Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
02-12-2022, 18:53,
#21
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
Tot demisia... fiti seriosi... echipa atata poate , trebuie sustinuta, am piersut timp cu Poenaru, n-a facut nimic, absolut nimic... trebuie sa ne salvam!!
Răspunde
02-12-2022, 21:27,
#22
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
Sa fim lângă echipa pentru ca trecem prin momente foarte grele, poate celso grele de când am promovat! Am încredere în gyuszi ca va pune corabia pe linia de plutire!
Răspunde
03-12-2022, 6:13,
#23
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
Frustrant joc, bine ca Petrolul cu burta goala castiga meciuri si noi nu. Se vede ca la UTA nu e un grup unit.
Răspunde
03-12-2022, 15:24,
#24
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
Dacă nu se întâmpla ceva la nivel de conducere in pauza care urmează ,nu cred ca ne vom salva . Pe lângă schimbarea pe care o văd ca o necesitate la nivelul conducerii ,ne trebuie și 4-5 jucatori peste ce avem acum însă fără bani,cu greu . Actuala echipa atat poate, la fel o spuneam și in mandatul lui Poenaru. Echipa este rupta in 2, asta e nivelul maxim al lor. Sa încercam sa adunam cât mai multe puncte iar apoi in play out sa avem un parcurs precum a avut Sepsi in 2017-2018 când a terminat pe antepenultimul loc in campionatul regular iar apoi in play out a strâns 24 de puncte . Nu prea văd o ieșire din aceasta situație ,doar așa ca cedează echipe ca și anul trecut (Clinceni,Mediaș) deși nu prea cred…
Răspunde
04-12-2022, 8:47,
#25
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
Mai toti suporterii pe acest forum s-au "laudat" cu nivelul salariilor pe care clubul UTA le plateste jucatorilor sub contract.

Daca este adevarat, inseamna ca avem o PROBLEMA MAJORA LA SELECTIE. Lotul actual de jucatori au fost alegerea lui Balint si mai apoi al lui Poenaru.

Sintem foarte aproape de perioada de de transferuri din iarna si nu sint deloc convins daca UTA a planificat, sau chiar daca mai dispune de resurse financiare pentru citeva transferuri de calitate, care sa re-faca diferenta de puncte care ne desparte momentan de locul 7-8 in clasament.

Se pare ca celelalte echipe din Superliga au scos cu ceva mai multi bani din buzunar pentru transferurile din vara trecuta si in plus au avut un ochi mult mai bun la SELECTIE decit am avut noi.

Ne asteapta vremuri foarte grele !
Răspunde
04-12-2022, 10:28,
#26
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
Ne asteapta luga 2, asta e. Totul pare sa mearga intr-acolo. E clar o problema de selectie, in sensul ca nu exista in club persoane competente in acest sens.
Răspunde
04-12-2022, 12:16,
#27
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
Văd că incep să se trezească tot mai mulți dintre cei care il susțineau orbește pe Meszar, nici măcar pe sclaviarad văd că nu se mai șterg comentarii legate de botoxat sau de sclavul lui ( s-au terminat banii, oare?) dar mi-e frică să nu fie prea târziu, cred că ultima șansă o avem in iarnă, dacă nu scăpăm de actuala conducere, de toate lipitorile și incompetenții de acolo ne ducem naibii.
Răspunde
04-12-2022, 14:06,
#28
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
(04-12-2022, 8:47)Coco13 a scris: Mai toti suporterii pe acest forum s-au "laudat" cu nivelul salariilor pe care clubul UTA le plateste jucatorilor sub contract.

Daca este adevarat, inseamna ca avem o PROBLEMA MAJORA LA SELECTIE. Lotul actual de jucatori au fost alegerea lui Balint si mai apoi al lui Poenaru.

Sintem foarte aproape de perioada de de transferuri din iarna si nu sint deloc convins daca UTA a planificat, sau chiar daca mai dispune de resurse financiare pentru citeva transferuri de calitate, care sa re-faca diferenta de puncte care ne desparte momentan de locul 7-8 in clasament.

Se pare ca celelalte echipe din Superliga au scos cu ceva mai multi bani din buzunar pentru transferurile din vara trecuta si in plus au avut un ochi mult mai bun la SELECTIE decit am avut noi.

