Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
24-10-2022, 14:53, (Ultima modificare: 24-10-2022, 14:57 de Cristi_Arad.)
#21
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
Eu cred ca e mai util acum sa ne concentram pe ce avem de facut, decat pe "ce-ar fi fost daca..."
Legat de Poenaru, pentru mine o e mare dezamagire, si cred ca play-off-ul obtinul cu Clinceniul a fost pura intamplare, conjunctura sau accident.
Nu a artat absolut nimic de cand a venit. Inca din meciurile amicale, echipa a aratat rau, jocul haotic, am inceput prost si campionatul, iar haosul se tot prelungeste. In plus, mi se pare si nesmitit in declaratii. Ne spune ca in 5 luni, nu are cum sa construiasca o echipa. Bine ca face Toni Petrea echipa din Chindia in 2 saptamani. Si sa nu uitam ca el a stiut ca va antrena UTA, cu 2 luni inainte sa fie prezentat oficial. A avut tot timpul din lume sa isi faca o strategie, sa isi aleaga jucatorii, etc. Asa ca nu are nici o scuza!
Nu stiu ce asteapta Meszar, dar se cam joaca cu focul!
Răspunde
24-10-2022, 15:36,
#22
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
Multi plang dupa asa peluza si asa public...e incredibil ce se intampla la noi, as manca iarba aia cand as vedea asa spectatori, as alerga pana la epuizare!!! Dar unde nu i conducere sa iti ceara socoteala dupa asa meciuri...
Răspunde
24-10-2022, 16:06, (Ultima modificare: 24-10-2022, 16:08 de Ovidiu.)
#23
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
(24-10-2022, 13:44)red11 a scris: [quote="Ovidiu" pid='34650' dateline='1666594858']
Din păcate nu ne putem compara cu Rapidul oricât ne-am dori, suntem mult sub ei cu excepția peluzei, spectatorilor.
Ei l-au primit pe Sucu cu brațele deschise, la noi oamenilor care au vrut să preia clubul li s-a inchis ușa in nas...și proști, și săraci.
Referitor la meci, roșul luat de Anton spune multe, eu nu cred că-i luat din prostie, ci intenționat...jucătorii nu-l mai vor pe demagogul fără licență.
Uimește-mă, de ce nu-l putem compara pe Sucu  cu cei care au vrut să preia UTA?
Da, tot Poenaru ar fi fost antrenor, dar, oare, cei din noua conducere s-ar fi ascuns ca șobolanii in momentul in care echipa-i pe tobogan? Am spus și repet, peștele de la cap se impute, iar UTA, la ora asta-i un sat fără câini.
Răspunde
24-10-2022, 16:56,
#24
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
(24-10-2022, 16:06)Ovidiu a scris:
(24-10-2022, 13:44)red11 a scris: [quote="Ovidiu" pid='34650' dateline='1666594858']
Din păcate nu ne putem compara cu Rapidul oricât ne-am dori, suntem mult sub ei cu excepția peluzei, spectatorilor.
Ei l-au primit pe Sucu cu brațele deschise, la noi oamenilor care au vrut să preia clubul li s-a inchis ușa in nas...și proști, și săraci.
Referitor la meci, roșul luat de Anton spune multe, eu nu cred că-i luat din prostie, ci intenționat...jucătorii nu-l mai vor pe demagogul fără licență.
Uimește-mă, de ce nu-l putem compara pe Sucu  cu cei care au vrut să preia UTA?
Da, tot Poenaru ar fi fost antrenor, dar, oare, cei din noua conducere s-ar fi ascuns ca șobolanii in momentul in care echipa-i pe tobogan? Am spus și repet, peștele de la cap se impute, iar UTA, la ora asta-i un sat fără câini.

