Etapa #24 CHI -- UTA
03-02-2023, 19:48, (Ultima modificare: 03-02-2023, 19:49 de Xtreme.)
#1
Etapa #24 CHI -- UTA
Concluzia acestui meci este una singura: și speranța moare ultima, dar moare sigur!
Romario Benzar o luminita, la capatul unui tunel foarte lung si foarte intunecat. Pe partea cealalta Florin Iacob un portar nesigur, iesit din forma, cu gafe incredibile si extraordinare. La fel si Rares Pop si toate trupa in frunte cu Balint. Nici nu stiu de ce sa intors Balint???!!! Vrea neaparat sa ne conduca spre liga a 2-a?
Răspunde
03-02-2023, 20:46,
#2
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Catastrofă, dacă ne adunăm câțiva băieți de pe aici, ne apropiem de valoarea unor așa ziși pseudo fotbaliști pe care îi avem în echipă. Foarte greu să mai scăpăm
Răspunde
03-02-2023, 20:49,
#3
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
(03-02-2023, 19:48)Xtreme a scris: Concluzia acestui meci este una singura: și speranța moare ultima, dar moare sigur!
Romario Benzar o luminita, la capatul unui tunel foarte lung si foarte intunecat. Pe partea cealalta Florin Iacob un portar nesigur, iesit din forma, cu gafe incredibile si extraordinare. La fel si Rares Pop si toate trupa in frunte cu Balint. Nici nu stiu de ce sa intors Balint???!!! Vrea neaparat sa ne conduca spre liga a 2-a?

Balint a venit pentru ca altcineva nu s-ar fi bagat. Nu se putea continua nici cu gelatul. Uite, Dica e exceptia si alt sinucigas, macar e argesean. Si inca una, Sabau la U, dar si el e clujean. Si nu a mai antrenat demult. Si Petrea braileanul a dat dovada de curaj, venind la Chindia. Dar astia 3 parca au miscat lucrurile, numai Balint al nostru e urmarit de ghinion. Sau, poate, nu e vorba de ghinion, mai stii? Nu stiu daca Benzar chiar e luminita, dar parca-parca face mai bine faza de aparare si replierea. Oricum, toti par iesiti din forma si nu tin fizic mai mult de 60-70 minute.
Răspunde
03-02-2023, 21:24, (Ultima modificare: 03-02-2023, 21:25 de red11.)
#4
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Am avut sperante de la meciul asta dar parca totul e impotriva noastra, inclusiv jucatorii nostrii. Nu am o statistica exacta dar cred ca peste 80% din golurile pe care le-am luat in tot campionatul asta, pana acum, sunt pe imense greseli personale. Ca a fost antrenata echipa de Balint sau de Poenaru, etapa de etapa avem parte de greseli personale care duc la primirea de gol sau goluri.
Răspunde
03-02-2023, 22:33,
#5
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Chiar dacă am luat gol, mi-a plăcut cum am jucat in prima repriză, pressing, băieții au alergat...problema principală la echipă, din punctul meu de vedere, este portarul, Iacob...un fundaș care știe că are un portar slab in spate joacă timorat.
Sincer, credeam că Gyuszi a invățat ceva din primul mandat, adică să nu mai fie atât de incăpățânat...atunci il forța degeaba de Nimicovici ( Dangubic), acum insistă aiurea cu Iacob. Și, de fiecare dată când vorbesc despre portari imi amintesc că l-am avut pe Moldovan in curte...păi acolo ți-ai dat examenul, tu, conducere, staff, când l-ai lăsat să plece. Inlocuit Iacob chiar și cu portarul de la Județean și cred că ne putem salva.
Răspunde
04-02-2023, 0:05,
#6
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Pe mine m-a terminat faza de la golul lor al doilea. Pai si noi, care am jucat fotbal prin parc stiam un pic de aparare, sa facem un marcaj la omul liber, mai ales cand omul ala e cel mai periculos de la ei...chiar capitanul in meciul de azi !
Nu mai am ce spune !
Răspunde
04-02-2023, 0:21,
#7
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Incă ceva...cred că ar fi momentul ca, indiferent de meci, jucătorii să stea in cantonament minim 5 zile din săptămână până ies din zona roșie.
Nu-i arzi la bani, le dai unde-i doare și mai tare.
Răspunde
04-02-2023, 9:00,
#8
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Balint are perfecta dreptate, Horia Mladinovici ne-a refuzat doua penalti-uri clare ca laumina zilei. Primul la Milosevic clar impins de la spate in preajma careului de 5 m, si al doilea la iesirea disperata a lui Cabuz asupra lui Erico, lovit clar cu pumnul in fata in interiorul careului de 16 m.

