca nu au fost lasati sa intre.
@Ovidiu, nu ma deranjeaza in mod special treaba asta, doar ca ma asteptam sa ii vad prezenti in stadion, daca tot e treaba asta cu infratirea si le-am scandat numele etapa trecuta. Speram macar sa fie de folos infratirea asta....

L.E. Acum am vazut pe GSP o stire care spune ca defapt nu li s-a permis accesul pentru ca au refuzat controlul la intrarea in stadion.
Răspunde
17-10-2022, 6:58,
#22
RE: Etapa #14: FCSB - UTA, 16.10.2022, ora 20:30, Digisport 1
Iacob din nou eroul meciului, ne-a salvat de la un posibil catastrofal 1-6 !

Printr-o postare anterioara am incercat sa sugerez voalat bancii tehnice ca Abeid stie fotbal dar, ar trebui folosit ca mijlocas de banda stinga unde pe faza ofensiva ar putea aduce un plus in tandem cu un Jobello sau Otele. In plus ne-a aratat ca are si abilitatea de a intra periculos din banda stinga in centru si a creea spatii in preajma careului de 16m advers. Este un jucator cu o tehnicitate buna si vede jocul. La capitolul minus nu are capabilitatea anihilarii unui "vitezist" de tip Cordea si in plus musca la "fente"! A gafat capital astazi si ne putea costa un gol.

Golul lui Olaru pentru 1-0, norocos, tras de la distanta mare printre picioarele unui jucator al UTA-ei iesit la blocaj dar nu suficient de aproape de juatorul FCSB-ului.

FCSB-ul a avut o viteza superioara pe benzi de unde Coman si Cordea au centrat nepermis de usor de foarte multe ori.

Din nou UTA nu a reusit sa-si creeze ocazii de a marca sau macar sa fie periculoasa cit de cit pe contra-atac. Ne lipsesc in continuare mijlocasi de creatie pe faza ofensiva.

Ca dovada, a ajuns portarul Iacob sa-i dea asist lui Keseru pentru primul sau gol inscris sub culorile UTA-ei.

Felicitari Iacob si Keseru.

Atentie mare, vine CSU Craiova, cu multi jucatori capabili de suturi precise de la mare distanta plus talentatul Markovic.
Răspunde
17-10-2022, 9:27,
#23
RE: Etapa #14: FCSB - UTA, 16.10.2022, ora 20:30, Digisport 1
Am ajuns chiar penibili, dupa fiecare infrangere avem exact acelasi discurs, 6 meciuri pierdute si 4 egaluri si dupa 90% din ele iesim si spunem ca nu avem mentalitate, daruire si asa mai departe.

Keseru mai ingrijorat de starea mentala a celor de la FCSB decat ce se intampla la echipa asta si are mari asteptari de la antrenor sa il bage avand in vedere ca nu a facut NIMIC pana in momentul asta pe teren. Mare suparare si foarte deranjat ca nu joaca cand efectiv nu a contribuit cu nimic. Sper ca interviul de dupa meci sa fie ultimul in tricoul nostru.

Poe e clar ca a pierdut vestiarul sau cel putin jumatate din el. Antrenorul cu cel mai slab raport puncte/meci, 1.14, pana si Badea avea mai mult.

Eu unul cred ca e nevoie de restart acum si nu trebuie asteptat pana in pauza din decembrie, macar asa vine cineva nou si prinde si pauza din noiembrie unde se mai poate regla cate ceva, marea problema e ca nici nu prea ai pe cine sa duci, infara de Croitoru nu vad nici un antrenor de doamne ajuta liber in momentul actual.

Rares Pop e singurul lucru bun din tot meciul, a jucat excelent si poate data viitoare va si inscrie.
Răspunde
17-10-2022, 9:37,
#24
RE: Etapa #14: FCSB - UTA, 16.10.2022, ora 20:30, Digisport 1
Dupa ce am incercat cu Poe ,oare ce ne-ar costa sa incercam si cu croitoru?!
Răspunde
17-10-2022, 10:17,
#25
RE: Etapa #14: FCSB - UTA, 16.10.2022, ora 20:30, Digisport 1
Din pacate totul e putred la ora actuala ,inca o data se dovedeste daca mai era nevoie ca nu avem conducere.Trebuiau luate masuri mai demult si nu eram acum pe tobogan.
Răspunde
17-10-2022, 10:25,
#26
RE: Etapa #14: FCSB - UTA, 16.10.2022, ora 20:30, Digisport 1
Tot in jos mergem... nu avem conducere. Omul care vrea sa bage bani e peste tot cu UTA, actuala conducere nu e curioasa.
Problema este ca noi chiar nu mai castigam...
Răspunde
17-10-2022, 13:52,
#27
RE: Etapa #14: FCSB - UTA, 16.10.2022, ora 20:30, Digisport 1
(17-10-2022, 9:37)psv a scris: Dupa ce am incercat cu Poe ,oare ce ne-ar costa sa incercam si cu croitoru?!

Nu cred ca avem nimic de pierdut cu Croitoru dar decizia trebuie sa vina cat mai rapid, eu unul nu mai vad nici o solutie cu Poe si doar pierdem timp pretios.

Apropo, mai este macar o minima discutie intre cele 2 parti pentru preluarea clubului sau totul e incheiat?
Răspunde
17-10-2022, 14:11,
#28
RE: Etapa #14: FCSB - UTA, 16.10.2022, ora 20:30, Digisport 1
(17-10-2022, 13:52)soundinfect a scris:
(17-10-2022, 9:37)psv a scris: Dupa ce am incercat cu Poe ,oare ce ne-ar costa sa incercam si cu croitoru?!

Nu cred ca avem nimic de pierdut cu Croitoru dar decizia trebuie sa vina cat mai rapid, eu unul nu mai vad nici o solutie cu Poe si doar pierdem timp pretios.

Apropo, mai este macar o minima discutie intre cele 2 parti pentru preluarea clubului sau totul e incheiat?

atata timp cat  va fi Meszar la conducere, Croitoru, nu va antrena UTA. Oare Croitoru care a fost demis tot de jucatori la FCU,  nu va putea avea aceiasi soarta si la UTA?

NU mai sunt discuti intre UTA si grupul de investitori. Speranta noastra moare ultima dar acum nu mai exista nici macar o intalnire de negociere. Mai o tara se termina banuti si iar o sa ii caute sa incheie sezonul.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)