In primul rand a CUMPARAT actiuni la Rapid, clubul avand alta forma de organizare fata de UTA, bani care au mers in capitalul social al clubului. Apoi a investit, direct, 10 milioane(cred) in baza de antrenament, el deja fiind implicat in sectorul juvenil de la Rapid. Banu jos.
N-am timp de polenici, Ovidiu. Sper ca vezi diferentele. Parerea mea este ca nu pot fi comparati.
Răspunde
24-10-2022, 17:26,
#25
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
Da, ok, aici nu se puteau cumpăra acțiuni, dar oamenii ăștia s-au angajat să plătească toate datoriile clubului, pentru inceput, zic că nu-i puțin deloc. Plus că nu au fost lăsati să preia clubul ca să vedem ce pot...dar ajunge să ne uităm la afacerile lor și să comparăm cu cei care sunt acum, oameni incompetenți, invățați doar să sugă din banii arădenilor, in frunte cu analfabetul ăla botoxat.
Apoi, UTA, are un potențial enorm, cu un management profi poate ajunge departe in 2-3 ani...așa, ne scăldăm in mediocritate an de an.
Răspunde
24-10-2022, 20:07,
#26
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
(24-10-2022, 17:26)Ovidiu a scris: Da, ok, aici nu se puteau cumpăra acțiuni, dar oamenii ăștia s-au angajat să plătească toate datoriile clubului, pentru inceput, zic că nu-i puțin deloc. Plus că nu au fost lăsati să preia clubul ca să vedem ce pot...dar ajunge să ne uităm la afacerile lor și să comparăm cu cei care sunt acum, oameni incompetenți, invățați doar să sugă din banii arădenilor, in frunte cu analfabetul ăla botoxat.
Apoi, UTA, are un potențial enorm, cu un management profi poate ajunge departe in 2-3 ani...așa, ne scăldăm in mediocritate an de an.
@Ovidiu, unde vezi tu acel potential ENORM? Intreb doar. Stadion, suporteri? Ok, de acord, dar ne trebuie mai mult decat atat. Brand-ul? Ne place ori ba, e cam uitat de multi, performantele sunt cu 50 de ani in urma. Academia? Ok, mai vindem in vreo 2 ani, poate pe Rares Pop. Zicea cineva ceva de UTA Arad din si pentru aradeni. Nu se va ajunge niciodata la asa ceva (fara mercenari adica), cum ridica unul capul (Petre, Man, Miculescu), cum sunt vanduti. Nu vom reusi sa-i tinem, intotdeauna se vor gasi 3-4 echipe cu buget mai mare, care-i vor ademeni. Nu il mai socotesc pe Isac, nu va fi marfa de facut bani, decat la un club de talia UTA-ei. Urmatorii in 2-3 ani vor fi Pop, Negoescu si poate-poate Cibi (exact in ordinea asta).
Răspunde
24-10-2022, 21:12,
#27
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
sezoul 2007/2008 tras la indigo pana acum atat d.p.d.v sportiv cat si ce se intampla la nivel de conducere. Sper sa o scoatem la capat cu bine de data asta ...
Răspunde
25-10-2022, 8:28,
#28
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
(24-10-2022, 14:53)Cristi_Arad a scris: Inca din meciurile amicale, echipa a aratat rau, jocul haotic, am inceput prost si campionatul, iar haosul se tot prelungeste.  Si sa nu uitam ca el a stiut ca va antrena UTA, cu 2 luni inainte sa fie prezentat oficial. A avut tot timpul din lume sa isi faca o strategie

Complet de acord.

Realist privind procesul schimbarilor pe banca tehnica a orcarei echipe, trebuie sa remarcam impactul si complexitatea unei astfel de decizii in mijlocul unui sezon competitional.

Poenaru si Duna au preluat un lot de jucatori cu contracte in desfasurare (de la Balint), cu ar caror performanta in teren nu au fost neaparat satisfacuti, dar nu au avut incotro decit sa-i inghita pe moment cu foarte multe sughituri. Ca antrenori oficial anuntati cu doua luni innainte de debutul lor pe banaca UTA-ei sint sigur ca au avut un cuvint greu de spus la reinoirea unor contracte ajunse la scadenta in vara. Ilie,Baravikas, Shliakov, Vorobjovas etc. Au incercat sa i-si completeze lotul cu citiva jucatori cu experienta si oarece tehnicitate peste media lotului, Keseru, Chindris, Sthal, Anton, Steau plus citeva importuri in Jobello, Abeid.