Inca odata, dupa meciul foarte important impotriva FC U Craiova pentru evitarea retrogradarii, VAR-ul n-a functionat nici la Ploiesti, al doilea meci crucial pentru UTA in lupta pentru evitarea retrogradarii.

FRF-ul si Liga Profesionista "MILC" despre VAR, Presa Sportiva din Romania, "MILC" despre VAR ????!!! Nu ar fi oare normal si de bun simt, ca partidele care nu beneficiaza de lipsa VAR-ului sa fie reprogramate ? Cine se face vinovat si direct responsabil de vicierile de rezultat datorate lipsei de functionare  a VAR-ului. Vad ca detinatorul drepturilor TV de transmisie directa este, pe buna dreptate, foarte ingrijorat de calitatea total necorespunzatoare a calitatii gazoanelor pe care se desfasoara meciurile Superligii cu impact direct in satisfactia atractivitatii scazute a consumatorilor platitori .

Nu vad insa nici o plingere deocamdata din partea detinatorului drepturilor de transmisie TV la adresa FRF si LPF privind obligativitatatea de functionarea a VAR-ului la fiecare partida a Superligii, sau  imbunatatirea substantiala a acestui sistem minimal VAR achizitionat de LPF pe bani foarte putini. Lipsa VAR-ului la standarde Europene la fiecare partida degradeaza imens calitatea transmisiei, experienta consumatorului fairplay-ul competitiei si in ultima instanta corectitudinea competitiei.

Altfel, UTA s-a daruit total acestui joc si merita sa obtina toate punctele puse in joc. Infringere total nemeritata si impotriva cursului jocului.

Nu este deloc corect sa-l scoatem tap ispasitor pe Iacob pentru aceasta infringere, nesincronizarea intre Batha si Cascini in treimea noastra, 2 conta 2 cu adversarii, i-au permis lui Dulca sa suteze plasat pe coltul lung. Plonjonul lui Iacob ne-a salvat de la gol, din nefericire Hoxalari era in spatele lui Negut.

Balint a alcatuit echipa de start cu ce a avut mai bun si mai in forma in lot! Asta ar face orice antrenor in lumea asta iar echipa a aratat mult mai bine decit in jocul cu Mioveni!

Nu este nimic pierdut, ne intoarcem la antrenament, muncim mai mult si mai bine iar rezultatele bune nu se vor lasa asteptate.

Mi-au placut Postolachi, Ubbink, Milosevic, Benzar, Erico. Ii astept cu nerabdare si pe ceilalti !
Răspunde
04-02-2023, 9:20,
#9
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Mai e timp de salvare dar etapele trec si nu luam nici un punct.
Răspunde
04-02-2023, 9:22, (Ultima modificare: 04-02-2023, 9:23 de psv.)
#10
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
(04-02-2023, 9:00)Coco13 a scris: Balint are perfecta dreptate, Horia Mladinovici ne-a refuzat doua penalti-uri clare ca laumina zilei. Primul la Milosevic clar impins de la spate in preajma careului de 5 m, si al doilea la iesirea disperata a lui Cabuz asupra lui Erico, lovit clar cu pumnul in fata in interiorul careului de 16 m.

Inca odata, dupa meciul foarte important impotriva FC U Craiova pentru evitarea retrogradarii, VAR-ul n-a functionat nici la Ploiesti, al doilea meci crucial pentru UTA in lupta pentru evitarea retrogradarii.

