Etapa #23 UTA CS Mioveni
28-01-2023, 16:20,
#1
Etapa #23 UTA CS Mioveni
moare și forumul odată cu retrogradarea UTA-ei?
din păcate Balint nu era și nu va fi o soluție pentru UTA.
Răspunde
28-01-2023, 16:36,
#2
RE: Etapa #23 UTA CS Mioveni
Forumul este lasat sa moara la fel cum si UTA este lasata sa moara de catre cei care o conduc.
Suntem 90% retrogradati Sad
Răspunde
28-01-2023, 17:31,
#3
RE: Etapa #23 UTA CS Mioveni
suntem cei mai slabi din liga, cu Balint sigur vom retrograda. Nu legam doua pase la mijloc și nici în atac. In apărare suntem varza. Mingi bubuite la întâmplare.
Răspunde
28-01-2023, 19:06,
#4
RE: Etapa #23 UTA CS Mioveni
Oare nu puteam aduce si noi flamanzi dinastia gen Rusu, chiar si imprumut??? Oare chiar se vrea retrogradarea?
Răspunde
28-01-2023, 21:59, (Ultima modificare: 28-01-2023, 21:59 de psv.)
#5
RE: Etapa #23 UTA CS Mioveni
(28-01-2023, 19:06)Adrian07 a scris: Oare nu puteam aduce si noi flamanzi dinastia gen Rusu, chiar si imprumut??? Oare chiar se vrea retrogradarea?

Nimeni nu vrea retrogradarea !Avem un antrenor care din pacate este slab +inca vreo 4 vedete care au uitat forbalul(cascini,keseru,anton,chidris)dar bineinteles platiti regeste si la timp iar rezultatul e asta!Daca se trezeste cineva sa aduca un ANTRENOR iar vedetelor astora sa li se arate usa ,am mai avea dw doi bani sperante!
Răspunde
28-01-2023, 22:21,
#6
RE: Etapa #23 UTA CS Mioveni
Gyuszi am cam sintetizat in declaratia lui acest meci rusinos! As mai intreba si de ce Erico nu joaca titular, de ce am ajuns ca Hoxalari sa fie coordonator de joc, sa trimita centrari plouate in mijlocul unui careu advers supraaglomerat ? De ce Iacob ne da emotii meci de meci ? (pina si statistica spune ca mai aperi cate un 11 m din greseala). De ce se insista cu Batha si Keseru, iar pe Godwin l-am imprumutat ? Despre atitudinea jucatorilor ai zis tu…Apoi ar mai fi acest gazon de mizerie care reflecta simbolic vreo 20 de ani in care Aradul e in decadere, cu lucruri facute de mantuiala, de oameni nepriceputi, toate sub conducerea unei administratii corupte si fara pic de mandrie locala ! Doar acei frumosi suporteri si SCU au crezut in simbolul UTA, inca din Liga 4 si nu au lasat Aradul ala frumos de pe vremuri sa moara. Dar acum, ma intreb…ce-a mai ramas ?
Răspunde
28-01-2023, 23:07,
#7
RE: Etapa #23 UTA CS Mioveni
Cine naiba să-l schimbe pe Gyuszi? Păi sclavetul ala de meszar nu voia să renunțe nici la Poenaru.
Din păcate cred că suntem cu ambele picioare in groapă, dacă veneau oamenii aia in pauza asta aunt convins că s-ar fi schimbat multe in club.
Așa? Amatorism total...un club de talia UTA-ei să nu aibă un președinte vizibil? Să n-ai tu un director sportiv? Păi clubu-i sat fără câini, fraților...despre Bote sau Voinea n-am ce să spun, ar fi buni maxim la un club minier de liga a treia.
Răspunde
29-01-2023, 1:08,
#8
RE: Etapa #23 UTA CS Mioveni
Proasta organizare a clubului se vedea de pe vreme ligii a doua. Nu este nicio noutate.
Răspunde
29-01-2023, 4:40,
#9
RE: Etapa #23 UTA CS Mioveni
Parerea mea e ca nu Balint e de vina ci jucatorii foarte slabi si blocati psihic. Atac nu avem de loc si nici ambitia din trecut, din pacate nici fundasii lateri nu urca cu cetrari utile, a fost o greseala sa lasam asa multi jucatori sa plece si am adus ciurucuri. Totusi trebuie sa avem speranta si ca cumva o sa redreseze Balint corabia.
Răspunde
29-01-2023, 15:37, (Ultima modificare: 29-01-2023, 18:56 de red11.)
#10
RE: Etapa #23 UTA CS Mioveni
Eu, @Adi, i-as reprosa lui Balint alcatuirea primului unsprezece in ambele jocuri de dupa reluarea campionatului. Nu sunt un expert, sunt doar un chibit, dar parerea mea personala este ca Dobrescu, Stahl si Keserü nu sunt de liga intai. Lui Keserü chiar nu inteleg de ce nu i-a fost reziliat contractul in pauza asta. Probabil a acceptat o reducere salariala drastica, altfel nu-mi explic. Si aparitia lui Vukcevic imi ridica semne de intrebare, el fiind nepregatit in momentul asta. Probabil lipsa unor jucatori de meserie pe posturile respective, de fundasi dreapta-stanga, l-au facut pe Balint sa-i titularizeze in meciul de la Craiova dar a repetat gresala in meciul de acasa prin titularizarea muntenegreanului in defavoarea lui Benzar.
Un alt semn de intrebare in dreptul lui Balint este netitularizarea lui Willie. Scuza ca este un jucator tehnic si nu se descurca pe un teren prost este puerila din punctul meu de vedere.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)