Foarte multi dintre noii veniti nu nu au fost disponibili pentru cantonamentul din Slovenia, amicale, sedinte tactice, integrare, etc

Cifrele statistice in actualul sezon dupa consumarea turului, cele mai slabe de la promovarea  echipei in Superliga !
Răspunde
25-10-2022, 10:38,
#29
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
(24-10-2022, 20:07)suporterutabuc a scris:
(24-10-2022, 17:26)Ovidiu a scris: Da, ok, aici nu se puteau cumpăra acțiuni, dar oamenii ăștia s-au angajat să plătească toate datoriile clubului, pentru inceput, zic că nu-i puțin deloc. Plus că nu au fost lăsati să preia clubul ca să vedem ce pot...dar ajunge să ne uităm la afacerile lor și să comparăm cu cei care sunt acum, oameni incompetenți, invățați doar să sugă din banii arădenilor, in frunte cu analfabetul ăla botoxat.
Apoi, UTA, are un potențial enorm, cu un management profi poate ajunge departe in 2-3 ani...așa, ne scăldăm in mediocritate an de an.
@Ovidiu, unde vezi tu acel potential ENORM? Intreb doar. Stadion, suporteri? Ok, de acord, dar ne trebuie mai mult decat atat. Brand-ul? Ne place ori ba, e cam uitat de multi, performantele sunt cu 50 de ani in urma. Academia? Ok, mai vindem in vreo 2 ani, poate pe Rares Pop. Zicea cineva ceva de UTA Arad din si pentru aradeni. Nu se va ajunge niciodata la asa ceva (fara mercenari adica), cum ridica unul capul (Petre, Man, Miculescu), cum sunt vanduti. Nu vom reusi sa-i tinem, intotdeauna se vor gasi 3-4 echipe cu buget mai mare, care-i vor ademeni. Nu il mai socotesc pe Isac, nu va fi marfa de facut bani, decat la un club de talia UTA-ei. Urmatorii in 2-3 ani vor fi Pop, Negoescu si poate-poate Cibi (exact in ordinea asta).

Stadion nou, suporteri, practic un oraș intreg este al tău, nu ajunge? Sunt bani frumoși care iți intră in club și pot veni mai multi dacă știi să atragi sponsori...dar trebuie scăpat de politic, de căpușe, ăștia sunt o frână pentru club. Numai eu câți bani am lăsat in magazinul clubului până să aflu unde se duce profitul...si ca mine, mulți alții.
Răspunde
25-10-2022, 12:17,
#30
RE: Etapa #15: UTA - CS Universitatea Craiova, 23.10.2022, ora 18:15, Digisport 1
Haide sa nu ne imbatam cu apa rece. Potentialul de marketing s.a.m.d. al clublul e foarte limitat si chiar ai nevoie de un adevarat profesionist sa il exploateze la maximum. Momentan vezi lumea ca vine la stadion si ca e aproape de echipa doar prin prisma faptului ca orasul nu ofera o alternativa din punct de vedere social pe timp de weekend, daca asta se va schimba vei incepe sa vezi stadionul tot mai gol.

Tot ne plangem ca noi nu jucam in prime time si ca nu se vorbeste de noi la TV, trebuie sa intelegem ca noi, ca echipa, momentan nu vindem si cei de la TV nu monetizeaza de pe noi doar in caz de scandal.

Rapid tocmai a vandut numele stadionului cu 600k euro/an, noua momentan nu ne da nimeni nici macar 100k/an pt acelasi lucru.

E clar ca trebuie schimbat modul de lucru al clublui si sa reflecte mai mult realitatea din tara noastra si sigur nu cu wanna be dropshipping platform ascuns dupa numele clubului.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)