FRF-ul si Liga Profesionista "MILC" despre VAR, Presa Sportiva din Romania, "MILC" despre VAR ????!!! Nu ar fi oare normal si de bun simt, ca partidele care nu beneficiaza de lipsa VAR-ului sa fie reprogramate ? Cine se face vinovat si direct responsabil de vicierile de rezultat datorate lipsei de functionare  a VAR-ului. Vad ca detinatorul drepturilor TV de transmisie directa este, pe buna dreptate, foarte ingrijorat de calitatea total necorespunzatoare a calitatii gazoanelor pe care se desfasoara meciurile Superligii cu impact direct in satisfactia atractivitatii scazute a consumatorilor platitori .

Nu vad insa nici o plingere deocamdata din partea detinatorului drepturilor de transmisie TV la adresa FRF si LPF privind obligativitatatea de functionarea a VAR-ului la fiecare partida a Superligii, sau  imbunatatirea substantiala a acestui sistem minimal VAR achizitionat de LPF pe bani foarte putini. Lipsa VAR-ului la standarde Europene la fiecare partida degradeaza imens calitatea transmisiei, experienta consumatorului fairplay-ul competitiei si in ultima instanta corectitudinea competitiei.

Altfel, UTA s-a daruit total acestui joc si merita sa obtina toate punctele puse in joc. Infringere total nemeritata si impotriva cursului jocului.

Nu este deloc corect sa-l scoatem tap ispasitor pe Iacob pentru aceasta infringere, nesincronizarea intre Batha si Cascini in treimea noastra, 2 conta 2 cu adversarii, i-au permis lui Dulca sa suteze plasat pe coltul lung. Plonjonul lui Iacob ne-a salvat de la gol, din nefericire Hoxalari era in spatele lui Negut.

Balint a alcatuit echipa de start cu ce a avut mai bun si mai in forma in lot! Asta ar face orice antrenor in lumea asta iar echipa a aratat mult mai bine decit in jocul cu Mioveni!

Nu este nimic pierdut, ne intoarcem la antrenament, muncim mai mult si mai bine iar rezultatele bune nu se vor lasa asteptate.

Mi-au placut Postolachi, Ubbink, Milosevic, Benzar, Erico. Ii astept cu nerabdare si pe ceilalti !
Esti singurul care vezi pozitiv ce se intampla la echipa asta!Trezeste-te ,sunt cu ambele picioare in liga a doua !Indivizii astia impreuna cu marele antrenor nu merita nici un scuipat !Esti platit regeste si prestezi de liga a treia!Sunt 14 mecuri fara victorie si 18 la balint ,ce dracu de dovezi ne mai trebuie sa ne dam seama ca toti sunt niste nulitati!
Răspunde
05-02-2023, 8:11,
#11
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
(04-02-2023, 9:22)psv a scris:  Esti singurul care vezi pozitiv ce se intampla la echipa asta!Trezeste-te ,sunt cu ambele picioare in liga a doua !

Daca pina si noi suporterii UTA-ei nu mai avem incredere in Balint si in lotul echipei, inseamna ca sintem gata sa ne punem la masa pacii si sa semnam CAPITULAREA inca de pe acum !

Spiritul galeriei si a suporterilor UTA-ei a fost si ramine in continuare, incurajarea echipei indiferent de rezultate pina la fluierul final al acestei editii de Superliga.

Am plecat din Liga 4, am ajuns in Superliga, momentan sintem pe loc de retrogradare directa dar in nici un caz NU CAPITULAM ! Daca o fi sa pierdem aceasta lupta o luam de la capat, asa cum am facut-o de atitea ori.

Vin jocuri grele impotriva greilor Superligii dar nu avem frica fiindca stim ca avem valoare. Sintem intr-o pozitie mai rar intilnita de a controla soarta playoff-ului concomitent  cu lupta noastra pe viata si pe moarte de supravietuire in Superliga. 

"Never give up the fight"
Răspunde
06-02-2023, 11:03,
#12
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Gyusiko, tu esti?
Semper Fidelis
Răspunde
07-02-2023, 8:06,
#13
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Miki, gluma ta sarcastica este caustica, lipsita de umor si complet ne-constructiva pe acest forum oficial al UTA-ei. Ca suporteri ai acestei echipe ar trebui sa postam vorbe adinc gindite si chibzuite inainte de a ne repezi in apasarea tastaturii telefonului.