Ne asteapta vremuri foarte grele !

De unde ai dedus tu asta ,te asigur ca nici hermmanstadt ,nici petrolul ,chindia cu atat mai puțin sa nu mai vorbim de farul nu au jucatori în lot plătiți cu 10000 de euro ori peste pe luna, ca alde keseru ,ademi ,Chindriș,Cascini.Ceea mai mare problema a noastră e conducerea ,nu avem acolo un om care sa facă legătură între club și antrenor+echipa.Gyuszi încearcă el ceva acum dar e greu sa schimbi ceva într-o luna când alte 5 luni s-a lucrat prost ,atât ca nivel de disciplina cât și ca nivel de pregătire,multiplele probleme musculare nu au apărut din neant.Sezonil asta seamănă izbitor cu cel din 2007 și club asta ar avea tare mare nevoie de un alt suflu ,conducerea asta efectiv nu mai are pic de credibilitate în fata nimănui.
Răspunde
04-12-2022, 15:08,
#29
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
Sunt de acord cu @PSV, pare ca echipa asta e a nimanui. Ne lipseste un manager sportiv, liant intre echipa si conducere, care sa fie responsabil de rezultatele sportive si care sa fie "sef" peste staful tehnic si peste jucatori. Acel manager ar trebui sa aiba si rol de mediator in anumite situatii, precum atunci cand un antrenor pierde vestiarul. Tot el ar trebui sa fie "avocatul" clubului, in public/presa,  atunci cand arbitrii o comit, sau in alte situatii.
Din cauza ca ne lipseste un astfel de om, Poenaru si-a permis sa faca franjuri echipa asta, si sa ne ameteasca cu tot felul de declaratii aiuritoare pe la conferinte, si tot din cauza asta, jucatorii inca isi permit gesturi precum cel al lui Abeid.
Mult mai bine cred ca am duce-o daca am avea un om COMPETENT, pe o astfel de pozitie.
Răspunde
05-12-2022, 7:08,
#30
RE: Etapa #18: UTA - FC Voluntari, 13.11.2022, ora 15:45, Digisport 1
(04-12-2022, 15:08)Cristi_Arad a scris: Sunt de acord cu @PSV, pare ca echipa asta e a nimanui. Ne lipseste un manager sportiv, liant intre echipa si conducere, care sa fie responsabil de rezultatele sportive si care sa fie "sef" peste staful tehnic si peste jucatori. 

Sa inteleg de aici ca voi sinteti de parere ca Managerul Sportiv ar trebui sa decida intr-o proportie de sa zicem 80-90% selectia jucatorilor adusi la lot si pusi la dispozitia bancii tehnice, cu doar 10-20 % putere de vot din partea altor factori de decizie la nivelul clubului UTA cum ar fi Dl Meszar, banca tehnica, sponsori, suporteri, etc ?

Asta fiindca realistic vorbind nu putem sa-l facem pe acel Manager Sportiv RESPONSABIL DE REZULTATELE SPORTIVE si sa-i taiem capul in orice moment atunci cind echipa pierde 4-5 meciuri la rind !!!!!!!!!!!

A doua intrebare este, cam care credeti voi ca ar trebui sa fie bugetul de salariu al acestui Manager Sportiv care sa raspunda cu capul atunci cind jucatorii selectionati si adusi de el personal, se dovedesc a presta de o maniera sub nivelul mediu al Superligii ?

Indiferent pe cine ai aduce ca Manager Sportiv la aceasta ora trebuie sa va reamintesc ca acesta nu joaca in teren si nici nu inscrie goluri pentru victorii de 3 puncte si deci nu este o prioritate momentan. Evitarea retrogradarii este prioritatea nr 1 la Arad.

Jucatori selectionati si adusi in lotul UTA-ei care joaca momentan in teren sint cei chemati sa scoata de urgenta echipa din zona retrogradarii.

Cit despre selectia jucatorilor care urmeaza sa fie adusi la UTA inca din acesta perioada de transferuri din Iarna, sper ca noul infiintat grup de scouteri la nivelul clubului sa-si aduca o contributie importanta la complectarea lotului cu citeva prospecte tinere de talent capabile sa ajute echipa ACUM, pe termen scurt, mediu si lung.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)