Din pacate acest forum se indreapta cu pasi mari spre derizoriu in ultima vreme si asta din lipsa unor contributii de substanta a membrilor sai care ar putea aduce ceva sugestii utile conducerii clubului, bancii tehnice si nu in ultima instanta jucatorilor, dar asta numai printr-un  "storm brain" colectiv de valoare ridicata.

Acest forum nu este platforma sociala a celor care adora sa posteze ineptii fantasmagorice pe tema teoriei conspiratiilor. Pe noi suporterii adevarati ai clubului UTA, nu ar trebui sa ne preocupe in nici un fel teoriile unor asa-zise conspirattii in management-ul echipei. Slava Domnului, traim astazi intr-o societate democratica cu legi si institutii abilitate ale statului Roman chemate, chiar si pintr-o autosesizare proprie, sa faca lumina si dreptate in cazurile infractionale din fotbal sau orice alt domeniu.
Răspunde
07-02-2023, 8:40,
#14
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Pe FB toti dau in Balint si acum 3 luni toti il vroiau inapoi la UTA, asta e suporterul aradean......trist.
Răspunde
07-02-2023, 11:34,
#15
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
(07-02-2023, 8:06)Coco13 a scris: Miki, gluma ta sarcastica este caustica, lipsita de umor si complet ne-constructiva pe acest forum oficial al UTA-ei. Ca suporteri ai acestei echipe ar trebui sa postam vorbe adinc gindite si chibzuite inainte de a ne repezi in apasarea tastaturii telefonului.

Din pacate acest forum se indreapta cu pasi mari spre derizoriu in ultima vreme si asta din lipsa unor contributii de substanta a membrilor sai care ar putea aduce ceva sugestii utile conducerii clubului, bancii tehnice si nu in ultima instanta jucatorilor, dar asta numai printr-un  "storm brain" colectiv de valoare ridicata.

Acest forum nu este platforma sociala a celor care adora sa posteze ineptii fantasmagorice pe tema teoriei conspiratiilor. Pe noi suporterii adevarati ai clubului UTA, nu ar trebui sa ne preocupe in nici un fel teoriile unor asa-zise conspirattii in management-ul echipei. Slava Domnului, traim astazi intr-o societate democratica cu legi si institutii abilitate ale statului Roman chemate, chiar si pintr-o autosesizare proprie, sa faca lumina si dreptate in cazurile infractionale din fotbal sau orice alt domeniu.

Codrule, tu esti?
Răspunde
07-02-2023, 12:31,
#16
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Aveam eu o banuiala dar acum cred ca am inteles de ce vreti sa-i dati in cap forumului.
Răspunde
08-02-2023, 1:51,
#17
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Men, vezi ca platforma sociala oficiala a clubului o gasesti pe play-store si apple-store. Link catre acest forum nu exista pe site-ul oficial.

Daca tie ti-a placut si esti multumit de jocul echipei,nu imi impune si mie sa imi placa si sa fiu multumit. Nu are nimeni pretentia (cred) sa castige toate meciurile, dar cand de 14 etape nu s-a mai intamplat lucrul asta, da-mi voie sa nu fiu multumit. Ce incredere mai vrei sa am in antrenor cand el de 18 meciuri consecutive nu a mai reusit sa faca echipa sa castige? In al doilea sau descalecat a avut 2 perioade lungi in care putea regla lucrurile, dar pe teren nu se vede absolut nimic. Un joc fara orizont, atat.

P.S. psv, cred ca l-ai citit Big Grin
Semper Fidelis
Răspunde
08-02-2023, 8:32,
#18
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Mie unuia i-mi vine greu sa inteleg cum voi membrii seniori, cu o vechime respectabila de peste 8 ani pe acest forum, afisati in ultima vreme o atitudine total ne-constructiva visavi de starea nu prea buna a Clubului UTA (ce-i drept si ingrijorator, o recunosc) la nivelul performantelor sportive, a managementului in general si nu in ultima instanta al lotului de jucatori.

Voi insa (eu mult mai putin) a-ti fost intotdeauna alaturi de acest club si la bine si la rau inca din liga 4-a si a-ti reusit performanta incredibila de a readuce UTA in Superliga, acolo unde ii este locul. Felicitari, o dovada clara ca lumina zilei ca sustinerea, incurajarile neconditionate, ajutorul moral pe retelele de socializare a contat si conteaza in continuare foarte mult.

Traim momente foarte grele acum si mai mult ca niciodata avem nevoie de o sustinere pozitiva din partea suporterilor fideli in mass-media fiindca doar asa v-om reusi sa depasim acest moment de criza si sa ne mentinem in Superliga. Negativitatea mesajelor pe diferitele platforme socila care au ca subiect echioa UTA Arad nu ajuta absolut deloc, din contra, face aproape imposibila sansa de atingere al obiectivului propus, mentinerea in Superliga !

Indiferent de rezultatele de pina acum al echipei cu Balint la timona, nu mai avem timp fizic si util de a intoarce nava la 360 grade cu un alt antrenor, asa ca doar asaltul inainte cu curaj si incredere ne poate aduce salvarea de la retrogradare !

Sustinerea noastra neconditionata, a suporterilor mai vechi si mai noi, v-a conta din nou foarte mult, ba chiar decisiv !

O intrebare pentru voi, psv si Miki, Cine este Codru ?
Răspunde
08-02-2023, 10:39,
#19
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
@Miki

Link catre acest forum EXISTA pe site-ul oficial
Răspunde
08-02-2023, 15:20,
#20
RE: Etapa #24 CHI -- UTA
Indiferent de rezultatele de pina acum al echipei cu Balint la timona, nu mai avem timp fizic si util de a intoarce nava la 360 grade cu un alt antrenor, asa ca doar asaltul inainte cu curaj si incredere ne poate aduce salvarea de la retrogradare !

Sustinerea noastra neconditionata, a suporterilor mai vechi si mai noi, v-a conta din nou foarte mult, ba chiar decisiv !

O intrebare pentru voi, psv si Miki, Cine este Codru ?
[/quote]

@Coco13, fii pe pace. Acest forum nu s-a adresat decat in anumite perioade suporterilor din Arad ori din toata tara. In rest a fost o forma de exprimare-mediatizare a unui grup care isi impartaseste ideile si convingerile si nu accepta pareri contrarii, fie ele si argumentate. Stiu ce vorbesc, sunt si eu membru de 8 ani, nu am avansat in "ierarhie" pentru ca am renuntat sa-mi mai exprim parerile, preferand sa le citesc pe ale altora (mai mereu aceeasi). Au fost iubitori ai UTA-ei care au preferat sa paraseasca forumul, satui fiind de jignirile unora. Altii si-au facut alte conturi. Altii manifesta o atitudine de superioritate, permitandu-si sa ii ia pe picior pe unii care le-ar putea fi tati ori chiar bunici,  sunt ceva trecuti prin viata ori au vazut mai mult fotbal la viata lor decat multi de pe aici. In acceptiunea unora,  suporterii adevarati stau la peluza se imbraca in negru (nu in traditionalul alb-rosu) ,se suie pe garduri si sunt neaparat aradeni. Daca nu intrunesc, cumulativ, aceste cerinte, automat li se sare la beregata. Coco13, iti citesc si iti apreciez comentariile. Chiar daca nu sunt 100% de acord cu unele dintre ele, te respect, asa cum ar trebui sa ne respectam cu totii atunci cand avem macar si un singur lucru in comun, dragostea pentru UTA. Imi pare rau pentru acest forum, pe care l-am apreciat la vremea aderarii si am venit cu inima deschisa. Pacat ca a fost acaparat de unii care fie te jignesc, fie te iau la mishto. Prin urmare, cu parere de rau, inchiderea forumului nu este un capat de tara, nici faptul ca in ultimile luni contributiile au fost sporadice. Imi place sa cred ca intrebare ta de final nu e tot la mishto. Codru Gradinariu, subiect de discutie pe forum in urma cu multi ani, este fostul director general al clubului UTA, cu o prezenta "discreta" de cand a intrat in vizorul DNA (alaturi de Claudiu "Iedul" Dragan, fost director sportiv)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)